-CO GDZIE KIEDY - RELIGIA


..
.....
....*


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA
Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


.
.
_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv

-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_02.08.2019 - godz. 11.00

BAZYLIKA NMPA
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

.
ODPUST PORCJUNKULI, POŁĄCZONY Z DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĄ KOBIET I DZIEWCZĄT

To bez wątpienia jeden z najważniejszych religijnie dni w roku w diecezji sosnowieckiej. 2 sierpnia w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywa się uroczystość odpustu porcjunkuli i pielgrzymka kobiet i dziewcząt. Serdecznie zapraszamy wszystkich, by w ten wyjątkowy dzień modlili się przy łaskami słynącej figurze Matki Zagłębia i Pani Dąbrowy Górniczej! Centralna suma odpustowa odprawiona będzie o g. 11.00.

Pozostałe Msze św. tego dnia odprawiane będą o g. 7.00, 9.00, 16.00 (w intencji małych dzieci i matek), 18.00 (z błogosławieństwem małżeństw) oraz o 20.00.

www.nmpanielska.pl

WSTĘP WOLNY


19.05.2019 - godz. 12.00

BAZYLIKA NMPA
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

www.nmpanielska.pl

.
Koncert Chóru "ITERIUM"

W najbliższą niedzialę 19 maja będziemy obchodzić 51 rocznicę koronacji łaskami słynącej figury N M Panny Anielskiej.

Z tej racji o godz. 12.00 będzie odprawiona Uroczysta Suma Odpustowa i kazanie wygłosi ks proboszcz z Katowic Piotr Brząkalik.

Również na tej Mszy Świętej będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa księdza Jacka Zdrach wikariusza naszej Parafii.

Tradycyjnie jest to również pielgrzymka mężczyzn i młodzieży męskiej do naszego sanktuarium dla wyproszenia potrzebnych łask za pośrednictwem Matki Bożej Królowej Anielskiej Patronki Dąbrowy Górniczej i Matki Zagłębia.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

WSTĘP WOLNY


10.03.2019 - godz. 12.00

BAZYLIKA NMPA
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZA.
DZIECEZJALNA PIELGRZYMKA AMAZONEK

Kobiety po mastektomii już kolejny raz przybędą do bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, by dziękować za dar zdrowia i prosić Anielską Panią o łaski dla siebie i swoich rodzin. Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek odbędzie się w niedzielę, 10 marca, o godz. 12.00.

Bazylika Matki Bożej Anielskiej

www.nmpanielska.pl

WSTĘP WOLNY


13.01.2019 - godz. 12.00

Kościół pw. Św. Marii Magdaleny
ul. Oświecenia 34
DĄBROWA GÓRNICZA - Ząbkowice.
Koncert kolęd

WSTĘP WOLNY


10-13.01.2019
13.01.2019 - godz. 16.00

Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu
Parafia pw. Nawiedzenia NMP
BĘDZIN - os. Syberkahttp://mfkip.pl

WSTĘP WOLNY

.
25 Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika BĘDZIN '2019

Jubileuszowy, 25. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika zaprasza do udziału w przesłuchaniach eliminacyjnych i oglądania finału w Będzinie!

Niezwykle cieszymy się, że od 25 lat możemy liczyć tysiące osób głoszących w najpiękniejszych pieśniach wieść o Dobrej Nowinie, która odmieniła świat!

Eliminacje do Festiwalu odbędą się w całej Polsce oraz na Ukrainie, Białorusi i Litwie w dniach 22 listopada - 27 grudnia 2018 r. Na zgłoszenia solistów, chórów i zespołów czekamy do 27 listopada. Na naszej stronie dostępny jest formularz zgłoszeniowy - od tego roku zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie tą drogą!

Uczestnicy biorący udział w przesłuchaniach na Litwie zobowiązani są do wypełnienia i przesłania formularza zgłoszeniowego do dnia 16 listopada 2018 r.

Finał Festiwalu w Będzinie odbędzie się dniach 10-13 stycznia 2019 r. i jak zwykle będzie w całości transmitowany w internecie!

Wkrótce więcej informacji!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Niezwykle miło nam poinformować, że istniejący od 1994 roku Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek od swojej XIX edycji zmienia nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Ta zmiana to tylko potwierdzenie tego, z czym w rzeczywistości mamy do czynienia od kilkunastu lat, kiedy po raz pierwszy utworzyliśmy rejon eliminacyjny na Ukrainie.
Dzisiaj, spośród 37 ośrodków eliminacyjnych, za naszą wschodnią granicą istnieją trzy - 2 na Ukrainie (w Równem, Żytomierzu) oraz w białoruskich Baranowiczach.
Ta liczba jest proporcjonalna do zainteresowania Festiwalem, na który corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Dzięki temu jesteśmy największą tego typu imprezą w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych.
Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje możemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek - tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski w Będzinie. Od samego początku Festiwal realizowany jest siłami społecznymi - ponad setka osób (w znacznej części młodzież) poświęca swój czas i wysiłek dla realizacji festiwalowych idei, jakimi są nie tylko umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie - uczestników prosimy o rejestrację, słuchających zapraszamy na przesłuchania, firmy i media zainteresowane patronatem i sponsoringiem prosimy o kontakt. Niech uniwersalne wartości, zawarte w Polskich kolędach, które śpiewają przecież także osoby nie utożsamiające się z Kościołem, utrwalą w nas świątecznego ducha, ożywiając wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne!

https://mfkip.pl/o-festiwalu


06.01.2019 - godz. 14.00

BAZYLIKA NMPA
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

www.nmpanielska.pl

.
Orszak Trzech Króli

06 stycznia w Uroczystość Trzech Króli podobnie jak to miało miejsce rok temu o godz. 14.00 od kościoła św. Barbary wyruszy Orszak Trzech Króli. Już dzisiaj zapraszamy do udziału. Trasa będzie podobna do ubiegłorocznej. Z placu obok kościoła św. Barbary przy wejściu do sztolni kopalni ulicami 3 Maja, Sobieskiego i św. Królowej Jadwigi do bazyliki. Zachęcamy do przygotowania strojów i Koron. Zapraszamy również osoby grające na instrumentach muzycznych do grania kolęd w czasie przemarszu. Orszak zakończy się w bazylice gdzie odbędzie się koncert kolęd pod przewodnictwem Orkiestry Miejskiej i solistów.

WSTĘP WOLNY

aktualizacja: sobota, 03 sierpień 2019.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Zebrał i opracował: DARIUSZ NOWAK (
nddg ).