-CO GDZIE KIEDY - U SĄSIADÓW ( PO ZA GRANICAMI DĄBROWY GÓRNICZEJ )


..
.....
....*


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA
Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


.
.
_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv23.11.2019 - godz. 18.00

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIECIMPREZA BILETOWANA

.
Zagłębiowski Horror Show IIISzanowni sympatycy Sztuk Walki, drodzy kibice i fani naszej organizacji! Zagłębiowski Horror Show pragnie oficjalnie zaprosić Was wszystkich na najbliższe nasze wydarzenie, jakim będzie gala ZHS 3!. Ten świetnie zapowiadający się wieczór walk MMA i Kickboxingu odbędzie się !23 listopada 2019r. w Sosnowcu w hali przy ul. Żeromskiego.

Walki Amatorskie

Sławomir Pachny (Sportowe Zagłębie) vs Mateusz Bieniasz (Spartakus Rzeszów )
formuła MMA 70kg

Paweł Rezler (Sportowe Zagłębie) vs Szymon Białas (Spartakus Rzeszów )
formuła MMA 66kg

Patryk Kucia (Sportowe Zagłębie) vs Paweł Domin (Octagon Żory)
formuła MMA 66kg

Walka Półprofesjonalna

Adrian Sadowski (Sportowe Zagłębie)
formuła K1 81 kg

Walki Zawodowe

Kamil Kubasik (Sportowe Zagłębie) vs Anatoli Davdau BIAŁORUŚ
formuła MMA 77kg

Adrian Grzelak (Sportowe Zagłębie , DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała ) vs Adrian Sulikowski MMA KUTNO
formuła MMA 80 kg (umowna)

Paweł Borawski (Sportowe Zagłębie) vs Mateusz Wojtkowiak SF BERLIN
formuła MMA 78,5 kg (umowne)

Łukasz Głośny (Sportowe Zagłębie , Chwałek Team ) vs Dominik Owsiany MMA KROSNO
formuła K1 81kg

Adrian Dudek ( Sportowe Zagłębie , DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała ) vs Wawrzyniec Bartnik (Raków Częstochowa)
formuła MMA 84 kg

Artur Kula 5-0-1 (Sportowe Zagłębie , Chwałek Team ) vs Przemysław Walków 5-3 fighter Wrocław
Walka Wieczoru w Formule K1 86kg

Adrian Bleszynski 7-2 (Sportowe Zagłębie) vs Mikhail Bureshkin 9-9 BIAŁORUŚ
Walka Wieczoru w Formule MMA


01.12.2019

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl
http://oldtimerbazar.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
OldtimerbazaR
Handlowcy z Polski i zza wschodniej granicy. Od bielizny po buty i kaski, od części do motocykli po kompletne jednoślady. Akcesoria i biżuteria, opony i sakwy, owiewki i elementy wyposażenia, literatura, militaria, starocie i zabytki techniki. Sprawne motocykle na imprezę wjeżdżają za free - płacicie tylko za osoby które na nich siedzą. Ponadto: parking bezpłatny, piknikowa atmosfera i doskonała gastronomia.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie byli na OldtimerbazaR'ze w Sosnowcu podajemy adres: nowoczesna i przestronna hala Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec. Na miejscu mamy ogromne bezpłatne parkingi, które mogą pomieścić ponad 2 tysiące samochodów!
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_07.11.2019 - godz. 18.00

MIEJSKI KLUB im. JANA KIEPURY
ul. Będzińska 65
SOSNOWIECWSTĘP WOLNY

.
II Zagłębiowski Wieczór Bardów "Stateczek"

Kolejny autorski program Zbigniewa Tepera. Tegoroczny rejs "STATECZKA" obfitował będzie w metafizyczne meandry wyobraźni poprzez twórczość takich reprezentantów piosenki literackiej jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Marek Grechuta, Jaromir Nohavica, Georges Brassens, Leonard Cohen, Bob Dylan, Włodzimierz Wysocki, Bułat Okudżawa, Piotr Bukartyk , Edward Stachura czy Zbigniew Teper. Na pokładzie odnajdziecie niepowtarzalny spokój i zamyślenie, które niesione łagodnością fal pozwoli Wam dopłynąć do lądów znanych i nieznanych. Katarzyna Adamczyk, Zespół "Do trzech razy sztuka" oraz Zespół "Poczytalni" , zaopiekują się Wami muzycznie i literacko.
Katarzyna Adamczyk - wokalistka o magicznym głosie . Potrafi hipotyzować i uwodzić słuchacza a jej barwa nie tylko przykuwa uwagę ale pozwala przenieść się w rejony , które są tak łagodne jak jej subtelna natura. Prezentuje niezwykłą empatię śpiewania a piosenka literacka w jej wykonaniu nabiera niepowtarzalnej ze wszech miar ludzkiej sfery. Wokalista Studia Efendi Clue, pod kierunkiem Agnieszki Rosy. Bierze udział w festiwalach i konkursach krajowych.
Założycielka grupy integracyjnej ,, Razem Łatwiej",działającej przy MOK Sławków od 2008 Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.
Nagrodzona tytułem, Lady D powiatu Będzińskiego w konkursie Krystyny Bochenek.
Wystąpi w koncercie z wirtuozem gitary, Mateuszem Prześlakiem.

Do trzech razy sztuka - zespół w składzie : Zbigniew Teper- założyciel grupy, autor tekstów i muzyki ,gitara , vocal, Mateusz Prześlak - gitara , Anna Wajs - skrzypce. Tym razem usłyszycie Państwo program z utworami, które z małymi wyjątkami, będą po raz pierwszy płynąć "Stateczkiem" . Zatem Bard Zagłębia wraz z zespołem przenosić będą Państwa niezmiennie w zatoki łagodności , nie wykluczając sztormów namiętności podczas trwania muzycznej podróży.

Poczytalni - zespół muzyczny założony pod koniec 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Promocja literatury poprzez piosenkę - to jedno z zamierzeń grupy. Utworom z kręgu piosenki literackiej, musicalowej ,poezji śpiewanej, polskiej piosenki międzywojennej a także piosenki turystycznej Poczytalni nadają własny artystycznie niepowtarzalny koloryt i klimat za co zostali docenieni znajdując się w gronie finalistów tegorocznego prestiżowego 22. Konkursu Wokalnego - Pamiętajmy o Osieckiej. Zespół tworzą wokaliści i muzycy z niemałym osobistym dorobkiem. Liczne występy w Polsce i na świecie, współpraca z uznanymi artystami, wydawane płyty, udział w konkursach, przeglądach, festiwalach czy popularnych programach telewizyjnych - to wszystko nie tylko osiągnięcia indywidualne członków zespołu ale także łącznie dobre, solidne doświadczenie artystyczne pozwalające grupie wzruszać ,bawić ,wywoływać uśmiech publiczności. Zespół tworzą: Olga Kukuła-wokal; Joanna Milka-wokal; Przemysław Smolarski-wokal, gitary; Janusz Golec-wokal, gitara basowa, instrumenty klawiszowe; Radosław Bernstock-instrumenty klawiszowe, gitara basowa; Karol Foltyński-wokal, gitary; Mateusz Jurczyk-instrumenty perkusyjne; Michał Rerak-instrumenty perkusyjne.


19.10.2019 - godz. 9.00

Stadion Śląski
ul. Katowicka
CHORZÓWWSTĘP WOLNY

.
IV DEBATA PUSTYNNA
29.09.2019 - godz. 9.00


ul.
SOSNOWIEC.
X Classicmania miedzynarodowy zlot pojazdów zabytkowych Sosnowiec 2019

ClassicMania X - "Edycja Jubileuszowa"

ClassicMania na jeden z największych i najbardziej prestiżowych zlotów pojazdów zabytkowych w Polsce; organizowany corocznie od 2010r, zawsze w ostatnią niedzielę września w Sosnowcu, woj. śląskie (dawniej Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów)

W planie min "Klasyczna Parada - Muzeum Techniki na kołach"- przejazd ulicami Sosnowca.

ClassicMania - Wiecej niż Zlot!

Publicznośc wstęp bezpłatny.

WSTĘP WOLNY


28.09.2019 - godz. 18.00

Stadion Śląski
ul. Katowicka
CHORZÓW

http://stadionslaski.pl

.
Speedway Euro Championship 2019: Final Round - Chorzów

Wielki finał SEC na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

Wielki żużel powraca do Chorzowa! Kibice nie musieli czekać zbyt długo, ponieważ już 28 września, finał Speedway Euro Championship 2019 odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Tytułu Indywidualnego Mistrza Europy broni Leon Madsen, który przed rokiem, w "Kotle Czarownic" zdeklasował rywali, zdobył komplet punktów oraz odebrał trofeum dla najlepszego żużlowca w Europie.

Stawkę zawodników startujących w Speedway Euro Championship 2019 poznamy 25 maja. Na ten moment, pewnymi udziału w cyklu są Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck.

Wielki finał Speedway Euro Championship 2019 odbędzie się 28 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawody rozpoczną się o godzinie 18:00.

IMPREZA BILETOWANA


22.09.2019

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl
http://oldtimerbazar.pl

.
OldtimerbazaR

Handlowcy z Polski i zza wschodniej granicy. Od bielizny po buty i kaski, od części do motocykli po kompletne jednoślady. Akcesoria i biżuteria, opony i sakwy, owiewki i elementy wyposażenia, literatura, militaria, starocie i zabytki techniki. Sprawne motocykle na imprezę wjeżdżają za free - płacicie tylko za osoby które na nich siedzą. Ponadto: parking bezpłatny, piknikowa atmosfera i doskonała gastronomia.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie byli na OldtimerbazaR'ze w Sosnowcu podajemy adres: nowoczesna i przestronna hala Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec. Na miejscu mamy ogromne bezpłatne parkingi, które mogą pomieścić ponad 2 tysiące samochodów!

IMPREZA BILETOWANA


20-22.09.2019

JuRA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKAhttp://juromania.pl

.
II JUROMANIA - NA SZLAK ORLICH GNIAZD

Program Juromanii 2019

Częstochowa Plac Biegańskiego
Zapraszamy do Częstochowy, gdzie rozpocznie się uroczyście II edycję Juromanii. Atrakcją będzie średniowieczny obóz udostępniony do zwiedzania przez przybyłych gości. W międzyczasie organizowane będą pokazy mody, pokazy musztry i walki, pokazy tańców czy pokaz rycerski. W kulminacyjnym momencie imprezy na specjalnym telebimie zostanie zainicjowane odliczanie do symbolicznego startu Święta Szlaku Orlich Gniazd po czym nastąpi salwa z karabinków skałkowych. Na zakończenie imprezy, po zapadnięciu zmroku zostanie zaprezentowany pokaz grypy tańczącej z ogniem.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Złotym Potoku
Rajdem pieszym "Atrakcje turystyczne złotopotockiego Szlaku Orlich Gniazd" rozpocznie się Juromania w Janowie. Na drugi dzień podczas złotopotockiego Garden Party zaplanowano popisy kulinarne, degustacje potraw, m.in. z lokalnej pstrągarni. Odbędą się muzyczne występny, w tym koncert smyczkowy, koncert Chóru im. Zygmunta Krasińskiego, koncert operetkowy. Nie zabraknie pokazów, strojów z epoki, konkursów, prezentacji starych samochodów. Odbędzie się także pokaz iluzjonistyczny. Całość spotkania dopełni poezja Zygmunta Krasińskiego oraz Spotkanie z Balladą.

Zamek Olsztyn
Początek Juromanii w Olsztynie to zwiedzanie wozem konnym wybranych miejsc na Szlaku Orlich Gniazd. Kolejne dni to prezentacje stoisk rzemieślniczych związanych z dawnymi zawodami - kowalstwo, bednarstwo, snycerstwo. Odbędzie się rekonstrukcja historyczna w scenerii Zamku Olsztyn pt. ,,Kasper Karliński - obrońca Zamku Olsztyńskiego" w programie pokazy walk rycerskich i woltyżerki. Na smakoszy czeka wspólne przygotowanie kociołka tzw. Pieczonki Jurajskie oraz pokaz wytwarzania sera i masła. Dla odważnych przygotowano zjazdy na tzw. tyrolce oraz pokazy wspinaczkowe.

Gmina Żarki
Na początek organizatorzy zapraszają na koncert Artura Andrusa. Nazajutrz organizowane będą bezpłatne warsztaty m.in. ręcznego wykonywania zabawek, słodyczy, artystyczne, ale i jazdy na nartorolkach, czy związanych z wiejską zagrodą. Będzie można skorzystać z bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Dawnych Rzemiosł, ale i podróży gazikami po jurajskich bezdrożach. Warto również obejrzeć wystawę pt. "Początki Jury - skamieniałości".

Strażnica w Łutowcu
Juromania to podróż w czasie. Podczas warsztatów paleontologicznych będzie można wykonać gipsowe odlewy skamieniałości, nauczyć się wybierania i płukania materiałów paleontologicznych, a także ich oznaczania. Do wykorzystania będą m.in. lupy, pęsety, szalki i mikroskopy. Dla bardziej sentymentalnych uczestników imprezy dużą atrakcją będzie własnoręczne wykonanie pamiątki na kreatywnych warsztatach: ceramiki, mozaiki, plastycznych i tworzenia ozdób z siana. Tradycyjne jurajskie smaki, konkursy i animacje dopełnią bogaty program.

Zamek Bobolice
Spotkanie z Biała Damą czyli zwiedzanie zamkowych komnat, pokazy i warsztaty rycerskie - nadworny fechtunek, prezentacja uzbrojenia, pokazy tańca średniowiecznego, Bobolicki Popas czyli degustacje lokalnych potraw i wyrobów to wszystko czeka odwiedzających w tym roku Zamek w Bobolicach. Dodatkowo organizatorzy przygotowali eksplorację Grzędy Mirowsko-Bobolickiej i Jaskini Stajnia z przewodnikiem, przygodę z mapą - czyli poszukiwanie skarbu Bobolusa Jurajskiego oraz liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży - zabijanie ćwieka, toczące kamienie, rzut podkową i inne.

Podlesice, siedziba GOPR
W tegorocznej edycji Juromanii w głównej stacji ratunkowej GOPR w Podlesicach, będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dowiedzieć się co zrobić w razie wypadku, utrwalić nr ratunkowe do GOPR 601-100-300 i 985. Dotknąć i zobaczyć sprzęt jaki używają ratownicy podczas swojej codziennej pracy oraz dowiedzieć się jak działa aplikacja "Ratunek".

Zamek Bąkowiec w Zawierciu - Skarżycach
Zamek Bąkowiec zaprasza podczas tegorocznej Juromanii na pokazy artyleryjskie sarmatów, pokaz bojowej musztry muszkieterów, zabawy plebejskie, pokaz obsługi i strzelania z armaty, pokaz walki na szable oraz ciekawe zabawy sprawnościowe dla dzieci. Wieczorem odbędzie się widowiskowy spektakl teatru ognia a na zakończenie dla wytrwałych przygotowano nocne spotkanie z nietoperzami.

Zamek Ogrodzieniec
Juromania na Zamku Ogrodzienieckim to niesamowita impreza dzięki, której każdy z uczestników poczuje się tak, jakby przeniósł się w czasie. Ryneczek w środku miejscowości, uliczka prowadząca w kierunku zamku, dzięki barwnej scenografii doskonale wprowadzi gości w świat historii, średniowiecza. Zamek na ten jeden dzień zmieni swe oblicze: w obozowisku wokół paleniska będzie można wziąć udział w pokazach, warsztatach ,a w zamkowej kuchni skosztować słowiańskiej strawy. Zwieńczeniem całego dnia będzie finałowy koncert filharmonii na Zamku Ogrodzienieckim oraz pokaz mappingowy.

Zamek Pilcza w Smoleniu
Odrestaurowane ruiny Zamku Pilcza w Smoleniu będą tłem dla wielu ciekawych wydarzeń podczas tegorocznej Juromanii. Na gości czekają pokaz walk na szable, pierwsze potyczki, salwy armatnie, pokaz musztry piechoty sarmackiej. Wartym polecenie jest Szwedzkie natarcie na zamek. Dla najmłodszych przygotowano liczne gry, konkursy i zabawy.

Zamek w Korzkwi
W samo południe startuje w Korzkwi w gminie Zielonki drugie już "Święto Szlaku Orlich Gniazd - Juromania". Impreza będzie się odbywać w bazie harcerskiej i na zamku w Korzkwi, czyli w pierwszym Orlim Gnieździe od Krakowa. W programie pokazy i warsztaty, rycerskie grupy rekonstrukcyjne, występy na scenie, konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe, paintball, stoiska gastronomiczne, kiermasze. Zachęcamy do udziału w quesście - grze terenowej z zagadkami "Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi". W historycznej warowni posłuchamy muzyki i zobaczymy wystawę plastyczną.

Zamek Pieskowa Skała
Dolina Prądnika to najpiękniejszy fragment Jury i Szlaku Orlich Gniazd. Znajduje się tu szereg atrakcji turystycznych interesujących ze względów przyrodniczych, historycznych i kulinarnych. Odwiedzenie kilku z nich to propozycja dla uczestników Juromanii w Dolinie Prądnika. Na Zamku w Pieskowej Skale, w Pustelni Bł. Salomei na Grodzisku, w Osadzie Młynarskiej Boroniówka, przy Kaplicy na Wodzie w Ojcowie i przy Pstrągu Ojcowskim czekać będą na uczestników wyjątkowe atrakcje m.in. pokazy, warsztaty, zabawy edukacyjne, zwiedzanie z niezwykłymi przewodnikami oraz degustacje lokalnych przysmaków.

Zamek Rabsztyn
Juromania w Olkuszu to "Dzień otwarty muzeów olkuskich". Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Regionalne PTTK i Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, bilety ulgowe do Muzeum Afrykanistyczne, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Kolekcję Minerałów i Skamieniałości. We wszystkich muzeach odbędą się bezpłatne warsztaty oraz animacje i zabawy dla najmłodszych. Drugi dzień to "Festyn sarmacki" pod zamkiem Rabsztyn oraz rajd rowerowy. Będzie widowiskowy pokaz husarii i artylerii, walki na szable i liczne atrakcje dla najmłodszych utrzymane w stylu epoki.

Zamek w Bydlinie i Pustynia Błędowska
Wyjątkowa Juromania w wyjątkowych miejscach. Pierwszy dzień to "Bieg Świetlika" - nocny bieg po Pustyni z latarkami i Nocny Rajd z Grupą Turystyczną "Amonit". Drugi dzień przy ruinach zamku w Bydlinie przeniesie odwiedzających w czasy od średniowiecza do okresu I Wojny Światowej poprzez pokazy historyczne z warsztatami, zabawy oraz kuchnię historyczną z degustacją. Ostatni dzień to powrót na Pustynię przy Róży Wiatrów. Tu czekają: rozgrywki sportowe, loty widokowe balonem, pokazy militarne, miasteczko dmuchawców i kuchnia z foodtrucków.

Zamek Tenczyn w Rudnie
Zamek Tenczyn w Rudnie zaprasza na drugie "Święto Szlaku Orlich Gniazd - Juromania". Pierwszego dnia odbędzie się nocne zwiedzanie zamku, które zakończy się na planie serialu "Czarne chmury", kręconego na Zamku. Drugi dzień będzie pełen pięknych strojów, muzyki oraz połączenia świata historii i fantastyki. Dzień rozpocznie koncert zespołu Castle Dreams. Ponadto odbędą się warsztaty m.in.: garncarstwa, malowania zamku na odlewach glinianych, pisania gęsim piórem językiem elfów oraz zajęcia i animacje związane z postaciami, znanymi z ekranów kin.

http://juromania.pl/Pokaz/1013999/program-juromanii-2019


14.09.2019 - godz. ?

Stadion Śląski
ul. Katowicka
CHORZÓW

.
X Memoriał Kamili Skolimowskiej 2019 - Stadion Śląski

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny, który odbędzie się 14 września 2019 na Stadionie Ślaskim. Przyjdź i zobacz największe gwiazdy światowej lekkoatletyki w Chorzowie!

WSTĘP WOLNY

www.memorialkamili.pl


08.09.2019 - godz. 17.00

Park im. Jacka Kuronia
ul.
SOSNOWIEC - Kazimierz GórniczyIMPREZA BILETOWANA

.
SIK 2019 - Sosnowiecki Iwent Kabaretowy

To będzie wielkie otwarcie muszelki koncertowej po gruntownym remoncie! 8 września w Parku w Kazimierzu odbędzie się Sosnowiecki Iwent Kabaretowy (SIK 2019). Start o godz. 17.00.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 9 sierpnia o godz. 12.00. Bilety będzie można kupić m.in. wchodząc na naszą stronę internetową www.sosnowiec.pl oraz stronę www.starmanager.pl, skąd będzie bezpośrednie przekierowanie do serwisu umożliwiającego zakup wejściówek.

* Kabaret Młodych Panów
* Kabaret Skeczów Męczących
* Kabaret Czesuaf
* Antoni Gorgoń Grucha
* Jacek Noch
* Prowadzenie Mariusz Kałamaga


07.09.2019 - godz. 15.30

Paprocany
ul. Bohaterów Warszawy 26,
TYCHYWSTĘP WOLNY

-
VI Rock na Plaży - Paprocany 2019

7 września po raz kolejny Miasto Tychy stanie się stolicą rocka!

W tym roku okazja jest wyjątkowa
swoje 40. urodziny obchodzi Zespół Dżem,
a 25-lecie świętuje Cree.

Spotkajmy się więc na Dzikiej Plaży Paprocany!

Nie może Was zabraknąć!


31.08-01.09.2019

PARK SYBERKA
BĘDZIN.
Hip-hopowe zakończenie lata

Program:

Zapraszamy 31 sierpnia do parku Syberka na zakończenie lata. Będzie to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne dla miłośników hip-hopu! Takiej imprezy nie można przegapić!

* 18:00 - FRANCA
* 18:30 - BANITA
* 19.00 - DŹWIĘKU STRUKTURA
* 19.30 - BOB ONE X BAS TAJPAN
* 20:30 - GRUBSON

GRAFFITI ART FESTIWAL

Przejście podziemne na stadionie stanie się prawdziwą galerią sztuki za sprawą Graffiti Art Festiwal, który startuje 31 sierpnia 2019 r, o godzinie 9.00.

Festiwal ten to wydarzenie, które nie tylko zaprezentuje talenty młodych artystów, ale również ubarwi krajobraz uliczny naszego miasta.


31.08.2019 - godz. 21.00

Stadion Śląski
ul. Katowicka
CHORZÓW

WSTĘP WOLNY

.
Rapsodia Śląska

Rok 2019 ustanowiono "Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego". Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów - bezprecedensowym w historii polskiej kultury, będzie wielkie widowisko multimedialne, które odbędzie się 31 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godz. 21:00. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Usłyszymy na nim premierowy utwór laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka, skomponowany specjalnie na tę rocznicę. Będzie to też wyjątkowa okazja do posłuchania orkiestry poza murami filharmonii. Do udziału w widowisku zostali zaproszeni także wybitni artyści uprawiający inne gatunki muzyki, którzy będą częścią całego wydarzenia. Nazwiska występujących będziemy podawać już wkrótce. Wydarzenie jest BEZPŁATNE i nie obowiązują na nie wejściówki.

"Rapsodia Śląska" to wyjątkowe wydarzenie, które połączy muzykę symfoniczną i rozrywkową z efektownymi doznaniami wizualnymi, inspirowanymi Powstaniami Śląskimi. To połączenie różnych gatunków muzyki z efektami wizualnymi sprawia, że widowisko jest skierowane zarówno do starszych odbiorców jak i do młodzieży.

Tym wydarzeniem chcemy również zachęcić wszystkich Polaków do pamiętania i świętowania ważnych rocznic w sposób nie tylko odświętny, lecz także oryginalny oraz przemawiający do wszystkich pokoleń i różnych grup społecznych. Chcemy, by Rapsodia Śląska przeszła do historii polskiej kultury i została zapamiętana jako widowisko upamiętniające ważną rocznicę na dziesięciolecia. Zbudujmy razem nową, pozytywną energię prosto z województwa śląskiego i skierujmy ją na całą Polskę - bądźmy wszyscy częścią wielkiego widowiska "Rapsodia Śląska" 31.08.2019 r. o godz. 21:00 na Stadionie Śląskim!


23-25.08.2019 - godz. 18.00

STADION
ul. Sportowa
LELÓWWSTĘP WOLNY

-
XVII SWIĘTO CIULIMU I CZULENTU
17-18.08.2019 - godz. ?

TOR TREC GNIAZDÓW
ul. Lipowa 8
GNIAZDÓW
WSTĘP WOLNY

www.festiwalzkopyta.pl

.
V Festiwal Miłośników Koni i Muzyki "Z Kopyta"

V Festiwal Miłośników Koni i Muzyki Z KOPYTA odbędzie się w Gniazdowie w dniach 17-18 sierpnia 2019 r.
Wśród muzycznych gwiazd zobaczymy zespoły Golec u Orkiestra i Piersi (17 sierpnia) oraz Margaret (18 sierpnia).
Odbędą się m.in. zawody i pokazy konne, międzynarodowa wystawa psów rasowych, zawody off-road, a także biegi i zawody nordic walking.

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka serdecznie zaprasza do udziału w Festiwalu.
Bieżące informacje dotyczące Festiwalu Z KOPYTA publikowane są także na stronie: https://www.facebook.com/festiwalzkopyta/

Podczas V Festiwalu "Z Kopyta" zapraszamy na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się na stadionie w Gniazdowie. Wystawa organizowana przez Związek Hodowców Psów rasowych objęta została patronatem United Kennel Clubs International e.V (międzynarodowej organizacji kynologicznej ). Wystawa odbędzie się 18 sierpnia w godz. 7.30-16.00. Ocena psów prowadzona będzie w godz. 10-14, a konkurencje finałowe odbędą się w godz. 14-15. Szczegółowe informacje na temat wystawy uzyskać można w Biurze Zarządu Głównego ZHPR, e-mail: biuro@zhpr.pl.
Nr telefonów: 789444154, 789444155, 789444704

Golec uOrkiestra gwiazdą wieczoru V Festiwalu Z Kopyta w Gniazdowie - sobota, 17 sierpnia. Początek koncertu około godz. 19.30. Około godz. 18 wystąpi zespół Piersi.


Margaret zaśpiewa w niedzielę, 18 sierpnia na V Festiwalu Z Kopyta. Początek koncertu o godz. 19.30. Zapraszamy. Wstęp wolny. Margaret jest laureatką wielu prestiżowych nagród: MTV Europe Music Awards, Kids' Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Już debiutancki album artystki Add the Blonde stał się platynową płytą. Podobnie jak wydany w 2015 r. album Just the Two of Us. Jej piosenka "Byle jak" otrzymała w 2018 r. tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu.


15.08.2019 - godz. 14.00

KATOWICEWSTĘP WOLNY

.
Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

Dla uczczenia roku stulecia wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach płk Marek Majocha zapraszają na defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego pod hasłem Wierni Polsce. Chcemy oddać hołd mieszkańcom Górnego Śląska, którzy zdecydowali o tym, że Śląsk stał się częścią Polski, poświęcali swoje zdrowie i życie, aby zachować swoją tradycję, swoją kulturę, bo "śląskość" to "polskość".

Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej, pojawi się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP. Wśród pojazdów, które w Katowicach pokaże Wojsko Polskie, zobaczymy m.in.:
czołgi Leopard 2 i kołowe transportery opancerzone Rosomak. Będą samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które wykorzystują żołnierze m.in. podczas misji w Afganistanie oraz wiele innych. Pojawi się także sprzęt wojsk sojuszniczych.

Natomiast podniebną defiladę rozpocznie tradycyjnie
przelot Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry" w składzie siedmiu maszyn. Później pojawią się myśliwce F-16, samoloty TS-11 Iskra, M-28 Bryza, C-295M, C-130, M-346 oraz śmigłowce Mi-2, W-3 Sokół, Mi-17 i Mi - 8. Nie zabraknie także samolotów przeznaczonych do transportu najważniejszych osób w państwie: G550 oraz B737, które przelecą w eskorcie myśliwców.

Więcej na
https://wszwkatowice.wp.mil.pl/pl/articleswazne-4/2019-07-12z-defilada-wierni-polsce-w-stolicy-gornego-slaska/

================================================

W czwartek 15 sierpnia miasto Katowice będzie gościło wojsko oraz najważniejsze władze państwowe. Organizacja Defilady to wielkie przedsięwzięcie, które niesie ze sobą spore zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu będą między innymi aleja Korfantego (na całej długości), aleja Roździeńskiego, ulice Bagienna, Chorzowska, Jagiellońska, rondo gen. Jerzego Ziętka oraz tunel pod rondem.

Dla zachowania komfortu mieszkańców oraz gości wyznaczone zostały parkingi na przedmieściach Katowic, które posłużą w dniu wydarzenia za centra przesiadkowe. Uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie autobusowe oznaczone symbolem S1 i S2, zapewniające dojazd i powrót z parkingów w rejon wydarzenia. Przedmiotowe parkingi wyznaczone zostały w rejonie centrum handlowego Silesia City Center, marketu IKEA oraz salonu meblowego Agata.

Trasy przejazdu specjalnych linii są następujące:

* S1: Katowice Szkolna - Katowice Dąbrówka Mała Nowosam
* S2: Katowice Dąb Silesia City Center - Katowice Chorzowska - Katowice Plac Wolności

Zachęcamy do przejazdu komunikacją miejską i skorzystania z oferty przygotowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Warto zachować szczególną ostrożność w czasie planowania podróży i zapoznać się z komunikatami, dostępnymi na naszej stronie internetowej.


14.08.2019 - godz. 16.00

TEEN BYŁEJ KOPALNI "MYSŁOWICE"
ul. Świerczyny
MYSŁOWICEWSTĘP WOLNY

.
"Zaczęło się w Mysłowicach"

100-lecie powstań śląskich w Metropolii. Niezwykłe widowisko i Tramwaj Powstańczy

Zaczęło się w Mysłowicach - to hasło otwierające cykl niezwykłych wydarzeń, upamiętniających 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego, które od połowy sierpnia będą odbywać się w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przed nami rekonstrukcja strajku górników z 1919 roku, która odbędzie się na terenie dawnej kopalni Mysłowice oraz niezwykłe widowisko multimedialne z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Świętochłowice zapraszają w symboliczną podróż Tramwajem Powstańczym, który od 14 do 24 sierpnia będzie kursował na specjalnej linii o numerze 100.

Mysłowice. Rekonstrukcja historyczna i koncert z udziałem gwiazd

Główne uroczystości rocznicowe odbędą się w Mysłowicach. To właśnie tam w sierpniu 1919 roku doszło do tragicznych wydarzeń, które stały się zarzewiem I powstania. Oddziały Grenzschutzu spacyfikowały górników domagających się wypłaty za pracę w ówczesnej kopalni Mysłowice. Oddano strzały, zabito 10 osób.

Hasłem wydarzeń upamiętniających 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego jest "Zaczęło się w Mysłowicach".

- Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować takie wydarzenie w naszym mieście. Dzięki współpracy z wieloma podmiotami cała Polska dowie się, że I powstanie śląskie zaczęło się w Mysłowicach. Pragnę podziękować Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, władzom Województwa, Spółce Restrukturyzacji Kopalń oraz Polskiej Grupie Górniczej za pomoc w przygotowaniach do tak ważnego wydarzenia w historii naszego miasta - mówi prezydent miasta Dariusz Wójtowicz.

- Bez Waszej pomocy zorganizowanie obchodów nie byłoby możliwe. Widzimy się 14 sierpnia przy budynku dawnej kopalni, bo przecież "zaczęło się w Mysłowicach" - dodaje.

W organizację uroczystości zaangażowała się Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

- Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o zrywach niepodległościowych. 100. rocznica I powstania śląskiego to szczególna okazja do przypomnienia zarówno wydarzeń militarnych, politycznych, jak i echa, które wywołały w kulturze, życiu społecznym oraz tradycji- mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Uroczystości rocznicowe, które wspieramy w Mysłowicach mają szczególny charakter. Krwawe stłumienie protestu górników doprowadziło do wybuchu powstania. Miasto przygotowało bogaty program wydarzeń: rekonstrukcje historyczne, koncerty i przedstawienia audiowizualne. To będzie bardzo atrakcyjna lekcja historii - dodaje.

Zapowiedzią wydarzeń będzie Wieczór Powstańczy, który rozpocznie się 13 sierpnia (wtorek) w Parku Zamkowym w Mysłowicach. Grupy rekonstrukcyjne odtworzą życie w obozach żołnierzy niemieckich i powstańczych, zaprezentują stroje i broń. Pokazy dla mieszkańców zakończone będą ogniskiem i śpiewem pieśni powstańczych. W kinie plenerowym będzie można zobaczyć "Sól ziemi czarnej" Kazimierza Kutza.

Główne wydarzenia odbędą się następnego dnia - 14 sierpnia (środa). Na mieście pojawią się patrole wojskowe w strojach z epoki, a mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zajęciach animacyjnych.

Aktorów oraz rekonstruktorów spotkać będzie można m.in. w okolicach Urzędu Miasta Mysłowice, na mysłowickim rynku, w Parku Zamkowym oraz w okolicach dawnej kopalni. W strojach z epoki będą odgrywać różnego rodzaju scenki powstańcze.

W godzinach 11.00 - 15.00 zaplanowano inscenizacje historyczne na terenie Parku Zamkowego oraz w podziemiach Urzędu Miasta Mysłowice. Prezentowane będzie zaprzysiężenie powstańców, wydanie broni, ćwiczenia z bronią, przygotowanie punktów opatrunkowych. Z drugiej strony pokazana będzie mobilizacja Grenschutzu, a także warta i zarządzanie kryzysowe w ratuszu.

Ponadto Urząd Miejski planuje gotowanie powstańcze. Kucharze w strojach z epoki będą przyrządzać żurek, a na wielkich patelniach będą smażyć krupnioki. Jednym z kucharzy będzie Remigiusz Rączka. Kuchnia powstańcza w godzinach popołudniowych przeniesie się na teren, gdzie odbędzie się widowisko muzyczne. Potrawy będzie mógł degustować każdy za darmo.

O godzinie 15.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych powstańców. Półtorej godziny później pod bramą KWK Mysłowice zostanie otwarte miejsce pamięci poświęcone Powstańcom Śląskim.

O godzinie 18.30 na terenie byłej kopalni Mysłowice przy ul. Świerczyny, grupy rekonstrukcyjne odtworzą wydarzenia z 15 sierpnia 1919 r., kiedy to doszło do pamiętnej pacyfikacji protestujących górników i ich rodzin.

Kolejnym punktem programu, odbywającym się na terenie kopalni Mysłowice, będzie widowisko muzyczno-audiowizualne, podczas którego przybliżona zostanie historia wydarzeń z powstań śląskich. Opowiedzą je aktorzy i artyści scen z województwa. Tłem akustycznym wydarzeń będą odtwarzane dźwięki śląskich miast, gwary, walk powstańczych. Wizualnym uzupełnieniem będzie gra świateł, zdjęcia i animacje na telebimach, a także podświetlenie architektoniczne obiektów pozostałych na terenach KWK Mysłowice.

Na scenie wystąpią zespół Dżem, Stanisław Sojka, Józef Skrzek, Grzegorz Płonka, Czesław Mozil z zespołem, Abradab, Pokahontaz oraz aktorzy Anna Dereszowska, Jacek Kawalec. Rolę gospodarzy pełnić będą znani aktorzy pochodzący z Mysłowic - Jolanta Fraszyńska oraz Piotr Bajtlik. Dopełnieniem widowiska będzie mapping 3D na jednym z zabytkowych budynków kopalni. Każdy z zaproszonych artystów wykonana jeden utwór powstańczy z autorskim pomysłem na aranżacje oraz dwa utwory własne.

Po zakończeniu tego wydarzenia historycznego, z pełnym koncertem wystąpi zespół Dżem. Ostatnim akcentem będzie pokaz laserów przestrzennych z elementami animacji przedstawiającymi powstańcze światełko do nieba.


11.08.2019 - godz. 16.00

STAWIKI
SOSNOWIECWSTĘP WOLNY

.
Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Wielka bitwa na balony z wodą powraca. Plaża przy molo na Stawikach - będzie mokro, wesoło, będzie dobra muzyka i mnóstwo nagród dla Was.


10-11.08.2019 - godz. 10.00

ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
Siedziba ZPiT ŚLĄSK"
ul. Zamkowa 3
KOSZĘCIN.
V MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM ŚLĄSKA

WSTĘP WOLNY


09-10.08.2019 - godz. 10.00

ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
Siedziba ZPiT ŚLĄSK"
ul. Zamkowa 3
KOSZĘCIN.
REKONSTRUKCJA HISTORYCZNEGO POKAZU I WYSTAWA ZABYTKOWYCH POWOZÓW

WSTĘP WOLNY
05.08.2019 - godz. 14.50

Stadion Śląski
ul. Katowicka
CHORZÓW.
3. etap 76. Tour de Pologne

5 sierpnia Stadion Śląski będzie nie tylko miejscem honorowego startu 3. etapu Tour de Pologne, ale też rozegrana zostanie u nas lotna premia Powstań Śląskich!WSTĘP WOLNY


03-04.08.2019 - godz. 12.00

Zamek Ogrodzieniec

42-440 Podzamcze.
XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski - Zamek Ogrodzieniec

3 - 4 sierpnia - XXII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI - jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez historycznych w Polsce, odbywająca się pod patronatem Rycerskiej Kadry Polski. W programie m.in.: walki bohurtowe, turniej miecza długiego, zapasy, bieg dam oraz pokazy konne, koncerty muzyczne, wielka bitwa o most.

WSTĘP WOLNY


01.08.2019 - godz. 17.00
02.08.2019 - godz. 17.00
03.08.2019 - godz. 17.00

TAURON ARENA
ul. Stanisława Lema 7
KRAKÓWIMPREZA BILETOWANA

.
XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Program XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

1 sierpnia
Polska - Serbia, godz. 17.00
Brazylia - Finlandia, godz. 20.00

2 sierpnia
Polska - Brazylia, godz. 17.30
Finlandia - Serbia, godz. 20.30

3 sierpnia
Serbia - Brazylia, godz. 12.00
Polska - Finlandia, godz. 15.00


28.07.2019 - godz. 12.00

Nikiszowiec

KATOWICEWSTĘP WOLNY

.
VI Odpust u Babci Anny na Nikiszu

Już jutro po raz jedenasty odbędzie się Odpust u Babci Anny. Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Miastem Katowice i Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa w ramach inicjatywy lokalnej pn. "Janów i Nikiszowiec zaprasza na Jarmark i Odpust". Impreza jest letnią edycją zimowego Jarmarku Na Nikiszu. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców i gości. Choć nawiązuje do święta patronki Kościoła w Nikiszowcu, jest wydarzeniem kulturalnym i integracyjnym, promującym to niezwykłe osiedle i Miasto Katowice.

W tym roku spodziewanych jest 170 wystawców z całej Polski, oferujących wyroby rękodzielnicze, sztukę, lokalne pamiątki i regionalne smakołyki. Wiele tygodni pracy nad starannym wyborem wystawców i ich asortymentu sprawia, że na Odpustowych straganach znaleźć można wyroby wysokiej jakości m.in. różnorodną biżuterię, wyroby tekstylne, ceramikę, witraże, lampy (nawet takie ze strusiego jaja), wyroby z filcu, drewna i wiele innych. Smakosze znajdą m.in. miody, konfitury, nalewki, piwa, wędliny i typowe odpustowe "maszkety" - pierniki, makrony. Na Odpuście będzie kilka punktów gastronomicznych, a lokalne restauracje zapraszają do swoich lokali i ogródków na dobry śląski obiad i nie tylko.

Ciekawie zapowiadają się wydarzenia towarzyszące. Na Skwerze Zillmannów pojawią się korty badmintonowe, gdzie promować będą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, organizowane od 4 sierpnia w Katowicach. Na Skwerze pojawią się także tzw. dmuchańce oraz tradycyjna karuzela łańcuszkowa czyli popularny "keciok". Na ul. Krawczyka od 12:00 do 16:00 stanie "krwiobus" Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, gdzie prowadzona będzie zbiórka krwi.

Na rynku pojawi się również punkt informacyjny tegorocznego Tour de Pologne. Ważną częścią programu imprezy jest scena artystyczna, na której w tym roku wystąpią:
14.00 Górnicza Orkiestra Dęta Wieczorek
15.45 Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Zawiercie"
17:00 proWOKALni
19:30 koncert zespołu No Staff

O godzinie 18:00 na placu obok rynku odbędzie się "Wesele na Nikiszu". Spektakl przygotowany został przez Teatr Gry i Ludzie specjalnie na tegoroczną Industriadę w Nikiszowcu i cieszył się olbrzymią popularnością. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć go ponownie.
Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.
Udział w imprezie jest bezpłatny.

Więcej informacji na profilu Jarmark Na Nikiszu.


27-28.07.2019 - godz. 12.00

Błonia siewierskiego zamku
Słowackiego 2A
42-470 SIEWIERZWSTĘP WOLNY

.
VIII Turniej Rycerski w Siewierzu

W 730 rocznicę Bitwy pod Siewierzem, w imieniu Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego oraz władz Miasta i Gminy Siewierz, zapraszamy na VIII Turniej Rycerski, który odbędzie się na błoniach siewierskiego zamku, a połączony zostanie z Jarmarkiem Średniowiecznym.


I. DATOWANIE:
XIII-XV wiek.

II. CZAS TRWANIA:
Turniej trwa w dniach 26-28 lipca 2019, jest to sobota i niedziela, ale będzie można przyjeżdżać już od piątku (26 lipca).

III. WYŻYWIENIE:
Dla uczestników VII Turnieju Rycerskiego zapewniamy wyżywienie w postaci półproduktów.
W sobotę biesiada.
W niedzielę śniadanie.

IV. PROGRAM:
Przewidziane w programie wstępnie są między innymi następujące dyscypliny (dojdą jeszcze inne):

1. Turniej Bojowy XIII wiek
2. Turniej Bojowy 1vs1 (XIV-XV w. Liga-BHP/ Długi Miecz Liga-BHP Miecz Krótki)
3. Turniej Bojowy WDR 3vs3 bohurt (BHP)
4. Turniej Łuczniczy
5. Turniej Tańców - nagrody finansowe
6. "Bieg Dam" lub "Bieg Damy i Rycerza"
7. Bieg Małej Damy
8. Turniej zapasów

DODATKOWO:

Sektor dla DZIECI w którym przewidujemy gry, zabawy, turnieje!
Turniej miecza gąbkowego dla dzieci.
Stragany rzemieślnicze.
"Błonia w ogniu" - Bitwa - XIII-XV wiek.

V. LOKALIZACJA:
Błonia Zamku Siewierskiego.

VI. ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia zaczynamy przyjmować pod adresem mailowym:
bractwosiewierz@gmail.com

Prosimy o załączanie do zgłoszenia konkretnych danych:
- Nazwa, tytulatura, skąd przybywacie;
- Liczba osób (walczący i cywile);
- Liczba namiotów;
- Dane kontaktowe (telefon);
- Jedynie osoby uczestniczące po raz pierwszy w siódmej edycji turnieju proszone są o dosłanie: zdjęcia (w strojach cywilnych i bojowych każdej osoby).

Proszę podpisywać się pełnym imieniem i nazwiskiem - swoim, faktycznym, urzędowym (nie pseudonimem), abyśmy wiedzieli kto jest kim i uniknęli chaosu.

Prawidłowe zgłoszenie powinno być przez nas potwierdzone mailowo, gdyby tak się nie stało, prosimy o telefon. Jesteśmy tylko ludźmi i może nam coś "umknąć"... Dziękujemy!

VII UWAGA!!!
Wszyscy walczący (nie tylko w szrankach) zobowiązani są do wzięcia udziału w bitwie na błoniach.

Dalsze szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.
Informacje podane powyżej mogą ulec nieznacznym zmianom.

VIII KONTAKT:
Telefon kontaktowy:
506277256 Marek Kuśmierski

517182928 Monika Banach-Kokoszka

IX I JESZCZE....
Rzemieślnicy zainteresowani wystawieniem swoich kramów proszeni są o kontakt z Moniką pod nr telefonu: 517182928

Uprzejmie przypominamy, że zgłoszenia na VIII Turniej Rycerski w Siewierzu przyjmowane są wyłącznie drogą mailową pod adresem: bractwo.siewierz@gmail.com

Dziękujemy za wyrozumiałość i Waszą obecność.

(Chcielibyśmy Was o czymś poinformować. Otóż nasz zamek, jak i cały Siewierz, leży na terenach strefy lotniska w Pyrzowicach. W związku z tym użycie wszelkich petard hukowych, rozbłyskowych czy świszczących, wymaga specjalnej, pisemnej zgody lotniska w Pyrzowicach (o którą się wnioskuje informacyjnie i pisemnie). Podobnie, gdy ma miejsce bitwa na naszych błoniach i użyta jest broń artyleryjska lub fireshow, wówczas też musimy wnioskować/informować lotnisko z podaniem konkretnych ram czasowych danego zdarzenia. Prosimy pamiętać o tym następnym razem i przekazać taką informację dalej.)


27.07.2019 - godz. 11.00
28.07.2019 - godz. ?

ul. Tuwima
TRZEBINIA
IMPREZA BILETOWANA

.
Akcja Burza - Zlot Militarny Trzebinia 2019

Akcja "Burza" to Zlot Militarny, który odbędzie się w ostatni weekend lipca w Trzebini.
Do atrakcji, które pojawią się podczas wydarzenia zaliczyć można:

1) 2 rekonstrukcje (po około 40 min, jedna w sobotę, druga w niedzielę),
2) pokazy dynamiczne, w których brać udział będą:
- czołgi,
- haubice samobieżne,
- transportery opancerzone,
- wojskowe Ciężarówki,
- jeepy,
- motocykle i wiele innego, ciekawego sprzętu.
Właściciele pojazdów będą w stanie odpowiedzieć Wam na pytania związane z ich eksponatami. Opowiedzą Wam historię tych urządzeń, przedstawią ich przeznaczenie - a w pokazach dynamicznych zobaczycie ich zastosowania.
3) Tory przeszkód dla dzieci i dorosłych.
4) Konkurencje wojskowe:
- rzut granatem,
- strzelanie,
- transport "rannego",
5) Dioramy (w głównej mierze z czasów II WŚ),
6) Wystawy broni (bardzo bogaty wachlarz począwszy od czasów II WŚ aż do dziś),
7) 2 strzelnice (paintball i ASG),
8) Większością dostępnych podczas zlotu pojazdów będzie można się przejechać.
9) Wykłady historyczne (dotyczące ważnych zdarzeń z czasów II WŚ),
10) Możliwość spotkania potomków Żołnierzy Armii Krajowej.

I wiele innych atrakcji, o których informować będziemy Was na bieżąco.

Główne cele imprezy to:

- zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń,
- przekazanie uczestnikom wydarzenia dużej porcji informacji historycznych w sposób przejrzysty, zrozumiały i interesujący,
- umacnianie poczucia patriotyzmu,
- podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowych,
- pielęgnowanie polskości, rozwijanie świadomości kulturowej, obywatelskiej i narodowej,
- wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej,
- promowanie jednostek proobronnych.

Informujemy, że impreza organizowana jest zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.


27-28.07.2019 - godz. 10.00

ZAMEK TENCZYN
ul.
RUDNO

IMPREZA BILETOWANA

.
Obrona Zamku Tenczyn przed Szwedem 1655 (edycja 2019)

Ogłaszamy wszem i wobec, że po raz IV pragniemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie osadzone w realiach potopu szwedzkiego AD 1655. Korpus Artylerii Zamku Tenczyn, Fundacja New Era Art Jana Potockiego oraz Stowarzyszenie Podolski Regiment Odprzodowy jako organizatorzy wydarzenia przy wsparciu rodziny Potockich zapraszają widzów i rekonstruktorów na wielką bitwę ze Szwedem w dniach 26-28.07.2019

W trakcie trwania wydarzenia możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem.

Przedstawiamy Państwu program wydarzenia. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i wszystko będziemy mogli Państwu pokazać :)

Program wydarzenia.

27 lipca 2019 r. (SOBOTA)

* 10.00 Otwarcie obozowiska wojskowego XVII w. Zwiedzanie obozu, pogadanki o wojskowości dawnej, prezentacja broni i wyposażenia XVII - wiecznego żołnierza wojsk autoramentu polskiego i zagranicznego. Życie obozowe z demonstracją sztuki kulinarnej.
* 12.00 Oficjalne otwarcie imprezy Salwa na otwarcie wydarzenia/prezentacja przybyłych grup
* 12.30 - 13.00 Pokaz muszkieterski regimentów polskich ( dziedziniec zamkowy)
* 13.00 - 13.30 Pokaz muszkieterski regimentów zachodnich (dziedziniec zamkowy)
* 14.00 - 14.30 Pokazy broni białej obu autoramentów (dziedziniec zamkowy)
* 15.00 - 16.00 - Koncert Rabussa (scena zamkowa)
* 16.00 - 16.30 Potyczka na dziedzińcu zamkowym ( Oddajcie Pułkowników)
* 17.00 - 17.30 Teatrum Divadlo Havran z Bratysławy
* 18.00-19.00 Bitwa na przedpolu zamkowym
* 20.00 Zamknięcie pierwszego dnia imprezy - salwa armatnia

28 lipca 2019 Niedziela

* 10.00 Rozpoczęcie drugiej części (dnia) wydarzenia
* 10.00 - 10.30 Pokazy oddziałów wojskowych (dziedziniec zamkowy)
* 11.00 - 11.45 Koncert na zamku zespołu Rabussa (scena na zamku)
* 12.00 - 12.30 Bitwa o żołd Szwedów - ucieczka wojsk szwedzkich (przed zamkiem)
* 13.00 - 13.30 Potyczka na dziedzińcu zamkowym "Dajcie mi ją za żonę"
* 14.00 - 14.45 Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży - bezpieczne szable, nauka tańca (dziedziniec zamkowy)
* 15.00 Zakończenie imprezy salwą z muszkietów

Dodatkowo:
W trakcie wydarzenia muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Rabussa z Moraw.
Prezentacja: stroje, broń i wyposażenie żołnierza z XVII w.
Stoiska rzemieślników oparte o ramy czasowe XVII w.
stragany (jarmark przedzamkowy),

W trakcie trwania wydarzenia możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem.
Wejście na zamek biletowane.


20-21.07.2019 - godz. ?

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
Skansen Chabówka
34-720 CHABÓWKAIMPREZA BILETOWANA

.
XV Parowozjada w Chabówce

Parowozjada to cykliczna impreza organizowana od 2005 roku, mająca charakter pikniku dla fanów kolei i rodzin z dziećmi. Program Parowozjady tradycyjnie obejmuje pokazy parowozów, zawody drużyn parowozowych, pokazy składów historycznych, przejazdy zabytkowym pociągiem i przejazdy w kabinie maszynisty.

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, prezentacja parowozów i pociągów historycznych odbędą się w sobotę 20 lipca w Skansenie w Chabówce, gdzie każdy parowóz, a później pociąg historyczny indywidualnie przejedzie przez Skansen umożliwiając miłośnikom kolparowozjada4ei i wszystkim naszym Gościom wykonanie fotografii. Przygotowaliśmy ogólnodostępnymi pociąg retro do i z Kasiny Wielkiej (przez Rabkę-Zdrój) . Polecamy dojazd do Chabówki regularnymi pociągami z Krakowa i Zakopanego.
W sobotę popołudniu, chętnych zapraszamy do przejażdżki pociągiem retro z Chabówki do Raby Wyżnej i z powrotem.
Oprócz pokazu parowozów, w niedzielę na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce odbędą się zawody drużyn parowozowych.

Naszym celem jest, aby w tym roku w imprezie wzięło co najmniej siedem parowozów:

parowozy OKz32-2, Ty2-911, Ty42-107, TKt48-191,oraz gościnnie
parowóz Ty42-24 z Pyskowic
parowóz TKh 05353 KSK Wrocław,
parowozy Pt47-65 i Ol49-59 z Parowozowni Wolsztyn.

Oprócz lokomotyw parowych będzie można zobaczyć w ruchu inne historyczne pojazdy jak, SM30-211, wagon motorowy SN61-168.

Tradycyjnie, ze Słowacji przyjedzie wagon modelarski, w którym będzie można podziwiać makietę kolejową w skali TT czyli 1:120. Makieta i wagon modelarski przyjedzie do nas z Komarna.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy nie lada gratkę. Udostępnimy symulator jazdy lokomotywy elektrycznej ET41, gdzie każdy chętny będzie mógł spróbować sił jako maszynista.
Oprócz symulatora zapraszamy na warsztaty Wiktora Niedzickiego, budowanie makiety klocków "Lego", animacje taneczne dla dzieci, balonowe atrakcje, wspólne malowanie największej lokomotywy, konkursy z nagrodami.
W tym roku, Skansen w Chabówce dysponujący największą i najbardziej różnorodną kolekcją taboru zabytkowego w Polsce przygotował w sobotę wieczorem pokaz sztucznych ogni. Czynne parowozy będą udostępnione do zwiedzania - również w kabinach maszynisty.
W programie pierwszego dnia znajdą się również m.in.: program artystyczny, konkursy i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.1

W niedzielę, na terenie Skansenu w godz. 9:00 - 16:00, zostaną zorganizowane przejażdżki w kabinie parowozu. Od godz. 13:00 rozpoczną się zawody maszynistów. Odpowiadając na Państwa oczekiwania z lat poprzednich, w niedzielę 21. lipca, uruchomimy, dodatkowo dwa ogólnodostępne pociągi retro na trasie Chabówka - Mszana Dolna - Chabówka.

SOBOTA 20.07.2019r.

* 09:18 Odjazd ogólnodostępnego pociągu retro ze stacji Chabówka do Kasiny Wielkiej (skład parowóz Ty42-107 + trzy wagony serii Bhixt + wagon nr 05701 Bhuxz - sprzedaż biletów tylko w pociągu, rozkład jazdy oraz specjalna taryfa - kliknij!
* 11:40 Przyjazd ogólnodostępnego pociągu retro z Kasiny Wielkiej do Chabówki (skład parowóz Ty42-107 + dwa wagony serii Bhixt + wagon nr 05701 Bhuxz). Uwaga pociąg kończy bieg w Skansenie! Sprzedaż biletów tylko w pociągu. Rozkład jazdy oraz specjalna taryfa - kliknij!
*
12:30-13:00 - Otwarcie imprezy "PAROWOZJADA 2019" w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce
* 13:00-13:45 Pokaz (parada) parowozów na terenie Skansenu udział biorą:
Pt47-65, Ol49-59, OKz32-2, Ty42-24, Ty42-107, 24, TKt48-191, TKh05353.
* 15:00-16:00 Pokaz 6 historycznych składów pociągów na terenie Skansenu. W jednym ze składów przygotowaliśmy niespodziankę!
* 16:10 Wyjazd ze Skansenu ogólnodostępnego pociągu retro z Chabówki do Raby Wyżnej (skład: parowóz Ty42-107 + trzy wagony serii Bhixt + wagon nr 05701 Bhuxz) + parowóz Ty2-91 - sprzedaż biletów tylko w pociągu,
* 17:55 Przyjazd do Skansenu ogólnodostępnego pociągu retro z Raby Wyżnej Zaryte (skład: parowóz Ty42-107 + trzy wagony serii Bhixt + wagon nr 05701 Bhuxz) + parowóz Ty2-911- sprzedaż biletów tylko w pociągu,
21:30 Atrakcja wieczoru w tym: pokaz sztucznych ogni, pokaz podświetlonych parowozów.
22:00 Zakończenie pierwszego dnia XV Parowozjady w Chabówce

NIEDZIELA 21.07.2019r.

* 09:00-13:00 Przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu po Skansenie - opłata 7 złotych/osoba
* 10:00-12:00 Przejażdżki drezyną kolejową Warszawa
* 09:50 Wyjazd ze Skansenu pociągu retro do Mszany Dolnej
* 11:40 Przyjazd do Skansenu pociągu retro z Mszany Dolnej
*
13:30-14:30 - Zawody maszynistów
* 14:25 Wyjazd ze Skansenu pociągu retro do Mszany Dolnej
* 16:15 Przyjazd do Skansenu pociągu retro z Mszany Dolnej
* 17:00 Zakończenie XV PAROWOZJADY


20-21.07.2019 - godz. ?

Jurajska Gmina Olsztyn
Pl. Piłsudskiego 10
42-256 Olsztyn/k. CzęstochowyWSTĘP WOLNY

.
IV JURAJSKI FESTIWAL SZTUKI I WINA

IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina odbędzie się w lipcu tego roku na Rynku w Olsztynie.
Tegoroczna edycja organizowana przez Gminę Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie odbędzie się w dniach 20-21 lipca 2019 roku. Będzie można skosztować wyrobów winnic z różnych regionów Polski, wziąć udział w profesjonalnych wykładach i degustacjach, przyglądać się gotowaniu na żywo. Goście będą mogli zakupić produkty regionalne na licznych stoiskach. Wydarzenie uświetnią m.in. koncerty zespołów: w sobotę "Need For Strings", a w niedzielę - "Czesław Śpiewa". Podczas Festiwalu wystąpią także liczne zespoły folklorystyczne. Nie zabraknie także innych atrakcji oraz zabaw dla najmłodszych.

IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina
Winnice i importerzy - wystawcy 2019

Festiwalowa paleta win z każdym rokiem jest ciekawsza. Można degustować wina nie tylko z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Podkarpacia, ale także z innych zakątków Polski, Europy i świata. Oto nasi winni wystawcy:

- Winnica Jana http://www.winnicajana.pl/,
- Winnica Melancholia https://www.facebook.com/WinnicaMelancholia-1800801673489932/;
- Winnica Zagardle (Alpintech Trade) http://winnicazagardle.pl/;
- Winnica Vetus http://www.winnicavetus.pl/;
- Winnica Julia http://winnicajulia.pl/;
- Winnica Chodorowa http://winnicachodorowa.pl/;
- Winnica Bugara https://www.facebook.com/winnicabugara;
- Gospodarstwo Rolne Piwnice Antoniego http://www.piwniceantoniego.eu/;
- Winnica Goja https://www.winnicagoja.pl/;
- Winnica na Jurze http://www.winnicanajurze.pl/;
- Podkarpacka Manufaktura Win http://manufaktura-win.pl/./www../PodkarpackaManufakturaWin/;
- Winnica Mnich https://www.facebook.com/winnicamnich/;
- Vinariams - Importer wina z Europy - http://www.vinariams.pl/;
- Troodos - Importer win cypryjskich - http://troodos.pl/;
- Winny Bułgar - wina bułgarskie i rumuńskie- Impotrer win z -
- Bułgarii i Rumunii http://www.winnybulgar.pl/;
- Frozo - Importer win - https://winicjatywa.pl/mapa-skle./frozo-twoje-wino-zakopane/#;
- Verte;
- Vino Divino (VDV) - https://www.facebook.com/vinodivino.info/;
- Vinori - Impotrer win z Niemiec - https://vinori.pl/;
- Otari-Pol (Niamori) - Importer win z Gruzji - http://niamori.pl/index.php;
- Winnice Eurazji - Importer win - https://www.facebook.com/Winnice-Eurazji-833906703363376/;

Więcej na rok.czestochowa.pl


18-21.07.2019 - godz. ?

Jurajska Gmina Olsztyn
Pl. Piłsudskiego 10
42-256 Olsztyn/k. Częstochowy.
Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze

Komisja Balonowa przy Aeroklubie polskim zdecydowała, że w tym roku Gminy Janów i Olsztyn, zorganizują Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze.

Po ubiegłorocznym sukcesie organizowanych przez nasze gminy Balonowych Mistrzostw Polski, Aeroklub przyznał nam prestiżowy przywilej zorganizowania Zawodów w 2019 r. Impreza zaplanowana została na 18-21 lipca 2019 roku, na terenie Gmin Janów i Olsztyn. O miejsce na podium walczyć będzie około 30 załóg. - Zawody są bardzo widowiskowe i atrakcyjne dla publiczności. Trudno wyobrazić sobie lepszą promocje dla naszych gmin - komentują włodarze Janowa i Olsztyna.
Ubiegłoroczne rozegrane na terenie Gmin Janów i Olsztyn Mistrzostwa Polski, odbywające się pod patronatem Ministra Sportu i Marszałka Województwa Śląskiego, były ogromnym sukcesem i bardzo podobały się licznie zgromadzonej publiczności. Zdjęcia balonów królowały na portalach społecznościowych i w wielu mediach. Impreza została uznana za najważniejsze wydarzenie roku 2018 przez kapitułę działająca przy Staroście częstochowskim.
Już dziś zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Balonowym Pucharze Polski Janów-Olsztyn 2019.

WSTĘP WOLNY


14.07.2019 - godz. 14.00

ZAMEK SIEWIERZ
ul. Tadeusza Kościuszki
SIEWIERZ.
Dwa Światy - Zlot Motoryzacyjny

Zapraszamy na zlot motoryzacyjny który nazwaliśmy Dwa Światy będzie to zderzenie aut zabytkowych czy jak kto woli klasycznych oraz samochodów po tuningu. Zapewnimy dobrą zabawę którą nagłośnią profesjonalni DJ-ie. Oczywiście nie obędzie się bez konkurencji dla jednego i drugiego świata jak i dla widzów i uczestników. Możemy obiecać że będzie się działo

WSTĘP WOLNY


12-14.07.2019 - godz. ?

Hala Widowiskowo-Sportowa w Bielsku-Białej
ul. Karbowa 26
43-316 Bielsko-Biała - Olszówka.
XVIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych
OPERACJA POŁUDNIE 2019

Hala Widowiskowo-Sportowa w Bielsku-Białej - widowiskowo-sportowa hala w Bielsku-Białej, usytuowana w dzielnicy Olszówka przy ulicy Karbowej 26, na terenach bezpośrednio sąsiadujących z Bielskim WORD-em i ZIAD-em.

WSTĘP WOLNY


07.07.2019 - godz.12.00

RYNEK GŁÓWNY
ul. Rynek
KRAKÓWWSTĘP WOLNY

IMPREZA BILETOWANA

.
Summer Jazz Festival Kraków 2019
ŚWIĘTO JAZZU TRADYCYJNEGO - "Niedziela Nowoorleańska"

Serdecznie zapraszamy na 24.edycję Summer Jazz Festival w Krakowie (dawniej: Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami). W programie ponad 100 wspaniałych wydarzeń muzycznych z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd jazzu prezentowanych w kilkudziesięciu popularnych lokalizacjach na terenie centrum Krakowa.

Gościć Państwa będą w tym roku m.in: tradycyjnie - słynna Piwnica pod Baranami, miejsce narodzin Festiwalu, popularny Harris Piano Jazz Bar, Radio Kraków, Muzeum Manggha, Auditorium Maximum, Pałac pod Baranami, kluby Piec Art, u Muniaka i Alchemia na Kazimierzu, a nawet... sam krakowski Rynek Główny!

Wśród zaproszonych ARTYSTÓW znajdziemy m.in Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Wojciecha Karolaka, zespoły jazzu tradycyjnego Old Metropolitan i Boba Jazz Band,Zespół Laboratorium, formację Friends of Jarek Śmietana (Karolak/Napiórkowski/Czerwiński/Dębski, Baron),basistę Krzysztofa Ścierańskiego, wibrafonistę Bernarda Maselego, Krzesimira Dębskiego,gitarzystę Marka Napiórkowskiego, pianistów Bogdana Hołownię, Vladislava Sendeckiego, Atom String Quartet, braci Oleś, Joachima Mencla,wokalistów Lorę Szafran, Grażynę Auguścik, Agę Zaryan, Dorotę Miśkiewicz i Marka Bałatę oraz młode pokolenie jazzmanów Adama Bałdycha, Pawła Kaczmarczyka i Kubę Płużka.

Nie zabraknie kultowego już ŚWIĘTA JAZZU TRADYCYJNEGO, "Niedzieli Nowoorleańskiej", z popularnymi koncertami w krakowskich kawiarniach, Paradą Nowoorleańską i koncertem na Rynku Głównym, która odbędzie się 7 lipca.

Zawitają do Krakowa także MIĘDZYNARODOWE GWIAZDY JAZZU: Nigel Kennedy, Mike i Leni Stern, Bill Evans z Zespołem Spy Killers, Terence Blanchard z The E-Collective czy EGM Trio (Erskine/Gomez /Moroni).

Wielbicieli muzyki FORTEPIANOWEJ zainteresuje z pewnością Solo Piano Week, w ramach którego odbędzie się cykl recitali fortepianowych w Klubie Piec Art oraz specjalny wieczór w Akademii Muzycznej, zaś SKRZYPCOWEJ - na specjalny koncert skrzypków jazzowych do Studia S5 Radia Kraków.

Szczegółowy PROGRAM znajdziecie Państwo pod linkiem:
https://www.cracjazz.com/pl/program/?fbclid=IwAR1LpSSzS8swndKhIqQ1NNTVp3JlyY6JIHxrMFa1bSDHheFFqaRG183yBGc

BILETY dostępne są w sprzedaży internetowej https://www.ticketmaster.pl/artist/summer-jazz-festival-krakow-bilety/997172 ORAZ stacjonarnej w Biurze Festiwalowym
na ul. Karmelickiej 52/1 z 10%-procentową zniżką (tu: płatność tylko gotówką).

CENY biletów:
Piwnica pod Baranami - koncerty codziennie o g. 21, bilety:60 zł
Harris Piano Jazz Bar - koncerty codziennie o g.21:30, bilety:40 zł
Piec Art - koncerty o g. 21, bilety: 30 zł
Alchemia i Akademia Muzyczna: 40 zł
Koncert Finałowy: 80 zł
Koncert Nigela Kennedy'ego i Mike'a Sterna - 170 i 220 zł
Koncert skrzypków jazzowych w Studio S5 Radio Kraków - wstęp wolny
Koncerty specjalne w Mangghdze - 120 zł

Do zobaczenia!!!


07.07.2019 - godz. 9.00

TARGOWISKO MIEJSKIE
ul. Gzichowska
BĘDZINWSTĘP WOLNY

.
KLASYCZNA NIEDZIELA

Przed nami pierwsza niedziela lipca czyli... Klasyczna Niedziela :) Wszystkich fanów motoryzacji zapraszam na Targowisko Miejskie.

W Będzinie pojawia się coraz więcej ciekawych klasyków, a goście przyjeżdżają do nas z coraz odleglejszych zakątków Polski
Przypominam o zbiórce karmy dla zwierzaków.


05.07.2019 - godz. 18.00

Górka Środulska
ul.3 Maja 51
SOSNOWIEC

IMPREZA BILETOWANA

-
Disco Summer Festival 2019: Sosnowiec w rytmie Disco

Już 5 lipca 2019 Sosnowiec ponownie stanie się stolicą Disco, a to za sprawą drugiej edycji największego Festiwalu muzyki tanecznej w południowej Polsce. Usłyszymy najlepszych z najlepszych, wystąpią m.in.:

* Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Polska
* Sławomir
* BOYS
* Power Play
* Piękni i Młodzi
* Long & Junior
* TOP GIRLS
* ShanteL
* Silver Dance
* DEJW
* Miły Pan
* Zespół Skaner
* Diadem
* Veegas
* Marcus

Bilety dostępne stacjonarnie w sklepach EMPIK & Media-Markt, oraz on-line: https://bit.ly/2Slxd8z
Uwaga, dzieci do 12 roku życia wstęp z opiekunem BEZPŁATNY.


29-30.06.2019 - godz. 16.30

nad zalewem miejskim "Mitręga"

ŁAZY.
Święto Kupały w Łazach - DNI ŁAZ

WSTĘP WOLNY


29-30.06.2019 - godz. 13.00

ZAMEK RABSZTYN

RABSZTYN.
XV Turniej Rycerski na Zamku w Rabsztynie

WSTĘP WOLNY


29.06.2019 - godz. 19.30

Stadion GLKS "Przemsza" Klucze
ul. Arabska 5
KLUCZE.
Koncert Pustynna BURZA

29 czerwca 2019 r. na Stadionie w Kluczach podczas PUSTYNNEJ BURZY odbędą się koncerty zespołów: SZTYWNY PAL AZJI i KOBRANOCKA. Już dzisiaj zapraszamy!

WSTĘP WOLNY


22-23.06.2019 - godz. 09.00

MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO
dawne lotniskO Rakowice-Czyżyny
al. Jana Pawła II 39
KRAKÓWIMPREZA BILETOWANA
Współrzędne GPS (Gmach Główny MLP):
N: 50° 4' 37" E: 19° 59' 23"

.
XV MAŁOPOLSKI PIKNIK LOTNICZY

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na XV Małopolski Piknik Lotniczy, który odbędzie się w Krakowie na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny 22-23.06.2019 r.

Na krakowskim niebie zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Zaprezentują się mistrzowie akrobacji oraz licznie przybyłe samoloty historyczne. W powietrzu nie zabraknie również maszyn dumnie noszących biało-czerwone szachownice.

Podczas Pikniku na jego uczestników czeka również wiele naziemnych atrakcji. Wśród nich znajdzie się możliwość zwiedzenia ekspozycji MLP (w tym wnętrz wybranych samolotów) oraz wzięcia udziału w prezentacjach grup rekonstrukcji historycznej, które zademonstrują historyczne i współczesne umundurowanie z uzbrojeniem a także przybliżą widzom "żołnierski folklor". Uczestnicy Pikniku będą mogli również skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej oraz handlowej, a najmłodsi ze strefy rozrywki.

Z lotniczym pozdrowieniem

Dyrektor Krzysztof Radwan
i Zespół Muzeum Lotnictwa Polskiego


Uwaga! W tym roku ze względu na zmianę układu komunikacyjnego w rejonie ul. Bora-Komorowskiego ponownie nie będą znajdować się kasy. Zapraszamy do kas od strony ulic: Ernesta Cieślewskiego, Seniorów Lotnictwa, Mariana Markowskiego (przy Gmachu Głównym MLP), Michała Życzkowskiego (przy kampusie Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej). Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.


22-23.06.2019

STADION im. J. Pawełczyka
ul. Sportowa
CZELADŹ.
DNI CZELADZI

22 czerwca (sobota)

16.05 CEZARY PAZURA
17.15 HURT
18.50 CZELADŹ ŚPIEWA 2019
21.10 FEEL

23 czerwca (niedziela)

16.05 FORMACJA CHATELET
17.40 CZELADZKIE TALENTY
19.30 DR MISIO
21.10 LADY PUNK


16.06.2019 - godz. 14.30

Stadion Śląski
ul. Katowicka 10
CHORZÓW
.
65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

16 czerwca na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego wejdziecie bezpłatnie

Zobaczcie na żywo największe gwiazdy lekkoatletyki na Stadion ŚląskiWSTĘP WOLNY


15-16.06.2019

PARK SYBERKA
BĘDZIN.
DNI BĘDZINA

Program:

sobota 15 czerwca

* 10.00 - 17.00 - Bitwa Graffiti
* 16.15 - Krzyk
* 17.30 - 4Dreamers
* 19.00 - Big Cyc
* 20.30 - Kasia Kowalska
* 22.00 - wyjątkowy pokaz cichych sztucznych ogni

niedziela 16 czerwca

* 16.15 - Fifidroki
* 17.30 - Marcin Wyrostek & CORAZON
* 19.00 - Czesław Śpiewa
* 20.30 - Anna Wyszkoni

Imprezę poprowadzą: Krzysztof Skiba i Ireneusz Bieleninik


15.06.2019 - godz. 16.00

LOTNISKO MUCHOWIC
ul.
KATOWICEIMPREZA BILETOWANA

www.fajera.com

.
FAJERA AIR SHOW!

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy - już 15 czerwca na katowicki Muchowiec powróci FAJERA! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 100-lecia Powstań Śląskich, a imprezę patronatem objął Marszałek Województwa Śląskiego.

W wydarzeniu udział weźmie m.in. słynna grupa lotnicza The Flying Bulls! W Katowicach zobaczymy:

Bombowiec B-25J "Mitchell"
Myśliwiec P38 "Lightning" (jedyny w Europie!)
Myśliwiec pokładowy US NAVY F4U-4 "Corsair"
North American T-28B "Trojan"

Podczas FAJERY ponownie wystąpi Lukasz Czepiela - pilot akrobacyjny i wyścigowy, mistrz świata Red Bull Air Race w klasie Challenger Cup!

Zobaczymy również:
Legendarny myśliwiec II wojny światowej P-51D Mustang
Grupę akrobacyjną Firebirds
Najszybszy samolot tłokowy w Polsce Yak-3U

Więcej informacji na temat kolejnych podniebnych atrakcji już wkrótce!

CENY BILETÓW:
21.03.2019 - do wyczerpania puli promocyjnej: 29,99 zł bilet normalny - WYPRZEDANY!
do 07.06.2019*: 39,99 zł bilet normalny / 139,99 zł miejsce siedzące na trybunie
08.06.2019 - 15.06.2019: 49,99 zł bilet normalny / 149,99 zł miejsce siedzące na trybunie

Bilet VIP: 299,99 zł (obejmuje miejsce parkingowe, miejsce na trybunie, ciepłe oraz zimne posiłki, napoje, poczęstunek alkoholowy).

* Start sprzedaży nastąpi po wyczerpaniu się puli promocyjnej

Osoby do 18 roku życia, weterani wojenni oraz osoby niepełnosprawne wchodzą na imprezę bezpłatnie.

Dodatkowe informacje na: www.fajera.com


07-09.06.2019

PARK SIELECKI
SOSNOWIEC.
DNI SOSNOWCA - Sosnowiec Fun Festival

Piątek, 7 czerwca

* 18.00 - L4
* 19.00 - Niadara
* 20.00 - Sosnowiecka Orkiestra Dęta
* 21.00 - Konopians

Sobota, 8 czerwca

* 18.10 - Łobuzy
* 19.15 - Alexia
* 20.20 - Boney M.
* 21.30 - Captain Jack

Niedziela, 9 czerwca

* 18.00 - Animators
* 19.00 - Eier
* 20.00 - Kult


08.06.2019 - godz. 21.30

Muzeum Ślskie
ul. Dobrowolskiego 1
KATOWICEWSTĘP WOLNY

www.industriada.pl

.
INDUnauci - widowisko multimedialne z muzyką na żywo
Finał INDUSTRIADY - święta Szlak Zabytków Techniki

Tylko podczas finału 10. INDUSTRIADY uruchomiona zostanie muzyczno-optyczna maszyneria wieży wyciągowej szybu Warszawa na terenie Muzeum Śląskiego. Strumień mocy, który zostanie uwolniony, wprawi w ruch wszystkich przybyłych na pokład gości, bo energia publiczności będzie Indunautom potrzebna na kolejne 10 lat żeglugi! Wielkie ruchome obiekty, muzyka na żywo, pokazy multimedialne i inne atrakcje już 8 czerwca! Więcej informacji wkrótce.

Więcej informacji:
www.industriada.pl
www.muzeumslaskie.pl
www.rik.katowice.pl

UWAGA! Podczas finału INDUSTRIADY obowiązuje bezwzględny zakaz lotu dronami nad terenem Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Idea, organizacja przestrzeni: Adam Kowalski, Tomasz Szabelski
Produkcja: Tomasz Szabelski
Kompozycja: Maciej Obara
Orkiestracja: Nikola Kołodziejczyk
Muzyka na żywo: Pasimito, Rube Świnye, Orkiestra Dęta Silenzio z Woli
Obiekty scenograficzne: Piotr Tetlak, Martyna Stachowczyk
W spektaklu bierze udział Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006
Kierownik artystyczny: Piotr Tetlak
Kostiumy: Natalia Rejszel
Współpraca scenograficzna: Krzysztof Urban, Piotr "Hary" Charytoniuk
Realizacja światła: LDS - Light Design Solutions
Kierownictwo techniczne: Paweł Stachowczyk
Producent i koordynator: Renata Stolarska
Współpraca przy realizacji: zespół Muzeum Śląskiego w Katowicach
Koordynacja działania: zespół Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

Śląskie. Pozytywna energia / Szlak Zabytków Techniki / Muzeum Śląskie / Regionalny Instytut Kultury w Katowicach


02.06.2019

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl
http://oldtimerbazar.pl

.
OldtimerbazaR

Handlowcy z Polski i zza wschodniej granicy. Od bielizny po buty i kaski, od części do motocykli po kompletne jednoślady. Akcesoria i biżuteria, opony i sakwy, owiewki i elementy wyposażenia, literatura, militaria, starocie i zabytki techniki. Sprawne motocykle na imprezę wjeżdżają za free - płacicie tylko za osoby które na nich siedzą. Ponadto: parking bezpłatny, piknikowa atmosfera i doskonała gastronomia.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie byli na OldtimerbazaR'ze w Sosnowcu podajemy adres: nowoczesna i przestronna hala Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec. Na miejscu mamy ogromne bezpłatne parkingi, które mogą pomieścić ponad 2 tysiące samochodów!

IMPREZA BILETOWANA


31.05-02.06.2019

HWS SPODEK
ul. Olimpijska
KATOWICEIMPREZA BILETOWANA

.
Siatkarska Liga Narodów mężczyzn - Katowice

Mistrzowie świata rozpoczną rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów przed własną publicznością. W Katowicach (31 maja - 2 czerwca) stawią się drużyny Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Australii. Najlepsi kibice na świecie i całe podium mistrzostw świata 2018 w jednym miejscu są gwarancją widowiska doskonałego!

Harmonogram

piątek, 31 maja 2019
17:30 - 20:00
USA - Brazylia
20:30 - 23:00
Polska - Australia

sobota, 1 czerwca 2019

14:00 - 16:30
Australia - Brazylia
17:00 - 20:00
Polska - USA

niedziela, 2 czerwca 2019

14:00 - 16:30
Australia - USA
17:00 - 20:00
Polska - Brazylia


18.05.2019 - godz. 21.30

Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu
ul. Chemiczna 12
SOSNOWIEC

IMPREZA BILETOWANA

.
Surrealistyczna noc w muzeum

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia!

Godz. 20.00 - spektakl ,,CCY-WITKAC-Y Menażeria" w wykonaniu aktorów Teatru Witkacego w Zakopanem /wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem 32 363 45 18/

Godz. 21.30 - otwarcie wystaw:

"Po drugiej stronie szafy. Interaktywna wystawa dla dzieci"

"Lekarze Zagłębia Dąbrowskiego - wybrane sylwetki" - ekspozycja przygotowana przez Komisję Historyczną i Ośrodek Dokumentacji Historycznej Śląskiej Izby Lekarskiej

Godz. 21.30 - "Salvador Dali. Boska komedia. Wystawa oryginalnych prac z prywatnej Kolekcji Kesauri" - zwiedzanie z przewodnikiem wystawy czasowej /wstęp płatny w promocyjnej cenie/

Godz. 22.00 Wykład: "Salvador Dali - geniusz czy hochsztapler?"

Zapraszamy!


18.05.2019 - godz. 16.00

MUZEUM MIEJSKIE
BĘDZIN.
Noc Muzeów 2019 w BĘDZINIE


18.05.2019 - godz. 19.00

Muzeum Śląskie
ul. Olimpijska
KATOWICE

IMPREZA BILETOWANA

.
Noc Muzeów 2019 w Muzeum Śląskim

Zapraszamy na Noc Muzeów 2019, która przebiegać będzie pod hasłem #naszeurodziny. Będzie to bowiem centralny punkt obchodów jubileuszu 90-lecia Muzeum Śląskiego.

W trakcie Nocy Muzeów tradycyjnie będzie można zwiedzić wszystkie wystawy, a dodatkowo wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Zajrzyj tam, gdzie na co dzień nie możesz wejść, poznaj pracowników działów, skorzystaj ze specjalnych atrakcji. Spotkania z kuratorami wystaw, warsztaty i zabawy plastyczne, kiermasz wydawnictw, fotobudka, pokaz filmu i wiele więcej czeka na naszych gości w dniu 18 maja 2019.

18.05 / sobota / 19:00 - 2:00 (ostatnie wejścia o 1:00)

Wstęp: 1 zł (na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc) / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

https://muzeumslaskie.pl/pl/kalendarium/noc-muzeow-2019/


18.05.2019 - godz. 16.00

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Plac Wojciecha Kilara 1
KATOWICE

IMPREZA BILETOWANA

.
Noc Muzeów 2019 w NOSPR

Program

Koncerty, warsztaty, wystawy, projekcje filmów i. kąpiel w dźwiękach - to wszystko czeka na każdego, kto odwiedzi NOSPR w Noc Muzeów!

Tego wieczoru nasze sale wypełnią atrakcje, których próżno szukać w codziennym repertuarze koncertowym! Od warsztatów dla dzieci w różnym wieku i wystawy instrumentów, przez koncert arii z oper, operetek i musicali oraz pokazu filmu "Kingsajz", ze ścieżką dźwiękową nagraną przez NOSPR, aż po zupełnie niezwykłą nocną kąpiel w dźwiękach gongu.

Program:

16:00 - 18:45 Przybij rurkę, czyli dźwięki w kolorach tęczy

Sala Kameralna

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci, wykorzystujące potencjał drzemiący w prostych, a jednocześnie niezwykle wszechstronnych bum bum rurkach (boomwhackers). Kiedy dodamy do niego nieograniczoną wyobraźnię i niespożytą energię dzieci, uzyskamy mieszankę, od której ściany NOSPR mogą nieźle zadrżeć. Zapraszamy do współtworzenia muzyczno-rytmicznego szaleństwa. Młodsze dzieci do wspólnej zabawy z rodzicem, starsze, do muzyczno-rytmicznej współpracy i interakcji z rówieśnikami, a wszystko to doprawione sporą dawką pozytywnej energii i śmiechu.

godz. 16.00 - 16.45 - dzieci 3-4 letnie w towarzystwie jednego rodzica/opiekuna

godz. 17.00 - 17.45 - dzieci 6-7 letnie

godz. 18.00 - 18.45 - dzieci 8-10 letnie

Zapisy od 9 maja od godz. 12.00, mailowo na adres: warsztaty@nospr.org.pl, potrwają do wyczerpania miejsc, o czym poinformujemy Państwa na stronie internetowej. Na każdy warsztat przyjmujemy 12 dzieci, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zapisane otrzymają mailowe ZAPROSZENIE na warsztaty. Nie otrzymanie takiego zaproszenia do dnia 14 maja oznaczało będzie, że dana osoba nie została zapisana z powodu braku miejsc.

Zapisy na warsztaty zakończone z powodu wyczerpania miejsc! BRAK MIEJSC!

Podczas warsztatów na sali (widowni) mogą przebywać osoby towarzyszące dzieciom (rodzice, opiekunowie, dziadkowie), jako obserwatorzy.

20:00 - 21:00 Operowe olśnienia - najsłynniejsze arie z oper, operetek i musicali.

Sala kameralna

Muzyczne atrakcje Nocy Muzeów w NOSPR rozpoczynamy w wielkim stylu! Najpiękniejsze arie z oper, operetek czy musicali zaśpiewają studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nie zabraknie przebojów z opery włoskiej, rosyjskiej, polskiej czy hitów z brodwayowskich musicali.

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie NOSPR w dniu imprezy od godz. 10:00!

od 20:30 Wystawa instrumentów orkiestrowych

Foyer

Jeśli kogoś ciekawi jak wyglądają z bliska instrumenty, które do tej pory znał tylko ze sceny to koniecznie powinien zawędrować do Foyer przed Salą Koncertową NOSPR. Od 20:30 prezentowane tam będą instrumenty orkiestrowe, na których nasi muzycy zagrali setki koncertów i nagrali dziesiątki płyt!


21:30 - 23:30 Filmowe fantazje - pokaz filmu "Kingsajz" w reż. Juliusza Machulskiego.

Sala kameralna

Nic tak nie podkręca klimatu filmu jak dobra muzyka! W NOSPRze wiemy o tym bardzo dobrze i dlatego w ciągu 85 lat naszej historii nagraliśmy ścieżki dźwiękowe do blisko 200 filmów! Jednym z nich był właśnie "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Muzykę napisał wówczas Krzesimir Dębski, który dyrygował również naszą orkiestrą podczas nagrań do filmu.

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie NOSPR w dniu imprezy od godz. 10:00!

23:30 - 01:50 Dźwiękowe deszcze - nocna kąpiel w dźwiękach gongu.

Sala koncertowa

Najlepszy sposób na niezapomniany finał Nocy Muzeów? Relaksująca kąpiel w dźwiękach gongów! Rytuał ten cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, nigdy jednak nie odbywał się w tak spektakularnej przestrzeni jak nasza Sala Koncertowa. Zachęcamy do zabrania własnych mat do jogi i zanurzenia się w kojące, przenikające ciało i umysł dźwięki, które Monika i Rafał Sandeccy wydobędą ze swych majestatycznych instrumentów!

Wydarzenie odbywa się w trzech turach po 20 minut, maksymalna liczba uczestników każdej tury to 70 osób. Darmowe wejściówki do odbioru przed wydarzeniem. Zalecamy przyniesienie własnej maty do ćwiczeń.

23.30 - 23.50 - 1 tura
23.50 - 00.10 - przerwa
00.10 - 00.40 - 2 tura
00.40 - 01.00 - przerwa
01.20 - 01.50 - 3 tura

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie NOSPR w dniu imprezy od godz. 10:00!

Ponadto w przestrzeniach NOSPR obejrzeć będzie można dwie wystawy fotograficzne.

Pierwsza dotyczy odbywającego się od 10 do 19 maja Festiwalu Katowice Kultura Natura "Kobieta" Na zdjęciach Jacka Poremby uwiecznione zostały nasze słuchaczki abonamentowiczki. Dzięki temu hasło przewodnie festiwalu zyskało nowy, niezwykle cenny wymiar.

Druga wystawa złożona jest ze zdjęć Bartka Barczyka, jednego z najbardziej cenionych fotografów muzyki klasycznej i nosi tytuł "Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach".

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie NOSPR w dniu imprezy od godz. 10:00!


11-12.05.2019 - godz. 10.00

WZGÓRZE ZAMKOWE
ul. Kołłątaja
BĘDZIN.
XVI TURNIEJ RYCERSKI

W tym roku podczas wieczornego koncertu w sobotę o 21,00 wystąpi zespół Cronica.
Młody, dynamiczny zespół łączący tradycyjną muzykę z nowoczesnym brzmieniem.
Zapowiada się wyjątkowo.

WSTĘP WOLNY


10.05.2019 - godz. 17.00
11.05.2019 - godz. 15.00
12.05.2019 - godz. 15.00

KOPIEC WOLNOŚCI
ul. Zwycięstwa 20
PIEKARY ŚLĄSKIE.
DISCO POLO Z RADIEM PIEKARY

WSTĘP WOLNY


04.05.2019 - godz. 16.00

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu
ul. Leśna
ZAWIERCIEIMPREZA BILETOWANA

.
Festiwal Disco Majówka // Zenek Martyniuk & Akcent w Zawierciu

W sobotę 4 maja 2019 z okazji majówki w Zawierciu wystąpią największe gwiazdy Disco Polo, w tym Zenon Martyniuk z zespołem Akcent. Zaśpiewa on swoje nieśmiertelne hity, takie jak "Przez twe oczy zielone", "Życie to są chwile", czy "Dziewczyna z klubu disco".

LINE-UP:

* Zenon Martyniuk & Akcent Polska
* Power Play z hitami "Lubisz to lubisz", czy najnowszym "Pendolino"
* Miły Pan - najnowsze odkrycie muzyki Disco, jego hity "Królowa" i "Małolatki" podbijają serca fanek... i wszystkie listy przebojów
* Silver Dance
* Black Lady
* Miglanc.

Nie stój w kolejkach w dniu imprezy, kup swój bilet w przedsprzedaży w promocyjnej cenie od 35zł!

Bilety już dostępne on-line na ? www.Zawiercie.PanBilet.pl oraz od poniedziałku 11.02.2019 stacjonarnie:

* Centrum Rozwoju Lokalnego Zawiercie, ul. Zaparkowa 23
* Miejski Ośrodek Kultury Zawiercie, ul. Piastowska 1,
a także u lokalnych promotorów.

Nie zwlekaj, ilość biletów w promocji ograniczona!
?? Uwaga, dzieci do 12 roku życia wstęp z opiekunem BEZPŁATNY?

Do dyspozycji gości będą zarówno miejsca siedzące na trybunach, jak i stojące na płycie.
Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy Bilety FAN, dające możliwość przebywania w strefie przed samą sceną,
a także ? Bilety VIP ?? obejmujące:

* piwo lane i napoje bez ograniczeń
* bezpłatny catering (ciepłe dania i zimna płyta)
* dostęp do strefy FAN pod sama sceną i krytej trybuny
* możliwość spotkania i zrobienia zdjęcia z gwiazdami imprezy
* wyjątkowy upominek w postaci płyty zespołu "Akcent" z autografem
* osobny parking i wejście bez kolejek.

Tego wieczoru nie może Cię z nami zabraknąć!?

Na wydarzenie zapraszają Miasto Zawiercie oraz PS Media.


01.05.2019 - godz. 19.00

Prking UM Sosnowiec
ul. Zwycięstwa 20
SOSNOWIEC.
Wolność Niezależność Muzyka - Świętujemy 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Świętujemy 15 lat Polski w Unii Europejskiej ! W Sosnowcu robimy to z przytupem - "Wolność Niezależność Muzyka"

Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44), Mietall Waluś, Zbigniew Hołdys i Iowa Super Soccer na jednej scenie.

1 maja, godz. 19, plac przed Urzędem Miejskim. Wielki koncert "Wolność Niezależność Muzyka"

WSTĘP WOLNY


05-07.04.2019 - godz. 10.00

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl

.
X Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting

Zapraszamy do udziału w 10-tej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting! EXPOHuntinig to marka rozpoznawalna w całej Europie, a targi odwiedzają goście nie tylko z całej Polski, ale również z Czech, Ukrainy, Słowacji, Węgier i Niemiec. Tegoroczne edycja odbędzie się razem z Targami Strzelectwa, Militariów i Survivalu - Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting - oraz Salonem Gospodarki Leśnej EXPOForest 2019. Zapraszamy od 5 do 7 kwietnia do Sosnowca!

www.expohunting.pl

IMPREZA BILETOWANA


16-17.03.2019 - godz. 10.30

Giełda SMK Katowice
ul. Kilińskiego 31,
SOSNOWIECwww.festiwal.kmd.plWSTĘP WOLNY
IMPREZA BILETOWANA

-
IV Festiwal "Kolej w Miniaturze"

Wielki interaktywny pokaz makiet i modeli kolejowych
Nauka i zabawa kolejkami dla dużych i małych

Serdecznie zapraszamy na czwarte już wydanie przesympatycznej imprezy organizowanej w połowie marca każdego roku, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem. Każdą z poprzednich imprez mile wspominają wielotysięczne rzesze zadowolonych zwiedzających, którym na tegorocznym Festiwalu pragniemy zapewnić nie mniejszą frajdę.

Festiwal "Kolej w Miniaturze" - w 2019 roku jest to czwarta edycja tej imprezy - to wielka, powszechna, niekończąca się zabawa kolejkami. Na Festiwalu Miłośnicy Kolei prezentują swe modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, bawią się w kolej, jeżdżą pociągami i co jest najważniejsze - wciągają w tę zabawę widzów, przybyłych na Festiwal gości. W mnogości przygotowanych atrakcji goście na każdym polu zainteresowania koleją, na każdym poziomie znajomości i zaangażowania, a przede wszystkim w każdym wieku, w tym najmłodsi mogą znaleźć coś dla siebie - od układania klocków na podłodze, zajęć plastycznych, sklejania prostych modeli, zdobywania sprawności uruchomienia kolejki, ćwiczenia sterowania lokomotywami i ruchem pociągów na makiecie do kontemplacji i dyskusji nad perfekcją odtworzenia taboru, linii i infrastruktury kolejowej, naśladownictwa w miniaturze prawdziwego ruchu kolejowego, jak i samodzielnego poprowadzenia na symulatorze ogromnej, prawdziwej lokomotywy.

Kolej była i jest najistotniejszym i najciekawszym wynalazkiem technicznym towarzyszącym egzystencji człowieka. Na przestrzeni dziejów powstawała i zmieniała się dostosowując się do jego potrzeb. Zawsze towarzyszyło jej hobby rozpamiętywania jej istnienia, kolekcjonowania jej przedmiotów, odtwarzania, modelowania w miniaturze taboru i infrastruktury kolei, czy też zabawy kolejką na wzór jej funkcjonowania.

Festiwal "Kolej w Miniaturze" służy zaprezentowaniu wiedzy, zbiorów i osiągnięć w dziedzinie kolejowego hobby. Zapraszamy do obejrzenia i zapoznania się z aktualnym dorobkiem modelarskim i kolekcjonerskim - modeli lokomotyw i wagonów, bogactwa różnorodnych makiet kolejowych, ruchu miniaturowych pociągów - odwzorowującym technikę i rozwój prawdziwej kolei w poszczególnych okresach historycznych, dyskusji, wymiany poglądów, zabawy kolejkami, jak i czynnego udziału w prowadzeniu miniaturowych pociągów po makiecie lub prawdziwej lokomotywy w kabinie symulatora. Nieodłącznym elementem Festiwalu jest też konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety, najciekawszy skład pociągu.

Festiwal "Kolej w Miniaturze" jest największą pod względem frekwencji imprezą kolejowo-modelarską organizowaną na południu Polski - w najliczniejszym w kraju skupisku ludzkim, w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej o bogatych tradycjach przemysłowych i technicznych.
Atrakcje festiwalu

Wielkie segmentowe/modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym. W 2019 roku po raz pierwszy będą obok siebie dwie takie makiety - jedna, jak co roku, w skali H0 i druga w skali TT, o którą prosiło wielu fanów TT-tki.
Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach z dużym pietyzmem odwzorowujące realną kolej.
Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata.
Makiety ćwiczebne, ruchowe, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg, sterować ruchem kolejowym, w tym wykonać manewry na stacji.
Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU07.
Zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym układanie i zabawy kolejkami, składanie i sklejanie prostych modeli.
Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

Miejsce festiwalu

Sala sportowa i pomieszczenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu , przy ul. Jana Kilińskiego 31 (po drugiej stronie torów przy stacji PKP w Sosnowcu, gdzie stoi widoczny z peronów pomnik-parowóz Ty51. Pod torami wiedzie tam przejście podziemne wprost z dworca na drugą stronę miasta.). Festiwal odbywa się w tym samym miejscu, co prowadzone w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Giełdy kolejkowe.

Termin Festiwalu

Sobota, 16 marca 2019, godz. 10:00 - 18:00
Niedziela, 17 marca 2019, godz. 10:00 - 18:00
z przerwą ruchową od 13:30 do 14:30
Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony.

Bilety wstępu

Wstęp na imprezę 5 zł. Dzieci do lat 12 - wstęp darmowy.

Na pokrycię części kosztów zorganizowania imprezy będziemy zbierać przy wejściu w formie datków po 5 zł. od osoby. Dzieci do lat 12 mają wstęp darmowy.

Organizator

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach
(organizator comiesięcznej giełdy modelarskiej w CKZiU w Sosnowcu)
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

Kontakt
Stowarzyszenie Miłośników Kolei
40-525 Katowice, ul. Kościuszki 182

Andrzej Wilk 601 433 075
Leszek Wala 603 453 399
Arkadiusz Krzempek 605 204 487
Kazimierz Łata 601 475 338

www.festiwal.kmd.pl


15-17.03.2019

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIECWszystkie aktualne propozycje można sprawdzić na stronie www.polskazobaczwiecej.pl

.
POLSKA - ZPBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY

W naszym regionie oferta obejmuje muzea, wejście do ZOO, kopalni, na koncert Zespołu Śląsk czy rejs statkiem. W atrakcyjnej cenie są też usługi noclegowe, trasportowe i gastronomiczne.

- Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny, Chorzów
- Śląski Ogród Zoologiczny, Chorzów
- Muzeum Śląskie, Katowice
- Muzeum Hutnictwa Cynku - Walcownia, Katowice
- Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Pszczyna
- Szyb Maciej, Zabrze
- Zamek Piastowski, Racibórz
- Kolej Linowa Czantoria, Ustroń
- Muzeum Powstań Śląskich, Świętochłowice
- Muzeum Miejskie ,,Sztygarka", Dąbrowa Górnicza
- Zespół Piesni i Tańca "Ślask" im. Stanisława Hadyny, Koszęcin
- Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego, Pszczyna
- Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej - Stara Fabryka, Bielsko-Biała
- Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej - Dom Tkacza, Bielsko-Biała
- Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Tychy
- Marina Gliwice, Gliwice
- Ośrodek Wypoczynkowy i Stacja Narciarska, Brenna
- Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie, Żarki
- Teatr Czarnego Tła, Chorzów
- Pałac Schoena Muzuem, Sosnowiec
- Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, Szczyrk
- Kompleks Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze
- Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK, Wisła
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Siedlec


16.03.2019 - godz. 18.00

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIEC.
IV DANIELÓWKA w Zabrzu. Wystąpi Józef Skrzek & Olga Szmidt

WSTĘP WOLNY


15.03.2019 - godz. 20.30

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIEC

MKS BĘDZIN MKS BĘDZIN

http://mksbedzin.pl

.
PLUSLiga Siatkówki Mężczyzn

MKS BĘDZIN
vs
Chemik Bydgoszcz

IMPREZA BILETOWANA


09-10.03.2019

Międzynarode Centrum Kongresowe
plac Sławika i Antalla 1
KATOWICE

Bilety:
https://bit.ly/2VuiR7J

www.zpav.pl/fryderyk/aktualnosci.php

.
FRYDERYK. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Już w sobotę 9 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędzie się FRYDERYK.Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której po raz 25. wręczone zostaną najważniejsze muzyczne nagrody w Polsce.

UWAGA! Po raz pierwszy można kupić na nią bilet!

Agnieszka Chylińska, NOSOWSKA, Kayah, Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Kortez, zespół Organek, Reni Jusis, Skaldowie, Lanberry - wszyscy artyści, którzy uświetnią galę swoimi występami, są laureatami lub byli nominowani do tej prestiżowej nagrody.

Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 17:30. Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.

10 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w ramach przerwy między dwiema galami rozdania nagród muzycznych, odbędzie się FRYDERYK.Festiwal.

Międzypokoleniowe spotkanie gwiazd podczas wspólnego koncertu Męskie Granie Orkiestra będzie z pewnością wyjątkowym wydarzeniem. Szczegóły tego specjalnego projektu pozostają tajemnicą, ale wiadomo już, że będzie on poświęcony klasyce polskiej piosenki z lat 80. Kierownictwo muzyczne Orkiestry obejmie Tomasz Organek, a na scenie wesprą go: Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska, Łąki Łan, i The Dumplings.

Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 15:00. Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.

IMPREZA BILETOWANA


02-03.03.2019 - godz. 10.00-18.00

Hala Sportowa "Na Skarpie"
ul. Frycza-Modrzewskiego 5
BYTOMhttp://bytom-model-festiwal.pl

WSTĘP WOLNY

.
XV Scale Modelling Festival / Festiwal Modelarski / Bytom 2019

O WYDARZENIU
Zapraszamy na jedną z największych imprez modelarskich w Polsce - XV Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu, który odbędzie się już 2-3 marca 2019. W 2018 roku na Festiwalu w Bytomiu startowało kilkuset modelarzy prezentując ponad 1 500 modeli, w tym ponad 1200 w kategoriach konkursowych! Ponad 40 firm wystawiło swoje produkty, a około 8 tysięcy osób odwiedziło nas w ciągu dwóch dni, uczestnicząc w wielu atrakcjach towarzyszących. W tym roku liczymy na więcej!

* KLASY STARTOWE DLA SENIORÓW

S1G samoloty 1:32 i większe HOBBY
S1O samoloty 1:32 i większe MASTER
StG samoloty o napędzie śmigłowym 1:48 - 1:50 HOBBY
StO samoloty o napędzie śmigłowym 1:48 - 1:50 MASTER
SoG samoloty o napędzie odrzutowym 1:48 - 1:50 HOBBY
SoO samoloty o napędzie odrzutowym 1:48 - 1:50 MASTER
S4 samoloty 1:72 HOBBY
S5 samoloty 1:72 MASTER
S6 samoloty do 1921 1:48 r. MASTER
S7 samoloty do 1921 r., 1:48 HOBBY
S8 samoloty wojskowe 1:144 HOBBY
S9 samoloty cywilne (bez podziału na skale) HOBBY
S10 szybowce cywilne (bez podziału na skale) HOBBY
S11 śmigłowce 1:72 HOBBY
S12 śmigłowce 1:48 i większe HOBBY
A1 artyleria 1:76 - 1:48 z wyjątkiem artylerii samobieżnej HOBBY
A2 artyleria 1:35 - 1:16 z wyjątkiem artylerii samobieżnej HOBBY
PG1 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 - 1:72 HOBBY
PG2 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 - 1:72 MASTER
PG3 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:48 HOBBY
PG4 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:48 MASTER
PG5 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35 - 1:24 HOBBY
PG6 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35 - 1:24 MASTER
PK1 pojazdy wojskowe kołowe 1:87 - 1:72 HOBBY
PK2 pojazdy wojskowe kołowe 1:87 - 1:72 MASTER
PK3 pojazdy wojskowe kołowe 1:48 HOBBY
PK4 pojazdy wojskowe kołowe 1:48 MASTER
PK5 pojazdy wojskowe kołowe 1:35 - 1:24 HOBBY
PK6 pojazdy wojskowe kołowe 1:35 - 1:24 MASTER
P16 pojazdy wojskowe gąsienicowe i kołowe 1:16 HOBBY
M motocykle HOBBY
PCO pojazdy cywilne osobowe HOBBY
PCC pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne HOBBY
PWR pojazdy wyścigowe i klasy WRC HOBBY
DS dioramy lotnicze HOBBY
DLm dioramy lądowe 1:87 - 1:72 HOBBY
DLm dioramy lądowe 1:87 - 1:72 MASTER
DLs dioramy lądowe 1:48 HOBBY
DLs dioramy lądowe 1:48 MASTER
DLd dioramy lądowe 1:35 HOBBY
DLd dioramy lądowe 1:35 MASTER
F1 figurka piesza do 1914 r. 1:35 - 1:24 HOBBY
F1a figurka piesza po 1914 r. 1:35 - 1:24 HOBBY
F1k figurka konna 1:35 - 1:24 HOBBY
F2 figurki piesza do 1914 r. 1:16 - 1:9 HOBBY
F2a figurki piesza po 1914 r. 1:16 - 1:9 HOBBY
F2k figurka konna 1:16 - 1:9 HOBBY
F3 popiersia HOBBY
F4 winiety (dominującym elementem są figury) HOBBY
SF modele sci-fi HOBBY
SFF figurki sci - fi HOBBY
O1 modele statków i okrętów, skala od 1:1 do 1:400 HOBBY
O2 modele statków i okrętów, skala 1:401 i mniejsze HOBBY
K modele kolejowe i pojazdy szynowe HOBBY
U uśmiechnij się (wszystko, co śmieszne i niezwykle i inne ) HOBBY
MWB Modele w trakcie budowy ( bez podziału na tematykę i skalę ) HOBBY
B budowle wszelkiego rodzaju HOBBY

WP1 Winiety pancerne 1/35 Hobby
WP2 Winiety pancerne 1/35 MASTER
WP3 Winiety pancerne 1/72 Hobby
WP4 Winiety pancerne 1/72 Master

* KONKURS "CZARNE DIAMENTY"

CD1 samoloty bojowe 1:32
CD2 samoloty bojowe 1:48
CD3 samoloty bojowe 1:72
CD4 pojazdy bojowe 1:35
CD5 pojazdy bojowe 1:72

* KLASY STARTOWE DLA MŁODZIKÓW ( HOBBY)

SMM samoloty skala 1:72
SDM samoloty skala 1:48
PMM pojazdy wojskowe kołowe i gąsienicowe skala 1:72
PDM pojazdy wojskowe kołowe i gąsienicowe skala 1:35
DM dioramy bez podziału na skalę i tematykę
IM wszystko inne co chcielibyście pokazać

* Juniorów obowiązują te same klasy co seniorów ,ale tylko w kategorii HOBBY

** * KATEGORIE SPECJALNE

* KATEGORIA SPECJALNA F-14 TOMCAT

Rozegrana zostanie w skalach 1/48 oraz 1/72 wśród seniorów.
Wybitne prace juniorów lub młodzików w tej tematyce też zostaną docenione.
Oceny będą dokonywali członkowie grupy Tomcatsky

* WRZESIEŃ 1939 1/72

Z uwagi na okrągłą rocznicę kategoria specjalna 3x1939 , a mianowicie pojazdy i samoloty z krajów POLSKA-NIEMCY-ZSRR.

* Kategoria specjalna Wingnut Wings
samoloty WWI 1/32

Do kategorii są dopuszczone tez modele innych producentów ale w skali 1/32 i o tematyce WWI.

** * Wyjaśnienie klas:

Klasa HOBBY skierowana do nowicjuszy startujących w konkursach.
Modele mogą być dowolnie waloryzowane.
Zawodnik nagrodzony w danej klasie w której startował i dostał wyróżnienie w roku następnym musi już startować w klasie MASTER.
Klasa nagradzana wyróżnieniem w postaci medalu i dyplomu.

Klasa Master skierowana do zaawansowanych modelarzy.
Modele mogą być dowolnie waloryzowane.
Klasa nagradzana odpowiednio I, II, III miejscem oraz dyplomem.

WINIETA PANCERNA

Nowość na naszym festiwalu.
To klasa skierowana do modelarzy wykonujących pojazdy pancerne i chcących je pokazać "w terenie".
W tej klasie mogą być prezentowane pojazdy na podłożu typu droga, trawa, itp.
Na podstawce musi znajdować się maksymalnie jeden pojazd i dozwolone są figury.
W odróżnieniu od klasy "pojazdy pancerne" tutaj jest oceniana całość kompozycji. Rozmiar prezentowanej podstawki nie powinien przekraczać wymiarów 30*20 cm.
Kategoria jest wspólna dla pojazdów kołowych , kołowo gąsienicowych, gąsienicowych.
Modele mogą być dowolnie waloryzowane.

BILETY
Wstęp bezpłatny, szatania obowiązkowa.

GDZIE
Hala Sportowa "Na Skarpie"
ul. Frycza Modrzewskiego 5a,
41-907 Bytom

WIĘCEJ INFORMACJI
Strona internetowa festiwalu, na której znajdziesz wszelkie potrzebne informacje:
http://bytom-model-festiwal.pl/index.php?lang=pl


25.02.2019 - godz. 20.30

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIEC

MKS BĘDZIN

.
PLUSLiga Siatkówki Mężczyzn

MKS BĘDZIN
vs
Cerrad Czarni Radom

http://mksbedzin.pl

IMPREZA BILETOWANA


23-24.02.2019 - godz. 11.00

PODZIEMIA BĘDZIŃSKIE
ul. Kołłątaja
BĘDZIN

MKS BĘDZIN

.
DNI OTWARTE BĘDZIŃSKICH PODZIEMIWSTĘP WOLNY


24.02.2019

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EIMPREZA BILETOWANA

.
OldtimerbazaR

Handlowcy z Polski i zza wschodniej granicy. Od bielizny po buty i kaski, od części do motocykli po kompletne jednoślady. Akcesoria i biżuteria, opony i sakwy, owiewki i elementy wyposażenia, literatura, militaria, starocie i zabytki techniki. Sprawne motocykle na imprezę wjeżdżają za free - płacicie tylko za osoby które na nich siedzą. Ponadto: parking bezpłatny, piknikowa atmosfera i doskonała gastronomia.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie byli na OldtimerbazaR'ze w Sosnowcu podajemy adres: nowoczesna i przestronna hala Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec. Na miejscu mamy ogromne bezpłatne parkingi, które mogą pomieścić ponad 2 tysiące samochodów!

Expo Silesia.

www.exposilesia.pl
http://oldtimerbazar.pl


09-10.02.2019 - godz. 10.00

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl
www.zkwp.katowice.pl

.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
CACIB Katowice 2019

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Katowice serdecznie zaprasza do udziału w XXIII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych, organizowanej w dniach 9-10.02.2019 w hali EXPO SILESIA zlokalizowanej przy ulicy Braci Mieroszewskich 124 w Sosnowcu.

Wszelkie informacje na naszej stronie internetowej www.zkwp.katowice.pl

IMPREZA BILETOWANA


05.02.2019 - godz. 20.30

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIEC

MKS BĘDZIN MKS BĘDZIN

.
PLUSLiga Siatkówki Mężczyzn

MKS BĘDZIN
vs
Asseco Resovia Rzeszów

http://mksbedzin.pl

IMPREZA BILETOWANA


02.02.2019 - godz. 17.00

Hala "Nowa" Politechnika Śląska
ul. Kaszubska 28
GLIWICE

MKS DĄBROWA GÓRNICZA MKS DĄBROWA GÓRNICZA

www.mks.dabrowa.pl

.
I Liga Siatkówki Kobiet

AZS Gliwice
vs
MKS Dąbrowa Górnicza

W sobotę do Gliwic zawita aktualny lider I ligi kobiet - MKS Dąbrowa Górnicza. Jeszcze w poprzednim sezonie dąbrowianki rywalizowały w LSK. Nie udało im się utrzymać na najwyższym poziomie, ale fakt bycia na szczycie tabeli wskazuje na to, że zespół ten chce wrócić do elity. W drużynie tej wciąż występuję wiele doświadczonych i ogranych siatkarek, co gwarantuje wysoki poziom widowiska. Gliwiczanki natomiast zrewanżować się za porażkę odniesioną w rundzie jesiennej. Przypomnijmy, że Akademiczki tanio skóry nie sprzedały, bo przegrały 1:3 w każdym secie zdobywając powyżej 20 punktów.
27.01.2019 - godz. 18.00

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIECIMPREZA BILETOWANA

.
ZAGŁĘBIOWSKI HORROR SHOW 2

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportów walki (i nie tylko) na drugą odsłonę gali ZAGŁĘBIOWSKI HORROR SHOW, która odbędzie się już 27 Stycznia 2019

Przed Nami 6 walk zawodowych, a w tym 2 walki w formule K1, oraz 4 walki w formule MMA!!!

W walce wieczoru na pewno zawalczy nasz TOPowy zawodnik Adrian "Ares" Błeszyński!

W trakcie trwania Gali odbędzie się również Koncert:
Bas Tajpan!

Miejsce: Hala MOSiR Sosnowiec ul. Żeromskiego 4C.

Start: godzina 18:00

Bilety dostępne od 40 PLN w:

- Sklep Kibica Zagłębiak (3 maja 11, Sosnowiec)
- Klub Manufaktura (Warszawska 12, Sosnowiec)
- Restauracja Czarci Młyn (Andersa 76, Sosnowiec)

*w dniu gali bilety będą dostępne w kasach od godziny 16:30.


26-27.01.2019 - godz. 10.00

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl
www.zkwp.katowice.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
VIII i IX Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych Expo Silesia - DogShow (DUO CAC)

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Będzinie zaprasza na VIII i IX Zimową Krajową Wystawę Psów Rasowych Expo Silesia - DogShow (DUO CAC). Około 1500 psów w ponad 200 rasach powalczy w najbliższy weekend o tytuł Zwycięzcy Wystawy.

Podczas wystawy będzie można także kupić wszystko, co potrzebne w profesjonalnej hodowli, a także zasięgnąć porady behawiorysty.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Sosnowiec i Prezydenta miasta Będzin.


VIII i IX Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych
ExpoSilesia-DogShow (DUO CAC)

Rozpoczęcie wystawy - godzina 10:00
Finały 15:00
Koniec wystawy około godziny 18:00

O tytuł ZWYCIĘZCY WYSTAWY będzie walczyć około1500 psów w ponad 200 rasach.
Podczas wystawy będzie można kupić wszystko co dotyczy psów a także zasięgnąć porady behawiorysty.
W trakcie wystawy będą przeprowadzane różne konkursy niespodzianki.

Ceny biletów:
7 zł - ulgowy
14 zł - normalny
Parking - 20 zł


21.01.2019 - godz. 20.30

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIEC

MKS BĘDZIN MKS BĘDZIN

.
PLUSLiga Siatkówki Mężczyzn

MKS BĘDZIN
vs
Indykpol AZS Olsztyn

http://mksbedzin.pl

IMPREZA BILETOWANA


11.01.2019 - godz. 17.30

Hala MOSiR w Sosnowcu
ul. Żeromskiego 4c
SOSNOWIEC

MKS BĘDZIN MKS BĘDZIN

.
PLUSLiga Siatkówki Mężczyzn

MKS BĘDZIN
vs
PGE Skra Bełchatów

IMPREZA BILETOWANA

http://mksbedzin.pl


04-06.01.2019 - godz. 10.00

Centrum Targowo-Wystawiennicze
Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124
SOSNOWIEC - ZAGÓRZE

Współrzędne GPS:
50o 18' 53.721" N
19o 11' 49.313" EExpo Silesia.

www.exposilesia.pl

IMPREZA BILETOWANA

.
11. edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych

Zapraszamy do udziału w 11. edycji Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych, która odbędzie się od 4 do 6 stycznia 2019 roku. Tradycyjnie, Sosnowiec stanie się miejscem spotkań hodowców gołębi pocztowych, poszukujących najlepszych produktów i usług. Nie zabraknie najpiękniejszych i najszybszych okazów nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Targi odbędą się wraz z 68. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych, organizowaną przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.

Targi EXPOGołębie to:

Najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej;
Oferta niemal 200 producentów, dystrybutorów i hodowców;
Kilkanaście tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy;
Najbardziej "międzynarodowe" targi w Expo Silesia - ponad 30% wystawców z zagranicy;
Wysoce satysfakcjonujące wyniki sprzedaży deklarowane przez wystawców;
Czołówka najszybszych i najpiękniejszych gołębi pocztowych w kraju;
Nowoczesny i bezpieczny obiekt: 13,5 tys. m2 powierzchni w pawilonie, wyposażonym w niezbędne media; ponad 20 tys. m2 powierzchni zewnętrznego terenu wystawienniczego; parkingi na 1500 samochodów;
Doskonała lokalizacja gwarantem dotarcia do klientów - bezpośrednia bliskość dwóch lotnisk międzynarodowych, autostrady, dróg szybkiego ruchu, ogromnej aglomeracji przemysłowej sprawia, że EXPOGołębie chętnie odwiedzają również goście ze Słowacji, Czech, Holandii, Belgii i Niemiec;
Doświadczenie i targowy sukces - kontynuowany wzrost najważniejszych wskaźników (liczby Wystawców, wielkości wystawy a przede wszystkim liczby Zwiedzających) daje nam dużą satysfakcję i dodatkowo zachęca do starań przy realizacji koeljnych edycji wydarzenia.

aktualizacja: czwartek, 07 listopad 2019.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Zebrał i opracował: DARIUSZ NOWAK (
nddg ).