-DONIOSY czyli tzw. "PRASÓWKA" - 2014 KWIECIEŃ
* SPIS < STRONA GŁÓWNA < NOWOŚCI < KALENDARZ


DĄBROWA GÓRNICZA
Dawid Podsiadlo - 4:30

.
dodane 30.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Leszek Rus odchodzi z MKS-u

Pełniący rolę drugiego trenera w sezonie 2013/2014 Leszek Rus postanowił pożegnać się z naszym klubem. Wraz z ostatnim dniem maja zakończy on współpracę z MKS-em, która trwała sześć lat.

Leszek Rus zdecydował się odejść z klubu, mimo że otrzymał propozycję pracy jako pierwszy trener naszego zespołu w sezonie 2014/2015. Rus pracował w MKS-ie przez sześć lat.

- Za te sześć lat współpracy chciałbym podziękować prezesowi, zarządowi, kibicom, wszystkim siatkarkom i sztabowi szkoleniowemu, a przede wszystkim Waldkowi Kawce. Podziękowania kieruję również do pracowników Urzędu Miasta, ludzi, z którymi współpracowałem w Dąbrowie Górniczej i całej ekipie z hali "Centrum", z którymi miałem okazję współpracować - podkreślił Leszek Rus, który z ostatnim dniem maja zakończy współpracę z naszym klubem.

W imieniu zarządu Miejskiego Klubu Siatkarskiego S. A. prezes zarządu Robert Koćma serdecznie dziękuje trenerowi Leszkowi Rusowi za sześć lat współpracy i trud włożony w grę drużyny we wszystkich tych sezonach.

Gdy tylko nazwiska szkoleniowców, którzy w sezonie 2014/2015 będą pełnili funkcję pierwszego i drugiego trenera będą znane, zostaną one podane na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 29.04.2014
Zaprezentuj się na Festiwalu EtnoART!

Zajmujesz się rękodziełem? Chciałbyś poprowadzić ciekawe warsztaty? Chcesz pokazać swoją twórczość mieszkańcom miasta. Pasjonuje Cię kultura ludowa? Dołącz do EtnoART'u- imprezy promującej kulturę folklorystyczną!

24 maja 2014 roku Fundacja Godne Życie organizuje festiwal kultury ludowej EtnoART. Z tej okazji poszukuje zarówno komercyjnych jak i niekomercyjnych partnerów chętnych do podjęcia współpracy w charakterze wystawców. Ekspozycja odbędzie się na terenie ZSO nr 2.

Festiwal EtnoART organizowany przez Fundację Godne Życie ma za zadanie udowodnić, że polska kultura ludowa nie jest powodem do wstydu. Podczas festiwalu każdy z uczestników będzie mógł się o tym przekonać "własnoręcznie" podczas licznych warsztatów. Wśród atrakcji festiwalu na pewno pojawią się: warsztaty garncarstwa, zdobienia figurek gipsowych, decoupage, quilingu, bibułkarstwa, filcowania oraz wytwarzania papieru czerpanego.

Oprócz tego przewidziano takie atrakcje jak malowanie twarzy, "Ludowe Zabawy Etno", malarstwo sztalugowe, dojenie dmuchanej krowy oraz "Muzeum Pod Chmurką".

Wszyscy zainteresowani propozycją współpracy przy współtworzeniu tego wydarzenia proszeni są o kontakt osobisty z Miejskim Centrum Informacji lub pod numerem telefonu 32/ 725 66 61.

W wielu krajach folklor stał się potencjałem wspierającym rozwój regionalny i międzynarodowy ruch turystyczny. Nasza tradycja jest tak bogata, że nie powinna być narodowym kompleksem, a powodem do dumy. Pokażmy to wspólnie na EtnoART!

.
dodane 29.04.2014
Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa organizuje żeńską drużynę amatorskiego kolarstwa górskiego MTB w kategoriach wiekowych od 18 do 60 lat (K2 do K5).

Wszystkie panie zainteresowane tą piękną dyscypliną sportu i chcące przeżyć kolarską przygodę życia proszone są o zgłoszenia na adres e-mail: kontakt@rowerowadabrowa.pl .

Zgłoszenia można także dokonać osobiście na pierwszym treningu drużyny, który odbędzie się w piątek 2 maja. Zbiórka przy OSP w Ząbkowicach o godz. 15.00.

Pozdrawiam i życzę pogodnego weekendu
Jan Brzost - prezes Stowarzyszenia Rowerowa Dąbrowa

.
dodane 28.04.2014

20140426_D
Z okazji Dnia Ziemi posprzątali tereny wzdłuż Białej Przemszy

26.04.2014 z okazji Światowego Dnia Ziemi członkowie Stowarzyszenia Czysty Las oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy wspólnymi siłami uprzątnęli tereny wzdłuż brzegów Białej Przemszy. Akcja obyła się na terenie miast Dąbrowa Górnicza oraz Sławków. Pomimo niesprzyjającej pogody oraz przelotnych opadów udział w akcji wzięło ponad 30 osób w tym uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

Podzielono się na dwie grupy idące ku sobie z dwóch krańców wyznaczonego na Białej Przemszy odcinka "No Kill". Łącznie sprzątnięto ponad 7 kilometrów linii brzegowej. Znaleziono wiele szklanych butelek, opakowań z tworzyw sztucznych, ubrań i przedmiotów codziennego użytku w gospodarstwach domowych oraz dodatkowo samochodowe tablice rejestracyjne z miasta Łodzi, długi neon i szczątki roweru. Niestety wiele śmieci musiało zostać na swoich miejscach, gdyż do ich wydobycia z wody niezbędny byłby profesjonalny sprzęt. Jednym z takich odpadów była stara lodówka wrzucona w odmęty rzeki. Przerażające jest jak bezmyślni i okrutni dla natury potrafią być ludzie, którzy wyrzucają swoje śmieci na jej łono.

Akcja sprzątania zakończona została pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sławkowie ciepłym poczęstunkiem dla wszystkich jej uczestników. W trakcie sprzątania młodzież szkolna wysłuchała także prelekcji na temat działań mających na celu zwiększanie populacji pstrąga oraz wędkowania bez zabijania ryb.

Stowarzyszenie Czysty Las oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy

.
dodane 26.04.2014

20140426_A
III Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w Sztafecie Triathlonowej
2014.04.26 - PL - Dąbrowa Górnicza

W sobotę 26.kwietnia br. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej, odbyły się Mistrzostwa Szkół Dąbrowy Górniczej w sztafecie triatlonowej. Mimo deszczowej pogody przybyło siedem sztafet reprezentujących szkoły podstawowe i dwie gimnazjalne. Zawodnicy rywalizowali pływaniu i biegu (ze względu na prace remontowe drogi w tym roku nie było kolarzy). Pływanie na dystansie 200 metrów (po dwa razy) oraz 500 i 1000 metrów biegu.

Najlepszą sztafetą w szkołach podstawowych okazała się drużyna szkoły podstawowej numer 3, która już po pierwszym pływaniu prowadziła i nie oddała prowadzenia do końca. Drugie miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 5, a trzecie szkoła podstawowa nr 18. Jako impreza towarzysząca odbył się II Wiosenny Bieg Skrzata, w którym udział którym udział wzięło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z dąbrowskich przedszkoli (ArcelorMittal i Przedszkole nr.4). Upominki, nagrody puchary i medale dla zwycięzców zadowoliły wszystkich uczestników kończących zawody. Impreza odbywała się tradycyjnie okazji Dnia Bezpieczeństwa Arcelor Mittal, która to firma ufundowała upominki dla najmłodszych.

WYNIKI:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I m. SZOKŁA PODSTAWOWA NR 3 ( Roman Wołoszyn, Zuzanna Gazda, Julia Skórka, Kamil Sacha )
II m. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 ( Filip Muc, Dominik Karpiel, Kamil Tyrkalski, Weronika Kasprzyk )
III m. SZKOŁA NR. 18 ( Tomasz Sufranowicz, Justyna Rogala, Mateusz Bilski, Mikołaj Skowroński )
IV m. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12. ( Martyna Szczepanik, Maksymilian Majka, Jakub Tomczewski, Mateusz Grzyb )
V m. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 ( Stanisław Piątek, Ola Grzybczak, Natalia Juniewicz, Klaudia Łyszkiewicz, Dominik Węgierski )
VI m. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 34 ( Ignacy Boczoń, Marta Szczubiał, Olga Szczubiał, Karolina Rychter, Michał Stando )
VII m. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 II. ( Dawid Majcher, Joanna Gołębiowska, Patrycja Nowak, Julia Zaryjska, Nikole Nowocień )

GIMNAZJUM:

I m. GIMNAZJUM SPORTOWE. ( Kacper Borkowski, Dominik Chwastek, Mateusz Szastak, Kacper Gajecki )
II m. GIMNAZJUM NR 8 ( Kornelia Bilińska, Aleksandra Lemańska, Joanna Gadawska, Maksymilian Dudek, Klaudia Błaszczyk. )

KRS TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza

.
dodane 26.04.2014
XXI Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego
2014.04.26 - PL -Katowice

1155 zawodników wystartowało na dystansie 10 km. wiodących ulicami z Katowic do Siemianowic Śląskich. Klub KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza reprezentowany był przez Stanisława Filuś - w klasyfikacji open zajął 44/1155 z czasem 00:38:04, I Aleksandra Kentzner - w klasyfikacji open zajął 445/1155 z czasem 00:48:38. W tym roku padł kolejny rekord frekwencji.

Wojciech Korfanty, ur. jako Adalbert Korfanty 20 kwietnia 1873 w osadzie Sadzawka (obecnie Siemianowice Śląskie), zm. 17 sierpnia 1939 w Warszawie - polski przywódca narodowy Górnego Śląska, związany z chrześcijańską demokracją.

Link do Zdjęć Celina Filuś

KRS TKKF TRIATHLON Dąbrowa Górnicza

.
dodane 24.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Dąbrowianki kończą sezon na czwartym miejscu

Sezon 2013/2014 nasze siatkarki zakończyły tuż za podium, bo na czwartym miejscu. W rywalizacji o brązowy medal przegrały z Atomem Treflem Sopot.
W przedmeczowej rozgrzewce w pełnym wymiarze uczestniczyła Katarzyna Zaroślińska, lecz spotkanie w wyjściowej szóstce na pozycji atakującej rozpoczęła Joanna Staniucha-Szczurek.

Początek pojedynku dobrze ułożył się dla naszych siatkarek, które przy trudnej zagrywce Eleonory Dziękiewicz wypracowały sobie prowadzenie (5:1). Po czasie dla Tomasza Wasilkowskiego Atomówki zdołały zniwelować straty do dwóch punktów, a na boisku wywiązała się zacięta walka w każdej akcji. Mimo że sopociankom udało się ponownie zniwelować odbudowaną przewagę, to jeszcze przed drugą przerwą techniczną znowu przy zagrywce Dziękiewicz na prowadzeniu był MKS (15:10). Nasz zespół grał ostrą zagrywką, co pozwoliło na przejęcie kontroli nad wydarzeniami na boisku (21:12). Wydawało się, że zwycięstwo w tej odsłonie było przesądzone, lecz emocje w końcówce doszły do głosu, a Atom wykorzystując niedokładność w grze naszych siatkarek odrabiał straty (23:19). Po wielu nerwach seta zakończył as serwisowy Katarzyny Urban (25:19).

Mimo że drugą partię lepiej rozpoczęły Atomówki, to dąbrowianki złapały odpowiedni rytm gry, ale nie były w stanie doprowadzić do remisu. Gdy tablica wskazała wynik 10:11 i pojawiła się szansa na remis, to przyjezdne od razu odskoczyły przy serii trudnych serwisów Justyny Łukasik (10:14). Do remisu podopiecznym Nicoli Negro udało się doprowadzić w następnym ustawieniu, a przypieczętował je udany atak Joanny Staniuchy-Szczurek (14:14). Po drugiej przerwie technicznej sopociankom udało się odbudować przewagę (16:19), lecz nie oznaczało to, że dąbrowianki poddadzą się bez walki, po asie Ozge Cemberci na tablicę wyników powrócił remis. W kolejnej akcji blok duetu Rachael Adams - Sassa dał nam prowadzenie (21:20). Inicjatywa wróciła na stronę Atomu, który nie wykorzystał szansy na zwycięstwo, blok Eleonory Dziękiewicz doprowadził bowiem do remisu 24:24. Mimo że kontra Elżbiety Skowrońskiej dała nam piłkę setową, to tę partię rozstrzygnął as serwisowy Anny Podolec (25:27).

Pomimo początkowego prowadzenia 3:1 niedokładności w grze naszych siatkarek przełożyły się na mniejszą skuteczność gry, co pomogło Atomowi w objęciu prowadzenia (5:8). Dąbrowiankom udało się zniwelować straty do jednego punktu, ale doprowadzenie do remisu wciąż uniemożliwiały im błędy. Przewaga sopocianek ponownie wzrosła, a przyjezdne przy spokojnej grze zmierzały do wygranej. Podopieczne Negro wciąż walczyły, ale z wygranej mogły cieszyć się przyjezdne (22:25).

Czwarta partia była dla naszych siatkarek niezwykle ważna, gdyż w meczu przegrywały już 1:2. Jednak ta odsłona nie rozpoczęła się dla nas dobrze, przy serii zagrywek Zuzanny Efimienko przyjezdne od razu objęły wysokie prowadzenie (0:6). Mimo że dąbrowianki nie raz niwelowały straty do zaledwie dwóch punktów, to potem traciły punkty w serii, co sprawiało, że nadzieja na wygraną malała. Spotkanie zakończyło się wygraną Atomówek, które tym samym zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski.

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:19, 25:27, 22:25, 15:25)

MKS: Cemberci, Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Adams, Skowrońska, Sassa, Strasz (libero) oraz Kaczmar, Zaroślińska, Urban, Liniarska.

Atom: Bełcik, Podolec, Łukasik, Efimienko, Kaczorowska, Leys, Zenik (libero) oraz Hill, Pietersen, Radulović, Gajewska.

MVP: Charlotte Leys (Atom Trefl Sopot)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:0 dla Atomu Trefla Sopot, który zdobył brązowy medal Orlen Ligi


==== </> ====


Konferencja prasowa po ostatnim meczu o brazowy medal

Izabela Bełcik (kapitan Atomu Trefla Sopot): Oczywiście, bardzo cieszymy się ze zwycięstwa tym bardziej, że daje nam ono ten upragniony brązowy medal. Chciałyśmy wygrać ten dzisiejszy mecz, co nam się udało.

Elżbieta Skowrońska (kapitan Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Gratuluję zespołowi z Sopotu zajęcia trzeciego miejsca. Dziękuję wszystkim kibicom za wspaniałe cztery lata, dla mnie był to bardzo dobry okres.

Elżbieta Skowrońska zapytana przez dziennikarzy, czy jej słowa mają odczytywać jako pożegnanie, odpowiedziała, że tak.

Tomasz Wasilkowski (trener Atomu Trefla Sopot): Zacznę troszkę nietypowo. Teun, jeśli zobaczysz tę konferencję, to wiedz, że to jest twój medal, dziękuję Ci bardzo za ten sezon. Z mojej strony chciałem bardzo podziękować zwłaszcza zawodniczkom, bo ja jestem młody, a Iza jest bardzo doświadczona, a ta współpraca układała się znakomicie i chcieliśmy zdobyć ten medal. Bardzo chciałem podziękować dwóm Piotrkom, zwłaszcza Piotrkowi Grabanowi, który bardzo mądrze pomagał mi z ławki, bo mecze o medal nie należą do łatwych, dziękuję fizjoterapeutom, którzy walczyli o zawodniczki cały rok, a zwłaszcza Olkowi Bieleckiemu, który oprócz tego, że jest fantastycznym specjalistą, to jest bardzo dobrym człowiekiem i dużo od niego się nauczyłem. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy pracują w klubie, bo wykonują trudną pracę, wszyscy zasługują na ogromne podziękowania.

Nicola Negro (trener Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Dzisiaj proszę was o cierpliwość, bo chcę powiedzieć wiele rzeczy. Po pierwsze, gratuluję Atomowi zdobycia medalu, bo nasze rywalki zasłużyły na taki wynik. Po drugie, chciałbym wrócić do konferencji prasowej, która odbyła się po drugim spotkaniu w Sopocie. Byłem wtedy bardzo zdenerwowany i powiedziałem, że mój zespół musi zrozumieć, że musi walczyć z przeciwnikiem. Gratuluję moim podopiecznym za to, co pokazały w dzisiejszym spotkaniu, bo mimo wielkich trudności pokazały one wielki charakter zwłaszcza w pierwszej części pojedynku. Według mnie, kluczowym elementem w tym meczu była zagrywka, w pierwszych dwóch setach zagrywaliśmy ostro, a potem utraciliśmy tę moc serwisu. Jestem zasmucony tym wynikiem, bo nie zdobyliśmy brązowych medali, ale muszę dokonać analizy całego sezonu. W tej rywalizacji o miejsce na podium graliśmy bez ani jednej nominalnej atakującej, natomiast Stacha (Joanna Staniucha-Szczurek - wyj. red.) zagrała bardzo dobrze, mimo że jej nominalną pozycją jest przyjęcie. Jednak nasz zespół "zapłacił" za tę zmianę mniejszą możliwością rotacji. W tym sezonie dużo sił mentalnych i fizycznych kosztował nas powrót do dobrej gry po tym słabym początku rozgrywek, w szczególności w styczniu i lutym włożyliśmy wiele wysiłku w naszą pracę. W ćwierćfinale Pucharu Polski pokonaliśmy Impel i prawdopodobnie za ten wynik zapłaciliśmy w końcówce sezonu.

Poprosiłem, aby dzisiaj na konferencji był ze mną cały sztab szkoleniowy. Za moją pracą stała praca tych ludzi, którzy są dla mnie przyjaciółmi. Chciałbym więc podziękować Leszkowi, Łukaszowi, Przemkowi, Jackowi i jego asystentce Magdzie za całe wsparcie i za ich codzienną pracę na treningach.

W następnym sezonie nie będzie mnie w Dąbrowie. Jest to moja osobista decyzja. Nie jesteśmy maszynami, a ludźmi. Z powodów osobistych muszę wrócić do Włoch. Chciałbym podziękować klubowi, a w szczególności prezesowi Robertowi Koćmie za szansę pracy tutaj, wiarę i wsparcie, które okazywano mi przez cały sezon. Dla mnie był to honor, być tutaj, prowadzić tę drużynę i być członkiem klubu jakim jest MKS. Życzę wam wszystkiego najlepszego w kolejnych sezonach. Chciałbym także podziękować wszystkim kibicom, którzy zawsze nas wspierali, nawet w najtrudniejszych momentach. Dziękuję bardzo i do zobaczenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 24.04.2014
Milka. Wybierzmy Najmilsze Miasto w Polsce!

25 kwietnia startuje druga edycja akcji "Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!". Ponownie, spośród blisko tysiąca polskich miast, wybrane zostanie to najmilsze z najmilszych.

To jedyny taki ranking w historii, w którym miasta doceniane są za relacje międzyludzkie, jakie w nich panują! W naszej zabawie każde miasto ma równe szanse, niezależnie od wielkości i walorów turystycznych.

Akcja "Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!" podzielona została na kilka etapów. Pierwszy z nich rozpocznie się już 25 kwietnia i skierowany jest do wszystkich Polaków, którzy będą mogli wspierać swoją miejscowość, wysyłając do przyjaciół i znajomych wirtualne przytulenia poprzez stronę www.fioletowastrona.pl, aplikację na Facebooku (www.facebook.com/MilkaPolska) lub za pomocą aplikacji mobilnej. Im więcej przytuleń wysłanych przez mieszkańców miasta, tym większe są jego szanse na wygraną. Trzech finalistów akcji poznamy 25 maja. To oni będą się starać o miano najmilszego miasta w Polsce. Finał zabawy planowany jest na 6 lipca.

Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda w postaci działań promujących miasto i jego mieszkańców o wartości pół miliona złotych. Zanim jednak poznamy najmilsze miasto w Polsce, w każdej z finałowych miejscowości zostaną zorganizowane wyjątkowe imprezy plenerowe, z udziałem największych gwiazd polskiej estrady. Wszystkie najważniejsze wydarzenia będą relacjonowane na antenie radia RMF FM i telewizji TVN. Wielki finał obejrzą miliony Polaków w telewizji.

Zachęcamy do wysyłania jak największej liczby wirtualnych przytuleń. Ważne jest, byśmy potrafili współpracować i być dla siebie mili, życzliwi i otwarci również w grupie.

.
dodane 23.04.2014
Z okazji Dnia Ziemi
zapraszamy na wspólne sprzątanie Białej Przemszy

26 kwietnia z okazji Dnia Ziemi na terenie miast Dąbrowa Górnicza (dzielnica Okradzionów) oraz Sławków odbędzie się wiosenne sprzątanie obszarów przyległych do koryta rzeki Biała Przemsza.

Akcja organizowana przez dąbrowskie Stowarzyszenie Czysty Las oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy wspierana jest przez Urzędy Miejskie Sławkowa oraz Dąbrowy Górniczej (Wydział Ekologii i Rolnictwa). Na uczestników sprzątania czekają rozmaite atrakcje - konkursy z nagrodami, prelekcje przeprowadzane podczas przerw na odpoczynek oraz ciepły posiłek dla wszystkich sprzątających.

Start akcji o godzinie 11.00 pod Młynem w Okradzionowie (skrzyżowanie ulic Białej Przemszy i Górnej). Dojazd z centrum Dąbrowy Górniczej autobusami 603 i 606 do przystanków Okradzionów Szkoła lub Okradzionów Spółdzielnia. Zakończenie odbędzie się w Sławkowie w okolicach stadionu. Godzina zakończenia zależy od czasu jaki zajmie wysprzątanie całego przewidzianego obszaru.

.
dodane 23.04.2014


Akcja MotoSerce kolejny raz w CH Pogoria

26 kwietnia br. na terenie parkingu Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się szósta edycja akcji charytatywnej "MotoSerce". Jej głównym celem jest zachęcenie do krwiodawstwa oraz zbiórka krwi, przede wszystkim z myślą o najmłodszych potrzebujących. CH Pogoria wspiera akcję już po raz trzeci.

Ogólnopolska inicjatywa "MotoSerce" została zapoczątkowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. W tym roku wydarzenie planowane jest w ponad 70 miastach w całej Polsce. Za organizację akcji odpowiadają lokalne kluby motocyklowe - na terenie Dąbrowy Górniczej jest to prężnie działający Klub Motocyklowy VC 19-78.

Zbiórka krwi na parkingu CH Pogoria będzie prowadzona w dwóch specjalnych ambulansach. Każda osoba, która odda krew, otrzyma drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dodatkowe - występy zespołów Kruk i Krzyk, występ kabaretu Dno, a także głównej gwiazdy wieczoru - zespołu Perfect. Ponadto w programie m.in.: parada motocykli, pokazy ratownictwa z udziałem straży pożarnej i służb medycznych, zabawy oraz konkursy z nagrodami. Akcja odbędzie się w godz. 12:00 - 22:00
W poprzednich latach podczas akcji MotoSerce zebrano w całym kraju: w 2009 r. - 1331 litrów krwi, w 2010 r. - 2725 litrów krwi, w 2011 r. - 3356 litrów krwi, w 2012 - ponad 3500 litrów krwi, w 2013 - ponad 3900 litrów krwi w tym, podczas dąbrowskiej akcji, 30,6 litrów.

Akcja "MotoSerce" została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej oraz mediów: Antyradio, TV Kanał 99, Dziennik Zachodni, portal nasze miasto.pl, portal dg.pl.

Centrum Handlowe Pogoria
Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 000 m2 powierzchni handlowej. Mieści ok. 80. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej - Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku. www.ch-pogoria.pl

.
dodane 23.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Zatrzymać rozpędzone sopocianki

Po świątecznej przerwie zespoły wracają na parkiet, by walczyć o brązowy medal mistrzostw Polski. Czy ta przerwa pomogła dąbrowskim siatkarkom, które w dwóch pierwszych meczach nie pokazały się z dobrej strony i doznały dwóch porażek?

Przed przystąpieniem do rywalizacji w tak zwanym małym finale Orlen Ligi nadzieje na rewanż w wykonaniu dąbrowianek za porażkę w walce w zeszłorocznym finale były bardzo duże. Walkę o podium nasz zespół rozpoczął osłabiony, gdyż kontuzje wykluczyły z gry obie nominalne atakujące - zarówno Katarzynę Zaroślińską, jak i Natalię Guadalupę Brussę.

W półfinale mistrzostw Polski siatkarki Tauronu Banimex MKS zagrały dobrą siatkówkę i momentami walczyły z Chemikiem Police jak równy z równym. Natomiast Atomówki w półfinale wyraźnie przegrały z Impelem Wrocław, co wpłynęło na decyzję Teuna Buijsa, który odszedł z zespołu. Od początku walki o brązowy medal sopocianki prowadzą dotychczasowi asystenci Buijsa, czyli Tomasz Wasilkowski oraz Piotr Graban. Zmiana szkoleniowców często wpływa na drużynę mobilizująco i tak właśnie było w przypadku sopocianek, których gra znacząco różniła się od tej z półfinałów.

Atom zdołał zredukować liczbę prostych błędów oraz poprawił skuteczność w ataku. Natomiast nasze siatkarki nie sprostały rywalkom i zwłaszcza w drugim pojedynku doznały bolesnej porażki. - Nasza postawa w tym spotkaniu była naprawdę zawstydzająca - przyznał szczerze Nicola Negro, który jednak wierzy w odwrócenie losów rywalizacji. - Musimy zrozumieć, że w tej rywalizacji musimy walczyć z przeciwnikiem, że sezon jeszcze się nie skończył.

W zeszłorocznym finale Orlen Ligi po dwóch porażkach sopocianki zdołały odnieść trzy zwycięstwa, tym samym odwracając losy rywalizacji. Czy historia powtórzy się w tym sezonie i tym razem dąbrowianki dokonają niemal niemożliwego? - Mamy nadzieję, że ta świąteczna przerwa wpłynie na nas dobrze, trochę odpoczniemy, a w kolejnych spotkaniach nasza gra będzie wyglądała lepiej. Szykujemy się na bój w Dąbrowie Górniczej, liczę na to, że wygramy dwukrotnie i wrócimy na decydujące spotkanie do Sopotu - podkreśliła Elżbieta Skowrońska.

W rywalizacji o brązowy medal Orlen Ligi (do trzech zwycięstw) 2:0 prowadzą Atomówki. Spotkanie numer trzy pomiędzy TAURONEM BANIMEXEM MKS Dąbrowa Górnicza a Atomem Treflem Sopot odbędzie się w czwartek 24 kwietnia (początek o godzinie 18), natomiast ewentualny czwarty mecz zostanie rozegrany w piątek 25 kwietnia (początek o godzinie 18). Transmisję radiową z czwartkowego pojedynku przeprowadzi Radio KochamSiatkę.pl, będzie można jej słuchać pod tym adresem.

Bilety na spotkanie można nabyć na kilka sposobów. W ramach przedsprzedaży wejściówki można kupić poprzez Internet (do godziny 16 w czwartek) oraz w Sklepie Kibica. Natomiast w czwartek od godziny 16 bilety będą dostępne w kasie hali "Centrum".

Ceny biletów zależą do ich kategorii. Bilety kategorii VIP (sektory F, G oraz I) kosztują 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Bilety w sektorach od A do E są dostępne w cenie 19 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 45 zł (rodzinny 2+1), 47 zł (rodzinny 2+2). Bilety w sektorach od M do X za wyjątkiem U kosztują 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 35 zł (rodzinny 2+1), 37 zł (rodzinny 2+2).

Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami oraz osobom posiadającym legitymację szkolną lub studencką do 26 roku życia. Natomiast bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym odpowiednio z jednym lub dwojgiem dzieci do 14 roku życia. Dzieci do 4 roku życia nie muszą posiadać biletu pod warunkiem, że przez cały czas trwania meczu będą siedzieć na kolanach rodzica lub opiekuna.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 22.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Ozge Cemberci w MKS-ie na kolejny rok!

Miło nam poinformować, że turecka rozgrywająca, która dołączyła do naszego zespołu w trakcie trwania bieżącego sezonu postanowiła przedłużyć kontrakt na kolejny rok, co oznacza, że będzie reprezentować barwy MKS-u również w sezonie 2014/2015.

Ozge Cemberci została sprowadzona do MKS-u w trakcie trwania sezonu i bardzo szybko zadebiutowała jako rozgrywająca naszej drużyny, a było to w listopadowym meczu sezonu zasadniczego z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Po przyjeździe do Dąbrowy Górniczej Cemberci nie ukrywała jakie są jej cele. - Chcę jak najlepiej zgrać się z każdą z dziewczyn, bo zgranie na linii rozgrywająca - atakujące jest bardzo ważne. W tym sezonie chcę zdobyć z MKS-em Puchar Polski, a potem tytuł mistrzyń Polski - podkreślała.

Cemberci będzie mogła zrealizować te cele w kolejnym roku, gdyż przedłużyła kontrakt z naszą drużyną, której barwy będzie reprezentować również w sezonie 2014/2015.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 20.04.2014
Dobroslavický Jarní Duathlon 2014

Kwiecień to miesiąc, w którym rozpoczynają starty triathloniści. Jak co roku nasi zawodnicy na pierwsze zawody wybierają się do Czech , gdzie w Dobroslavicach odbywa się duathlon jako druga impreza (po zimowym triathlonie) jako: Moravskoslezský krajský triatlonový svaz.

140 zawodników na starcie rywalizowało na trasie biegu ( 5km) jazdy rowerem( 20km) i ponownie biegu (3km).Dzieci i młodzież na nieco krótszych dystansach rywalizowały w swoim cyklu zawodów pod nazwą: "Krajské série mládeže a Partnerské závody 2014".
Nasz klub Triathlon Dąbrowa Górnicza reprezentowało 7 zawodników dla ,których był to pierwszy start w tym roku po przerwie zimowej i od razu w tak dużej imprezie. Obawy o wynik i formę były zbyteczne, ponieważ Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie!!! Pięcioro z nich stanęło na podium i to aż trzy krotnie na najwyższym. Zaczęli najmłodsi w grupie "żaków" i od razu dwa złote medale. Justyna Rogala i Tomasz Sufranowicz wygrali zdecydowanie i chociaż nie było pływania (co jest ich najmocniejszą stroną) pokazali, że w tym roku mogą powalczyć o główne trofea w całym cyklu zawodów. Aleksandra Lemańska w "starszych żakach" ku zaskoczeniu wszystkich pokazała, że praca w zimie nie poszła na marne i zdobyła brązowy medal. W grupie "dorostency" błysnął formą Maciej Baran, który jest naszą nadzieją na Olimpiadę Młodzieży i dzisiaj pokazał zajmując drugie miejsce, że pilnie przygotowuje się do głównego startu w roku (oby tylko znowu nie miał przygód związanych z kontuzjami bo limit już się wyczerpał). Ostatni medal i to ten najcenniejszy dla Naszej ekipy zdobył Jerzy Sufranowicz, który po rocznej przerwie (kontuzja) powraca z mocnym akcentem do rywalizacji w swojej grupie. Wygrana z V-ce mistrzem Europy w triathlonie na długim dystansie Pavlem Podesvą (Czechy) daje mieć nadzieję, że jak dojdzie jeszcze pływanie (mocna strona Jurka) możemy być spokojni o wyniki w triathlonach naszego "starszego" zawodnika. Ciepłe słowa należą się też najmłodszemu Mateuszowi Bilskiemu (9 miejsce) i Mariuszowi Kosowskiemu (10 miejsce), którzy zdobyli pierwsze punkty do rywalizacji w cały cyklu zawodów. Następne zawody już 1.05.2014 w Ostrawie, gdzie wybiera się jeszcze liczniejsza grupa naszych zawodników.

Wyniki dostępne na stronie:
http://www.timechip.cz/vysledky/2014/dobroslavicky-jarni-duatlon#muzi-zeny

Dodatkowe zdjęcia:
http://jiriteam.rajce.idnes.cz/19.4.14._Dobroslavice_duatlon ;
http://renatice.rajce.idnes.cz/Dobroslavicky_jarni_duatlon_2014/ ;
http://hanabeda.rajce.idnes.cz/Duatlon_Dobroslavice_19.4.2014 ;
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.481157108678478.1073741857.174306572696868&type=1

KRS TKKF TRIATHLON DĄBROWA GÓRNICZA

.
dodane 20.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Reprezentantki Polski zmierzyły się z dąbrowiankami

Biało-czerwone pod wodzą Grzegorza Kosatki przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorek. W ramach tych przygotowań reprezentantki naszego kraju rozegrały mecz kontrolny z Tauronem Banimex MKS.

Od początku kwietnia reprezentacja juniorek przygotowuje się do walki w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Po powrocie z międzynarodowego turnieju w Rosji biało-czerwone przebywają na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. W piątek 18 kwietnia polskie juniorki gościły w Dąbrowie Górniczej, gdzie w ramach treningu naszej drużyny odbył się mecz kontrolny, który zakończył się pewnym zwycięstwem Zagłębianek.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Reprezentacja Polski Juniorek 4:0 (25:15, 25:7, 25:15, 25:20)

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 17.04.2014

20130614x11_pl_krakow_dwor-czeczow_wernisaz-lud-art_lucyna-gawlik


Co łączy Złoty Stok z Dąbrową Górniczą?

Między innymi postać Pani Lucyny Gawlik, mówiąca że ma dwie małe ojczyzny - Tam gdzie się urodziła i Tu gdzie mieszka obecnie.

Przedstawiamy próbkę twórczości Pani Lucyny (niestety tylko słowa), muzykę trzeba usłyszeć na żywo na jednym z licznych koncertów gitarowych w naszym mieście, na których gra utwory swoje i innych mistrzów.

</>

ZŁOTE GÓRY

BAllada, do której muzykę i słowa napisała Lucyna Gawlik

Tak już toczy się ten świat -
Samo życie daje znak,
wytyczając drogi szlak,
w tej wędrówce dobra-zła.
Pnę po Stoku jak bluszcz Złoty,
który strzela bujne pęki.
Pewnie stroi sobie żarty,
bo on nie zna tej udręki.

Iść przez życie,
Ty wiesz Boże,
nieraz trzeba rozgryżć orzech.
Daj i światło, i nadzieję,
przecież tyle tu się dzieje.
Nachyl ucha, usłysz Boże,
przecież Ty tak dużo możesz.
Daj i siłę,i nadzieję -
Tyle tu się dzieje.

Choć minęło tyle lat,
do tych gór powracam w snach.
Dzień dzisiejszy myśl zaprząta -
Może by tak wpaść na piątek...?
Urok miasta, las i szum...
Wszędzie słychać jodeł szept.
I Kopalnia i Muzeum -
Barwą Złota Stok się mieni!

</>

DĄBROWSKA BALLADA

BAllada, do której muzykę i słowa napisała Lucyna Gawlik

Ludzie ze świata
Tutaj przybyli
Tygiel poznali
Na zawsze zostali...

Piękno przyrody
Jest wokół Dąbrowy
Jezioro Pogoria
Obiegam jak co dnia
Daje wytchnienie
Gdy w duszy cierpienie
Modlitwa Bułata
Utula cię w kwiatach.


Ludzie ze świata
Tutaj przybyli
Arkę Przymierza
Razem tworzyli...

Na ''TRÓJCE''jest szumnie
Łabędż płynie dumnie
Widok jest z molo
Na całe jezioro
Już pusto na plaży
Ktoś jeszcze tu marzy
Księżyc już ziewa
Wciąż krąży mewa!

.
dodane 15.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Brązowy medal oddalił się od dąbrowianek

Celem naszego zespołu było przywiezienie z Sopotu minimum jednego zwycięstwa. Jednak rzeczywistość okazała się być inna, mało skuteczna gra w połączeniu z błędami sprawiła, że dąbrowianki przegrały zarówno pierwszy, jak i drugi pojedynek z Atomem.

Tak jak i w poniedziałkowym starciu trener Negro nie mógł wystawić na boisko żadnej z dwóch nominalnych atakujących, Katarzynę Zaroślińską oraz Natalię Guadalupę Brussę wyeliminowały z gry kontuzje.

Od samego początku drugie spotkanie lepiej układało się dla sopocianek, które zdobywały punkty nie tylko po swoich udanych akcjach, ale również po błędach naszych siatkarek. Tuż po pierwszej przerwie technicznej w szeregach MKS-u nastąpiła zmiana na pozycji rozgrywającej, za Ozge Cemberci weszła Anna Kaczmar. Dąbrowianki popełniały proste błędy, co uniemożliwiało im systematyczne niwelowanie strat. W premierowej partii pewnie triumfowały Atomówki (25:15).

Po tak bolesnej porażce Zagłębiankom udało się podnieść, czego potwierdzeniem była ich postawa od pierwszych akcji drugiej odsłony (6:8). Nagle nasze siatkarki opuściła skuteczność w ataku, co od razu wykorzystały rywalki, które objęły prowadzenie (14:12). Za dyskusję z sędziami czerwoną kartką został ukarany Nicola Negro, który obserwował grę swoich podopiecznych nie mogąc być spokojnym, gdyż powrócił ich największy problem - błędy własne (16:13, 20:14). W wyniku nieprzyjemnego uderzenia w twarz z boiska zejść musiała Joanna Staniucha-Szczurek, za którą pojawiła się Katarzyna Urban. W tym momencie zdziesiątkowane urazami dąbrowianki próbowały podjąć walkę z przeciwniczkami, ale poległy do 18.

W wyjściowym składzie w trzeciej odsłonie znalazła się Staniucha-Szczurek, a także Ozge Cemberci. W początkowej fazie w MKS-ie wyróżniała się Sassa, która rozegrała się w ataku. Mimo że na boisku trwała wyrównana walka, to inicjatywa była po stronie sopocianek, które odskoczyły dąbrowiankom po pierwszej przerwie technicznej (11:8). Naszym siatkarkom brakowało konsekwencji, a w długich akcjach ustępowały przeciwniczkom między innymi siłą ataku. Straty MKS-u rosły i wyniosły już siedem punktów. Wysokie prowadzenie Atomu utrzymywało się cały czas i przybliżało gospodynie do triumfu.

W rywalizacji o brązowy medal Orlen Ligi 2:0 prowadzą sopocianki, które od zdobycia upragnionego trzeciego miejsca dzieli już tylko jedno zwycięstwo. Teraz rywalizacja przenosi się do Dąbrowy Górniczej, gdzie obie drużyny spotkają się po Świętach Wielkanocnych. Trzeci mecz odbędzie się wstępnie 24 kwietnia, a ewentualne czwarte spotkanie 25 kwietnia.

Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)

Atom: Bełcik (3), Podolec (7), Efimienko (7), Łukasik (6), Leys (11), Kaczorowska (15), Zenik (libero) oraz Gajewska, Pietersen (2).

MKS: Cemberci, Staniucha-Szczurek (7), Dziękiewicz (3), Adams (7), Sassa (11), Skowrońska (8), Strasz (libero) oraz Kaczmar, Liniarska, Urban

MVP: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Atomu Trefla Sopot

==========================

Pierwsza bitwa o brąz dla Atomówek

Nasze siatkarki po słabym pierwszym secie zdołały poprawić swoją grę i liczyły się w walce o zwycięstwo w pierwszym meczu tak zwanego "małego finału" Orlen Ligi. Gdyby nie przegrana w końcówce drugiej partii, spotkanie mogło potoczyć się inaczej. Ostatecznie nasz zespół doznał porażki 1:3.

Do boju o brązowy medal mistrzostw Polski nasz zespół przystąpił bez Katarzyny Zaroślińskiej, którą z gry wyeliminowała kontuzja stawu skokowego. Jednocześnie grać nie może Natalia Guadalupe Brussa, co sprawiło, że drużyna została bez nominalnej atakującej, a po przekątnej z rozgrywającą występowała Joanna Staniucha-Szczurek.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla sopocianek, których gra była bardziej poukładana. W ekipie gospodyń wyróżniającą się postacią była Anna Podolec, która kończyła kolejne ataki. Dąbrowianki miały problem ze złapaniem swojego rytmu gry i popełniały proste błędy, co było ich zmorą w poprzednich meczach. Prowadzenie Atomówek systematycznie rosło i zatrzymało się na dwunastu punktach (25:13).

Już początek drugiej partii zwiastował znaczącą poprawę gry naszych siatkarek, które przestały popełniać proste błędy i objęły nawet pierwsze prowadzenie w tym pojedynku (3:4). Na boisku trwała zacięta walka. Starania dąbrowianek przyniosły efekt w postaci objęcia skromnego prowadzenia 11:10, lecz w kolejnych akcjach popełniły one błędy i utraciły przewagę na korzyść rywalek. Gra była szarpana, raz prowadziła jedna, raz druga drużyna. Po bloku na Klaudii Kaczorowskiej na drugiej przerwie technicznej minimalnie lepszy był MKS (16:18). Błędy Atomówek pozwoliły Zagłębiankom znacząco przybliżyć się do wygranej (17:21). Trudna zagrywka Kaczorowskiej pozwoliła gospodyniom odrobić straty i doprowadzić do wyniku 20:21, wtedy o czas poprosił Nicola Negro, co uspokoiło grę jego podopiecznych. Po efektownym ataku ze środka Rachael Adams mieliśmy w górze piłkę setową, ale nie wykorzystaliśmy żadnej z dwóch szans na wygraną. Natomiast sopocianki zakończyły partię już przy pierwszej okazji, dzięki zablokowaniu Joanny Staniuchy-Szczurek (27:25).

Po dziesięciominutowej przerwie nasze zawodniczki wróciły na boisko, mając ostatnią szansę na pozostanie w pojedynku. Od samego początku widać było, że Zagłębiankom zależy na wygranej. Objęły one prowadzenie 10:8, ale utraciły je przez problemy w przyjęciu i w ataku (10:12). MKS odzyskał przewagę, dzięki Adams, która dobrze spisywała się w bloku i w ataku (13:14). Sopocianki robiły wszystko, by przełamać nasz zespół, ale dąbrowianki za każdym razem odskakiwały Atomowi, tym samym utrzymując prowadzenie. Trzeci set zakończyła udanym atakiem Sassa (20:25).

Czwarta odsłona od początku była zacięta. Po pierwszej przerwie technicznej gra naszych siatkarek zaczęła szwankować, a trener Negro zdecydował się na zmianę na pozycji rozgrywającej, za Ozge Cemberci pojawiła się Anna Kaczmar. Mimo że naszej drużynie udało się doprowadzić do wyniku 10:11, to sopocianki sprawnie zdołały odbudować swoją przewagę (16:12). Przy stanie 19:13 Nicola Negro poprosił o drugi czas, ale nie przyniósł on oczekiwanego efektu w postaci poprawy gry jego podopiecznych.

Atom Trefl Sopot - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 27:25, 20:25, 25:16)

Atom: Bełcik, Podolec, Łukasik, Efimienko, Leys, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Gajewska, Radulović, Hill, Pietersen

MKS: Cemberci, Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Adams, Skowrońska, Sassa, Strasz (libero) oraz Urban, Kaczmar

MVP: Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Atomu Trefla Sopot

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Ergo Arenie we wtorek 15 kwietnia. Początek o godzinie 15:30.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 14.04.2014
WIELKANOCNY JARMARK PRODUKTÓW REGIONALNYCH W POGORII

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne, na terenie Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się jarmark produktów regionalnych. Na kilkunastu stoiskach, klienci będą mogli zakupić tradycyjne produkty wielkanocne oraz świąteczne ozdoby.

14 kwietnia w CH Pogoria pojawi się Jarmark Wielkanocny, który będzie okazją do zakupu od regionalnych producentów wypieków i przysmaków wytwarzanych według tradycyjnej receptury. Na przygotowanych stoiskach klienci będą mogli skosztować i zakupić m.in. pieczywo na zakwasie, wędliny z Podlasia i Lubelszczyzny, sery regionalne, podpuszczkowe oraz oscypki, regionalne ciasta i pierniki wielkanocne, eko-przyprawy, miody i produkty pszczele, a także wiele innych.

Jarmark Wielkanocny w CH Pogoria dostępny będzie w godzinach 8:00 - 21:00.

.
dodane 12.04.2014

20140412x01_pl_rybnik_fight-boxing


Puchar za drugie miejsce dla Fight Boxing

Sobota 12.04.2012 Rybnik, Hala Widowiskowo - Sportowa ul. Jastrzębskiej 3 B była zajęta od rana do wieczora przez zawodników uczestniczących w XV Turnieju Bokserskim o Puchar Dyrektora MOSiR Rybnik. Organizatorem był tamtejszy Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy. Odbyło się 56 walk w tym 7 walk kobiet, 10 młodzików, 17 kadetów, 13 juniorów, 9 seniorów. Fight Boxing Dąbrowa Górnicza przywiózł z tego turnieju puchar za zajęcie drużynowo II miejsca.
Boksowało w tym turnieju 7 zawodników i jedna zawodniczka z Fight Boxingu: Filip Siński / 75kg/wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Szymonem Bukowiec z Łysko Gliwice, Klaudia Simsak /48kg/ po dobrej walce przegrała na punkty z Patrycją Komudzińką z MOSM Tychy, Przewieślnik Daniel / 75kg/wygrał na punkty z Mateuszem Syposz z Żywca, Hodor Daniel/69kg/ mimo porażki w 3 rundzie przez TKO, dwie pierwsze rundy boksował bardzo dobrze, ale w 3 rundzie nadział się na mocny cios Dominika Dubiela z Jawor Team Jaworzno i sędzia przerwał pojedynek. Krzysztof Załubski/ 75kg/ wygrał na punkty z Marcinem Polak z Carbo Gliwice, Damian Czechowski/ 81kg/wygrał na punkty z Patrykiem Piechaczek z Odry Wodzisław, Adrian Grzegorkiewicz/75kg/wygrał na punkty z Janem Oprychał z Dragona Bielsko, Łukasz Szczepaniak/63kg/ wygrał na punkty z Adrianem Romasz z BKS Concordia Knurów.

Drużynowo: I miejsce RMKS Rybnik, II miejsce Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, III Jawor Team Jaworzno.
Najlepsi zawodnicy Turnieju: młodzik- Siedlecki Dawid/ RMKS Rybnik/
Kadet- Lutyński Dawid /Garda Gierałtowice/
Junior- Szmid Fabian/ RMKS Rybnik/
Senior- Lutka Błażej/ RMKS Rybnik/

Wiesław Andrzejczak
Fight Boxing Dąbrowa Górnicza

.
dodane 10.04.2014

20140410_A


Poseł Jarosław Pięta wziął udział w uroczystościach smoleńskich w Będzinie

W czwartą rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające ofiary tragedii. W Będzinie na grobie śp. Grzegorza Dolniaka - Posła z Ziemi Zagłębiowskiej, kwiaty złożyli:

Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta - w imieniu Prezesa Rady Ministrów oraz Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Emil Bystrowski, przedstawiciele Sejmiku Wojewódzkiego Śląskiego, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Ślaskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Anna Gzyl
Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jarosława Pięty

.
dodane 09.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA


Informacja dotycząca stanu zdrowia Katarzyny Zaroślińskiej

Podczas trzeciego i zarazem ostatniego półfinałowego spotkania z Chemikiem Police atakująca naszego zespołu doznała urazu stawu skokowego. W tie-breaku w akcji przy stanie 11:13 na parkiet upadła Katarzyna Zaroślińska, której pomocy udzielili fizjoterapeuci.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że uraz nie jest poważny i Kasia wróci do zdrowia. Sztab medyczny robi wszystko, co możliwe, aby Zaroślińska mogła zagrać podczas meczów o brązowy medal mistrzostw Polski z Atomem Treflem Sopot.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 09.04.2014

20140408_C
20130815_012_pldg_losien_zabkowicka_ohp


Poseł Jarosław Pięta w Dąbrowskim OHP

W dniu 8 kwietnia 2014 r. Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta odwiedził Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej działający w ramach Ochotniczych Hufców Pracy.

W dniu 8 kwietnia 2014 r. Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta odwiedził Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej działający w ramach Ochotniczych Hufców Pracy.

Anna Gzyl
Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jarosława Pięty

.
dodane 07.04.2014
Warsztaty tworzenia biżuterii z FGŻ

11 kwietnia w godzinach od 16:00-19:00 Fundacja Godne Życie organizuje bezpłatne warsztaty tworzenia biżuterii. Wszystkich zainteresowanych rękodziełem mieszkańców miasta organizacja zaprasza do prowadzonego przez nią Kącika Kultury w CH. Pogoria (naprzeciwko kas hipermarketu Real).

Podczas warsztatów wykonywane będą różnego rodzaju zawieszki, bransoletki oraz kolczyki. Każdy uczestnik poza wiedzą na temat ręcznego tworzenia biżuterii będzie miał możliwość wynieść z zajęć zrobione przez siebie przedmioty. Taka drobna rzecz, w której wykonanie włożyliśmy własny wysiłek i serce to doskonała propozycja prezentu dla najbliższej osoby.
Rosnąca liczba osób chce posiadać oryginalne i niepowtarzalne przedmioty. Egzemplarze tzw. masowej produkcji już dawno przestały cieszyć zainteresowaniem szerokiego grona. Wolimy te przedmioty, które pozwalają wyróżnić nam się spośród innych osób z naszego otoczenia. Rękodzieło to sztuka, której popularność stale rośnie. Dlatego warto poświecić chwilę, wziąć udział w organizowanych przez dąbrowską organizację warsztatach i stworzyć dla siebie lub najbliższych coś niepowtarzalnego.
Warsztaty organizowane są w ramach kampanii "Zostań Miejskim Superbohaterem - zostaw 1% w Dąbrowie Górniczej". Kampania daje dąbrowskim organizacjom możliwość promocji swojej działalności oraz szansę wyjścia do mieszkańców miasta ze swoją ofertą. "Jako organizacja funkcjonująca na terenie Dąbrowy Górniczej Fundacja Godne Życie pragnie, aby 1% podatku mieszkańców miasta pozostał w lokalnym środowisku samorządowym. Wieloletnie doświadczenie i pełnienie funkcji organizacji skupiającej wokół siebie dużą liczbę lokalnych organizacji partnerskich nauczyło nasza fundację, że najlepsze efekty przynosi ścisła współpraca w realizacji wspólnego celu."- mówi Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie i inicjator miejskiej kampanii.
W ramach prowadzonej przez Fundację Godne Życie kampanii zaprezentowały się dotychczas trzy dąbrowskie organizacje ze statusem OPP. Była to Fundacja "Wygrajmy razem" z koncertem "Razem łatwiej", Stowarzyszenie Ziemia i My, które przeprowadziło warsztaty ekologiczne oraz UKS Dąbrowiak z pokazem profesjonalnej gry w tenisa stołowego.
Należy pamiętać, że każdy z nas może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie - KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia. Każdy gest jest na wagę złota.
Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują - ciepło rodzinne.
Partnerem warsztatów tworzenia biżuterii jest C.H. Pogoria.

.
dodane 07.04.2014
Bezpłatne porady specjalistów w kwietniu

Prezentujemy harmonogram bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego w Miejskim Centrum Informacji w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W kwietniu dyżurować będzie m. in. prawnik, psycholog, doradca zawodowy i obywatelski.

Kolejny miesiąc z rzędu Fundacja Godne Życie prowadząca Miejskie Centrum Informacji udzieli mieszkańcom miasta wsparcia w postaci możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego. Na pytania, problemy i wątpliwości mieszkańców miasta czekać będą specjaliści, którzy oferują garść cennych porad i pomocną dłoń.
W kwietniu w MCI zwiększona zostanie liczba dyżurów radcy prawnego. Po poradę zgłosić się można w każdy piątek kwietnia. Wiąże się to koniecznością wprowadzenia zapisów. Do poradni prawnej Fundacja Godne Życie prowadzi zapisy w każdy czwartek od godz. 9:00 w swojej siedzibie przy ul. Królowej Jadwigi 8 (tzw. "Zielony Domek").
Doradcę zawodowego, który pomoże między innymi w napisaniu CV, doradzi, co zrobić by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i podpowie gdzie rozglądać się za ofertami pracy zgodnej z posiadanymi kwalifikacjami spotkać będzie można w MCI 10 kwietnia. Z kolei 18 kwietnia swoją pomoc oferować będzie psycholog.
W każdy wtorek między godziną 17.00 a 18.00 ekolog z Centrum Edukacji Ekologicznej "Ziemia i My", Ewa Gayczak odpowie na pytania dotyczące miedzy innymi zieleni w mieście, programów ochrony środowiska wokół dąbrowskich zbiorników wodnych, segregacji odpadów oraz inicjatyw ekologicznych na terenie miasta.
Od 1 kwietnia składać można swoje propozycje zmian w mieście w ramach drugiej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. W wypełnieniu formularza zgłoszenia projektu pomoże 28 kwietnia doradca obywatelski, Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie. Jeden z liderów lokalnego sektora pozarządowego opowie także o innych możliwościach wpływu mieszkańców na miasto oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania związane z życiem obywatelskim w Dąbrowie Górniczej.
W kwietniu nie będzie można spotkać w MCI doradcy ds. niepełnosprawności. Pani Ewa Przybylska ze Stowarzyszenia "Linia" poinformuje o prawach, ulgach i przywilejach oraz pomoże w rozwiązywaniu innych problemów, z którymi walczą osoby niepełnosprawne dopiero 19 maja między godziną 15:00 a 17:00.
Szczegółowy harmonogram spotkań w kwietniu:

- ekolog- 08.04. - 17:00-18:00
15.04. - 17:00-18:00
22.04. - 17:00-18:00
29.04. - 17:00-18:00
- doradca zawodowy - 10.04. - 12:00-15:00
- psycholog -18.04. -12.00-15.00.
-doradca obywatelski - 28.04. - 15:30-18:30
-radca prawny- 11.04.- 16:00-19:00
18.04.- 16:00-19:00
25.04.- 16:00-19:00

Osoby, które chciałyby skorzystać w porady prawnej w innym terminie zapraszani są do Dąbrowskiej Poradni Prawnej prowadzonej przez Fundację Godne Życie.
Bezpłatne porady udzielane są także w czwartki od 15:30 - 17:30 w budynku ZHP przy ul. Królowej Jadwigi 8. Do Poradni Prawnych obowiązują zapisy. Zapisy dokonywane są na tydzień przed planowaną wizytą telefonicznie pod numerem Tel. 511-983-448 lub przez kontakt osobisty w placówce Fundacji Godne Życie przy ul. Kr. Jadwigi 8.
Skorzystanie z pozostałych porad obywa się bez zapisów.
Spotkania ze specjalistami finansowane są częściowo z środków pozyskanych przez Fundację Godne Życie z 1% podatku. Należy pamiętać, że każdy z nas może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie - KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia. Każdy gest jest na wagę złota.
Poza prowadzeniem Miejskiego Centrum Informacji Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują - ciepło rodzinne.

.
dodane 06.04.2014


VII PÓŁMARATON DĄBROWSKI

Dziękujemy wszystkim, którzy wystartowali w dzisiejszej imprezie za świetną atmosferę i niesamowitą ( jak na ten bieg ) frekwencję. W porównaniu z zeszłym rokiem wzrost o 46%.

Łącznie z Nordic Walking na starcie stawiło się blisko 1 100 uczestników. W Biegu Skrzata wystartowało 642 dzieci! Do transportu użyliśmy 11 autobusów przegubowych PKM, a uczestnicy zjedli ponad 200 kilogramów spaghetti :). Już za chwilę pierwsze zdjęcia. Wyniki dostępne na portalu maratonypolskie.pl : http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=27444

Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej (6 kwietnia 20:14)

.
dodane 05.04.2014
REKORDOWY ROWEROWY RAJD!

Mimo niezbyt sprzyjającej aury na start I Wiosennego Rajdu Rowerowego przybyło ponad 300 miłośników dwóch kółek. Trzeba przyznać, ta rekordowa frekwencja zaskoczyła wszystkich, w tym i organizatorów tej imprezy; Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa, SKOK "ARKA", z siedzibą w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Sportowy Centrum Formy, którzy jednak stanęli na wysokości zadania, z wielkim trudem opanowując bardzo długą rowerową kolumnę. Co cieszy, składała się ona z rowerzystów w wieku od przedszkolnego do sędziwego.

Dobrze wybrane trasy pozwoliły na w miarę pewne przeprowadzenie wszystkich uczestników rajdu po odpowiadających ich możliwościom i satysfakcji rowerowych ścieżkach, leśnych duktach w okolicy Pogorii IV oraz w rejonie Wzgórz Trzebiesławskich. Na tych ostatnich dwudziestu śmiałków próbowało zmierzyć swoje siły na podjeździe pod słynną Górą Bukową lecz zaledwie czterem udało się ją pokonać.
Po kilkugodzinnej rowerowej jeździe, zmęczeni przeciwnymi wiatrami, wszyscy ochoczo skorzystali z przygotowanego grilla w Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dwa stanowiska serwisowe rowerów, które przeżywały prawdziwe oblężenie.
Na szczególną uwagę zasługuje przy tym zaangażowanie głównego sponsora imprezy - SKOK "ARKA", dzięki któremu każdy z uczestników rajdu mógł zregenerować się gorącym posiłkiem. Nie zabrakło również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz drobnych pamiątek z Rajdu, ufundowanych również przez SKOK "ARKA". Takich sponsorów - otwartych na społeczne potrzeby - trzeba chwalić i uznawać!
Co najważniejsze, każdy - kto chciał i miał wolny czas - mógł przeżyć swą pierwszą wspólną rowerową przygodę tej wiosny. Do zobaczenia na kolejnych już wkrótce!

JB

.
aktualizacja 04.04.2014
dodane 03.04.2014

MKS TAURON BANIMEX DĄBROWA GÓRNICZA
Niewykorzystana szansa na zwycięstwo. Zagramy o brąz

Mimo że nasz zespół prowadził 2:1, to z wygranej w całym spotkaniu mogły cieszyć się policzanki, które zrealizowały stawiany przed nimi cel awansu do finału Orlen Ligi. Nasz zespół czeka teraz rywalizacja o brąz z Atomem Treflem Sopot lub Impelem Wrocław.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marka Kisiela, który zmarł kilka dni temu.

Początek meczu lepiej wyszedł naszym rywalkom, które ostro zagrywały i ustawiały szczelny blok, dzięki czemu od pierwszych akcji budowały prowadzenie (3:8). Po pierwszej przerwie technicznej nasze siatkarki sprawnie zniwelowały straty do dwóch punktów, ale nie zdołały pójść za ciosem i doprowadzić do remisu. Przy stanie 8:13 trener Nicola Negro poprosił o czas, co poskutkowało ponownym zniwelowaniem strat. Mimo że dąbrowianki robiły, co mogły, to przewaga Chemika ponownie wzrosła. W końcówce odsłony w pole zagrywki za Rachael Adams weszła Katarzyna Urban, a jej serwis okazał się na tyle trudny, że szansa na zwycięstwo powróciła (21:23). Policzanki nie umiały wykorzystać kolejnych piłek setowych, a po bloku duetu Eleonora Dziękiewicz - Joanna Staniucha-Szczurek na tablicy pojawił się remis 24:24. W kolejnej akcji przewaga przeszła na naszą stronę, a odsłonę zakończyła autowa kontra Anny Werblińskiej (26:24).

Po tym jak nasze siatkarki wyszarpały zwycięstwo z rąk rywalek drugą partię rozpoczęły lepiej niż poprzednią (7:4). Po powrocie na boisko po pierwszej przerwie technicznej gra Chemika była bardziej skuteczna, co pozwoliło na objęcie prowadzenia (9:11). Siła ataku naszych rywalek tylko ułatwiała im utrzymywanie wysokiej przewagi; po asie serwisowym Małgorzaty Glinki-Mogentale na tablicy widniał wynik 13:18. W tej partii nie było już niespodziewanego zwrotu akcji i przyjezdne triumfowały do 18.

Mimo że początek trzeciej odsłony był wyrównany, a przewaga Chemika wynosiła nawet cztery punkty. Jednak przyjezdne nie cieszyły się zbyt długo z tak wysokiego prowadzenia, skuteczny atak Rachael Adams dał przewagę naszej drużynie (12:11). Od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu, a na drugą przerwę techniczną obie drużyny schodziły po skutecznej kontrze Katarzyny Zaroślińskiej (16:14). Po powrocie na boisko seria udanych akcji naszego zespołu trwała nadal (18:14). Konsekwentna gra pozwoliłaby naszym siatkarkom na odniesienie zwycięstwa. Po bloku na Weblińskiej wygrana była już naprawdę blisko (23:18). Tę odsłonę zakończyła Joanna Staniucha-Szczurek, która wykorzystała przechodzącą piłkę (25:19).

Inicjatywa początkowo należała do Chemika, który utrzymywał skromne prowadzenie. Udane zagranie Ozge Cemberci doprowadziło do remisu 8:8. W poczynaniach dąbrowianek było widać determinację, by piątkowe spotkanie zakończyć w tym secie. Od tego momentu wyrównana walka przekładała się na wyrównany wynik. Przy stanie 11:14 trener Negro poprosił o czas, chcąc zapobiec powiększeniu się prowadzenia policzanek. Wydawało się, że nasze rywalki nie zwolnią, jednak po powrocie na boisko dąbrowianki doprowadziły do remisu 16:16. Nasze przeciwniczki zdołały odskoczyć na dwa punkty, a w końcówce grały pewnie i tym samym doprowadziły do tie-breaka.

Decydującego seta lepiej rozpoczęły nasze siatkarki, ale po asie serwisowym Any Bjelicy na tablicy widniał remis 4:4. Przy trudnych serwisach Rachael Adams Zagłębianki odzyskały przewagę (7:4). Nasz zespół utrzymywał cenne prowadzenie, ale po błędach własnych oddał je rywalkom (9:12). W akcji przy stanie 11:13 na parkiet upadła Katarzyna Zaroślińska, do której od razu podbiegli fizjoterapeuci zarówno MKS-u, jak i Chemika. Nasza atakująca została zniesiona z parkietu, a w jej miejsce weszła Aleksandra Liniarska, nominalna środkowa.

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza - KPS Chemik Police 2:3 (26:24, 18:25, 25:19, 22:25, 11:15)

MKS: Cemberci, Zaroślińska, Dziękiewicz, Adams, Sassa, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Urban, Liniarska, Kaczmar.

Chemik: Ognjenović, Bjelica, Gajgał-Anioł, Mróz, Glinka-Mogentale, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska, Bednarek-Kasza, Muhlsteinova.

MVP: Anna Werblińska

Najlepsza zawodniczka MKS-u: Katarzyna Zaroślińska

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:0 dla Chemika Police, który awansował do finału Orlen Ligi

==================

Konferencja prasowa po trzecim meczu z Chemikiem Police

Anna Werblińska (kapitan KPS-u Chemik Police): Przede wszystkim bardzo cieszę się, że wygrałyśmy i zakończyłyśmy rywalizację w trzech meczach. Dzisiaj było nam wyjątkowo trudno, dąbrowianki grały bardzo walecznie, widać było, że miały naszą grę bardzo dobrze rozpisaną, czasami było nam bardzo trudno zaatakować w boisko. Cieszę się, że w tie-breaku mimo przewagi MKS-u potrafiłyśmy zagrać do samego końca, skupić się i zagrać zespołowo. Teraz mamy chwilkę wolnego i będziemy czekać na naszego przeciwnika. Chciałabym życzyć Kasi Zaroślińskiej szybkiego powrotu do zdrowia.

Elżbieta Skowrońska (kapitan Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Gratuluję Chemikowi awansu do finału i życzę powodzenia w walce o złoto. Trzymamy kciuki, jak już przegrywać, to z mistrzem Polski. Dzisiaj walczyłyśmy, ale Chemik był po prostu lepszą drużyną, musimy to sobie szczerze powiedzieć. Nawet w trudnych, kryzysowych sytuacjach policzanki radzą sobie bardzo dobrze, są one bardzo dobrymi zawodniczkami. Nas pociesza tylko to, że nie oddałyśmy dzisiejszego spotkania bez walki. Szkoda tylko, że w tej końcówce Kasia jeszcze doznała urazu, ale z tego co wiem, nie jest to nic poważnego, oby za tydzień była zdrowa.

Giuseppe Cuccarini (trener KPS-u Chemik Police): Chciałbym pogratulować całemu zespołowi MKS-u, który zagrał według mnie bardzo dobrze. Można powiedzieć, że gra w play-offach właśnie tak wygląda, to jest po prostu walka. Gratuluję również moim podopiecznym, które w tych trzech meczach wykonały kawał dobrej roboty. Przegraliśmy dzisiaj w pierwszym secie i tak naprawdę nie wiem czemu, prowadziliśmy 21:16 i mieliśmy w górze piłki setowe, a przestaliśmy grać. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale koniec końców wygraliśmy cały mecz. Jestem bardzo szczęśliwy, gdyż moją misją gdy przychodziłem do klubu było wywalczenie awansu do finału Orlen Ligi, co jest równoznaczne ze znalezieniem się w rozgrywkach Ligi Mistrzyń w sezonie 2014/2015, więc mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy ten cel i do tego zdobyliśmy Puchar Polski. Teraz będziemy walczyć o tytuł mistrzyń Polski, ale ja już jestem zadowolony, że się znaleźliśmy w tym finale.

Nicola Negro (trener Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Gratuluję Chemikowi awansu do finału i faktu, że zagra o złoty medal. Policzanki zasłużyły na ten wynik, ale mimo to chciałbym bardzo podziękować moim zawodniczkom, gdyż w trudnych warunkach, przy kontuzjach w zespole, dały z siebie wszystko. Dlatego musimy docenić to, że moje podopieczne pokazały dużo charakteru w tej rywalizacji. Mam nadzieję, że Kasi nie stało się nic poważnego i będzie mogła zagrać w meczach o brązowy medal. Prawdopodobnie zasłużyliśmy na to, aby w tej półfinałowej rywalizacji rozegrać jeszcze jedno spotkanie, ale trzeba zaznaczyć, że Chemik przez cały czas prezentował się lepiej od nas, więc musimy zaakceptować to, że walczyliśmy z bardzo dobrą drużyną. Życzę Chemikowi powodzenia w finale.

==================

Pokonać własne słabości i rywalki

W półfinałowej rywalizacji z Chemikiem Police dąbrowskie siatkarki były skazywane na bolesną porażkę. Jednak nasza drużyna przystąpiła do walki z faworytem ligi bez strachu, a dwa pierwsze spotkania pokazały, że jesteśmy w stanie toczyć wyrównaną walkę z podopiecznymi Giuseppe Cuccariniego.

Mimo że Chemik jest beniaminkiem Orlen Ligi, to po zdobyciu Pucharu Polski jego kolejnym celem jest wywalczenie złotego medalu mistrzostw Polski. W ćwierćfinałowych zmaganiach pewnie pokonał Siódemkę SK bank Legionovię, a w półfinale trafił na dąbrowski MKS. Nasze siatkarki podeszły do rywalizacji z głównym faworytem ligi bez kompleksów. Jak argumentowała Aleksandra Liniarska pozytywne nastawienie pozwoliło naszej drużynie pokazać się z naprawdę dobrej strony podczas pojedynków w Policach.

Podopieczne Nicoli Negro były skazywane na bolesną porażkę w szybkich trzech meczach, a tymczasem dwa pierwsze spotkania były zacięte. Dąbrowianki grały konsekwentnie, ale ich słabością były błędy własne, które przydarzały się w najważniejszych momentach setów i decydowały o wypuszczeniu z rąk szansy na wygraną w danej partii. Zarówno w pierwszym, jak i drugim pojedynku błędy odgrywały ważną rolę. - W pierwszym meczu miałyśmy większe szanse na wygraną niż w drugim. Aczkolwiek pokazałyśmy, że da się grać z Chemikiem. Jeżeli wywiera się na policzankach presję, to one też popełniają błędy - zwróciła uwagę Elżbieta Skowrońska.

W półfinałowej rywalizacji policzanki prowadzą 2:0, ale nie oznacza to, że walka o awans do finału Orlen Ligi zakończy się już w piątek 4 kwietnia. Głównym warunkiem do odniesienia zwycięstwa przez nasze siatkarki będzie wyeliminowanie prostych błędów z ważnych momentów spotkania, takich jak końcówki setów. Dobra, odrzucająca od siatki zagrywka pomoże w prowadzeniu z Chemikiem wyrównanej walki, a potem przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Podczas pojedynków w Policach nasz zespół pokazał się z dwóch stron. Dąbrowianki potrafiły bowiem nie tylko grać z przeciwnikiem jak równy z równym, ale także dyktować tempo gry. Jednak przydarzyły im się także słabsze sety, w których na parkiecie dominował Chemik. W drugim meczu dwie pierwsze partie w wykonaniu Zagłębianek były bardzo słabe, ale po dziesięciominutowej przerwie ich gra uległa znaczącej poprawie. - W drugiej części spotkania mój zespół pokazał wolę walki. Jest to dobry znak przed następnymi pojedynkami - zaznaczył Nicola Negro.

W półfinałowej rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:0 prowadzi Chemik Police. Spotkanie numer trzy pomiędzy TAURONEM BANIMEXEM MKS Dąbrowa Górnicza a Chemikiem Police odbędzie się w piątek 4 kwietnia (początek o godzinie 18), natomiast ewentualny czwarty mecz zostanie rozegrany w sobotę 5 kwietnia (początek o godzinie 18). Transmisję radiową z piątkowego pojedynku przeprowadzi Radio KochamSiatkę.pl, będzie można jej słuchać pod tym adresem.

Bilety na spotkanie można nabyć na kilka sposobów. W ramach przedsprzedaży wejściówki można kupić poprzez Internet (do godziny 16 w piątek) oraz w Sklepie Kibica. Natomiast w piątek od godziny 16 bilety będą dostępne w kasie hali "Centrum".

Ceny biletów zależą do ich kategorii. Bilety kategorii VIP (sektory F, G oraz I) kosztują 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Bilety w sektorach od A do E są dostępne w cenie 19 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 45 zł (rodzinny 2+1), 47 zł (rodzinny 2+2). Bilety w sektorach od M do X za wyjątkiem U kosztują 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 35 zł (rodzinny 2+1), 37 zł (rodzinny 2+2).

Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami oraz osobom posiadającym legitymację szkolną lub studencką do 26 roku życia. Natomiast bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym odpowiednio z jednym lub dwojgiem dzieci do 14 roku życia. Dzieci do 4 roku życia nie muszą posiadać biletu pod warunkiem, że przez cały czas trwania meczu będą siedzieć na kolanach rodzica lub opiekuna.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zespół Media - TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

.
dodane 03.04.2014


Noc pełna magii.

W nocy z 4 na 5 kwietnia w miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się dwunasta edycja ulubionej przez dzieci "Nocy z Andersenem". W imprezie weźmie udział blisko 200 najmłodszych czytelników dąbrowskiej biblioteki, na których czekać będzie moc atrakcji.

"Noc z Andersenem" to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Od kilku lat w akcji biorą udział biblioteki z różnych krajów organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Głównym celem akcji jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w dzieciach potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.

"Noc z Andersenem" przyciąga coraz większe grono miłośników bajek i baśni, którzy chcą świętować urodziny słynnego bajkopisarza w bibliotece. Ochotników przybywa z roku na rok, a listy uczestników zapełniają się w ekspresowym tempie. W tym roku przedsięwzięcie jest zorganizowane w 4 placówkach bibliotecznych na terenie miasta: Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25), Filii nr 5 (Al. J. Piłsudskiego 32), Filii nr 8 (ul. Ofiar Katynia 93, Strzemieszyce Wielkie), Filii nr 18 (ul. Legionów Polskich 131a).

Przed młodymi czytelnikami pełna zaskakujących wydarzeń "Magiczna Noc z Andersenem"! Uczestnicy przybędą na imprezę w baśniowych przebraniach. Tradycyjnie biletem wstępu będzie własnoręcznie przygotowana kartka urodzinowa dla Pana Andersena. Mali czarodzieje wezmą udział w pokazie iluzjonistycznym, warsztatach tematycznych i niezliczonej ilości zabaw i konkursów z nagrodami. Dodatkową atrakcją będzie występ Dziecięcego Teatru Wrażeń "MamBoli" z Mysłowic, który przeniesie dzieci w niezapomniany świat "Z Kotem w Butach dookoła świata". Nie zabraknie także wspólnego czytania z solenizantem i Prezydentem Dąbrowy Górniczej - Zbigniewem Podrazą. Nie lada gratką dla wszystkich łasuchów będzie możliwość skosztowania magicznego tortu, przygotowanego specjalnie na tę okazję.

W trakcie imprezy wszystkie dzieci będą miały zapewniony ciepły posiłek, przygotowany przez Restaurację Hotelu "Malta" w Dąbrowie Górniczej, napoje i słodycze, a po nocy spędzonej na miękkich posłaniach pomiędzy bibliotecznymi regałami także pożywne śniadanie.

Zorganizowanie dwunastej odsłony "Nocy z Andersenem" jest możliwe dzięki wsparciu: Hotelu Malta, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej, Wydawnictwa "Znak", Tauron Sprzedaż Sp. z o.o., P.H.U. Vector.

"Magiczna Noc z Andersenem"
4/5 kwietnia 2014 r.

Biblioteka Główna MBP (ul. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza)

- 19.00 - rozpoczęcie imprezy
- 19.15 - głośne czytanie z Prezydentem Dąbrowy Górniczej i Panem Andersenem
- 19.30 - 20.00 pokaz iluzjonistyczny
- 20.00 - kolacja
- 20.30-21.15 - spektakl "Z Kotem w Butach dookoła świata"
- 21.15-22.00 - zabawy i quizy z Panem Andersenem
- 22.00 - urodzinowy tort Pana Andersena
- 22.30 - konkursy
- 23.00-01.00 - warsztaty magiczne Pana Korka, zagadki literackie, gry i zabawy ruchowe
- 01.15 - bajka na dobranoc
- 08.00 - śniadanie
- 08.30 - zakończenie imprezy

Filii nr 5 MBP (Al. J. Piłsudskiego 32, Dąbrowa Górnicza - Gołonóg)
Filii nr 8 MBP (ul. Ofiar Katynia 93, Dąbrowa Górnicza - Strzemieszyce Wielkie)
Filii nr 18 MBP (ul. Legionów Polskich 131a, Dąbrowa Górnicza - Mydlice)

W godzinach 18.00-24.00 w każdej placówce zaplanowano liczne atrakcje, wśród których znajdą się m.in.:

- pokaz iluzjonistyczny Konrada Mościńskiego
- "Z Kotem w Butach dookoła świata" - spektakl teatralny (Dziecięcy Teatr Wrażeń "MamBoli")
- warsztaty magiczne Pana Korka
- nocne czytanie baśni
- animacje teatralne
- wywiad z Panem Andersenem
- baśniowe zagadki
- przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu" (w wykonaniu uczestników imprezy)
- "Poszukiwacze magicznej różdżki dobrej wróżki" - gra terenowa
- urodzinowy tort Pana Andersena
- zajęcia plastyczne, konkursy z nagrodami, gry i zabawy

Dział Marketingu MBP

.
dodane 03.04.2014
Klub Gazety Polskiej oraz
Opcja na Prawo w Dąbrowie Górniczej ZAPRASZA

do Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej, gdzie odbędzie się spotkanie z komentatorami politycznymi TV REPUBLIKA:
Cezarym GMYZEM i Piotrem GOCIEKIEM

Tematem prelekcji będzie aktualna sytuacja polityczna w przekazie medialnym.

Spotkanie odbędzie się w środę, 4 kwietnia o godz. 17.30
w sali konferencyjnej przy Bazylice Matki Boskiej Anielskiej,
ul. Królowej Jadwigi 17 w Dąbrowie Górniczej


.
dodane 01.04.2014
Jarosław Pięta - pozytywna decyzja dla Zagłębia Dąbrowskiego w sprawie kolei do Pyrzowic

W związku z decyzją o odstąpieniu przez PKP PLK budowy nowej linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach, przedstawiam pismo, jakie w ubiegłym roku kierował w tej sprawie Poseł Jarosław Pięta, oraz linki do interpelacji w tej sprawie, w której powyższy temat został poruszony.

INTERPELACJA POSELSKA
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=763D7323

ARTYKUŁ DOTYCZĄCY KOLEI DO PYRZOWIC
http://mobile.rynek-kolejowy.pl/51596/znakomita_decyzja_w_sprawie_kolei_do_pyrzowic.htm