-DONIOSY czyli tzw. "PRASÓWKA" - 2014 GRUDZIEŃ
* SPIS < STRONA GŁÓWNA < NOWOŚCI < KALENDARZ


Bas Tajpan - Niebo (prod. PAWULON) SLAVIC RASTA
Skandia Maraton Lang Team 2014 Dąbrowa Górnicza -- 16:29, TVP Regionalna

.
dodane 31.12.201420141205_X


Fundacja Godne Życie. 12 miesięcy działania z pasją

Koniec roku to czas podsumowań. W Fundacji Godne Życie minął kolejny rok pełen ambitnych przedsięwzięć na rzecz mieszkańców miasta i pomocy dla potrzebujących. Prezentujemy krótki przegląd najważniejszych wydarzeń.

Aktywny początek roku

Rok 2014 rozpoczął się w Fundacji Godne Życie w karnawałowo- charytatywnym rytmie. 1 lutego 2014 Zagłębiowska Izba Gospodarcza organizowała X Bal Charytatywny na rzecz dąbrowskiej Fundacji Godne Życie. Zabawa w klimacie weneckiego karnawału . odbyła w kompleksie hotelarsko - restauracyjnym "Malta" w Dąbrowie Górniczej. W trakcie zabawy odbyła się aukcja fantowa. Środki uzyskane z licytacji zostały przekazane na organizację zajęć i wypoczynku dla podopiecznych Fundacji Godne Życie.

Kolejnym dniem, który wpisał się w kalendarz kończącego się roku był 21 marca 2013. Tego dnia z okazji Światowego Dnia Wody Fundacja Godne Życie wraz z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej organizowała jego specjalne obchody. W pełnej wrażeń zabawie udział brali najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. W budynku WTZ Światowy Dzień Wody obchodzony był w atmosferze. "Wodnej Olimpiady Sportów Niecodziennych ". W świetlicy Fundacji Godne Zycie mieszczącej się w ZSO nr 2, przybyłe na wydarzenie dzieci rozwijały prace swoich szarych komórek rozwiązując "Wodne Łamigłówki". Natomiast "Harcówka" tego popołudnia zamieniła się w "Małe laboratorium".

Kulturalnie dla dąbrowian

W maju odbyło się wielkie wydarzenie dla sympatyków kultury ludowej. 24 maja Fundacja zapraszała na boisko przy ZSO nr 2, gdzie odbył się Festiwal EtnoArt. Jak wydoić krowę? Ile satysfakcji może dać samodzielne ulepienie glinianego naczynia? Czy noszenie wiader za pomocą nosidła może być konkurencją sportową? Na czym polega czerpanie papieru? Jak wygląda tresura psa policyjnego? Odpowiedzi na te pytania na te pytania znaleźli odpowiedzi uczestnicy folklorystycznego festiwalu połączonego z piknikiem rodzinnym. Współorganizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz dąbrowski MOPS.

W połowie czerwca zakończył swoją działalność prowadzony przez Fundację Godne Życie Kącik Kultury, który od początku marca mieścił się w jednym z pomieszczeń CH. Pogoria. Były to ponad trzy miesiące spotkań z lokalną kulturą i sztuką. Odbyło się w tym czasie 9 wystaw, 8 spotkań warsztatowych, dwa pokazy sportowe, dwa kiermasze, jeden koncert oraz kilkanaście spotkań z radcą prawnym. Fundacji Godne Życie udało się stworzyć tętniący życiem i pełen atrakcji, przyjazny mieszkańcom Dąbrowy Górniczej punkt spotkań z lokalną kulturą i sztuką. W miejscu tym zderzały się ze sobą takie dziedziny jak fotografia, malarstwo, kowalstwo artystyczne czy florystyka. Podczas organizowanych w Kąciku Kultury licznych warsztatów mieszkańcy miasta mogli między innymi nauczyć się wytwarzać własnoręcznie biżuterię, podszkolić umiejętności dziennikarskie czy dowiedzieć się jak uchronić swoje dziecko przed uzależnieniem od Internetu. Ciekawą atrakcją było także spotkanie z fotografikami, podczas którego mieszkańcy miasta brali udział w bezpłatnym, profesjonalnym wykonywaniu zdjęć portretowych.

Wakacje pełne fundacyjnego ciepła

Ciekawe, twórcze i aktywne były również wakacje z Fundacją Godne Życie. Kilogramy przesypanego piasku za pomocą łyżeczki do herbaty, niezwykły beret, który w swojej "karierze" przeleciał już wiele kilometrów, mnóstwo żołędzi wrzuconych do dziupli, i co najważniejsze kilkaset uśmiechniętych dziecięcych twarzyczek małych "olimpijczyków" to efekt przeprowadzenia czterech odsłon Olimpiady Sportów Niecodziennych, które odbyły się 10, 17 i 24 lipca oraz 6 września podczas Festiwalu Ludzi Aktywnych w Parku Hallera. W trakcie wielkiego święta organizacji pozarządowych odbyła się też uwielbiana przez dąbrowian akcja "Street Art- czyli Dąbrowska Twórczość Uliczna". Za sprawą organizowanej przez Fundację Godne Życie zabawy część Parku Hallera zamieniła się w wielobarwny, niecodzienny plener malarski, w którym udział mógł wziąć każdy uczestnik festiwalu.

Poszukiwanie pracy z FGŻ

9 października w C. H. Pogoria odbywały się organizowane przez Fundację Godne Życie Targi Informacji Zawodowej. Swoją pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia mieszkańcom Dąbrowy Górniczej oferowało 18 wystawców mających do dyspozycji 531 ofert zatrudnienia z różnych branż, ponad 30 ofert szkoleń oraz warsztatów zawodowych, w tym bezpłatnych szkoleń dofinansowanych ze środków unijnych, 35 kwalifikacyjnych kursów zawodowych, 100 kierunków studiów dla osób chcących podnieść kwalifikacje zawodowe.

10 października Fundacja Godne Życie organizowała w Przedszkolu nr 11 wyjątkowy Piknik Integracyjny. Zabawa dla całej rodziny przyciągnęła setki mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Coś dla siebie znaleźli zarówno mali artyści, sportowcy i ekolodzy. Piknik uświetnił program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków, słodki poczęstunek ich mam oraz dmuchany zamek, trampolina i gokarty.

W święta nie zapominamy o potrzebujących

Nie zapomniano także o świątecznych atrakcjach. 6 grudnia w C.H. Pogoria dąbrowianie zjednoczyli się w niezwykłej, przedświątecznej rodzinnej atmosferze. Miało to miejsce za sprawą Fundacji Godne Życie, która tego dnia zorganizowała Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Udana impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości reprezentujących dąbrowskie władze samorządowe, organizacje pozarządowe oraz szkoły i instytucje. Dąbrowianie wspólnie ozdabiali i podpisywali bombki, składali sobie pełne serdeczności życzenia, oraz brali udział w ciekawych pokazach zajęciach artystycznych

Natomiast 10 grudnia podopieczni Fundacji Godne Życie mogli zaznać rodzinnej atmosfery podczas organizowanego przez nią spotkania Wigilijnego. W Fundacji Godne Życie w Dąbrowie Górniczej podczas wigilijnego spotkania do stołu zasiadło ponad 100 potrzebujących osób. Nie zabrakło również przygotowanych przez wychowanków Przedszkola nr 11 tradycyjnych jasełek. Zupełną nowością było Miasteczko Świętego Mikołaja, które za sprawą Fundacji Godne Życie i CH. Pogoria odwiedziło 19 grudnia Dąbrowę Górniczą. W Mikołajowym miasteczku można było sobie zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem, wykonać własnoręcznie ozdoby świąteczne, wysłuchać koncertu Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej, Miejskiej Orkiestry Dętej oraz artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego a nade wszystko skosztować wspaniałych, aromatycznych wigilijnych potraw takich jak barszcz czerwony czy kapusta z grochem.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej

Przez cały czas w świetlicach FGŻ, codziennie odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia pozaszkolne. Fundacja Godne Życie oferowała także swoim podopiecznym obiad, który dla wielu z nich jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia. Z kolei mieszkańcy miasta mogli skorzystać z bezpłatnej porady w Dąbrowskich Poradniach Prawnych.

Podobnie jak w roku ubiegłym Fundacja Godne Życie prowadziła dla mieszkańców miasta mieszczące się w CH. Pogoria Miejskie Centrum Informacji. W punkcie tym dąbrowianie uzyskiwali nie tylko informacje na temat sposobu załatwiania spraw urzędowych czy aktualnych wydarzeń w mieście, ale również mogli uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach ze specjalistami takimi jak doradca zawodowy, radca prawny, psycholog, doradca obywatelski, doradca ds. niepełnosprawności czy dietetyk oraz brać udział w interesujących wydarzeniach, warsztatach i konkursach. Jednym z nich był organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej, Muzeum Miejskie "Sztygarka" i Fundację Godne Życie Turniej Wiedzy o Dąbrowie Górniczej, którego uroczysty finał odbył się 2 grudnia w dąbrowskim muzeum.

Rok pełen sukcesów

Rok 2014 był dla Fundacji Godne Życie był także rokiem sukcesów. Wiceprezes Fundacji Godne Życie, Łukasz Kolber oraz Marzena Zwolińska wieloletnia wolontariuszka organizacji zostali wyróżnieni honorowym tytułem "Szeryfa Praw Dziecka UNICEF". Uroczystość wręczenia szeryfowskich gwiazd odbyła się 23 czerwca 2014 w Zespole Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej. Wyróżnienie tytułem "Szeryfa Praw Dziecka" jest szczególnym wyróżnieniem, ponieważ jest przyznawane przez dzieci. To najmłodsi obywatele lokalnej społeczności decydują, komu się ono należy. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który zdaniem uczniów w wyjątkowy sposób dba o interesy dzieci. We wrześniu tego samego roku Łukasz Kolber za swoje zaangażowanie w pomoc dzieciom i młodzieży z najuboższych rodzin Dąbrowy Górniczej został wyróżniony przez Fundację Wspierania Rozwoju Zasobów Ludzkich "Nasze Zagłębie" zaszczytnym tytułem "Misericors in egentes - Miłosierny wśród potrzebujących". Te nagrody stanowiły niezwykłe zwieńczenie 12 roku działalności Fundacji Godne Życie.

Jakie jest postanowienie noworoczne osób tworzących Fundację Godne Życie? Nadal obdarowywać swoich podopiecznych uśmiechem, pasją i radością życia. Każdy, kto chce pomóc w realizacji tego celu, będzie miał do tego okazję, składając zeznanie podatkowe. Należy pamiętać, że każdy z nas może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie -KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia. Liczy się każdy grosz. A jakie noworoczne postanowienia macie Wy? Wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej Fundacja Godne Życie życzy wszystkiego, co najlepsze oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2015 roku.

Marta Bukowska
Fundacji Godne Życie.

.
dodane 29.12.2014

MKS DG


Zatopić gdyński okręt!

Dąbrowscy piraci wkraczają do akcji! W sobotę o 18:00 do Hali Centrum przypłyną żeglarze z Asseco Gdynia. Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza spróbują wcielić się w role piratów, chcących zrabować zwycięstwo gdyńskim marynarzom. U progu karnawału w piratów zamienią się też... dąbrowscy kibice! Czekają na nich bezpłatne pirackie kapelusze, a na najciekawiej przebranych fanów - koszykarskie nagrody.

Gdyńscy żeglarze w tym sezonie mają za sobą już siedem zwycięskich rejsów. Jednak w Dąbrowie Górniczej "zaatakują ich" miejscowi piraci, którzy zrobią wszystko, by zrabować komplet punktów i zatopić gdyński okręt.
Do abordażu gotowi są nie tylko koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza, ale także kibice beniaminka ekstraklasy. W hali będą czekać na nich bezpłatne pirackie kapelusze. Ale dąbrowski klub zachęca fanów, aby u progu karnawału sami przebrali się w stroje piratów!
Najciekawiej przebranych piratów będzie wyławiać czujne oko klubowego fotografa, a w niedzielę na Facebooku MKS-u opublikowane zostaną zdjęcia pięciu kibiców, którzy otrzymają koszykarskie nagrody.
Cała naprzód! Wyrusz z nami w koszykarski rejs i razem zrabujmy zwycięstwo gdyńskim marynarzom!

Damian Juszczyk

.
dodane 22.12.2014

MKS DG
Sensacja! Legendy koszykówki pokonane!!! Hala odczarowana! Kamień spadł mi z serca - rozmowa z Mylesem McKayem

Trafienie za trzy na wagę dogrywki, dwa kolejne w dodatkowym czasie gry i aż 24 punkty w całym meczu - to wkład Mylesa McKaya w historyczne domowe zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza w ekstraklasie. - Po końcowej syrenie kamień spadł mi z serca. To będą radosne święta! - cieszy się główny bohater spotkania ze Śląskiem Wrocław po sensacyjnym triumfie dąbrowskiego beniaminka nad najbardziej utytułowanym klubem w Polsce.

W końcu, w siódmym meczu w Hali Centrum, odnieśliście pierwsze domowe zwycięstwo w ekstraklasie. Co czułeś po końcowej syrenie?

Czułem jak kamień spadł mi z serca. (uśmiech) Czekaliśmy na pierwszą wygraną na własnym parkiecie, chcieliśmy tego dokonać dla naszych kibiców, więc uczucie było wspaniałe!

Efektowną "trójką" zapewniłeś MKS-owi dogrywkę. Co działo się w twojej głowie, gdy oddawałeś ten rzut?

Szczerze mówiąc, w ogóle nie myślałem. To był rzut, który ćwiczyłem tysiące razy i wiedziałem, że jestem w stanie trafić. Koledzy i trenerzy obdarzyli mnie zaufaniem, jestem im wdzięczny i bardzo doceniam to, że umożliwili mi oddanie tak ważnego rzutu.

Kibice bardzo długo czekali na ten sukces, ale za to daliście im wymarzony prezent świąteczny. Widziałeś po meczu te wszystkie szczęśliwe twarze?

Tak i było to coś pięknego! Wejść w nowy rok ze zwycięstwem? Nie ma nic lepszego niż ta wspólna radość z kolegami z drużyny i kibicami!

Święta za pasem. Jak planujesz je spędzić?

Spędzę ten czas z rodziną. We wtorek lecę z powrotem do USA, żeby móc świętować z najbliższymi.

Masz jakieś wyjątkowe świąteczne wspomnienia?

Mam dużą rodzinę, jestem najmłodszym spośród pięciu braci. Pamiętam, że kiedy dorastałem, wszyscy kładliśmy się spać już o dwudziestej pierwszej - tylko po to, żeby wstać bladym świtem i otworzyć nasze prezenty. Jednak rodzice zawsze wkładali prezenty pod choinkę dopiero rano, więc co roku myśleliśmy, że "Mikołaj" o nas zapomniał. (śmiech) Ale w święta oczywiście nie chodzi o prezenty, a o chwile spędzane z rodziną i o otaczanie się tymi, których kochasz.

A wymarzony prezent dla Mylesa McKaya to..?

Najlepszym prezentem jest dla mnie możliwość bycia z rodziną. Dlatego te święta na pewno będą radosne.

Przy okazji chciałbym życzyć wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, dziękując kibicom za to, że byli z nami na dobre i na złe. Naprawdę doceniamy wasze wsparcie. Do zobaczenia w przyszłym roku! (uśmiech)

Rozmawiał Damian Juszczyk

.
dodane 22.12.2014
Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku w imieniu Fundacji Godne Życie, zarządu, pracowników, wolontariuszy a nade wszystko podopiecznych składam wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej serdeczne życzenia. Życzę aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność oraz motywację do realizacji najsilniejszych pragnień i zamierzeń.

Jako osoba pracująca z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami potrzebującymi wsparcia przypominam, że Święta to nie tylko czas radości. To także najlepszy moment aby pomyśleć
o tych, którzy tego niezwykłego wieczoru wigilijnego z powodu samotności, choroby, biedy lub braku dachu nad głową nie będą mieli okazji zaznać ciepła rodzinnego. Ważne aby puste miejsce przy stole nie było tylko tradycyjnym symbolem, ale żywą refleksją oraz zachętą
i postanowieniem do okazywania serca osobom potrzebującym.

Pamiętajmy, że czasem wystarczy uśmiech, serdeczne słowo, podanie dłoni lub łyk gorącej herbaty aby uczynić świąteczny dzień magicznym.

Wraz z życzeniami łączę gorące podziękowania za dotychczasową współpracę, okazane serce naszym podopiecznym oraz niezwykłe poparcie mieszkańców miasta
dla realizowanych przez nas działań. Szczególnym tego wyrazem jest ofiarowany przez Państwo 1% podatku dochodowego. Każdy najdrobniejszy gest stanowi dla nas bodziec do dalszej pracy na rzecz potrzebujących oraz uzasadnienie, że to, co robimy ma ogromne znaczenia dla całej społeczności Dąbrowy Górniczej.

Serdecznie dziękuję! Wesołych Świąt!

Fundacji Godne Życie.

.
dodane 19.12.2014
Sieć ciepłownicza: Zakończenie największej inwestycji w historii województwa

Informacja prasowa Katowice, 19 grudnia 2014 r.

Dziesiątki kilometrów zmodernizowanej sieci, nowoczesne rozwiązania technologiczne, korzyści dla środowiska i klientów - TAURON Ciepło podsumował realizację największej w historii województwa śląskiego modernizacji sieci ciepłowniczej.

Projekt pn. "Modernizacja systemu ciepłowniczego Gmin: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź" był prowadzony od stycznia 2013 r. W ramach przedsięwzięcia przebudowano 23,5 km podziemnej sieci ciepłowniczej i zewnętrznych instalacji odbiorczych, zmodernizowano 7,5 km sieci naziemnej oraz wybudowano 153 nowe indywidualne węzły, czyli zespoły urządzeń łączących sieć cieplną z instalacją wewnętrzną obiektu.

-- Realizacja inwestycji pozwoliła uzyskać wiele oszczędności nie tylko dla naszej firmy, ale również dla środowiska i naszych klientów. Dzięki znacząco mniejszym stratom ciepła nowej sieci dystrybucyjnej już notujemy mniejszą emisję CO2 do atmosfery i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. -- mówi Henryk Borczyk, prezes zarządu TAURON Ciepło. W związku z tym około 10 tys. mieszkańców Zagłębia zapłaci mniejsze o średnio 150 zł w skali roku rachunki za ogrzewanie. Jeśli klienci korzystają także z naszej ciepłej wody to oszczędność wzrośnie do 235 zł - dodaje.

Na skutek oszczędności na etapie robót budowlanych w wysokości 15 mln zł brutto ostateczny koszt całego projektu wyniósł 103,5 mln zł (początkowo szacowano, że sięgnie on 118,9 mln zł). Blisko 42 mln zł z tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Projekt zostanie oficjalnie zakończony 31 grudnia 2014 r.

www.pois.gov.pl
www.tauron-cieplo.pl

.
dodane 19.12.2014
Prawo i Sprawiedliwość w Dąbrowie Górniczej zaprasza wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej do udziału w Świątecznym Spotkaniu Wigilijnym

Dąbrowscy Radni Prawa i Sprawiedliwości serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej do udziału w Świątecznym Spotkaniu Wigilijnym, które odbędzie się w sobotę, 20 grudnia w godz. od 14.00 do 16.00 w Parku Hallera (na terenie tzw. "bramy do Parku Hallera", za przystankiem autobusowym).

Podczas Spotkania Świątecznego będzie można nie tylko skosztować tradycyjnych dań, ale także złożyć życzenia, przełamać się poświęconym opłatkiem oraz posłuchać kolęd.

.
dodane 19.12.2014

MKS DG
Już raz pokonaliśmy Śląsk - rozmowa z Mateuszem Dziembą

MKS Dąbrowa Górnicza czeka w sobotę zderzenie z historią polskiej koszykówki. Śląsk Wrocław to 17-krotny mistrz kraju, tylu tytułów nie ma żaden inny klub. - Zadanie jest trudne, ale przed sezonem już raz z nimi wygraliśmy. Fajnie byłoby to powtórzyć i sprawić kibicom świąteczny prezent - mówi Mateusz Dziemba, jeden z czołowych polskich graczy dąbrowskiego beniaminka.

Przed wami starcie z najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Uda się o tym zapomnieć wychodząc na boisko?

Czeka nas trudne zadanie. Przede wszystkim musimy jak najszybciej zapomnieć o ostatnich dwóch meczach, które naprawdę mogliśmy wygrać. Gdzieś nam te końcówki uciekają - zamiast postawić kropkę nad "i" i odskoczyć w końcówkach to rywale osiągają przewagę, a wtedy jest już za późno na gonienie wyniku.

Śląsk przegrał tylko dwa mecze, ale za to oba na wyjeździe. Problem polega na tym, że wy w sześciu poprzednich spotkaniach nie zdołaliście odczarować Hali Centrum.

Nie da się ukryć, że jeszcze nie odnieśliśmy zwycięstwa, ale warto też zwrócić uwagę na to, że w grach przedsezonowych zdołaliśmy wygrać ze Śląskiem i fajnie byłoby powtórzyć ten wyczyn.

Z czego wynika ten czarny bilans na dąbrowskim parkiecie?

To dobre pytanie. Nie wiem, z czego się to bierze. Może wynika z tego, że wszyscy bardzo chcemy. Dlatego każdy pragnie wziąć wszystko na swoje barki, w pojedynkę przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. A takie indywidualne zrywy niestety się nie sprawdzają.

Jak równy z równym walczyliście z wielkimi koszykarskimi firmami - Stelmetem Zielona Góra, PGE Turowem Zgorzelec, czy Anwilem Włocławek. Może po prostu potrzebujecie więcej wiary w siebie i w to, że możecie wygrywać takie mecze?

Dokładnie tak. Jak widać, potrafimy prezentować dobrą koszykówkę w starciach z czołowymi drużynami i do ostatniej minuty bić się z nimi o zwycięstwo. Musimy natomiast być zdecydowanie bardziej skoncentrowani w meczach z ligowymi średniakami.

W tabeli jedna wygrana może wiele zmienić. Zespoły, które mają na koncie o zwycięstwo więcej są nawet na 11. miejscu.

Dlatego tym bardziej chcielibyśmy odbić się od dna i zająć miejsce w środku stawki, udowadniając, że zasługujemy na więcej niż tylko na okupowanie ostatnich pozycji.

Idą Święta Bożego Narodzenia. Trudno o lepszy prezent dla was i kibiców niż zwycięstwo nad Śląskiem.

Na pewno każdy z nas marzy o takim prezencie świąteczno-noworocznym. Postaramy się sprawić go sobie, naszym bliskim i dąbrowskiej publiczności.

Rozmawiał Damian Juszczyk

.
dodane 19.12.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


W Pile po 3 punkty na koniec roku

W sobotę o godzinie 14:45 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zagra na wyjeździe w swoim ostatnim tegorocznym meczu z PGNiG Naftą Piła.

Ostatni tydzień przed świętami jest bardzo napięty dla podopiecznych Juana Manuela Serramalery. Po pokonaniu w ubiegły weekend SK Bank Legionovii Legionowo 3:2, wczoraj dąbrowianki rozegrały w Rumunii rewanż 1/8 finału Pucharu CEV z CS Volei Alba Blaj. Pięciosetowy bój zakończył się, co prawda porażką Taurona Banimexu, lecz jednocześnie zapewnił im on awans do 1/4 finału.

Mecz z PGNiG Naftą Piła będzie dla MKS-u ostatnim spotkaniem w 2014 roku. Jest to równocześnie pierwsza kolejka rundy rewanżowej fazy zasadniczej Orlen Ligi. W pierwszym meczu tego sezonu dąbrowianki pokonały u siebie zespół z Piły 3:0. MVP tamtego spotkania została Gina Mancuso.

Od tego czasu oba zespoły przechodziły przez różne okresy w swojej grze. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrał pierwsze trzy spotkania, by potem trzy kolejne przegrać. Z kolei, zespół z Piły po drodze m.in. zmienił trenera. Dominika Kwapisiewicza na ławce trenerskiej zastąpił Łukasz Przybylak, który był wcześniej jego asystentem.

Podopieczne trenera Przybylaka mają spore problemy z wygrywaniem i drużyna, która pewnie aspirowała do fazy play-off zajmuje obecnie dopiero 11. miejsce. Pilanki potrafiły pokonać tylko KS Pałac Bydgoszcz oraz KS Developres SkyRes Rzeszów oraz urwać dwa sety Budowlanym Łódź. Dla PGNiG Nafty Piły mecz z MKS-em nie będzie ostatnim w tym roku. Przed nimi jest jeszcze spotkanie 29-go grudnia z BKS-em Aluprofem w Bielsku-Białej.

W ubiegłym sezonie zespoły Taurona Banimexu oraz Nafty Piła spotkały się ze sobą tylko dwukrotnie w fazie zasadniczej. Mecz w Dąbrowie Górniczej miejscowe wygrały 3:0, ale w Pile już tak łatwo nie było. Pogrążony w problemach, jeszcze pod wodzą Waldemara Kawki zespół MKS-u męczył się niemiłosiernie i wygrał tylko za dwa punkty.

Mecz PGNiG Nafta Piła - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się w sobotę o godzinie 14:45. Tranmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

.
dodane 19.12.2014
4 wygrane walki w ostatnich zawodach w tym roku

W ubiegły weekend 13-14.12.2014 po raz ostatni w tym roku, nasi zawodnicy brali udział w dwóch turniejach bokserskich, można powiedzieć , że oba bardzo udane i tak : do Gwarka Łęczna na" BARBÓRKOWY TURNIEJ BOKSERSKI" pojechał Łukasz Szczepaniak i wygrał 3:0 z Alenem Hamzić z klubu Berej Boxing Lublin, natomiast do Wodzisławia Śląskiego na " II BOXING DAY" udali się Klaudia Simsak, Radosław Kasprzak, Krzysztof Gojny, Bartłomiej Gorol.

Klaudia Simsak/kadetka 50kg/ boksowała z Patrycją Komudzińską z MOSM Tychy i nieznacznie przegrała swoją walkę,ale można być zadowolonym z jej postawy w ringu. Radosław Kasprzak/ junior waga +91/wygrał z Kamilem Szwabowskim z Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej 3:0, Krzysztof Gojny/ senior waga 81/ wygrał 3:0 z miejscowym zawodnikiem Patrykiem Piechaczkiem KSW Odra Boxing Wodzisław Śląski, Bartłomiej Gorol/ senior waga 91/wygrał 3:0 z Krzysztofem Stawarskim z Naprzód Lipiny, wszyscy robią ciągłe postępy i mamy nadzieję na coraz lepsze wyniki.

.
dodane 19.12.2014
W 2015 roku kończy Pani 50 lat? Pora na bezpłatne badanie mammograficzne!

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi!

Zachęcamy kobiety w wieku 50 - 69 lat, do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Szczególnie apelujemy do wszystkich Pań z rocznika 1965, ponieważ w tym roku wchodzą Panie do Programu (wiąże się to z możliwością badania bezpłatnego i bez skierowania).

Mammografię można będzie wykonać 3,4 i 5 stycznia w Dąbrowie Górniczej przy Hali Widowiskowo Sportowej, Aleja Róż - Park Hallera.

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego
Programu w swoim najbliższym otoczeniu!
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1946 - 1965) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!
Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 - 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją - czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

Informacje o Grupie LUX MED:
Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

.
dodane 18.12.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Jesteśmy w 1/4 finału Pucharu CEV!

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza przegrał co prawda z CS Volei Alba Blaj 2:3 w rewanżowym meczu 1/8 Pucharu CEV, ale to on awansował do ćwierćfinału.

Dąbrowiankom do awansu wystarczały tylko dwa wygrane sety, lecz pierwszy nie przebiegł po ich myśli. Podopieczne Juana Manuela Serramalery rozpoczęły tę partię tak, jak wszystkie ostatnie spotkania, czyli od wysokiej straty (0:5). Od początku MKS miał spore problemy z przyjęciem zagrywki oraz nie potrafił przeciwstawić się ambitnie i skutecznie grającym gospodyniom. Świetnie prezentowała się Adina Stanciu, a dobrze partnerowały jej Martina Utla i Adina Salaoru. Rumunki szybko uzyskały przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wyniosła pięć oczek (11:16), a chwilę później aż dziewięć (11:19). Co prawda, dąbrowianki dzielnie walczyły, ale nie były w stanie odrobić całej straty i przegrały tego seta do 19.

Początek drugiego seta był bardzo dobry dla ekipy z Dąbrowy Górniczej. Skuteczna gra z kontry i pewniejsze przyjęcie spowodowały, że na pierwszej przerwie technicznej MKS prowadził 8:3. Później przewaga MKS-u sięgnęła nawet 8 punktów (11:3). Podopieczne Darko Zakoca jednak nie chciały łatwo się poddać i stopniowo odrabiały straty. Przy stanie 13:8 Juan Manuel Serramalera poprosił o czas. Niestety, dwa kolejne punkty także zdobył CS Volei Alba Blaj (13:10). Po ataku Stanciu dąbrowianki miały już tylko dwa punkty przewagi (14:12). Na drugiej przerwie technicznej wynik brzmiał 16:13. Rumunki fantastycznie broniły, a w ataku szalała Adina Stanciu i to ona zmniejszyła stratę do jednego oczka (18:17). Następnie oba zespoły toczyły piękną walkę punkt za punkt. Przy stanie 20:22 złe rozegranie Hashimoto wykorzystała na siatce Katarzyna Konieczna i MKS był tylko dwa punkty od zwycięstwa w secie. W kolejnej akcji świetnym blokiem popisała się Eleonora Dziękiewicz, a piłkę setową wykorzystała Joanna Staniucha-Szczurek.

Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia rumuńskiej drużyny. Podrażnione podopieczne Darko Zakoca od stanu 2:2 zdobyły sześć kolejnych oczek (2:8). Dąbrowianki wróciły do starych znajomych, czyli problemów ze skończeniem pierwszego ataku i mimo dobrej pracy w bloku traciły kolejne punkty (4:13). Co prawda, wprowadzenie Tamary Kaliszuk przez argentyńskiego trenera pomogło MKS-owi to dalej ich strata była pokaźna (7:14). Druga przerwa techniczna odbyła się przy wyniku 7:16. Przy serwisie Natalii Piekarczyk kolejne oczka także padły łupem dąbrowianek (10:17). Po dwóch skutecznych atakach Martiny Utli wynik brzmiał 12:21. Dąbrowianki nie potrafiły już się podnieść w tej partii i przegrały ją do 12.

Trzecią partię za sprawą bardzo dobrej zagrywki Dominiki Sobolskiej idealnie rozpoczął Tauron Banimex, który zdobył pierwsze trzy punkty (3:0). Skutecznie grała Joanna Staniucha-Szczurek i na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:2. Chwila rozmowy z trenerem widocznie pomogła Rumunkom, które zdobyły trzy kolejne oczka (8:5). To pomogło dąbrowiankom, które za moment miały już 6 punktów przewagi (11:6). To MKS świetnie serwował i neutralizował atuty rywalek. Dzięki temu na drugiej przerwie technicznej, po ataku Giny Mancuso prowadził 16:6. Rozpędzone dąbrowianki na czele ze świetnie rozgrywającą Natalią Piekarczyk wydawały się nie do zatrzymania (19:10). Rumunki nie zamierzały się poddać i odrobiły trzy punkty przy serwisie Utli (19:13). Blok Zarkovej, atak Utli, autowy atak Staniuchy-Szczurek oraz blok na Ginie Mancuso zmniejszyły ich stratę tylko do dwóch oczek (21:19). Serię CS Volei Alba Blaj przerwała Katarzyna Konieczna (22:19). Piłkę na wynik 24:20 oraz setową wykorzystała Tamara Kaliszuk i tym samym zapewniła dąbrowiankom awans do 1/4 finału Pucharu CEV!

Nic nie znaczący już tie-break rozpoczął się od czteropunktowego prowadzenia CS Volei Alba Blaj. Serię rywalek zatrzymała Katarzyna Konieczna po ataku z prawego skrzydła (1:4). Zaraz potem dąbrowianki zniwelowały swoją stratę do dwóch punktów i ta różnica utrzymywała się w kolejnej części tie-breaka. Przy zmianie stron wynik brzmiał 6:8 dla podopiecznych Darko Zakoca. Rumunki odskoczyły następnie na trzy punkty (7:10), a po chwili na cztery przy serwisie Hashimoto (8:12). Po bloku Leny Dziękiewicz oraz ataku Katarzyny Koniecznej przewaga Alby Blaj stopniała do jednego oczka (12:13). Niestety, blok Martiny Utli na Tamarze Kaliszuk dał Rumunkom piłki meczowe (12:14). Zostały one jednak obronione po atakach Kaliszuk i Mancuso (14:14). Z kolei, blok Leny Dziękiewicz i Giny Mancuso to dąbrowiankom zapewnił piłkę meczową, ale siatkarki MKS-u nie były w stanie jej wykorzystać (15:15). Przy stanie 17:16 to Rumunki ponownie miały piłkę meczową, ale Gina Mancuso nie pozwoliła, by to spotkanie się zakończyło. Niestety, dwa kolejne punkty padły łupem CS Volei Alba Blaj i to ten zespół wygrał to spotkanie 3:2.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo dziwne i obfitowało w wiele zwrotów akcji. Główną bronią obu zespołów była zagrywka i to głównie dzięki niej udało się osiągać większą przewagę. Siatkarki MKS-u pokazały przy tym wielki charakter i wolę zwycięstwa, za którą zostały nagrodzone wygranymi dwoma setami i awansem do 1/4 finału Pucharu CEV. Tam czeka na nie Galatasaray Stambuł. A już pojutrze dąbrowianki zmierzą się na wyjeździe z PGNiG Naftą Piła w ramach 10. kolejki Orlen Ligi. Mecz rozpocznie się o 14:45 i będzie transmitowany przez Polsat Sport Extra.

CS Volei Alba Blaj - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:19, 20:25, 25:12, 20:25, 19:17)

CS Volei Alba Blaj: Stanciu, Hashimoto, Salaoru, Rodrigues de Souza, Utla, Rus, Medved (libero) oraz Zarkova, Matseichyk, Dudnic.
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Piekarczyk, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Mancuso, Dziękiewicz, Sobolska, Urban (libero) oraz Strasz (libero), Kaliszuk, Liniarska.

Awans do 1/4 finału: Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza

Mecz z PGNiG Naftą Piła będzie dla MKS-u ostatnim spotkaniem w 2014 roku. Jest to równocześnie pierwsza kolejka rundy rewanżowej fazy zasadniczej Orlen Ligi. W pierwszym meczu tego sezonu dąbrowianki pokonały u siebie zespół z Piły 3:0. MVP tamtego spotkania została Gina Mancuso.

Od tego czasu oba zespoły przechodziły przez różne okresy w swojej grze. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrał pierwsze trzy spotkania, by potem trzy kolejne przegrać. Z kolei, zespół z Piły po drodze m.in. zmienił trenera. Dominika Kwapisiewicza na ławce trenerskiej zastąpił Łukasz Przybylak, który był wcześniej jego asystentem.

Podopieczne trenera Przybylaka mają spore problemy z wygrywaniem i drużyna, która pewnie aspirowała do fazy play-off zajmuje obecnie dopiero 11. miejsce. Pilanki potrafiły pokonać tylko KS Pałac Bydgoszcz oraz KS Developres SkyRes Rzeszów oraz urwać dwa sety Budowlanym Łódź. Dla PGNiG Nafty Piły mecz z MKS-em nie będzie ostatnim w tym roku. Przed nimi jest jeszcze spotkanie 29-go grudnia z BKS-em Aluprofem w Bielsku-Białej.

W ubiegłym sezonie zespoły Taurona Banimexu oraz Nafty Piła spotkały się ze sobą tylko dwukrotnie w fazie zasadniczej. Mecz w Dąbrowie Górniczej miejscowe wygrały 3:0, ale w Pile już tak łatwo nie było. Pogrążony w problemach, jeszcze pod wodzą Waldemara Kawki zespół MKS-u męczył się niemiłosiernie i wygrał tylko za dwa punkty.

Mecz PGNiG Nafta Piła - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się w sobotę o godzinie 14:45. Tranmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

.
dodane 17.12.2014
Zapraszam do Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej na spotkanie z profesorem Sławomirem Cenckiewiczem

Spotkanie odbędzie się 18 grudnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej przy Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej - ul. Królowej Jadwigi 17.

Podczas spotkania odbędzie się promocja książki pt."Atomowy szpieg" (o Ryszardzie Kuklińskim).
Spotkanie odbędzie się w dniu 18 grudnia (czwartek) o godz. 17.30 w sali konferencyjnej przy Bazylice ul. Królowej Jadwigi 17.

Zapraszam wszystkich i bardzo przepraszam za zmianę miejsca spotkania

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej - Józef Kowalski
Dziękuję

.
dodane 16.12.2014
Miasteczko Mikołajkowe

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy gasną wszystkie spory, serca napełniają się miłością, kiedy wszyscy ślą życzenia. Z tej oto okazji w piątek 19 grudnia przed Pałacykiem Dezona (dawny Komisariat Policji w Parku Śródmiejskim zwanym Małpim Gajem) między godziną 14.00 a 18.00 Centrum Handlowe "Pogoria" w Dąbrowie Górniczej oraz Fundacja Godne Życie organizują po raz pierwszy w historii dąbrowskie "Mikołajkowe Miasteczko". Partnerami tej niezwykłej imprezy będą Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Fundacja "Wygrajmy Razem", Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z Będzina, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta, Miejskie Centrum Informacji oraz Zespół Szkół Zawodowych "Sztygarka". Na wszystkich czekają ciekawe atrakcje.

Codzienna pogoń za dobrobytem, sukcesem sprawia, że zapominamy często o tym, co w życiu najważniejsze - o ponaczasowych wartościach, które nigdy nie przeminą. Dąbrowianie będą mogli zatrzymać się choć na chwilę, pozostawić codzienne troski i spędzić czas w miłej, nastrojowej atmosferze.

W naszym "Mikołajkowym Miasteczku" będzie można zrobić zdjęcia ze Świętym Mikołajem, wydrukować je, a następnie godzinami, latami wracać do bajkowych wspomnień.
Młodzieży Ośrodek Pracy Twórczej przeprowadzi warsztaty plastyczne, podczas których będziemy mogli wykonać własnoręcznie ozdoby święczne. Ich blask olśni nasze domowe zacisze.
Tradycją wieczerzy wigilijnej jest spożywanie 12 potraw. W "Mikołajkowym Miasteczku" będziemy mogli skosztować dwie spośród nich, przepyszny barszcz czerwony oraz kapustę z grochem.
Mikołaj rozdaje prezenty. I nasz nie zapomni o słodkich upominkach dla najmłodszych.
Jak nakazują odwieczne zwyczaje nie zabraknie oczywiście tradycyjnego śpiewania kolęd oraz składania świątecznych życzeń. Zapraszamy na występ Dąbrowskiej Mieskiej Orkietry Dętej, artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej z Fundacji "Wygrajmy Razem".

Pamiętajmy również o życzeniach dla najbliższych, członków rodziny, przyjaciół, znajomych.
19 grudnia to niepowtarzalna okazja by złożyć je "tu i teraz", przypiąć je na korkowej tablicy lub wrzucić do worka Świętego Mikołaja.

Zapowiada się dzień pełen niespodzianek. Odwiedźcie nas, a tym samym przyłączcie się do świątecznej tradycji, która łączy pokolenia.
Serdecznie zapraszamy!

Do awansu dąbrowiankom wystarczą dwa wygrane sety - dokładnie tyle samo, jak w przypadku 1/16 finału z Dynamo Romprest Bukareszt. Teraz sytuacja jest o tyle trudniejsza, że rewanż MKS musi rozegrać na trudnym terenie w Blaj w Rumunii, co potwierdzał po pierwszym meczu Juan Manuel Serramalera. - Czeka nas teraz ciężka podróż, taka jaką odbyła drużyna rumuńska. Oni na pewno będą mocniejsi na swoim boisku, ale mam nadzieję, że uda nam się wygrać.

Oba zespoły wygrały swoje ligowe spotkania w weekend poprzedzający mecz rewanżowy. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe SK Bank Legionovię Legionowo po niezwykle ciężkim boju 3:2, a CS Volei Alba Blaj pewnie ograł 3:0 SCM Craiova i nadal jest liderem rumuńskiej ligi.

Problemem dąbrowianek po spotkaniu w Legionowie jest kontuzja Joanny Staniuchy-Szczurek, która w czwartym secie zderzyła się z Katarzyną Urban. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz przyjmującej MKS-u.

W pierwszym meczu obu drużyn decydującą rolę odegrała zagrywka i nieustępliwość dąbrowianek, które mimo iż Rumunki broniły niesamowite piłki były niezłomne i skuteczne. Rewanż z pewnością będzie obfitował w wiele emocji, a Polkom nie będzie grało się łatwo przed rumuńską publicznością. Przypomnijmy, że w razie wygranej CS Volei Alba Blaj w stosunku 3:0 lub 3:1 bezpośrednio po spotkaniu zostanie rozegrany złoty set do 15 i to on zadecyduje o awansie do kolejnej rundy. - Zawsze te mecze na wyjeździe są na pewno obciążone większym ryzykiem, troszeczkę inna sala, podróż, zmęczenie, ale na pewno jedziemy tam, żeby przejść do następnej rundy - mówiła po pierwszym meczu kapitan MKS-u, Eleonora Dziękiewicz.

Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w 1/4 finału z wygranym rywalizacji Galatasaray Stambuł - Olympiakos Pireus. W pierwszym spotkaniu tych zespołów górą była ekipa ze Stambułu, która pokonała rywala 3:1.

Mecz CS Volei Alba Blaj - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się w środę o godzinie 18:00. W pierwszym meczu dąbrowianki pokonały rywalki 3:1.

.
dodane 16.12.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Wygrać tylko i aż dwa sety

TW środę o godzinie 18:00 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się w Rumunii z CS Volei Alba Blaj w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV.

Do awansu dąbrowiankom wystarczą dwa wygrane sety - dokładnie tyle samo, jak w przypadku 1/16 finału z Dynamo Romprest Bukareszt. Teraz sytuacja jest o tyle trudniejsza, że rewanż MKS musi rozegrać na trudnym terenie w Blaj w Rumunii, co potwierdzał po pierwszym meczu Juan Manuel Serramalera. - Czeka nas teraz ciężka podróż, taka jaką odbyła drużyna rumuńska. Oni na pewno będą mocniejsi na swoim boisku, ale mam nadzieję, że uda nam się wygrać.

Oba zespoły wygrały swoje ligowe spotkania w weekend poprzedzający mecz rewanżowy. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe SK Bank Legionovię Legionowo po niezwykle ciężkim boju 3:2, a CS Volei Alba Blaj pewnie ograł 3:0 SCM Craiova i nadal jest liderem rumuńskiej ligi.

Problemem dąbrowianek po spotkaniu w Legionowie jest kontuzja Joanny Staniuchy-Szczurek, która w czwartym secie zderzyła się z Katarzyną Urban. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz przyjmującej MKS-u.

W pierwszym meczu obu drużyn decydującą rolę odegrała zagrywka i nieustępliwość dąbrowianek, które mimo iż Rumunki broniły niesamowite piłki były niezłomne i skuteczne. Rewanż z pewnością będzie obfitował w wiele emocji, a Polkom nie będzie grało się łatwo przed rumuńską publicznością. Przypomnijmy, że w razie wygranej CS Volei Alba Blaj w stosunku 3:0 lub 3:1 bezpośrednio po spotkaniu zostanie rozegrany złoty set do 15 i to on zadecyduje o awansie do kolejnej rundy. - Zawsze te mecze na wyjeździe są na pewno obciążone większym ryzykiem, troszeczkę inna sala, podróż, zmęczenie, ale na pewno jedziemy tam, żeby przejść do następnej rundy - mówiła po pierwszym meczu kapitan MKS-u, Eleonora Dziękiewicz.

Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w 1/4 finału z wygranym rywalizacji Galatasaray Stambuł - Olympiakos Pireus. W pierwszym spotkaniu tych zespołów górą była ekipa ze Stambułu, która pokonała rywala 3:1.

Mecz CS Volei Alba Blaj - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się w środę o godzinie 18:00. W pierwszym meczu dąbrowianki pokonały rywalki 3:1.

.
dodane 16.12.2014

MKS DG
Wojenne barwy na mecz z Wojskowymi

MKS Dąbrowa Górnicza gotowy na koszykarską wojnę! Podczas sobotniego starcia ze Śląskiem Wrocław dąbrowscy fani przywdzieją "barwy wojenne". Na trybunach Hali Centrum zrobi się kolorowo, gdyż każdy kibic będzie mógł skorzystać z bezpłatnego malowania twarzy w klubowe barwy.

Pomóż MKS-owi w koszykarskiej bitwie z najbardziej utytułowanym klubem w Polsce!

Koszykarze z Zagłębia Dąbrowskiego chcą wreszcie zatriumfować we własnej hali. I choć WKS Śląsk Wrocław to 17-krotny mistrz kraju, MKS szykuje się na wojnę o każdy metr parkietu. Wrocławianie będą musieli zmierzyć się nie tylko z zawodnikami beniaminka ekstraklasy, ale także. z całą dąbrowską "armią"!

Kibice MKS-u Dąbrowa Górnicza będą mogli bowiem w nietypowy sposób okazać solidarność i wsparcie dla swoich koszykarzy - malując twarze w klubowe barwy "wojenne". Sytuacja dąbrowskiego klubu w tabeli nie jest kolorowa, ale w ekipie z Alei Róż nikt nie zamierza składać broni, nawet w starciu z rozpędzonymi Wojskowymi.

Dołącz do dąbrowskiej armii!

.
dodane 16.12.2014
ANKIETA dotycząca procesu rewitalizacji Dąbrowy Górniczej będącej podstawą analizy do pracy magisterskiej Aleksandry Sieradzkiej - studentki ostatniego roku Wydziału Nauk o Ziemi UŚ

http://moje-ankiety.pl/ankieta-wyniki/id-71411.html

będzie wykorzystana w pracy magisterskiej, która ma być zgłoszona w konkursie UM Miasta Dąbrowa Górnicza na pracę dyplomową dotycząca procesom rewitalizacji miasta.

.
aktualizacja 10.12.2014
dodane 08.12.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Ogrywamy lidera rumuńskiej ligi!

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:1 CS Volei Alba Blaj w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Dąbrowiankom do awansu wystarczą dwa wygrane sety.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia dąbrowianek, lecz rumuński zespół szybko uzyskał inicjatywę i zdobył kolejne 5 punktów (1:5). Do pierwszej przerwy technicznej to Volei Alba był drużyną dużo efektywniejszą doprowadzając tym samym do pięciopunktowej przewagi (3:8). MKS nie poddał się łatwo i dzięki dobrej zagrywce Kasi Koniecznej oraz Asi Szczurek odrobił kilka oczek, a po skutecznym ataku Giny Mancuso przewaga Rumunek stopniała do jednego punktu (10:11). Chwilę później autowy atak Martiny Utli doprowadził do remisu (11:11). Mecz stał się od tego momentu bardzo wyrównany, a na drugiej przerwie technicznej jednym punktem prowadził Volei Alba Blaj. Przy stanie 18:17 asem serwisowym popisała się Katarzyna Konieczna i Tauron Banimex miał już 2 punkty przewagi. Niestety dąbrowianki szybko straciły swoje prowadzenie po ataku Utli i bloku Rumunek (19:19). Następnie, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 23:22, gdy fenomenalnym blokiem popisał się dueta Dominika Sobolska - Joanna Staniucha-Szczurek (24:22). Piłkę setową MKS wykorzystał dzięki świetnej pracy blokiem i perfekcyjnym ataku Katarzyny Koniecznej (25:22).

Początek drugiej partii był niezwykle wyrównany i toczony w systemie punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymał się do pierwszej przerwy technicznej, na której minimalnie prowadziła drużyna rumuńska (7:8). Oba zespoły były skuteczne, a jeśli komuś udało się przełamać rywalki sam za moment nie potrafił wykorzystać swojego ataku. Jednakże, to dąbrowianki jako pierwsza wyszły na dwupunktowe prowadzenie po ataku Giny Mancuso (12:10). Przy stanie 13:11 punktową zagrywką popisała się atakująca, Katarzyna Konieczna. Autowy atak Rumunek zwiększył przewagę Taurona Banimexu do 4 punktów (16:12). Rozpędzony MKS nie zamierzał się zatrzymać. Atak z lewego skrzydła Mancuso, idealna kiwka Ozge Cemberci oraz atak z obiegu Leny Dziękiewicz pozwoliły odskoczyć aż na 7 oczek (19:12). Chwilę później boiskową inteligencją wykazała się kapitan dąbrowianek, która wygrała walkę o przechodzącą piłkę (20:13). Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie oddały już ogromnej przewagi i zmiażdżyły w końcówce swoje rywalki wygrywając tego seta do 16.

Po koncertowo zagranej końcówce drugiej partii, trzeci set nie rozpoczął się korzystnie dla dąbrowianek, które przegrały pierwsze trzy akcje (0:3). Przy stanie 1:5 o czas poprosił trener, Juan Manuel Serramalera. To trochę obudziło jego podopieczne, które zaczęły stopniowo odrabiać stratę (5:7). Dalsza część meczu była bardzo wyrównana, oba zespoły popełniały błędy, ale dąbrowianki cały czas traciły dwa lub trzy punkty do rumuńskich rywalek. To się zmieniło, gdy na zagrywkę powędrowała Dominika Sobolska, która zdobyła zdobyła m.in. asa serwisowego doprowadzającego do remisu (13:13). Niestety, zaraz po tym MKS łatwo stracił dwa punkty i na drugiej przerwie technicznej Volei Alba prowadził 14:16. Kolejne dwa oczka także zdobyły Rumunki i sytuacja zmusiła argentyńskiego trenera Taurona Banimexu do wzięcia przerwy dla swojej ekipy (14:18). Co prawda, blok Eleonory Dziękiewicz zmniejszył stratę dąbrowianek, lecz nadal wynosiła ona 3 oczka (16:19). Po dwóch błędach w ataku Martiny Utli na tablicy wyników pojawił się wynik 18:20. Siatkarki MKS-u nie były jednak w stanie dogonić rywalek i po swoich niewymuszonych błędach przegraly tego seta do 19.

Na początku czwartej partii prowadziła drużyna rumuńska (2:4), lecz MKS nie pozwolił jej odskoczyć na większą różnicę punktową i po serii dobrych zagrywek Kasi Koniecznej doprowadził do remisu 5:5. Potem jednak dąbrowianki w łatwy sposób straciły dwa punkty i na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 6:8. Stan ten nie trwał długo, gdyż zaraz po przerwie po ataku Tamary Kaliszuk oraz trafieniu w siatkę Utli mieliśmy już remis (8:8). Następnie gra toczyła się punkt za punkt aż do wpadnięcia dąbrowskiego bloku w siatkę, który pozwolił odskoczyć Rumunkom na 2 punkty (12:14). Te zostały jednak szybko odrobione przez podopieczne Juana Manuela Serramalery. Na drugiej przerwie technicznej na minimalnym prowadzeniu były siatkarki Volei Alba Blaj. Przy stanie 18:17 po błędzie Matseichyk dąbrowianki zdobyły dwa oczka przewagi (19:17). Chwilę potem Dominika Sobolska wykorzystała przechodzącą piłkę zwiększając przewagę MKS-u (22:19). Niestety, dwa skuteczne ataki Martiny Utli zmusiły Juana Manuela Serramalerę do poproszenia o przerwę dla swojej drużyny (22:21). Po czasie dobrze zaatakowała Katarzyna Konieczna i Tauron Banimex był tylko dwie piłki od zwycięstwa (23:21). Po autowym ataku Dudnic dąbrowianki miały piłkę meczową, którą wykorzystała asem serwisowym Katarzyna Konieczna.

Spotkanie w hali "Centrum" obfitowało w wiele emocji i zwrotów akcji, lecz w całym zamieszaniu lepiej odnalazła się drużyna z Dąbrowy Górniczej. Dużo lepiej w zespole MKS-u wyglądało przyjęcie, gdzie ciekawy manewr zastosował Juan Manuel Serramalera, który za Ginę Mancuso wprowadził Tamarę Kaliszuk. Teraz Tauron Banimex jest 2 sety od awansu do 1/4 finału Pucharu CEV. Mecz w Rumunii odbędzie się w przyszłą środę, a już w sobotę dąbrowianki zagrają w Legionowie z tamtejszym SK Bankiem.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - CS Volei Alba Blaj 3:1 (25:22, 25:16, 19:25, 25:22)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Mancuso, Sobolska, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Urban (libero), Łukaszewska, Piekarczyk, Kaliszuk.

CS Volei Alba Blaj: Salaoru, Dudnic, Hashimoto, Utla, Matseichyk, Zarkova, Medved (libero) oraz Stanciu, Ivanof, Rodrigues de Souza.

============================================

W środę zagramy w 1/8 finału Pucharu CEV

Pojutrze o godzinie 18:00 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza podejmie CS Volei Alba Blaj w ramach 1/8 finału Pucharu CEV.

Podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery w sobotę pokonały Budowlanych Łódź 3:1, lecz dalej zajmują w lidze 6. pozycję. Po listopadzie, który był dla MKS-u miesiącem kłopotów zdrowotnych sytuacja wraca do normy. Na parkiet powróciła Katarzyna Konieczna, a Gina Mancuso nie odczuwa już skutków zderzenia z bandami reklamowymi podczas meczu z BKS-em Aluprofem Bielsko-Białą.

Jedyny problem zespołu z Dąbrowy Górniczej to kontuzja Katsiaryny Zakreuskayi, która była do tej pory pewnym punktem Taurona Banimexu. W związku z jej kontuzją, argentyński trener musi korzystać tylko z dwójki przyjmujących - Giny Mancuso oraz Joanny Staniuchy-Szczurek

Rywalek dąbrowianek, CS Volei Alba Blaj zajęła w poprzednim sezonie rumuńskiej ligi 3. miejsce. Obecnie jest liderem i spośród 8 spotkań przegrała tylko jedno - z dobrą znajomą MKS-u z ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzyń, Stiintą Bacau. Trenerem rumuńskiego zespołu jest Darko Zakoc, który zastąpił na tym stanowisku Branko Gajicia - nomen omen trenera Dynamo Romprest Bukareszt.

Dąbrowianki awansowały do tej fazy rozgrywek pokonując dwukrotnie wspomniane Dynamo Romprest Bukareszt (3:1 i 3:2). Z kolei, drużyna CS Volei Alba Blaj po porażce na wyjeździe ze szwajcarskim Volley Koniz w rewanżu nie dała szans swoim rywalkom wygrywając 3:0.

Mecz Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - CS Volei Alba Blaj odbędzie się w środę o godzinie 18:00. Podczas spotkania w hali "Centrum" nie zabraknie popularnego Tauronka, malowania twarzy, czy też gry w siatkówkę plażową na konsoli Xbox Kinect. Gadżety dla kibiców ufundował także Zbigniew Szydlik, właściciel Zakładu Instalacji Sanitarnych i Robót Ogólnobudowlanych.

Bilety na to spotkanie można nabyć przez internet klikając w ten link lub w Sklepie Kibica w Nemo Świat Rozrywki. Natomiast w dniu meczu od godziny 17:00 bilety będą dostępne w kasie hali "Centrum". Od tej godziny kibice będą mogli też wejść na halę przez główne wejścia.

Ceny biletów zależą od ich kategorii. Bilety kategorii VIP (sektory F, G, I oraz J) kosztują 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Bilety w sektorach od A do E są dostępne w cenie 19 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 45 zł (rodzinny 2+1), 47 zł (rodzinny 2+2). Bilety w sektorach od M do X za wyjątkiem U kosztują 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 36 zł (rodzinny 2+1), 37 zł (rodzinny 2+2).
Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami oraz osobom posiadającym legitymację szkolną lub studencką do 26 roku życia. Natomiast bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym odpowiednio z jednym lub dwojgiem dzieci do 14 roku życia. Dzieci do 4 roku życia nie muszą posiadać biletu pod warunkiem, że przez cały czas trwania meczu będą siedzieć na kolanach rodzica lub opiekuna.

.
dodane 08.12.2014
Zrób Szlachetną Paczkę z koszykarzami MKS-u!

Takiej świątecznej paczki nie zrobił jeszcze nikt! Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza wyruszają na zakupy, by stworzyć Szlachetną Paczkę dla jednej z okolicznych rodzin, będącej w trudnej sytuacji finansowej. Ale spokojne święta mogą podarować też. kibice! Na niedzielnym meczu z Anwilem Włocławek każdy fan MKS-u będzie mógł włączyć się w przygotowanie tego wyjątkowego świątecznego prezentu.

Pani Basia (46) i pan Tadeusz (60) wychowują czwórkę dzieci: Maćka (15), Tomka (11), Mikołaja (23) i Anię (21). W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności rodzice i córka od trzech lat bezskutecznie szukają pracy, egzystując jedynie dzięki niskiej pensji syna. Meble w opłakanym stanie i wymagająca pilnego remontu kuchnia to codzienność tej rodziny. Mimo tego, najmłodsi synowie pilnie się uczą, marząc jednocześnie o karierze sportowej.
Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza postanowili podarować potrzebującej rodzinie to, co najcenniejsze - radosne święta i kilka spokojniejszych miesięcy. W tych trudnych zmaganiach o godny byt pomóc mogą też dąbrowscy kibice, dorzucając do paczki swoją "cegiełkę".
Co przynieść na mecz?

Przed niedzielnym meczem MKS-u z Anwilem Włocławek przy Sklepie Klubowym (na I piętrze) w Hali Centrum zbierane będą:
- żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach
- środki czystości: proszki do prania, płyny czyszczące, płyny do mycia naczyń, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, mydła i żele myjące
- wyposażenie mieszkania: kołdry, koce, poduszki, pościele, ręczniki
- w przypadku chęci przekazania mebli (najbardziej niezbędne są stół i krzesła, ale brakuje praktycznie wszystkiego) klub prosi o kontakt telefoniczny: 606 240 006.
Zróżnicowane zakupy pozwolą na sprostanie większości potrzeb rodziny.

Weź udział w przygotowaniu niezwykłej Szlachetnej Paczki i pomóż innym poczuć magię świąt!

.
dodane 08.12.2014

20141205_X
Dąbrowska choinka została ubrana

5 grudnia w C.H. Pogoria dąbrowianie zjednoczyli się w niezwykłej, przedświątecznej rodzinnej atmosferze. Miało to miejsce za sprawą Fundacji Godne Życie, która tego dnia zorganizowała Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Udana impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Przepyszne, świąteczne ciasteczka, radosne dziecięce okrzyki, kojące dźwięki tradycyjnych kolęd, choinka uginająca się od różnobarwnych ozdób, poczucie wspólnoty i nieschodzący z twarzy uśmiech to najpiękniejsze skojarzenia związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Prowadzącej Miejskie Centrum Informacji, dąbrowskiej Fundacji Godne Życie udało się stworzyć ten magiczny klimat już teraz. Przy dąbrowskiej choince miłe chwile spędzili zarówno mieszkańcy miasta jak i przedstawiciele jego władz.
Wiele atrakcji i niezwykła atmosfera
Podczas piątkowego popołudnia dąbrowianie wspólnie ozdabiali i podpisywali bombki, składali sobie pełne serdeczności życzenia, kosztowali przepyszne ciasteczka (dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Ekonomicznych) oraz brali udział w ciekawych zajęciach artystycznych. Najmłodsi uczestnicy chętnie brali udział w warsztatach wykonywania ozdób świątecznych organizowanych przez Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Zawodowych "Sztygarka". Ekonomik przygotował również coś specjalnie z myślą o paniach, dla których święta to nie tylko kulinarne wyzwanie, ale także dbałość o szczególny, wyjściowy wygląd. Były to warsztaty układania szykownych, świątecznych fryzur. Niemałą frajdę sprawił im także rozdający cukierki małym i dużym dąbrowianom św. Mikołaj. Wspólne kolędowanie odbyło się w pięknej oprawie muzycznej pana Ryszarda Daniluka oraz młodych wokalistek z dąbrowskiego MOPT'u.
Choinka Urzędowo- Pozarządowa
W wydarzeniu wzięli udział także dąbrowscy samorządowcy. Bombki opatrzone podpisem i życzeniami dla wszystkich Dąbrowian zawiesili radni: Kamil Dybich, Marek Węgrzynowicz, Wiesław Wiekiera, Piotr Chałuda. Nie zabrakło prezydenta Zbigniewa Podrazy oraz jego pełnomocnika Marcina Bazylaka. Wśród przedstawicieli dąbrowskiego magistratu pojawił się jeszcze przedstawieciele Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej. Swoją bombkę zawiesiła również Pani Dyrektor Adrianna Binczek - Chlond, która reprezentowała Centrum Handlowe "Pogoria", współorganizatora tego wydarzenia.
Licznym gronem przystrajających świąteczne drzewko byli przedstawiciele dąbrowskiego sektora pozarządowego. Poza przedstawicielami organizującej wydarzenie Fundacji Godne Życie i Łukasza Kolbera, w wydarzeniu wzięli udział Agnieszka Zagrodnik z Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej, Renata Zaremba ze Stowarzyszenia Małolat, Zbigniew Cofór z Miejskiej Orkiestry Dętej, Stanisław Gałka z Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej, przedstawiciele Forum Terenów Zielonych z Prezesem Janem Czerwem na czele, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenia dla Ekonomika. Swoje bombki zawiesili również przedstawiciele Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych oraz Rady Działalności Pożytku Publicznego z Dąbrowy Górniczej.
Z mieszkańcami miasta spotkały się również reprezentacje dąbrowskich szkół i instytucji. Kulturalną Dąbrowę reprezentowała dyrekcja Pałacu Kultury Zagłębia, pani Małgorzata Majewska i pan Dawid Orpych oraz pani Iwona Wilk z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Pani Agata Róg zawiesiła bombkę w imieniu dąbrowskiego MOPS'u a pani Bożena Borowiec w imieniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach. Swój udział w składaniu życzeń mieszkańcom miasta miało także przedsiębiorstwo MZUM.pl, Bank PKO BP, Dariusz Nowak autor strony dabrowa.pl oraz reprezentacje dąbrowskich świetlic środowiskowych. Do dekorowania świątecznego drzewka włączyli się również mieszkańcy miasta.

Fundacja Godne Życie bardzo dziękuje wszystkim przybyłym za udział w wydarzeniu oraz wyraża nadzieję na jeszcze liczniejszą obecność dąbrowian w przyszłorocznym ubieraniu świątecznego drzewka.

Fundacji Godne Życie.

.
dodane 05.12.2014
Nowe sklepy i punkty usługowe w CH Pogoria
Dąbrowa Górnicza, 4 grudnia 2014 r.

Sześciu nowych najemców, a wśród nich m.in. sklep Ziaja, salon fryzjerski Hair Point oraz sklep zoologiczny Torro, wynajęło lokale o łącznej powierzchni ponad 280 mkw. w centrum handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Pierwsze dwa z nich zostały otwarte jeszcze w listopadzie.

Klienci CH Pogoria mogą już skorzystać z oferty sklepu marki Ziaja, obejmującej szeroką gamę produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, w tym kosmetyków profesjonalnych, bazujących na naturalnych składnikach. Sklep marki Ziaja zajmuje 32 mkw. powierzchni handlowej. W listopadzie w Pogorii zadebiutował również salon fryzjerski Hair Point, zajmujący 25 mkw. powierzchni.
Niebawem w CH Pogorii otwarte zostaną: sklep zoologiczny Torro (106 mkw.), sklep X-Console (55 mkw.), salon platformy telewizji cyfrowej nc+ (40 mkw.) oraz punkt Lotto (23 mkw.). Wszystkie nowe sklepy i punkty usługowe znajdują się na parterze CH Pogoria, w pasażu przy linii kas hipermarketu Auchan.
Od zeszłego roku, w Pogorii zawarto nowe umowy najmu dotyczące ponad 13 000 mkw. powierzchni handlowej. Obecnie w centrum prowadzone są prace związane z budową dodatkowych 240 miejsc parkingowych oraz odświeżeniem wybranych powierzchni wspólnych. W kolejnych miesiącach planowana jest także zmiana aranżacji strefy foodcourt na pierwszym piętrze.

Centrum Handlowe Pogoria
Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy
36 700 m2 powierzchni handlowej. Mieści ok. 80. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket Auchan oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku. www.ch-pogoria.pl

.
dodane 01.12.2014
W styczniu w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej miłośników teatru czeka niezwykła uczta.

21 stycznia, godzina 19.00
TEATR POLONIA ZAPREZENTUJE:
Antoniego Czechowa "32 OMDLENIA"

Reżyseria: Andrzej Domalik
Scenografia i kostiumy: Jagna Janicka Światło: Katarzyna Łuszczyk Producent wykonawczy: Rafał Rossa
Występują: Ignacy Gogolewski, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr

Czas trwania spektaklu: 120 minut, dwie przerwy

Bilety do nabycia w kasie Pałacu Kultury Zagłębia lub przez internet www.palac.art.pl
Przy zamówieniach grupowych (już od 10 osób!!!) 10% zniżki
Rezerwacja grupowa tel. 608 200 457

.
dodane 01.12.2014
Ubierz Dąbrowską Choinkę

5 grudnia 2014 r. w godz. od 14:00-18:00 w Dąbrowie Górniczej poczuć będzie można przedsmak świątecznego nastroju. W tym właśnie czasie w CH. Pogoria odbywać się będzie Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Organizująca wydarzenie Fundacja Godne Życie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na wyjątkowe, pełne niespodzianek spotkanie.

Mimo, że Boże Narodzenie obchodzić będziemy za niespełna miesiąc, już teraz na każdym kroku odczuwamy rozpoczynające się przygotowania do tych najpiękniejszych świąt w roku. Niezwykłą, gwiazdkową atmosferę mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli odczuć już w piątek.

5 grudnia na głównym holu CH. Pogoria, Fundacja Godne Życie organizuje tradycyjne już Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Na wspólne kolędowanie i dekorowanie świątecznego drzewka organizacja zaprasza wszystkich dąbrowian w godzinach od 14:00 do 18:00. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Podczas uroczystego spotkania każdy z uczestników poza dekorowaniem i powieszeniem na dąbrowskim drzewku podpisanej przez siebie bombki, będzie mógł wziąć udział w interesujących warsztatach własnoręcznego wykonywania niezwykłych ozdób świątecznych prowadzonych przez uczniów i nauczycieli ZSZ Sztygarka. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tego, bez czego trudno wyobrazić sobie prawdziwie świąteczną atmosferę- słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej. Organizatorzy przygotowali także coś specjalnie z myślą o paniach, dla których święta to nie tylko kulinarne wyzwanie, ale także dbałość o szczególny, wyjściowy wygląd. Praktyczne ciekawostki na ten temat będą mogły poznać podczas warsztatów układania szykownych, świątecznych fryzur.

Gwiazdkową oprawę muzyczną zapewni dąbrowski MOPT, którego podopieczni zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy.

W tracie Dąbrowskiego Ubierania Choinki goście będą mieli okazję zintegrować się w pełnej serdeczności, radosnej atmosferze. W corocznym dekorowaniu miejskiego drzewka liczny udział biorą nie tylko mieszkańcy miasta wraz ze swoimi rodzinami, ale również dąbrowskie szkoły, instytucje, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady Miasta z Prezydentem na czele, lokalne organizacje pozarządowe oraz reprezentanci regionalnego sektora biznesowego. W ten sposób Dąbrowskie Ubieranie Choinki na przestrzeni lat stało się symbolem partnerstwa i współpracy - elementów koniecznych dla budowania trwałej i ściśle powiązanej społeczności lokalnej.

Wspólne ubieranie choinki organizowane jest przez Fundację Godne Życie dla mieszkańców miasta po raz czwarty. Każda z dorocznych uroczystości cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy!

.
dodane 01.12.2014
700 latających misiów w Dąbrowie!

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza stworzyli mistrzowskie widowisko, a kibice mistrzowską atmosferę. Aż 697 pluszowych maskotek (i 1 gra planszowa) trafiło na parkiet po pierwszej kwarcie meczu beniaminka z mistrzem Polski przy okazji akcji "Misie na boisku". W ramach mikołajkowego prezentu pluszaki wywołają uśmiechy na twarzach niewidomych i słabowidzących dzieci z dąbrowskiego ośrodka.


- Po wczorajszym meczu dzięki transmisji telewizyjnej cała Polska przekonała się, że na poziomie ekstraklasy mamy nie tylko drużynę będącą o krok od sensacji w starciu z mistrzem kraju, ale także kibiców, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za tak duże zaangażowanie - mówi Damian Juszczyk, menedżer ds. mediów i PR MKS-u Dąbrowa Górnicza.
W ramach akcji "Misie na boisku" na hasło spikera tuż po zakończeniu pierwszej kwarty spotkania dąbrowskiej ekipy z PGE Turowem Zgorzelec na parkiet ze wszystkich stron pofrunęły setki pluszaków, które następnie były czym prędzej zbierane m.in. przez cheerleaderki, moperów, a nawet pracowników klubu, by gra mogła być kontynuowana.

1800 litrów. pluszaków!
697 misiów i 1 gra planszowa wypełniło 30 sześćdziesięciolitrowych worków. A zatem aż 1800 "pluszowych litrów" we wtorek o 11:30 w formie mikołajkowego prezentu zostanie przekazanych podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Oczywiście z workami na plecach pojawi się nie Święty Mikołaj, a koszykarze MKS-u.


MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA