-DONIOSY czyli tzw. "PRASÓWKA" - 2014 SIERPIEŃ
* SPIS < STRONA GŁÓWNA < NOWOŚCI < KALENDARZ


Bas Tajpan - Baby (prod. PAWULON) SLAVIC RASTA
Dawid Podsiadlo - No

.
dodane 31.08.2014
Bezpłatne porady specjalistów we wrześniu

Prezentujemy harmonogram bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego w Miejskim Centrum Informacji w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. We wrześniu dyżurować będzie m. in. Rzecznik Praw Konsumentów, doradca obywatelski, a także dietetyk.

Kolejny miesiąc z rzędu Fundacja Godne Życie prowadząca Miejskie Centrum Informacji udzieli mieszkańcom miasta wsparcia w postaci możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego. Na pytania, problemy i wątpliwości mieszkańców miasta czekać będą specjaliści, którzy oferują garść cennych porad i pomocną dłoń. Koniec wakacyjnej laby wiąże się powrotem specjalistów dyżurujących w MCI. Po przerwie do dąbrowskiego Miejskiego Centrum Informacji wraca specjalista ds. niepełnosprawności. Nowością są porady dietetyka, którego w prowadzonym przez Fundację Godne Życie punkcie informacyjnym będzie można teraz spotkać w każdy drugi piątek i drugą niedziele miesiąca.
Konsumencie, masz problem? Nieudany zakup wadliwego produktu? Nieuczciwy przedsiębiorca? 5 września w Miejskim Centrum Informacji porad udzielać będzie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, który opowie o prawnych możliwościach działania
Zawsze jest czas na to, aby pomyśleć o własnym zdrowiu i sylwetce. Doskonałą okazją ku temu będą drugie piątku i niedziele miesiąca. W tych dniach (tj. 12.09 i 14.09) w Miejskim Centrum Informacji usytuowanym w CH. Pogoria bezpłatnych porad będzie udzielał dietetyk. W ramach akcji przeprowadzane będą bezpłatne pomiary tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznego urządzenia przenośnego analizatora OMRON oraz pomiar wskaźnika BMI. Wynik badania zostanie odpowiednio skomentowany przez dietetyka. Porad udzielał będzie dietetyk reprezentujący poradnię dietetyczną "Multi Fit" usytuowaną przy ul. Granicznej 17 w Dąbrowie Górniczej.
Podczas porad doradcy obywatelskiego, które obędą się 22 września, Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie. Jeden z liderów lokalnego sektora pozarządowego opowie o możliwościach wpływu mieszkańców na miasto oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania związane z życiem obywatelskim w Dąbrowie Górniczej.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego do MCI wraca specjalista ds. niepełnosprawności. Pani Ewa Przybylska ze Stowarzyszenia "Linia" pomocna dłoń poda 29 września w godzinach od 15:00-17:00.
Harmonogram spotkań ze specjalistami we wrześniu:

Rzecznik Praw Konsumenta
05.09. - 14:00-15:30
dietetyk
12.09. - 13.00-17:00
14.09. - 12:00-16:00
doradca obywatelski
22.09. - 15:30-18:30
doradca ds. niepełnosprawności
29.09. - 15:00-17:00

Osoby, które chciałyby skorzystać w porady prawnej zapraszani są do Dąbrowskiej Poradni Prawnej prowadzonej przez Fundację Godne Życie. Bezpłatne porady udzielane są w czwartki od 15:30 - 18:30 w budynku ZHP przy ul. Królowej Jadwigi 8 oraz w piątki miedzy godziną 16:00 a 19:00 w Domu Kultury w Ząbkowicach przy ul. Chemicznej 2. Do Poradni Prawnych obowiązują zapisy. Zapisy do prawnika dokonywane są w każdy czwartek, na tydzień przed spotkaniem. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem Tel. 511-982-448 (od godz. 9:00) lub przez kontakt osobisty w placówce Fundacji Godne Życie przy ul. Kr. Jadwigi 8.
Skorzystanie z pozostałych porad odbywa się bez zapisów.
Poza prowadzeniem Miejskiego Centrum Informacji Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują - ciepło rodzinne.

Autor: Marta Bukowska

.
dodane 29.08.2014

Narodowe Czytanie Trylogii w dąbrowskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej już po raz trzeci weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pn. Narodowe Czytanie. W tym roku, 6 września, wspólnie czytać będziemy "Trylogię" Henryka Sienkiewicza.

Podczas trzeciej odsłony Narodowego Czytania mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli wykazać się swoją wiedzą nt. twórczości i życia Henryka Sienkiewicza, zagrać w grę strategiczną "Ogniem i mieczem" czy wziąć udział w licznych konkursach. Najmłodsi czytelnicy wyruszą w podróż śladami Stasia i Nel, gdzie czekać na nich będą zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne. Nie zabraknie głośnego czytania i niespodzianek dla wszystkich uczestników.

Przedsięwzięciu towarzyszy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. "Portret Sienkiewicza", którego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas inauguracji Narodowego Czytania. Prace można składać do 5 września w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej (ul. Kościuszki 25).
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Startujemy 6 września o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej!
Wstęp wolny.

Dział Marketingu MBP Dąbrowa Górnicza

.
dodane 28.08.2014
"Miasta Górnego Śląska i Zagłębia 1939-1945 r."
Wystawa Archiwum Państwowego w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na wystawę, której celem jest pokazanie II wojny światowej w całej złożoności życia codziennego za pomocą materiałów ikonograficznych dotyczących II wojny światowej i znajdujących się w zasobie Archiwum Państwowego w Katowicach. Zbiór ikonograficzny i dokumentowy jest zapewne najbogatszym tego typu w Polsce. Zdjęcia pokazują różnorodność codzienności okupacyjnej w miastach.

Ekspozycja składa się z dwóch części: pierwsza ogólna traktująca problemowo zagadnienia oraz część druga, gdzie zaprezentowane zostaną poszczególne miasta (Katowice, Chorzów, Gliwice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Bielsko, Cieszyn, Pszczyna, Rybnik, Chrzanów, Olkusz, Sosnowiec, Będzin i Żywiec).
Wystawę można oglądać od 1 do 30 września 2014 r. w dąbrowskiej Bibliotece Głównej (ul. Kościuszki 25).

Serdecznie zapraszamy!

Dział Marketingu MBP Dąbrowa Górnicza

.
dodane 28.08.2014
..."JESZCZE SIĘ POLSKA O NAS UPOMNI..."
UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA
"RONDO ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

01.09.2014 - godz. 17.30

RONDO
ul. T. Kościuszki / Jana III Sobieskiego
DĄBROWA GÓRNICZA.
dodane 28.08.2014
Już od poniedziałku startuje sprzedaż karnetów na mecze Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza

Tylko 4 dni pozostały do rozpoczęcia sprzedaży karnetów na sezon 2014/2015 w wykonaniu dąbrowskich siatkarek. Kupując karnet można zaoszczędzić nawet do 40%.

Trzykrotny zdobywca medali mistrzostw Polski, zwycięzca dwóch Pucharów Polski i dwóch Superpucharów Polski, pięciokrotny uczestnik elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów i pucharów europejskich rozpocznie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce na początku października. Karnet na mecze klubu, oprócz zawodów krajowych uwzględnia także spotkania w europejskim Pucharze CEV, w którym w pierwszej rundzie drużyna z Dąbrowy Górniczej zagra z Dinamo Romprest Bukareszt.

Tak, jak informowaliśmy sprzedaż karnetów rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 10:00. Wtedy właśnie sprzedaż ruszy w Sklepie Kibica w Nemo Wodny-Świat oraz w Internecie.

Cennik karnetów:
Wszystkie inne niezbędne informacje znajdziemy tutaj. (http://mks.dabrowa.pl/2,1101,bilety.html)


W sezonie 2013/2014 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zanotował drugą największą średnią frekwencję w Orlen Lidze, a zespół doszedł do półfinału Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Co mecz na trybunach nowoczesnej "Hali Centrum" pojawiają się rodziny z dziećmi, młodzież oraz osoby starsze. W nowych rozgrywkach drużyna celuje w najwyższe laury na arenie krajowej i międzynarodowej.

Poczuj Piękno Siatkówki - Dąbrowa Górnicza Volleyball

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza już w komplecie

Wczoraj wieczorem na lotnisku w Pyrzowicach wylądowała ostatnia zawodniczka dąbrowskiego zespołu, Jekaterina Zakrewskaja. Od dzisiaj drużyna trenuje już w pełnym składzie.

Białorusinka to doświadczona przyjmująca, która w swojej karierze miała okazję wystąpić w takich klubach, jak: białoruski Atłant Baranowicze, turecki MKE Ankaragucu, rumuński CS Volei 2004 Tomis Konstanca, azerska Rabita Baku, rosyjskie Proton Bałakowo oraz Ufimoczce Ufa. Ostatnio występowała w doskonale znanej dąbrowskim kibicom rumuńskiej Stiincie Bacau. W klubie z Zagłębia Dąbrowskiego Jekaterina Zakrewskaja będzie grać z numerem 8.

Obecnie zespół kończy drugi tydzień treningów z piłkami, a w piątek wybiera się na weekendowy turniej do Sulechowa, gdzie zagra z SK UP Olomouc (czeska ekstraklasa), VLF Oythe (II Bundesliga niemiecka) oraz MLKS Roltex Zawiszą Sulechów (I liga kobiet).

Z kolei, w dniach 13-14 września Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wystąpi na turnieju w Trzciance, gdzie rozegra kolejne 3 spotkania. Dąbrowianki rozpoczną nowy sezon od meczu z PGNiG Naftą Piła, który odbędzie się na początku października.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 27.08.2014
Znamy numery zawodniczek na sezon 2014/2015

Z przyjemnością możemy przedstawić wam numery na koszulkach z jakimi siatkarki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza będą występować w nadchodzących rozgrywkach.

Zawodniczki, które pozostały w drużynie nie zdecydowały się na zmianę swoich dotychczasowych numerów. Tak, jak w poprzednich latach sprzęt sportowy dostarczy dąbrowiankom włoska firma Errea.

Poniżej prezentujemy listę zawodniczek wraz z numerami na koszulkach:

1. Katarzyna Urban
2. Joanna Staniucha-Szczurek
3. Aleksandra Liniarska
4. Katarzyna Konieczna
6. Eleonora Dziękiewicz
7. Gina Mancuso
8. Jekaterina Zakrewskaja
9. Ozge Kirdar Cemberci
10. Krystyna Strasz
11. Natalia Piekarczyk
13. Marta Łukaszewska
14. Tamara Kaliszuk
15. Dominika Sobolska

Klub z Dąbrowy Górniczej wystąpi w tym sezonie w trzech rodzajach rozgrywek: Orlen Lidze, Pucharze Polski oraz europejskim Pucharze CEV, gdzie już w listopadzie zmierzy się z Dinamem Romprest Bukareszt.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 25.08.2014
MISTRZOSTWA POLSKI W CROSSTRIATHLONIE.
Kolejne złoto dla Jerzego Sufranowicza!
2014.08.24 - PL - Kraków

Miał to być cross triathlon na dystansie 1km pływania, 23km jazda rowerem MTB i 8km biegu, ale pogoda (deszcz) i organizatorzy (bardzo trudna trasa) sprawili, że był to EXTREMA TRIATHLON GÓRSKI.

Ranga najwyższa w Polsce (mistrzostwa Polski) sprawiły, że na starcie stanęło około 140 zawodników, którzy w rzece Wisła rozpoczęli walki o medale. O ile pływanie nie było bardzo wymagające to rower i bieg jak na nasze warunki były bardzo trudne i niebezpieczne. Bardzo wymagająca trasa kolarska i błoto na niej sprawiały, że trudno było wdrapywać się na górki na nogach, nie mówiąc już o jeździe rowerem. Wiele wywrotek podczas jazdy oraz podczas trudnego biegu sprawiło, że zawodnicy wpadali na metę skrajnie wyczerpani. 140 zawodników stanęło na starcie, a do mety dotarło jedynie 104.

W zawodach wystartował jako jedyny Nasz zawodnik, Jerzy Sufranowicz, który w tym roku z powodzeniem walczy w grupie mastersów 60+. I tym razem wygrał zdecydowanie nie tylko swoją grupę, ale też o 10 lat młodszą kategorię wiekową. Było to już 8. zwycięstwo w tym sezonie Jurka w triathlonach i 2 mistrzostwo Polski (+ Słowacji).

Na mecie Jurek powiedział: "Bardzo udany dla mnie sezon dobiega końca, ale jeszcze może dwa starty postaram się zaliczyć (może jeszcze coś dorzucędo kolekcji medalowej). Nie wiedziałem, że tutaj w Krakowie będzie taka trudna trasa. Ggdybym wiedział, chyba bym nie wystartował. Czułem się dobrze i mimo dwóch upadków na trasie "noga podawała". Poszło zgodnie z planem, chociaż MTB nie jest moją mocną stroną, udało się pokonać rywali i samego siebie."

Zoacz zdjęcia:
http://www.triathlon.strefa.pl/.../ROK_2014/20140824/index.html

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 25.08.2014
"Lato z Energią" na Gubałówce

W sobotę siatkarki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza odwiedziły Zakopane, gdzie fani na specjalnie przygotowanej plaży znajdującej się na Gubałówce mieli okazje zagrać z nimi w siatkówkę.

Joanna Staniucha-Szczurek, Aleksandra Liniarska, Katarzyna Konieczna oraz Gina Mancuso na początku pojawiły się na Krupówkach, gdzie rozmawiały z dziennikarzami Polska Press. Następnie dziewczyny udały się na Gubałówkę. Tam na plaży przygotowanej przez sponsora tytularnego klubu, Tauron przeprowadziły rozgrzewkę, a później wszyscy chętni mieli okazję by spróbować swoich sił z profesjonalnymi zawodniczkami w mini siatkówkę plażową.

Zainteresowanie było ogromne, a walka na boisku bardzo zacięta. Każdy z ochotników chciał pokonać zawodowe siatkarki, lecz tylko niektórym udała się ta sztuka. Na uczestników czekały także prezenty ufundowane przez Tauron. Rywalizacja trwała do około godziny 15:00. Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie z dąbrowskimi zawodniczkami.

W trakcie imprezy zostały zlicytowane koszulki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza z sezonu 2013/2014 za łączną kwotę 250 złotych. Całość została przekazana na rzecz Elimii Pawłowskiej - 10-letniej dziewczynki chorej na złośliwy nowotwór tkanki kostnej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej: http://emiliapawlowska.wordpress.com

Akcja "Lato z Energią" to projekt organizowany przez Tauron Polska Energia. W ramach imprezy siatkarki dąbrowskiej drużyny odwiedziły wcześniej Władysławowo. Tymczasem, zachęcamy do obejrzenia galerii z wyjazdu siatkarek do Zakopanego!

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 20.08.2014
Tour de Tri Piła '2014
2014.08.15-17 - PL - Piła

Podczas trzech dni (15-17 sierpnia) Piła gościła ludzi
lubiących pływać, jeździć na rowerze i biegać, czyli triathlonistów.

Organizatorzy podzielili rywalizację na 4 etapy:

* I etap piątek godz. 16.00 start sprint triathlon (0.4 - 8 - 3)
* II etap sobota godz. 9.00 duathlon (5 - 20 - 3 )
* III etap sobota godz 16.00 aqathlon (1,5 - 5)
* IV etap niedziela godz. 9.00 triathlon (0,95 - 45 - 11)

Jednym z mówiących "sprawdzam" w kategorii M40,
był zawodnik KRS TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza, Janusz Kornes.

Janusz po trudnym początku sezonu, zdołał dopracować dyspozycję na ostatni start w tym roku i pokazał, że nadal może być trudnym rywalem i chce zajmować czołowe lokaty. Na poszczególnych etapach stawał trzykrotnie na podium, co w ostatecznym rozdaniu dało Mu badrdzo dobry wynik, a to przełożyło się na srebrny medal w całym "Tour de Piła".

Po zawodzach Janusz powiedział: - "Po trzecim starcie miałem już dosyć, ale podczas czwartego triathlonu załamanie pogody mnie uratowało. Niska temperatura powietrza pomaga utrzymać mi do końca wysokie tempo. Nikt nie mówił, że będzie lekko. Z pespektywy całego wyścigu najwięcej kłopotów sprawił drugi start, czyli duathlon".

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 20.08.2014
Dietetyk udzieli porad w MCI

22 sierpnia od 13.00 do 17:00 oraz 24 sierpnia w godzinach od 12:00 do 16:00 w Miejskim Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej spotkać będzie można dietetyka. Specjalista prowadzić będzie między innymi bezpłatne pomiary wskaźnika BMI oraz poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie.

Zawsze jest czas na to, aby pomyśleć o własnym zdrowiu i sylwetce. Doskonałą okazją ku temu będzie najbliższy piątek i niedziela. W tych dniach w Miejskim Centrum Informacji usytuowanym w CH. Pogoria bezpłatnych porad będzie udzielał dietetyk.
W ramach akcji przeprowadzane będą pomiary tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznego urządzenia przenośnego analizatora OMRON oraz pomiar wskaźnika BMI. Sam pomiar polega na chwyceniu przyrządu przypominającego kierownicę, które emituje impuls elektryczny przez ciało badanego i na zasadzie bioimpedancji tkanek dokonuje pomiaru. Wynik badania zostanie odpowiednio skomentowany przez dietetyka. Porad udzielał będzie dietetyk reprezentujący poradnię dietetyczną "Multi Fit" usytuowaną przy ul. Granicznej 17 w Dąbrowie Górniczej.
Od kwietnia 2013 roku Fundacja Godne Życie prowadzi Miejskie Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej. Głównym celem działalności MCI jest budowanie wizerunku miasta posiadającego bogatą ofertę społeczno-kulturalno-rekreacyjną oraz ułatwianie przepływu informacji pomiędzy władzami samorządowymi a mieszkańcami miasta. Przekazane Fundacji Godne Życie stoisko organizuje również imprezy okolicznościowe skierowane głównie do dąbrowskich rodzin oraz prowadzi i koordynuje szeroko pojęte poradnictwo dla mieszkańców miasta, którzy ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z takich porad w drodze odpłatnej.
Bezpłatne spotkanie odbędzie się bez zapisów. Szczegółowe informacje można uzyskać drogą mailową lub telefonicznie: e-mail: info@fundacjagodnezycie.eu tel. 32 725 66 61.


Autor: Marta Bukowska

.
dodane 18.08.2014
"Bolest preboli, hrdost zostane" (czyli: "Ból przemija, duma pozostaje") nawet po Herbalife Triathlon Gdynia

"Bolest preboli, hrdost zostane" (pol.: "Ból przemija, duma pozostaje") to stałe hasło triathlonu w Żilinie na Słowacji, rozgrywanego co roku w zbiorniku przy tamtejszej zaporze z widokiem na przepiękne pasmo Małej Fatry.

W tym roku rozegrano tam w ciągu dwóch dni różne triathlony na różnych dystansach: 16.sierpnia w sobotę, oprócz zawodów dziecięcych, odbył się Puchar Słowacji w triathlonie na dystansie sprinterskim oraz olimpijskim, natomiast 17.sierpnia w niedzielę - crosstriathlon również na dwóch dystansach: 0,5-16-6 oraz 1-30-10.

W sobotę warunki na trasie były bardzo dobre. Nie było upału, trasy były płaskie i szybkie, chociaż temperatura wody była dość niska, około 16 stopni. Pięć osób liczyła ekipa Klubu KRS TKKF Triatlon Dąbrowa Górnicza, która jak co roku startuje w tych zawodach. Nasi zawodnicy wypadli znakomicie. Jerzy Sufranowicz, który w swojej grupie nie dał szans rywalom zdobywając Puchar Słowacji, a Tomasz Hajewski, który po trzech latach przerwy ponownie, stanął na podium ważnych zawodów zajmując drugie miejsce w swojej grupie wiekowej. Wysokie 5.miejsca zajęli również Adam Heczko i Tomasz Sufranowicz. Ten ostatni wystartował w silnie obsadzonym pucharze Słowacji rocznika 2001-02, w którym to prym wiedli w tym roku młodzi zawodnicy ze słowackich klubów triathlonowych.

Niedzielne zawody były trudniejsze ze względu na bardzo ciężką trasę rowerową, wymagającą znakomitych umiejętności technicznych. Przewyższenie wynosiło 350 m., nie brakowało więc ostrych podjazdów i stromych zjazdów pełnych kamieni, czy wystających korzeni. Wygrywali ci, którzy na co dzień trenują jazdę na rowerze górskim. To wyzwanie, chociaż na krótszym dystansie, podjęli także: Maciej Baran, Adam Heczko i Tomasz Hajewski. Maciej niestety zaliczył upadek na początku trasy rowerowej i musiał wycofać się z rywalizacji. Adam i Tomasz, "nieco przepaleni" po starcie poprzedniego dnia, "popłynęli" w tych zawodach i mimo nieco wolniejszego czasu na rowerze w stosunku do rywali, przybiegli do mety na wysokich pozycjach. Niestety nie medalowych.

Niedzielny strart to było przysłowiowe "gonienie króliczka".
Cała frajda w tym by Go gonić, a nie złapać". ;-D .

FOTO:
www.triathlon.strefa.pl/.../20140816/index.html

A tydzień wcześniej...

Herbalife Triathlon Gdynia 2014
2014.08.08-10 - PL - Gdynia

Andreas Raelert z Niemiec aktualny rekordzista świata na dystansie Ironman, zwycięzcą Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Wśród kobiet najszybsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Maria Cześnik. Zawody ukończyło ponad 1300 zawodników z 20 krajów świata.

...a wśród nich reprezentanci naszego klubu.

Rewelacyjny czas uzyskał Michał Sajdok kończąc zawody z wynikiem 04:54:09, ciężko i konsekwentnie pracował na wynik poniżej 5h.

Michał Sajdok.." Założeniem tegorocznego sezonu było złamanie bariery 5-ciu godzin. Przysłowie mówi "do trzech razy sztuka", a w planie na ten rok miałem trzy połówki. Pierwsza kompletnie nieudana, druga zdecydowanie lepiej wyszła, a trzecia wykonana z rezultatem 4:54:09. Po tych dwóch startach cały czas wierzyłem w ten wynik, bo wiedziałem że jeżeli nie w Gdyni to nie w tym roku"

Stanisław Filuś." byłem , wystartowałem i ukończyłem z czasem 05:03:31 pomimo dwóch kolizji na trasie rowerowej (jedna z nich to najechanie z tyłu przez draftującego zawodnika którego serdecznie pozdrawiam ;-p ) czego efektem była skrzywienie przerzutki.


Marka Ironman wchodzi do Polski !
"Herbalife Triathlon Gdynia w 2015 roku odbędzie się pod szyldem marki Ironman.
Taką informację potwierdzili w sobotę, 9 sierpnia w Gdyńskiej Arenie organizatorzy, władze miasta i przedstawiciele World Triathlon Corporation - właściciele. W sierpniu przyszłego roku w Polsce po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany wyścig pod znakiem Ironman na dystansie 1,9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu. Uczestnicy będą walczyć o 30 przepustek na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3. limit startujących zostanie podniesiony do 2000 zawodników"

Nie może nas tam nie być.!!!

FOTO: www.triathlon.strefa.pl/... /20140808-10/index.html

Dariusz Nowak (nddg)
na podstawie relacji Jerzego S., Tomasza H oraz Stanisława F.
KRS TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 18.08.2014
Sklep 4F nowym najemcą CH Pogoria

Pod koniec sierpnia do oferty centrum handlowego Pogoria dołączy popularna marka sportowa - 4F. Nowy najemca wynajął salon o powierzchni 100 mkw. zlokalizowany na parterze budynku, przy głównym wejściu do galerii.

Sklep 4F w CH Pogoria to pierwsza placówka tej marki w Dąbrowie Górniczej.
4F to marka należąca do OTCF - czołowej polskiej firmy produkującej odzież oraz akcesoria sportowe. Jej produkty doceniają zarówno profesjonaliści, jak i osoby uprawiające sport dla przyjemności. W sklepie 4F klienci Pogorii znajdą szeroką ofertę odzieży i akcesoriów do uprawiania najpopularniejszych dyscyplin, takich jak: narciarstwo, snowboard, fitness, bieganie czy jazda na rowerze.
Otwarcie salonu 4F to kolejny efekt rekomercjalizacji Pogorii. Od momentu jej rozpoczęcia w 2013 roku podpisano nowe umowy najmu na ponad 13 000 mkw. powierzchni handlowej. W ostatnim czasie oferta centrum poszerzyła się także o biura podróży ITAKA oraz Rainbow Tours, jak również nowe punkty usługowe i gastronomiczne, w tym AB Foto, eSmoking World, salon prasowy Kolporter czy kawiarnię KBM Line.

www.ch-pogoria.pl

.
dodane 14.08.2014
Łukasz Filipecki: Mamy wystarczająco dużo czasu

Aktualnie treningi naszej drużyny prowadzi Łukasz Filipecki, specjalista do spraw przygotowania motorycznego. W rozmowie przybliżył nam kulisy pracy z zespołem oraz plany dotyczące najbliższych tygodni.

Dąbrowskie siatkarki po raz pierwszy spotkały się w poniedziałek 4 sierpnia i od razu rozpoczęły przygotowania do najbliższego sezonu 2014/2015. Na pierwszych zajęciach obecne były polskie siatkarki (poza Tamarą Kaliszuk). Jak wyglądają przygotowania zespołu? - W pierwszych dwóch tygodniach skupiamy się na motoryce. Zaczęliśmy od standardowych testów, które miały na celu ocenienie potencjału zawodniczek i ich stanu zdrowia. Następnie od razu skupiliśmy się na adaptacji siłowej, aby potem wejść na większe obciążenia - wyjaśnił Łukasz Filipecki.

W trakcie tegorocznych przygotowań Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza ma zaplanowanych mniej gier kontrolnych. - Rozmawiałem z pierwszym trenerem i mówił, że nie chciałby za dużo grać przed sezonem, bo ten sezon i tak jest długi, więc będzie dużo grania - tłumaczył drugi szkoleniowiec zespołu, Tomasz Wasilkowski. - Mamy wystarczająco dużo czasu, aby móc kształtować siłę i wytrzymałość - dodał Filipecki.

Od następnego tygodnia zespół rozpocznie pracę z piłkami, co sprawi, że treningi będą odbywać się dwa razy dziennie. W tej fazie przygotowań będzie uczestniczył już Juan Manuel Serramalera, który wkrótce przyleci do Polski. Nieco później do Dąbrowy Górniczej wróci Tomasz Wasilkowski, aktualnie zbierający doświadczenie w Stanach Zjednoczonych. Sprawia to, że ciężar przygotowań jest na barkach Łukasza Filipeckiego. - Jesteśmy w ścisłym kontakcie z pierwszym trenerem, tak jak i z Tomkiem. Plan został już dawno ustalony, mimo że nie widzieliśmy się z pierwszym szkoleniowcem - podkreślił.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 10.08.201420140809_EX


Energetyczna wizyta we Władysławowie

W ramach akcji "Lato z Energią", której organizatorem jest sponsor tytularny klubu, Tauron Polska Energia, siatkarki naszej drużyny odwiedziły Władysławowo, gdzie między innymi na antenie TVN przybliżyły dyscyplinę jaką jest piłka siatkowa.

Przedstawiciele naszego zespołu pojawili się we Władysławowie w ramach akcji "Lato z Energią". Na plaży obecne były Eleonora Dziękiewicz, Dominika Sobolska, Natalia Piekarczyk oraz Marta Łukaszewska. Od samego rana nie brakowało siatkarskich zabaw, jak siatkarska strzelnica czy berek. Nasze zawodniczki rozegrały także mecz pokazowy, a zwycięzcy konkursów mieli okazję sprawdzić się w spotkaniu z profesjonalnymi siatkarkami.

Tuż po godzinie 10 nasze zawodniczki zagościły na antenie TVN. W programie "Dzień Dobry TVN" przybliżyły nieco kulisy siatkówki. - Sezon rozpoczynamy w październiku, a przygotowania do niego wystartowały w poprzednim tygodniu. Intensywnie ćwiczymy na siłowni, a teraz relaksujemy się tutaj, we Władysławowie - rozpoczęła Marta Łukaszewska, atakująca naszego zespołu.

Rozgrywająca Natalia Piekarczyk wyjaśniła specyfikę siatkówki plażowej. - W siatkówkę plażową grają dwuosobowe drużyny, boisko jest mniejsze, a zasady trochę inne, ale jak na letnie wakacje dla nas jest to bardzo dobra forma rekreacji. Natomiast Eleonora Dziękiewicz przybliżyła rytm przygotowań do sezonu ligowego. - Teraz już trochę mniej trenuje się na piasku, bo panuje trend, w którym przygotowania odbywają się w siłowni i w hali. Ale we wcześniejszych latach często trenowało się na piasku, co wzmacniało stawy i ogólną kondycję - powiedziała, jednocześnie tłumacząc jak przebiegają przygotowania naszego zespołu. - Tak naprawdę nie mamy zbyt wiele czasu na inne zajęcia niż treningi. Z reguły wygląda to tak, że rano odbywa się trening siłowy lub typowo techniczny, a popołudniu szlifujemy elementy czysto siatkarskie - dodała.

Środkowa, która wzmocniła szeregi Tauron Banimex MKS-u w tym okienku transferowym, nie może doczekać się już początku zmagań w Orlen Lidze. - Na nasze mecze przychodzi bardzo dużo kibiców, a odkąd nasz zespół wspiera Tauron odnosimy niemal same sukcesy. Przy pełnych trybunach naprawdę fajnie się gra - zaznaczyła Dominika Sobolska.

Klikając tutaj można obejrzeć zapis wideo materiału z plaży we Władysławowie.

Organizatorem akcji "Lato z Energią" jest grupa Tauron, sponsor tytularny klubu z Dąbrowy Górniczej. Kolejne spotkanie z siatkarkami w ramach tej akcji odbędzie się 23 sierpnia na Gubałówce w Zakopanem.


Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 10.08.2014
Gra miejska inna niż się spodziewałeś
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Wyrusz z nami w ciekawą podróż
start godz. 11:00
stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji

Zgłoś swoją drużynę, przeżyj fantastyczną przygodę - nagrody czekają.

Zgłoszenia: gramiejska.bedzin@gmail.com

Informacje: OSiR Będzin
tel. 32 267 30 07 wew. 38

.
dodane 07.08.2014
Trzy nowe punkty usługowe i kawiarnia w dąbrowskiej Pogorii

Czterech nowych najemców centrum handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej wynajęło lokale o łącznej powierzchni ponad 160 mkw. Jeszcze w sierpniu zaplanowane są otwarcia trzech sąsiadujących ze sobą punktów usługowych: biura podróży Rainbow Tours, salonu prasowego Kolporter oraz punktu eSmoking World. W połowie września, ofertę gastronomiczną Pogorii poszerzy nowa kawiarnia Cafe KBM Line.

Klienci CH Pogoria, którzy nie mieli jeszcze okazji zaplanować tegorocznych wakacyjnych lub jesiennych wyjazdów, będą mogli skorzystać z oferty Rainbow Tours. Biuro podróży wprowadzi się do salonu o powierzchni 35 mkw. zlokalizowanego naprzeciw hipermarketu. Nowy salon otworzy również Kolporter, największy dystrybutor prasy w Polsce, który wynajął w Pogorii lokal o powierzchni blisko 25 mkw. Tuż obok pojawi się też nowy punkt eSmoking World, który będzie dysponował powierzchnią ponad 20 mkw. Z kolei Cafe KBM Line to nowa kawiarnia, która we wrześniu zajmie narożny lokal o powierzchni ponad 80 mkw. znajdujący się w charakterystycznej elipsie, przy głównym wejściu do galerii.

Podpisanie umów z czteroma nowymi najemcami, którzy poszerzą ofertę usługową i gastronomiczną, to kolejny krok trwającej w CH Pogoria rekomercjalizacji. Od zeszłego roku, w Pogorii zawarto nowe umowy najmu dotyczące ponad 13 000 mkw. powierzchni handlowej. Niedawno jej oferta usługowa wzbogaciła się także o biuro podróży ITAKA oraz salon usługowo-fotograficzny AB Foto.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 000 m2 powierzchni handlowej. Mieści ok. 80. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej - Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku. www.ch-pogoria.pl

.
dodane 07.08.2014
Pomoc dla Zuzi

Zwracamy się do wszystkich ludzi z dobrym sercem o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie naszej dwuletniej córeczki Zuzi. Malutka walczy o życie, a jej wrogiem jest nowotwór złośliwy neuroblastoma IV stopień. Nasza córka jest w trakcie intensywnej chemioterapii, która jest pierwszym elementem leczenia nowotworu. Kolejne etapy to zabieg operacyjny, megachemia oraz autologiczny przeszczep szpiku.

Ostatnim etapem leczenia zwiększającym szanse na całkowite wyleczenie neuroblastomy to terapia monoklonalnymi przeciwciałami anty-GD2, która niestety nie jest finansowana przez polski NFZ. Kraje UE stosują tą metodę leczenia, ale jest ona bardzo kosztowna i wynosi około 160 tysięcy euro. Zuzia w chwili obecnej przebywa na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Łodzi przy ulicy Spornej, gdzie poddawana jest intensywnej, wielolekowej chemioterapii, która przynosi efekty w postaci zmniejszania się guza. Dzielnie walczy o swoje zdrowie, nie poddaje się. Rodzina, przyjaciele i znajomi wszyscy są mocno zaangażowani w pomoc dla naszego dziecka. Zbieramy pieniądze na leczenie na różne sposoby: poprzez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" gdzie Zuzia ma swoje konto, przez portal siepomaga.pl

Zuzia ma swojego bloga: zuziapokora.blogspot.com na którym można śledzić przebieg jej leczenia.

Malutka ma także dwa konta na Facebook'u -"Zuzia walcząca o życie" oraz "Bazarek dla Zuzi Pokory". Na bazarku wystawiamy różne przedmioty, które następnie można licytować. Można również przekazywać przedmioty do licytacji, a pieniądze te zasilą konto Zuzi w Fundacji. Mimo tych działań nie jesteśmy w stanie zebrać tak dużej kwoty. Zwracamy się zatem do Was kochani pomóżcie nam. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą nawet najskromniejszą wpłatę na konto Zuzi w Fundacji "Zdążyć z Pomocą" podane niżej. Nie poddamy się , nasza córeczka daje nam tyle siły i wiary w to, że z Waszą pomocą uda nam się wygrać tę nierówna walkę z neuroblastomą.

Jeśli uda się zebrać pieniądze, za rok o tej porze Zuzia będzie kończyć terapię przeciwciałami i powoli zapominać o nowotworze. Prosimy Was o wsparcie i pomoc w dalszej zbiórce pieniędzy.

Z podziękowaniem z całego serca Ewa i Bogdan Pokora wraz z córką Zuzią.

zuziapokora.blogspot.com

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 24651 - Pokora Zuzanna
- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
.
dodane 06.08.2014
Jacek Stychno nie będzie już fizjoterapeutą Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza

Od sezonu 2014/2015 w klubie z Dąbrowy Górniczej pojawią się dwie nowe fizjoterapeutki - Aleksandra Wysota oraz Magdalena Frejowska, które zastapią Jacka Stychno związanego z MKS-em od 2008 roku.

Jacek Stychno przed podjęciem pracy w Dąbrowie Górniczej pracował m.in. W reprezentacji Polski. W zespole MKS-u spędził 6 lat podczas których został wicemistrzem Polski oraz dwukrotnie zdobył Puchar Polski.
W imieniu zarządu Miejskiego Klubu Siatkarskiego S. A. prezes zarządu Robert Koćma serdecznie dziękuje Jackowi Stychno za sześć lat współpracy i trud włożony w funkcjonowanie drużyny podczas wszystkich tych sezonów.

Stanowisko fizjoterapeuty zajmą teraz dwie kobiety. Jedną z nich jest Magdalena Frejowska, absolwentka fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, która pomagała Jackowi Stychno w pełnym problemów ze zdrowiem zawodniczek sezonie 2013/2014.

Drugą nową fizjoterapeutką jest Aleksandra Wysota. Ukończyła ona fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Co ciekawe, Aleksandra jest też instruktorem sportu o specjalizacji ju-jitsu.
Nowe fizjoterapeutki już rozpoczęły pracę z zespołem podczas przygotowań do sezonu 2014/2015.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 05.08.2014
Mistrzostwo Polski dla Jerzego Sufranowicza !!!
2014.08.02-03 - PL - Rawa Mazowiecka

Przez dwa dni (2 i 3 sierpnia) stolicą polskiego triathlonu była Rawa Mazowiecka, gdzie odbywał się cykl zawodów triatlonowych. Głównym startem były mistrzostwa Polski weteranów na dystansie olimpijskim (1500m x 40km x 10km) oraz puchar Polski elity na tym samym dystansie rozegrane w niedzielę.

W stawce 230 zawodników wystartowało 5. zawodników z KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza. Trzech walczyło w mistrzostwach Polski, a dwóch w pucharze. Jako że ranga imprezy była najwyższej kategorii, były to jedne z głównych zawodów dla naszych zawodników w tym roku. Walka na trasie była bardzo zacięta. Żar lał się z nieba, dla tego nie wszyscy wytrzymali trudy wyścigu i nie mogli być zadowoleni ze startu. Ze znakomitą formą trafił Jurek Sufranowicz, który miał swój dzień i pokonując wielu rywali zdobył kolejny tytuł mistrza Polski na dystansie olimpijskim (kat. 60lat). Janusz Kornes (kat. 40lat) wykonał swój plan i zajął 8 miejsce podobnie jak najstarszy nasz zawodnik Zbigniew Ginalski. Zadowolony był też Adam Heczko, który w pucharze Polski był 20 i z czasem 2;17,47 był najlepszym naszym zawodnikiem. Tomasz Hajewski "bardzo cierpiał" na biegu i nie był zadowolony ze startu i wyniku, ale dzielnie walczył aby ukończyć zawody.

Jerzy Sufranowicz na mecie bardzo zadowolony powiedział: "20 lat czekałem na kolejny tytuł i koszulkę mistrza Polski. Było bardzo ciężko (pogoda), ale wiedziałem że jestem dobrze przygotowany co potwierdzały wcześniejsze starty oraz że forma rośnie na TEN DZIEŃ".

Teraz troszkę odpoczynku i kolejny start w pucharze Słowacji (16.08.2014).

Wyniki:
Mistrzostwa Polski:
www.w.sts-timing.pl/pliki/WYNIKI_WETERANI_RAWA_2014.pdf
Puchar Polski :
www.w.sts-timing.pl/pliki/WYNIKI_PUCHAR_RAWA_2014.pdf

Zdjęcia:
www.triathlon.strefa.pl/FOTO_TRIATHLON_DG/.../20140802-03/index.html

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 05.08.2014
Pierwszy trening Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wraz z nową atakującą!

Dzisiaj rano (4 sierpnia) rozpoczęły się przygotowania MKS-u do sezonu 2014/2015. Pierwsze zajęcia zostały przeprowazone na siłowni w Centrum Formy. Do drużyny dołączyła też nowa zawodniczka.

Nowym nabytkiem ekipy z Alei Róż jest atakująca Marta Łukaszewska, która ostatnio występowała w Siódemce SK Bank Legionovia Legionowo. 32-letnia zawodniczka w poprzednich latach miała okazję wystąpić w barwach takich klubów, jak Skra Bełchatów, Calisia Kalisz, czy też Stal Mielec. Leworęczna atakująca ukończyła ponadto Uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu.

Poza nowym nabytkiem dąbrowskiej drużyny na treningu pojawiły się wszystkie polskie zawodniczki z wyjątkiem Tamary Kaliszuk. Jutro w Polsce pojawi się rozgrywająca Ozge Cemberci, a w kolejnych dniach do drużyny będą dołączać pozostałe zawodniczki.

Pierwsza część przygotowań do sezonu ma na celu przygotowanie drużyny pod względem motorycznym. - Pierwsze dwa tygodnie poświęcone są głównie na przygotowanie fizyczne, czyli na wejście w rytm treningowy. 14 sierpnia przylatuje pierwszy trener(Juan Manuel Serramalera - przyp. red.) i wtedy zacznie się praca stricte techniczna. Do końca sierpnia, przez dwa tygodnie będziemy pracować na własnych obiektach. - mówi Tomasz Wasilkowski, drugi trener dąbrowskiego zespołu.

Drużyna ma zaplanowane dwa turnieje. - 30-31 sierpnia jedziemy na turniej do Sulechowa. Wrzesień to już praca pod względem taktycznym z elementami przygotowania fizycznego. Jest planowany sparing z drużyną Chemika Police, lecz czy dojdzie on do skutku - nie wiem. 13-14 września jedziemy do Trzcianki na turniej towarzyski i będzie to nasz ostatni turniej podczas przygotowań. Rozmawiałem z pierwszym trenerem i mówił, że nie chciałby za dużo grać przed sezonem, bo ten sezon i tak jest długi, więc będzie dużo grania. - dodaje Tomasz Wasilkowski.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza rozpocznie sezon ligowy 4 października spotkaniem w Hali Centrum z PGNiG Naftą Piła.

Publikujemy również bezpośredni link do galerii zdjęciowej z treningu:
www.mks.dabrowa.pl/4,264,-pierwszy-trening-zespolu-przed-sezonem-.html

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 04.08.2014
Przed sezonem czekają nas dwa turnieje towarzyskie

W ramach przygotowań do sezonu 2014/2015 nasze siatkarki wezmą udział w dwóch turniejach towarzyskich, w których zmierzą się między innymi z rywalkami z Orlen Ligi.

Przygotowania do sezonu nasz zespół rozpocznie w poniedziałek 4 sierpnia. Sztab szkoleniowy zadbał już o mecze kontrolne, dąbrowianki wezmą bowiem udział w dwóch turniejach towarzyskich.

Pierwszym z nich będzie I Turniej Towarzyski w Sulechowie, gdzie drużyny będą rywalizować o puchar prezesa firmy będącej sponsorem tytularnym Zawiszy. W turnieju zagrają Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza (Orlen Liga), SK UP Olomouc (czeska ekstraklasa), VLF Oythe (II Bundesliga niemiecka) oraz MLKS Roltex Zawisza Sulechów (I liga kobiet). Zmagania będą toczyć się w dniach 30-31 sierpnia.

Natomiast we wrześniu dąbrowianki zagrają w Trzciance, gdzie w dniach 13-14 września odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet Trzcianka 2014. Wystąpią w nim trzy drużyny z Orlen Ligi - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz KS Developres Rzeszów, a także ekipa z I ligi kobiet, czyli MLKS Roltex Zawisza Sulechów.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza


MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA