-



WŁADZE MIASTA
* BUSINESS w DG < CENTRUM ADMINISTRACYJNE
* SPIS < STRONA GŁÓWNA < NOWOŚCI


20030305 DG - Reden. Ulica Graniczna. Centrum Administracyjne w Dąbrowie Górniczej. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

20030413 DG - Reden. Ulica Graniczna. Centrum Administracyjne w Dąbrowie Górniczej. Wejście główne do Urzędu Miejskiego. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)


|:
PREZYDENCI
|:
RADA MIASTA
|:
RADNI MIASTA
|:
|:
PREZYDENCKA HISTORIA DG
|:
|:
MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA





_


PREZYDENCI ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv



Flaga Miasta Dąbrowa Górnicza

Chorągiew Miasta Dąbrowa Górnicza


PREZYDENT MIASTA

PODRAZA ZBIGNIEW

I ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA
Henryk ZAGUŁA

ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA
Iwona KRUPA

ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA
Paweł GOCYŁA

Stan na dzień: 02.12.2014 r.
Dane na podstawie strony UM DG
www.dabrowa-gornicza.pl




_


RADA MIASTA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv



Flaga Miasta Dąbrowa Górnicza

Chorągiew Miasta Dąbrowa Górnicza


PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA

Agnieszka PASTERNAK

WicePRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA
Zbigniew Łukasik

WicePRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA
Marek Węgrzynowicz

Stan na dzień: 02.12.2014 r.
Dane na podstawie strony UM DG
www.dabrowa-gornicza.pl




_


RADNI ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


Flaga Miasta Dąbrowa Górnicza

Chorągiew Miasta Dąbrowa Górnicza


Nowo wybrana Rada Miasta


Podział mandatów w poszczególnych okręgach:

OKRĘG NR 1
Edward Bober (51 lat, DWS - Niezależni) - 983
Robert Warwas (38 lat, PiS) - 659
Kamil Dybich (35 lat, SLD Lewica Razem) - 526
Marek Węgrzynowicz (43 lata, PO) - 460
Wiesław Wiekiera (54 lata, Towarzystwo Przyjaciół DG) - 418

OKRĘG NR 2
Agnieszka Pasternak (42 lata, SLD Lewica Razem) - 739
Grzegorz Jaszczura (56 lat, PiS) - 565
Piotr Chałuda (33 lata, Towarzystwo Przyjaciół DG) - 539
Grzegorz Kuśpiel (53 lata, PO) - 469
Damian Rutkowski (36 lat, SLD Lewica Razem) - 301

OKRĘG NR 3
Ryszard Harańczyk (57 lat, Towarzystwo Przyjaciół DG) - 591
Zbigniew Piątek (51 lat, PiS) - 510
Krystyna Stępień (63 lata, SLD) - 331
Grzegorz Przewieźlik (36 lat, SLD Lewica Razem)
Szymon Widera (31 lat, DWS - Niezależni) - 295

OKRĘG NR 4
Mateusz Stępień (24 lata, PiS) - 771
Sławomir Żmudka (34 lata, SLD Lewica Razem) - 617
Zbigniew Łukasik (63 lata, Towarzystwo Przyjaciół DG) - 533
Krystyna Chrobot (58 lat, SLD Lewica Razem)- 442
Renata Solipiwko (43 lata, DWS - Niezależni) - 369

OKRĘG NR 5
Piotr Bobrowski (33 lata, SLD Lewica Razem) - 1045
Katarzyna Zagajska (41 lat, DWS - Niezależni) - 687
Krystyna Szaniawska (68 lat, SLD Lewica Razem) - 491
Jerzy Reszke (61 lat, PiS) - 362
Kazimierz Woźniczka (65 lat, Towarzystwo Przyjaciół DG) - 314


SLD Lewica Razem - 9
Prawo i Sprawiedliwość - 5
Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej - 5
DWS - Niezależni - 4
Platforma Obywatelska - 2

KOBIET - (6) ; MĘŻCZYZN - (19)

Stan na dzień: 02.12.2014 r.




_


PREZYDENCKA HISTORIA MIASTA ^^ DO GÓRY ^^





Ostatnim wójtem Dąbrowy był

Józef KASPRZYK.

Piastował to stanowisko przez 6 ostatnich lat, do 30.09.1916 r.


1917 - bon 50 kopiejek - awers
1917 - bon 50 kopiejek - rewers


Pierwszym burmistrzem Dąbrowy
został wybrany 30-09-1916 roku przez Radę Nominacyjną,
pod kontrolą władz okupacyjnych austriackich

Edward KOSIŃSKI

który piastował to stanowisko od 01.10.1916 r. do 11.09.1917 r.

Kosiński ze względu na zły stan zdrowia musiał zrezygnować z pełnionej funkcji, jednakże podczas jego rządów dokonano obsadzenia pracownikami poszczególnych stanowisk w nowo wybudowanych biurach magistratu.
W tej pracy pomógł mu Kazimierz Srokowski, który pełnił funkcję naczelnika wydziału skarbowego miejskiego.

Jego zastępcą był Leonard MARTYNOWSKI.





Pierwszym prezydentem Dąbrowy Górniczej
wybranym w powszechnych wyborach po ustąpieniu Kosińskiego, został

Adam PIWOWAR

który piastował to stanowisko od 11.09.1917 r. do 14.04.1919 r.

Jego zastępcami byli
Stanisław GERTYCH i Gustaw LEWICKI

Ponownie wybrany prezydentem Dąbrowy Górniczej w pierwszych
wyborach opartych na zasadzie polskiej ordynacji wyborczej.

Pełnił funkcję prezydenta od 14.04.1919 r. do 17.05.1923 r.

Zmiany nastąpiły na stanowisku wiceprezydenta.
Funkcję tę objął
Józef KASPRZYK, ostatni wójt Dąbrowy.




-


PREZYDENCKA HISTORIA MIASTA - KOLEJNE LATA ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


23.07.1923 r. do 26.11.1927 r.

Prezydent - Władysław SEROKA
Wiceprezydent - Zygmunt CIEPLAK
07.01.1928 r. do 28.01.1929 r.

Prezydent - Zygmunt CIEPLAK
Wiceprezydent - Bolesław ZIELIŃSKI
29.01.1929 r. do 08.04.1933 r.


Prezydent - Zbigniew MADEYSKI
Wiceprezydent - Wincenty KUŹNIAK
Wiceprezydent - Teofil TRZĘSIMIECH
11.04.1933 r. do 19.12.1934 r.
Prezydent - Józef KACZKOWSKI
20.12.1934 r. rezygnacja w 1936 r.
Prezydent - Mateusz SIWIK
29.05.1936 r. do 02.1940 r.
Prezydent - Teofil TRZĘSIMIECH
02.1940 r.
04.1940 r.
06.1940 do 26.01.1945
Burmistrz władz niemieckich - Bruno MAIER
Burmistrz władz niemieckich - GOLLASCH
Burmistrz władz niemieckich - Helmut HEIN
27.01.1945 r. do 14.03.1945 r.
Prezydent - Jakub DĄBSKI
14.03.1945 r. do 21.04.1945 r.
Prezydent - Włodzimierz ZIELIŃSKI
21.04.1945 r. do 31.05.1949 r.

Prezydent - Paweł ŁANUCHA
Wiceprezydent - Władysław WOLSKI
06.1949 r. do 03.06.1950 r.

PO Prezydenta - Władysław WOLSKI
Wiceprezydent - Zygmunt CIEPLAK
03.06.1950 r. do 24.03.1952 r.

Przewodniczączy PMRN - Franciszek JAGODA
Wiceprzewodniczący - Władysław WOLSKI
14.07.1952 r. do 10.02.1958 r.

Przewodniczączy PMRN - Kazimierz PIASKOWSKI
Wiceprzewodniczący - Józef RAK
10.02.1958 r. do 06.11.1958 r.

Przewodniczączy PMRN - Tadeusz SZYMASZEK
Wiceprzewodniczący - Stanisław BIERAK
06.03.1959 r. do 10.02.1965 r.

Przewodniczączy PMRN - Tadeusz PACZYŃSKI
Wiceprzewodniczący - Stanisław BIERAK
10.02.1965 r. do 15.01.1972 r.

Przewodniczączy PMRN - Marian WYSOCKI
Wiceprzewodniczący - Eugeniusz SAJAK
15.01.1972 r.
17.12.1973 r.
10.06.1975 r. do 31.10.1981 r.

Przewodniczączy PMRN
Naczelnik - Prezydent - Roman KULEJ
Z-ca Naczelnika (Prezydenta) - Stefan GÓRALCZYK
Zastępca Prezydenta - Halina MIARKA
10.01.1982 r. do 31.12.1983 r.

Prezydent - Jerzy TALKOWSKI
Wiceprezydent - Zygmunt GÓRSKI
01.01.1984 r. do 01.04.1988 r.



Prezydent - Zygmunt GÓRSKI
Wiceprezydent - Andrzej BARAN
Wiceprezydent - Piotr CYROL
Wiceprezydent - Marek GROBELNY
20.05.1988 r. do 31.06.1990 r.

Prezydent - Andrzej BARAN
Wiceprezydent -
01.07.1990 r. do 04.04.1991 r.

Prezydent - Jerzy TALKOWSKI
Wiceprezydent - Lesław KLIMCZYK
04.04.1991 r. do 27.11.1996 r.



Prezydent - Henryk ZAGUŁA
I Zastępca PM - Lesław KLIMCZYK
II Zastępca PM - Marek DUL
III Zastępca PM - Kazimierz ZAKRZEWSKI
27.11.1996 r. do 29.09.1999 r.






Prezydent - Marek DUL
I Zastępca PM - Marek DROŻYŃSKI
II Zastępca PM - Ewa GRONKOWSKA
III Zastępca PM - Tadeusz CUBER
następni zastępcy od 19.02.1999
I Zastępca PM - Anna GONDEK
II Zastępca PM - Andrzej KORDYS
29.09.1999 r. do 10.11.2002 r.



Prezydent - Marek LIPCZYK
I Zastępca PM - Tomasz SOŁTYSIK
II Zastępca PM - Krzysztof BOBROWSKI
III Zastępca PM - Andrzej KORDYS
11.11.2002 r. do 26.11.2006 r.







Prezydent - Jerzy TALKOWSKI
Zastępca PM - Janusz OLSZÓWKA (od 20.07.2005)
Zastępca PM - Ryszard FORNAL (od 12.08.2005)
Zastępca PM - Marek CYGROŃ (11.11.2002 - 01.07.2003)
Zastępca PM - Marek PIOTROWSKI (11.11.2002 - 03.12.2003)
Zastępca PM - Waldemar ŚLIWA (03.12.2003 - 20.07.2005)
Zastępca PM - Zygmunt GÓRSKI (01.07.2003 - 04.08.2005)
Zastępca PM - Marian NIERYCHŁY (01.07.2003 - 31.07.2006)
27.11.2006 r. do nadal



Prezydent - Zbigniew PODRAZA
I Zastępca PM - Henryk ZAGUŁA
II Zastępca PM - Iwona KRUPA
III Zastępca PM - Paweł GOCYŁA




aktualizacja : sobota, 06 grudzień 2014.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.