-DONIOSY czyli tzw. "PRASÓWKA" - 2014 LIPIEC
* SPIS < STRONA GŁÓWNA < NOWOŚCI < KALENDARZ


III MIĘDZYNARODOWY TRIATHLON MTB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
Męskie Granie. 2014. Męskie Granie Orkiestra - Elektryczny

.
dodane 30.07.2014
Przygotowania do sezonu rozpoczniemy 4 sierpnia

Mimo że wciąż trwają wakacje, to dla naszej drużyny dobiegają one już końca. Siatkarki wraz ze sztabem szkoleniowym spotkają się na pierwszym treningu przed sezonem 2014/2015 już w poniedziałek 4 sierpnia.

Od początku w przygotowaniach uczestniczyć będą polskie siatkarki, natomiast w dniu 5 sierpnia dołączy do nich Ozge Cemberci, a potem pozostałe zagraniczne zawodniczki.

Przez pierwsze dwa tygodnie przygotowania będą odbywać się na obiektach w Dąbrowie Górniczej, zawodniczki będą szlifować swoją formę bowiem w Centrum Formy, w Aqua Parku "Nemo" oraz na boiskach przy Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków.

Zespół ma już zaplanowane gry przedsezonowe, o których poinformujemy na naszej stronie internetowej już wkrótce.

Rozgrywki ORLEN Ligi rozpoczną się 4 października, a w pierwszej kolejce podejmiemy PGNiG Naftę Piła.

Skład TAURON Banimex MKS-u Dąbrowa Górnicza na sezon 2014/2015:

Rozgrywające: Ozge Kirdar Cemberci, Natalia Piekarczyk
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Katarzyna Konieczna
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Dominika Sobolska
Przyjmujące: Gina Mancuso, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban, Jekaterina Zakrewskaja
Libero: Krystyna Strasz

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 29.07.2014
2014.07.27 - CZECHY - Ostrava. OSTRAWA W BRĄZIE

27 lipca 2014 r. w Hlucinie odbyły się zawody triathlonowe Velka Cena (nagroda) Ostrawy. Jak zawsze nasi zawodnicy pojechali do Czech aby zdobywać medale. Tym razem wyszło na "brązowo", ponieważ większość naszych zawodników zdobyła w swoich grupach brązowe medale. Justyna Rogala, Mateusz Bilski, Maciej Baran, Przemysław Gągol i Adam Heczko przywieźli brązowe medale. Wyłamali się z tej reguły: Aleksandra Lemańska, która zdobyła "srebro" oraz "klan" Sufranowiczów (Tomasz i Jerzy), którzy zgarnęli najcenniejsze "złotka", wygrywając zdecydowanie w swoich kategoriach.

Takiego plonu medali nikt się nie spodziewał. Tylko Tomasz Hajewski zajmując IV miejsce był niepocieszony. To były kolejne zawody w ramach "Meziarodni pohar v triathlonie", gdzie nasi zawodnicy zdobywając kolejne punkty, umocnili się na czołowych miejscach w całym cyklu zawodów.

linki do zdjęć.
www.triathlon.strefa.pl/FOTO_TRIATHLON_DG/ALBUM/ROK_2014/20140727/index.html
http://hanabeda.rajce.idnes.cz/Hlucin_triatlon_27.7.2014/
http://triatlonklubostrava-cz.../Velka_cena_Ostravy_v_triatlonu_2014_28.7.2014

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 28.07.2014
Lato z Energią TAURON Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na plaży i antenie TVN

Trwa przerwa między ligowymi sezonami, lecz nie oznacza to przerwy od siatkówki. W sierpniu w ramach akcji "Lato z Energią", siatkarscy kibice będą mieli okazje do spotkania się z siatkarkami MKS-u.

Korzystając z akcji "Lato z Energią", organizowanej przez TAURON Polska Energia, można spędzić miło i aktywnie letni czas, bawiąc się i wygrywając atrakcyjne nagrody podczas akcji w całej Polsce. Akcje, które odbędą się w sierpniu odwiedzą siatkarki naszej drużyny, pojawią się one bowiem we Władysławowie 9 sierpnia oraz w Zakopanem (plaża na Gubałówce) w dniu 23 sierpnia.

W programie przewidziane zostały między innymi siatkarskie zabawy czy mecz pokazowy przedstawicielek naszej drużyny. Relację z tych wydarzeń będzie można obejrzeć na antenie telewizji TVN. Wszelkie szczegóły oraz nazwiska zawodniczek, które pojawią się we Władysławowie i w Zakopanem podamy już wkrótce!

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 28.07.2014
W sezonie 2014/2015 zagramy w Młodej Lidze Kobiet

Wzorem męskich rozgrywek Orlen Liga nieco się zmienia, w najbliższym sezonie nie tylko została poszerzona, ale zdecydowano się również na promowanie młodych i uzdolnionych siatkarek. W najbliższym sezonie kibice będą mogli kibicować naszym zespołom zarówno w Orlen Lidze, jak i w Młodej Lidze.

W rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet będą występować zawodniczki, które biorąc pod uwagę dzień 31 grudnia roku 2014 nie ukończyły 23 roku życia. W poprzednim sezonie nasza rezerwowa drużyna występowała w II lidze, ale od najbliższego sezonu będzie rywalizować na parkietach Młodej Ligi.

- Organizacja rozgrywek Młodej Orlen Ligi to dobry pomysł, przyczyni się do to podniesienia umiejętności młodych siatkarek, które będą mogły zasmakować gry na wysokim poziomie i będą mogły poczuć się prawie jakby grały w Orlen Lidze, jak ich starsze koleżanki - powiedziała Aleksandra Seweryn, dyrektor sportowy Miejskiego Klubu Siatkarskiego S.A.

Nie ulega wątpliwości, że Młoda Liga Kobiet będzie szansą dla rozwoju dla młodych zawodniczek. Poznaliśmy już regulamin tych rozgrywek. W lidze mogę występować tylko siatkarki mające polskie obywatelstwo, a do rozgrywek można zgłosić maksymalnie 24 zawodniczki. Najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem II rundy fazy zasadniczej dopuszcza się wymianę maksymalnie sześciu zawodni-czek z wcześniej zgłoszonej listy.

Rozgrywki będą obejmować dwie fazy. W pierwszej fazie będą rozgrywane dwie rundy systemem każdy z każdym, a zespoły ligi zostaną podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. Drużyny, które w każdej z grup zajmą miejsca pierwsze i drugie, będą walczyć o miejsca 1-6 i tytuł mistrza Młodej Ligi Kobiet; natomiast zespoły, które w grupach uplasują się na miejscach trzecich i czwartych będą grać o miejsca 7-12. Rywalizacja będzie toczyć się w dwóch rundach systemem każdy z każdych. W fazie drugiej zespołom zalicza się wyniki z fazy pierwszej, a mistrzem Młodej Ligi Kobiet zostanie druży-na, która zajmie w tabeli pierwsze miejsce.

Spotkania w ramach Młodej Ligi Kobiet, w miarę możliwości, powinny być rozgrywane bezpośrednie przed meczem lub po meczu drużyny, występującej w Orlen Lidze, a spotkania - w miarę możliwości - powinny odbywać się także w tym samym obiekcie. Udział siatkarki w meczu Młodej Ligi nie wyklucza jej gry w spotkaniach rozgrywanych w tym samym dniu przez klub ligi zawodowej lub inny klub macierzysty zawodniczki. O szczegółach dotyczących występów MKS-u w Młodej Lidze Kobiet będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 27.07.2014

20140726_D


DĄBROWA GÓRNICZA PAMIĘTA
o 70. rocznicy wybuchu Powstawia Warszawskiego

Za zgodą Współnoty Miszkaniowej budynku przy ulicy Górników Redenu 2 w bezpośrednim sasiedztwie Placu Wolności i budynku PKZ, w dniach 24-25 lipca 2014 roku powstał mural upamiętniąjący Powstanie Warszawskie. Pomysłodawcą i inicjatorem tej akcji jest Piotr Chałuda, będący czonkiem Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. Mural ten to tylko mała nawiązka do tego, by pamietano o tym, że 70 lat temu w walkach na ulicach Warszay brało udział również kilkoro dąbrowiaków, o czym nie wszyscy wiedzą lub nie pamietają. Poznajmy lepiej historię mieszkańców naszego miasta. Nie jedno może wielu nieźle zaskoczyć.

.
dodane 25.07.2014

20140517_176_pldg_centrum_mm-sztygarka_noc-muzeow


Muzeum Miejskie "Sztygarka" zaprasza
26 lipca w godzinach 16.00 - 21.00 do CH "POGORIA"
na naukę gry OGNIEM I MIECZEM"

"Ogniem i Mieczem" - historyczna gra strategiczna - to nazwa systemu bitewnego, będącego swoistym połączeniem modelarstwa figurkowego, budowy makiet oraz klasycznej gry strategicznej.
Zasady gry w plastyczny i realistyczny sposób umożliwiają odtworzenie zachowania na polu bitwy różnych formacji wojskowych - huraganowych szarż polskiej husarii, ziejących ogniem czworoboków szwedzkiej piechoty, lotnych jak wiatr tatarskich czambułów czy nieustępliwych monolitów moskiewskich strzelców, a nawet silnie uzbrojonych taborów kozackich. System zasad gry odzwierciedla różnorodność istniejących w XVII wieku taktyk, szyków oraz sposobów prowadzenia walki wykorzystywanych przez wszystkie zaangażowane w działania wojenne strony.
Gra nie wymaga znajomości historii, chociaż, podobnie jak modelarstwo, potrafi historią zainteresować. Stanowi doskonałą alternatywę dla komputerowej rozrywki, także - a może przede wszystkim - dla starszej młodzieży i osób dorosłych.

.
dodane 24.07.2014
GORĄCE LATO NA ROWERZE

Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza wszystkich chętnych w sobotę 26 lipca na rajd rowerowy w rejon SIERSZA-PŁOKI. Start o godz. 10.00 z parkingu MZBM przy ul. Tysiąclecia 20.

Przewidziane są dwie trasy: łatwiejsza o długości
ok. 50 km i trudniejsza terenowo o długości ok. 75 km.

Po drodze przerwa na kąpiel w jeziorze Sosina.

Tempo dostosowywane do najsłabszego uczestnika.
Powrót ok. godz. 17.00.

Nie zapominamy o zapasowej dętce, napojach i kanapkach.

Do zobaczenia na trasie!

.
dodane 23.07.2014
2014.07.18 - NIEMCY - ROTH. XXX Triathlon Challenge Roth

"Welcome To The Home of Triathlon"
- taki napis powitał ludzi z żelaza na mecie tegorocznego jubileuszowego 30. Challenge Roth. Zawody z tradycjami, które na przestrzeni lat przekształciły się w prawdziwe kilkudniowe święto Triathlonu. Ponad CZTERY tysiące zawodników (w tym 1500 z zagranicy) zmierzyło się z pełnym dystansem, a w śród nich światowa elita. W parku gdzie zlokalizowano olbrzymie Expo można było spotkać swoich idoli, którzy zwykle znajdują się na okładkach magazynów sportowych. Duże wrażenie robi ich otwartość na publikę. Można z nimi porozmawiać, zrobić zdjęcie, zdobyć autograf. To bardzo motywujące, gdy Andreas Raelert i Pete Jacobs ślą pozdrowienia dla dąbrowskiego klubu (zobacz foto).

Mariusz Kosowski: "Już nie po raz drugi, ale tradycyjnie wziąłem udział w piątkowym sprincie. Może kiedyś przyjdzie czas pomyśleć poważnie o przygotowaniach do ironmana. Na tą chwilę brakuje czasu na długie treningi. Mój występ oceniam pozytywnie, choć oczywiście mogło być lepiej. Nie mniej jednak cieszę się z zajęcia 6 pozycji w ogólnej klasyfikacji."

Zdjęcia www.triathlon.strefa.pl/FOTO_TRIATHLON_DG/.../ROK_2014/20140718/index.html

Rel.MK
KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 15.07.2014
Niecodzienna Olimpiada dla Dąbrowian

17 lipca o godzinie 10:00 w Parku Hallera rozpocznie się Olimpiada Sportów Niecodziennych dla rodzin spędzających wakacje w mieście. Organizowana przez Fundację Godne Życie sportowa zabawa to stały element dąbrowskiego lata. Czekają nietypowe atrakcje, ciekawe nagrody oraz rodzinne emocje.

Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Dla tych, którzy nadal spragnieni są sportowych emocji mamy niecodzienną propozycję. Jako, że wakacje to czas wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu zapraszamy do udziału w organizowanej przez Fundację Godne Życie Olimpiadzie Sportów Niecodziennych. W czwartek, 17 lipca Park Hallera stanie się areną niezwykłych sportowych zmagań.

W ramach olimpiady przewidziane są między innymi takie konkurencje jak: rzut beretem, rzut żołędziem do dziupli, budowanie wieży z klocków na czas oraz przesypywanie piasku a także nowe dyscypliny jak Łowienie rybek, przebieranie fasoli oraz "mega warcaby" i "mega kręgle". Na najlepszych sportowców w tych szczególnych dziedzinach czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Przewidziano także inne gry i zabawy, hula hop, skakanie na trampolinie oraz występy młodych talentów. Udział w wydarzeniu oraz korzystanie z jego atrakcji jest bezpłatny. W przypadku deszczu impreza zostanie odwołana i przełożona na inny termin.

Pierwsza tegoroczna odsłona Olimpiady Sportów Niecodziennych odbyła się w ubiegły czwartek 11 lipca i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Dar Serca. Impreza od ponad 8 lat wypełnia wakacyjny czas małym i dużym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej. Wydarzenie jest atrakcyjną propozycją na spędzenie wakacyjnego popołudnia w mieście nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla całych rodzin.

Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej i 1% podatku przekazanego na rzecz Fundacji Godne Życie.

.
dodane 14.07.2014
Z PRZYRODNIKEM NA ROWERZE

Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza wszystkich chętnych i sympatyków na kolejny "Rajd rowerowy z przyrodnikiem", który odbędzie się w sobotę 19 bm. Zbiórka przy molo Pogorii III, o godzinie 10.00. Jedziemy do Centurii i Hutki-Kanki. Po drodze profesjonalny przyrodnik będzie zapoznawał uczestników z najważniejszymi i najciekawszymi atrakcjami przyrodniczymi. Cała trasa długości ok. 80 km. Powrót planowany jest w godz. 16-17.

Uwaga: trasa wymagająca, w połowie przebiega leśnymi duktami, częściowo o nawierzchni piaszczystej, z korzeniami - zalecane rowery z szerokimi oponami. Ze względu na długość trasy zabieramy ze sobą kanapki i napoje.

Do zobaczenia na rajdzie!

.
dodane 11.07.2014

20140710_AX
20140711_AX
Kosmiczny lipiec w bibliotece

W dąbrowskiej książnicy rozpoczął się "Kosmiczny lipiec"! We wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie miasta odbywają się różnorodne zajęcia, konkursy i warsztaty dotyczące szeroko pojętej wiedzy o kosmosie. W pierwszym tygodniu wakacji w spotkaniach w bibliotece wzięło udział ponad 430 osób!

Najmłodsi czytelnicy Biblioteki Głównej hucznie obchodzili Międzynarodowy Dzień UFO, uczestniczyli w Międzygalaktycznych zmaganiach sportowych, warsztatach tworzenia rakiet wodnych czy prezentacji pn. "Astronomia dla dzieciaków i nie tylko...". Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się cykl warsztatów popularnonaukowych pod hasłem "Zabawy z nauką", które prowadzi Pan Korek.

We wszystkich filiach MBP dzieci odkrywają tajemnice nieba poznając gwiazdy i planety, pogłębiają wiedzę na temat kosmosu czy pracy astronauty. Podczas codziennych zajęć bibliotecznych powstają makiety Układu Słonecznego, modele rakiet i promów kosmicznych, teleskopy, lunety oraz postacie ufoludków.

Dzieci biorą udział w ciekawych warsztatach literacko-plastycznych, konkursach i prezentacjach multimedialnych. Nie brakuje także zajęć ruchowych i zabaw na świeżym powietrzu. Na zmęczonych odkrywców wszechświata czeka głośne czytanie literatury o tematyce związanej z kosmosem.

Największą atrakcją "Kosmicznego lipca" są wyjazdy do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika, a także Śląskiego Parku Linowego w Chorzowie.

Uczestnicy pierwszej wycieczki, która odbyła się 8 lipca mieli okazję zwiedzić Planetarium Śląskie wyposażone w aparaturę projekcyjną odtwarzającą wygląd nieba w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. W obserwatorium astronomicznym dzieci poznały budowę i zasady działania teleskopów oraz sposoby wykonywania obserwacji. Ciekawym urozmaiceniem pobytu w planetarium był seans "Podróż Małego Księcia", inspirowany powieścią Antoine de Saint-Exupery`ego, podczas którego młodzi odkrywcy poznali niektóre gwiazdozbiory.

W programie wycieczki znalazło się także wejście do parku linowego, gdzie każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił, pokonując dostosowaną do wieku trasę na zawieszonych kilka metrów nad ziemią linach. Kolejne wyjazdy odbędą się 15, 22 i 29 lipca. Zapisy w Bibliotece Głównej i filiach MBP na terenie całego miasta.

Szczegółowy harmonogram Akcji Lato znajduje się na stronie www.biblioteka-dg.pl.

Akcja Lato realizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

.
dodane 11.07.2014


OSiR Będzin - Lato w mieście

WYSTARCZY DOBRA PARA BUTÓW DO BIEGANIA I RUSZAJ NA START!!!

ROZBIEGAJMY BĘDZIN!!!

Podziel się z nami pasją do biegania!!!
Poznaj ciekawych ludzi!!!

Cykliczne treningi biegowe

Rozpoczęcie: 14.07.2014 r.
biegamy w poniedziałki o godz. 20:00
zbiórka: stadion OSiR

Bieganie to, obok marszu, najbardziej naturalna
dla człowieka forma aktywności.

I jedna z najzdrowszych!

Jogging dodaje energii, wzmacnia odporność, odchudza
i działa... antydepresyjnie.

---</>---

Jeżeli lubisz mocne wyzwania - przyłącz się do nas!!!
Poczuj moc treningu!!!

POWER CROSS

zaczynamy 17.07.2014 r.
trenuj z nami w każdy czwartek godz. 20:00
stadion OSiR

zajęcia prowadzi licencjonowany trener Crossfit Piotr Balcerek

Crossfit jest jedną z najpopularniejszych ostatnio form aktywności
uprawianych na świeżym powietrzu. To niezwykle skuteczny trening specjalistyczny, stworzony z myślą o ludziach, których znudziła monotonia typowej siłowni.

CrossFit to forma treningu, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty.
Nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość i siłę, ale również na elastyczność ciała i kształtowanie smukłej sylwetki.
Regularne zajęcia widocznie wspomagają pracę układu krążenia i układu oddechowego.

Sam trening nie wymaga żadnych specjalistycznych maszyn,
dlatego dużo łatwiej zacząć - wystarczy jedynie motywacja i chęć zmian!

Informacje:
OSiR, Dział Organizacji Imprez,
tel. 32 267 30 07 wew. 31

.
dodane 07.07.2014

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZA

20140707_AX

Muzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG


Niezapomnianych wrażeń dostarczą Ci
Gra miejska "Muzealne intrygi"

7, 14 lipca, godz. 9.30 - 12.30
11 lipca, 8 sierpnia, godz. 18.00 - 21.00

Gra skierowana jest zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i do osób starszych. Jej fabuła polega na wyjaśnieniu zdarzenia, które miało miejsce w fikcyjnym "miasteczku" (motyw tzw. "historical fiction"). Do zasymulowania "miasteczka" służy nam muzeum oraz tereny i obiekty dookoła niego.
W czasie gry uczestnicy będą musieli rozwiązywać różne zadania poboczne, spotykać się z różnymi postaciami, aby wyjaśnić główny wątek gry.
Gra nie wymaga od uczestników ponoszenia kosztów ani posiadania własnego sprzętu.

Max ilość uczestników - do 40 osób, w grupach 3-4 osobowych.
Zapisy pod tel. 32 7264 85

Serdecznie zapraszamy!

.
dodane 07.07.2014
Jak Triathlon'a w Bielawie uratowali

Pod koniec czerwca br. głośno w mediach zrobiło się za sprawą pieska uratowanego przez ratowników z pogotowia górniczego z Bytomia, który wpadł i utkwił w rurze odwiertu do studni głębinowej, podczas spaceru ze swoim panem. Ratownicy pojechali do Domachowa koło Koszalina. Akcja wyciągnięcia zakończyła się sukcesem. Brawo dla ratowników z Bytomia za postawę i udaną akcję.

Triathloności z dąbrowskiego KRS TKKF TRIATHLON DG podobną sytuację przeprowadzili będąc podczas majowego zgrupowania treningowego w okolicach Bielawy na Dolnym Śląsku. Historia nieco mniej nagłośniona medialnie i nieco przekręcona, ale zakończona Happy Endem. A to najważniejsze

A było to tak:

4 maja 2014 roku podczas treningu biegowego pośród bielawskich pól, podbiegł do nich miejscowy biegacz, który mówił że usłyszał w studni skomlenie psa. Sam nie dał by rady Mu pomóc. Na miejscu natychmiast podjeliśmy kroki aby uwolnić biedaka. Jedna grupa pobiegła do Leśniczówki w Bielawie, inni do mieszkańców pobliskich zabudowań. Udało się pożyczyć drabinę i inny sprzęt, aby wydobyć pieska. Nie było innej możliwości, jak tylko zejście do studni i wyciągnięcie mocno już zmęczonego szczeniaka. Jurek wszedł do wypełnionej wodą (i licznymi śmieciami) studni, a z góry asekurował Go Jausz. Po chwili mocno wyziębiony i wycieńczony pies był już na powierzchni. W między czasie podjechał patrol policji, który następnie odwiózł psa do schroniska fundacji "AZYL" w Dzierżoniowie.

Skontaktowaliśmy się ze schroniskiem, które stwierdziło że pies jest mocno wystraszony, ale w dobrej formie. Ponieważ "nn" na tabliczce kojca w którym przebywał na kwarantannie nie wyglądało najlepiej, nadamo Mu imię "TRIATHLON".

Stare przysłowie mówi, ze jeżeli się komuś ratuje życie, to bierze Go w opiekę.
Tym sposobem pies został naszym podopiecznym. Postanowilismy Mu zabezpieczyć pobyt "wikt i opierunek ;)" w schronisku do dnia Jego adopcji.

Policja wszczęła krótkie dochodzienie by ustalić ewentualnego właściciela oraz czy to przypadek, czy też celowe działanie jakiegoś bezsercowca rasy ludzkiej. Już na chłodno po opadnięciu emocji, bardziej logiczne wydaje się jednak że coś Go musiało zaciekawić (jakiś zapach lub odgłos), i pies przez nieuwagę znalazł się w śmiertelnej pułapce. Na te pytania nie znajdziemy odpowiedzi.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomosć ze schroniska. Uratowany przez nas "Triathlon" ma już nowych właścicieli. To starsze małżeństwo mieszkające w Kietlicach. Zmienili Mu imię na "RED". Słowo Triathlon było zbyt trudne do wymówienia, a RED bardziej pasuje do pieska, który właśnie taki ma kolor sierści.

Zdjęcia z przeprowadzonej akcji:
Krzysztof Brzeźniak ( www.doba.pl )
Napisali o tym:
www.doba.pl oraz www.maratonypolskie.pl

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 04.07.2014
Wybierz się z nami do LASu.
Rusza Letnia Akademia Seniora!

Rusza wakacyjny projekt Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej!

W dniach od 14 lipca do 15 września zapraszamy zarówno słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak i wszystkich seniorów z Dąbrowy Górniczej i okolic do udziału w BEZPŁATNYM projekcie "LAS - Letnia Akademia Seniora". W ramach projektu zapraszamy na:

Sportowe poniedziałki:

- joga na świeżym powietrzu,
- siłownia pod chmurką,
- tai chi,
- nordic walking
- spływ kajakowy

Naukowe środy:

- wykłady i warsztaty a wśród tematów m.in.:
- "Izrael-historia i kultura",
-"Ile waży nasz układ odpornościowy?",
- "Jak rządzić swoim czasem, czyli co robić by się nie nudzić i nie marnować czasu"
- "Teściowa nie taka zła jak ją malują",
- "Stres-jak go oswoić"

Kulturalne czwartki - wspólne wyjścia do:

- teatru i opery,
- wieczorki literackie,
- wycieczki m.in. do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego

"LAS" to świetna alternatywa dla wszystkich tych, którzy planują spędzić lato w mieście, a nie chcą rezygnować z aktywności. Projekt "LAS" potrwa od 14 lipca do 15 września, czyli pełne dwa miesiące, podczas których Seniorzy będą mogli brać udział w: zajęciach sportowo ruchowych, takich jak joga, tai chi, siłownia pod chmurką w Parku Zielona, wykładach i spotkaniach z podróżnikami, psychologami, przedstawicielami władz miasta oraz brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Nie zabraknie też kilku jednodniowych wycieczek. Każdy z uczestników LASu sam będzie mógł wybrać, która forma aktywności podoba mu się najbardziej, i w której chce uczestniczyć. Co jest równie ważne do planowanych aktywności będzie mógł zaprosić swoich bliskich - rodzinę i znajomych. W tym miejscu można by zadać pytanie - dlaczego i po co to robimy, ale odpowiedź jest krótka i prosta - wszyscy będziemy kiedyś seniorami, i o tym już dziś musimy pamiętać.

Zapisy i kontakt:
mgr Katarzyna Sienkiewicz-Leboch tel. 32 2959393
mgr Daria Słonecka tel. 32 2959310

Szczegółowy harmonogram projektu: WWW.wsb.edu.pl/utw

Organizator:
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Ul. Cieplaka 1 C

mgr Daria Słonecka tel. 32 295 93 10 dslonecka@wsb.edu.pl
mgr Katarzyna Sienkiewicz-Leboch tel. 32 2959393

Więcej o projekcie.

" Jak narodził się pomysł na tego typu aktywność skierowaną do seniorów w czasie wakacji? Uznaliśmy, że wiele osób w naszym regionie, zwłaszcza w okresie letnim, nie może pozwolić sobie na wyjazd, wczasy czy wypoczynek. Z różnych względów: rodzinnych, ekonomicznych lub po prostu z braku towarzystwa. Z drugiej strony wakacje są "sezonem ogórkowym", w którym niewiele się dzieje. Mało jest imprez, wydarzeń kulturalnych, bo te kończą się wraz z końcem czerwca. Postanowiliśmy to wykorzystać i zaproponować szereg atrakcji uszytych specjalnie na miarę potrzeb osób po pięćdziesiątym roku życia i tym spośród seniorów, którzy zamierzają spędzić lato w mieście postanowiliśmy dać możliwość przebywania we wspólnym gronie podczas wielu ciekawych inicjatyw.

" Co oferujemy seniorom z terenu Zagłębia i okolic? Przede wszystkim mile i atrakcyjnie spędzony czas, mnóstwo atrakcji, rozrywki i możliwość wspólnej integracji ze środowiskiem seniorów działającym przy naszym uniwersytecie. Nasz projekt "LAS" ma być nie tylko ciekawą alternatywą spędzania wakacji w Dąbrowie, która jak sama nazwa projektu wskazuje, ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem przyrodniczym, rekreacyjnym jak i sportowym, ale też ma zaktywizować seniorów i zachęcić ich do wyjścia z domu tym bardziej, że lato temu sprzyja.

" Z czego składa się "LAS"? Dla lepszego rozeznania i planowania obowiązków rodzinnych Propozycje dla seniorów postanowiliśmy podzielić na konkretne i stałe aktynowości. Do zaproponowania mamy np.: sportowe poniedziałki, naukowe środy i kulturalne czwartki. W każdy z tych dni, co tydzień, przez dwa miesiące, seniorzy będą mogli dobrowolnie i bezpłatnie korzystać z organizowanych przez nas wydarzeń. Wyjątkiem będą jedynie wspólne wyjścia do kina czy muzeum, gdzie uczestnicy będą musieli we własnym zakresie pokryć koszty biletów - jednak te, dzięki współpracy z wieloma instytucjami kultury będą dużo niższe i konkurencyjne w stosunku do normalnych cen. W niektóre weekendy natomiast, seniorom oraz ich rodzinom proponować będziemy dodatkowe atrakcje w postaci wspólnych spotkań, wyjazdów, jednodniowych wycieczek.
Nie ukrywamy, że nasz projekt ma na celu promowanie aktywnego uczestnictwa osób po pięćdziesiątym roku życia i zaangażowanie ich w działalność na rzecz naszego miasta i uniwersytetu, który od października 2014 roku szykuje sporo atrakcji, w tym planuje przeprowadzenie kilku projektów o charakterze społeczno-obywatelskim. Chcemy pokazać seniorom, że angażując się w działalność uniwersytetu mogą dalej w sposób przyjemny, pogłębiać swoją wiedzę, poprzez ciekawe tematy wykładów i spotkań. Chcemy pokazać im, że mogą również inwestować czas spędzony na naszym Uniwersytecie w swój rozwój osobisty dzięki udziałowi w warsztatach, rozwijać swoje pasje, realizować się na wielu polach aktywności społecznych, a przede wszystkim - chcemy pokazać, że wszystko to, co robią i czego dokonają w ramach działalności naszego Uniwersytetu jest dla nas ważne, cenne i przede wszystkim potrzebne - nie tylko nam, ale i całej lokalnej społeczności. W tym miejscu można by zadać pytanie - dlaczego i po co to robimy, ale odpowiedź jest krótka i prosta - wszyscy będziemy kiedyś seniorami, i o tym już dziś musimy pamiętać.
Projekt "LAS- Letnia Akademia Seniora" potrwa od 14 lipca do 15 września, czyli pełne dwa miesiące, podczas których Seniorzy będą mogli brać udział w: zajęciach sportowo ruchowych, takich jak joga, tai chi, siłownia pod chmurką w Parku Zielona, wykładach i spotkaniach z podróżnikami, psychologami, przedstawicielami władz miasta oraz brać udział w wydarzeniach kulturalnych - takich jak wspólne, grupowe wyjścia do kina, muzeów. Nie zabraknie też kilku jednodniowych wycieczek.

.
dodane 02.07.2014
Drogeria Hebe w Pogorii już otwarta

Od początku lipca, klienci centrum handlowego Pogoria mogą korzystać z oferty sklepu Hebe. Jest to pierwsza placówka tej marki w Dąbrowie Górniczej. Nowy najemca dysponuje lokalem o powierzchni 310 mkw. zlokalizowanym na parterze budynku, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego wejścia do Pogorii.

Hebe to nowoczesny sklep będący połączeniem formatu kosmetycznego i farmaceutycznego. W jego asortymencie klienci znajdą m.in. produkty do makijażu, preparaty i akcesoria do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, perfumy oraz specjalistyczne dermokosmetyki. W ofercie znajdują się też suplementy diety i parafarmaceutyki. Dodatkowo, w strefie life&style Hebe można nabyć artykuły niezbędne w prowadzeniu domu, akcesoria modowe, a także dietetyczne przekąski, słodycze oraz książki. W sklepie znajduje się również kącik makijażowy.
Otwarcie drogerii Hebe to kolejny efekt rekomercjalizacji oraz poszerzania oferty centrum handlowego Pogoria. W wyniku przeprowadzonych w ostatnich miesiącach zmian, do dyspozycji klientów są już m.in. otwarte w nowej odsłonie sklepy House, Mohito, Cropp, Diverse czy LaVard, a także nowy salon marki Sinsay. Oferta Pogorii wzbogaciła się również o biuro podróży ITAKA oraz sklep ze sprzętem i akcesoriami fotograficznymi AB Foto.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 000 m2 powierzchni handlowej. Mieści ok. 80. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej - Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku. www.ch-pogoria.pl

.
dodane 01.07.2014
Znamy skład naszego zespołu na sezon 2014/2015!
Zmiana na stanowisku dyrektora sportowego klubu

Poznaliśmy nazwiska wszystkich siatkarek, które w najbliższym sezonie będą reprezentować barwy MKS-u zarówno na polskich, jak i europejskich parkietach. W składzie naszej drużyny doszło do kilku zmian.

Po poprzednim sezonie, zwieńczonym zdobyciem Superpucharu Polski, zajęciem czwartego miejsca w mistrzostwach Polski oraz znalezieniem się w półfinale Pucharu Polski, z Dąbrową Górniczą pożegnały się Anna Kaczmar (Atom Trefl Sopot), Marina Katić, Katarzyna Zaroślińska (Atom Trefl Sopot), Natalia Guadalupe Brussa, Rachael Adams (Imoco Volley Conegliano, Włochy), Elżbieta Skowrońska oraz Welissa de Souza Gongaza znana pod pseudonimem Sassa (Banana Boat/Praia Clube, Brazylia).

Na zakończenie współpracy z naszym klubem zdecydowali się również członkowie sztabu szkoleniowego, a mianowicie Nicola Negro (Imoco Volley Conegliano, Włochy), Leszek Rus (BKS Aluprof Bielsko-Biała) oraz Przemysław Kawka (Chemik Police).

Z kolei do naszej drużyny dołączyło sześć siatkarek: Natalia Piekarczyk (poprzednio AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Tamara Kaliszuk (Pałac Bydgoszcz), Katarzyna Konieczna (Impel Wrocław), Dominika Sobolska (Chemik Police), Gina Mancuso (Rabita Baku, Azerbejdżan) oraz Jekaterina Zakrewskaja (Stiintia Bacau, Rumunia). Jak już wcześniej informowaliśmy, skład sztabu szkoleniowego uzupełnili Juan Manuel Serramalera, Tomasz Wasilkowski oraz Iwo Wagner.

Zmiany, zmiany... Jednak w MKS-ie pozostało kilka zawodniczek oraz członków sztabu szkoleniowego. Grę w barwach naszego zespołu zdecydowały się kontynuować Ozge Kirdar Cemberci, Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Joanna Staniucha-Szczurek oraz wychowanki MKS-u, czyli Katarzyna Urban wraz z naszą niezastąpioną libero Krystyną Strasz!

Skład drużyny Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2014/2015:

Rozgrywające: Ozge Kirdar Cemberci, Natalia Piekarczyk
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Katarzyna Konieczna
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Dominika Sobolska
Przyjmujące: Gina Mancuso, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban, Jekaterina Zakrewskaja
Libero: Krystyna Strasz

Sztab szkoleniowy:
I trener: Juan Manuel Serramalera
II trener: Tomasz Wasilkowski
Fizjoterapeuta: Jacek Stychno
Trener ds. przygotowania motorycznego: Łukasz Filipecki
Statystyk: Iwo Wagner

</>

Zmiana na stanowisku dyrektora sportowego klubu

Obowiązki związane z funkcją dyrektora sportowego klubu pełni obecnie Aleksandra Seweryn, która zastąpiła na tym stanowisku Waldemara Kawkę.

Waldemar Kawka, który przez wiele lat pracował w naszym klubie jako trener, zdecydował się zrezygnować z funkcji dyrektora sportowego. Kawkę na tym stanowisku zastąpiła Aleksandra Seweryn.

Prezes Miejskiego Klubu Siatkarskiego S.A, Robert Koćma, w imieniu całego klubu i wszystkich jego pracowników, składa serdeczne podziękowania panu Waldemarowi Kawce za wszystkie lata spędzone w MKS-ie, za trud włożony w wychowywanie siatkarskiego pokolenia oraz osiągnięcie, w roli pierwszego trenera drużyny, wielu sukcesów, w tym zdobycia dwóch Pucharów Polski oraz tytułu wicemistrza Polski.

Aleksandra Seweryn przez całe życie związana jest z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Jest bowiem wychowanką naszego klubu, którego barwy z sukcesami reprezentowała we wszystkich kategoriach młodzieżowych oraz na parkietach III ligi. Seweryn z MKS-em związała również swoje życie zawodowe, w naszym klubie pracowała bowiem jako wolontariuszka podczas meczów pierwszej drużyny, a w poprzednim sezonie pełniła funkcję koordynatora ds. wolontariatu oraz pracowała w pionie marketingu sportowego naszego klubu.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 01.07.2014
V FRYDMAN TRIATHLON 2014

2014.06.29 - PL - FRYDMAN nad jeziorem Czorsztyńskim

Nad jeziorem Czorsztyńskim w małej miejscowości FRYDMAN odbył się kolejny V Frydman Triathlon 2014. Tym razem organizatorzy przygotowali dwa dystanse dla dorosłych olimpijski (1,5x40x10) i sprint (750x20x5), oraz Minitriathlon dla dzieci.

Ze względu na bardzo trudną górzystą trasę zawody te wybierają zawodnicy, którzy lubią takie warunki i trochę większej ilości potu. Jako, że pogoda była upalna ...potu nie brakowało. Wystartowało ponad 200 zawodników przeważnie z woj. małopolskiego.

Nasz klub w każdym wyścigu miał swojego zawodnika.
W najmłodszych (12-15 lat) reprezentował nas Tomasz Sufranowicz, który kolejny raz nie zawiódł i zajął II miejsce.
W sprincie Jerzy Sufranowicz nie walczy już ze swoimi rywalami w grupie wiekowej (kolejne I miejsce) a zaczyna "straszyć " czołówkę elity,ponieważ V miejsce w generalce to naprawdę dobry wynik.
Tomasz Hajewski miał najtrudniejsze zadanie. Trasa dystansu olimpijskiego była piekielnie trudna. Tomasz w generalce był 16 w wśród rówieśników zajął 7 miejsce.
Kolejne udane starty naszych zawodników i dobry prognostyk przed następnymi.

Wyniki z Triathlonu we Frydmanie
http://sport-timing.pl/.../uploads/2014/06/wyniki_open_dystanse.pdf

KRS TKKF TRIATHLON DG

.
dodane 01.07.2014
Bezpłatne porady specjalistów w LIPCU

Prezentujemy harmonogram bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego w Miejskim Centrum Informacji w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W lipcu dyżurować będzie m. in. Rzecznik Praw Konsumentów, psycholog i doradca zawodowy.

Kolejny miesiąc z rzędu Fundacja Godne Życie prowadząca Miejskie Centrum Informacji udzieli mieszkańcom miasta wsparcia w postaci możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego. Na pytania, problemy i wątpliwości mieszkańców miasta czekać będą specjaliści, którzy oferują garść cennych porad i pomocną dłoń.
Konsumencie, masz problem? Nieudany zakup wadliwego produktu? Nieuczciwy przedsiębiorca? 4 lipca w Miejskim Centrum Informacji porad udzielać będzie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, który opowie o prawnych możliwościach działania
7 i 14 lipca obędą się porady psychologa, które ze względu na wygodę interesantów i delikatność poruszanych podczas spotkania kwestii przeniesione zostały do siedziby Fundacji Godne Życie przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Dąbrowie Górniczej (tzw. "Zielony Domek"). Na porady psychologa obowiązują zapisy, które prowadzone są od poniedziałku do piątku pod wyżej wskazanym adresem.
Doradcę zawodowego, który pomoże między innymi w napisaniu CV, doradzi, co zrobić by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i podpowie gdzie rozglądać się za ofertami pracy zgodnej z posiadanymi kwalifikacjami spotkać będzie można w MCI 15 lipca.
Podczas porad doradcy obywatelskiego, które obędą się 28 lipca, Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie. Jeden z liderów lokalnego sektora pozarządowego opowie o możliwościach wpływu mieszkańców na miasto oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania związane z życiem obywatelskim w Dąbrowie Górniczej.

Szczegółowy harmonogram spotkań w czerwca:

Spotkania, które obywają się bez zapisów:

- Rzecznik Praw Konsumenta 04.07. - 14:00-15:30
- doradca zawodowy 15.07. 12:00-15:00
- doradca obywatelski 28.07. - 15.00-17:00

Spotkania, na które obowiązują zapisy:

- psycholog 7.07 -12.00-15:00. ; 14.07. -12.00-15.00.

Osoby, które chciałyby skorzystać w porady prawnej zapraszani są do Dąbrowskiej Poradni Prawnej prowadzonej przez Fundację Godne Życie.
Bezpłatne porady udzielane są w czwartki od 15:30 - 17:30 w budynku ZHP przy ul. Królowej Jadwigi 8 oraz w piątki miedzy godziną 16:00 a 19:00 w Domu Kultury w Ząbkowicach przy ul. chemicznej 2. Do Poradni Prawnych i psychologicznej obowiązują zapisy. Zapisy do prawnika dokonywane są w każdy czwartek, na tydzień przed spotkaniem. Do psychologa można zapisać się od poniedziałku do piątku. Na obie porady zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem Tel. 511-982-448 (od godz. 9:00) lub przez kontakt osobisty w placówce Fundacji Godne Życie przy ul. Kr. Jadwigi 8.
Skorzystanie z pozostałych porad odbywa się bez zapisów.
Poza prowadzeniem Miejskiego Centrum Informacji Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują - ciepło rodzinne.

.
dodane 01.07.2014

20140623_A
Wiceprezes Fundacji Godne Życie uhonorowany nagrodą UNICEFU

Wiceprezes Fundacji Godne Życie, Łukasz Kolber został wyróżniony honorowym tytułem "Szeryfa Praw Dziecka UNICEF ". Uroczystość wręczenia szeryfowskich gwiazd odbyła się 23 czerwca w Zespole Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej.

Wieloletni działacz zaangażowany w pomoc dzieciom i młodzieży z najuboższych rodzin Dąbrowy Górniczej oraz organizator przedsięwzięć dąbrowskiej Fundacji Godne Życie, Łukasz Kolber został uhonorowany "Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF" z rąk społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 29, która brała udział w projekcie UNICEFu Szkoła z Prawami Dziecka.

"To dla mnie bardzo zaszczytne wyróżnienie oraz piękne zwieńczenie dziesięcioletniej pracy z dziećmi w Fundacji Godne Życie, której jubileusz mija we wrześniu. Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka będzie stanowiła motywację do dalszej pracy na rzecz dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia"- mówi Łukasz Kolber.

Wyróżnienie tytułem "Szeryfa Praw Dziecka" jest szczególnym wyróżnieniem, ponieważ jest przyznawane przez dzieci. To najmłodsi obywatele lokalnej społeczności decydują, komu się ono należy. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który zdaniem uczniów w wyjątkowy sposób dba o interesy dzieci. Szeryfem Praw Dziecka UNICEF może zostać osoba indywidualna, która w ramach swojej pracy społecznej przyczynia się do tego, że w najbliższym otoczeniu powstają inicjatywy na rzecz dzieci oraz walczy o poprawę losu dzieci z niepełnosprawnością bądź pomoc rodzinom ubogim

Wśród wyróżnionych znalazła się również Marzena Zwolińska, wolontariuszka jednej z placówek Fundacji Godne Życie mieszczącej się w ZSO nr 2. Pozostałe gwiazdy zostały przyznane paniom dyrektor i wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Górniczej: Jolancie Nowak i Wiesławie Bernadziuk, a także pani dyrektor Monice Jagodzińskiej i pedagog Urszuli Giewartowskiej z Zespołu Szkół nr 3. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych lat owocnego działania na rzecz ochrony prawd dziecka.

Gwiazdy przyznano w ramach projektu UNICEF Polska z okazji 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.


MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA