-CO GDZIE KIEDY - RELIGIA
* GDZIE SIĘ WYBRAĆ * KULTURA i NAUKA * WYSTAWY I TARGI * SPORT i REKREACJA * NA MOTORY
* STRONA GŁÓWNA * SPIS STRON * GALERIA MULTIMEDIALNA * NOWOŚCI NA STRONIE


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
ZAPROSZENIA
|:
TO JUŻ BYŁO

Msza Święta (trydencka) w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego

W każdą 1-szą i 3-cią niedzielę miesiąca godz. 14.30
Bazylika NMP Anielskiej - Kaplica Św. Aleksandra
ul. Królowej Jadwigi 17 ; DĄBROWA GÓRNICZA

Mszę św. celebruje ks. Czesław Tomczyk.

Przed Soborem Watykańskim II Msza św. była sprawowana wyłącznie w tym rycie. Papież Jan Paweł II w motu proprio "Ecclesia Dei" z roku 1988 zachęcił księży biskupów, aby umożliwili uczestniczenie w liturgii trydenckiej wiernym przywiązanym do tej formy kultu. Papież Benedykt XVI określił szczegółowe przepisy w dokumencie "Summorum pontificium" z roku 2007.

_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv11-14.01.2018

Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu
Parafia pw. Nawiedzenia NMP
BĘDZIN - os. SyberkaWSTĘP WOLNY

.
22 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
'BĘDZIN 2018
Zapraszamy do udziału w 24. edycji największego festiwalu kolęd w Polsce!

I etap - PRZESŁUCHANIA ELIMINACYJNE - odbędą się w dniach 2-27 grudnia 2017 r. w blisko 40 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Szczegóły z datami eliminacji w poszczególnych miejscowościach w zakładce I ETAP.

Finał Festiwalu odbędzie się w Będzinie dniach 11-14 stycznia 2018.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 listopada 2017 r.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika
Rejestracja ON-LINE przez stronę http://mfkip.pl/rejestracja
Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 listopada 2017
Zapraszamy do udziału w 24. edycji największego festiwalu kolęd w Polsce!
http://mfkip.pl/
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


02.08.2017 godz. 11.00

BAZYLIKA MBA
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

www.nmpanielska.pl

-
Uroczystość Odpustowa Porcjunkuli i Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt

Tradycyjnie 2 sierpnia, w środę, z racji Odpustu Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej na swą diecezjalną pielgrzymkę przybędą kobiety i dziewczęta z całej diecezji. Centralna Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Skuchy rozpocznie się o g. 11. Spotkanie u Anielskiej Pani - Matki Zagłębia to wspaniała okazja, by za Jej wstawiennictwem podziękować Bogu za otrzymane dary oraz powierzyć swoje troski i kłopoty. Bóg nigdy nie szczędzi swych łask tym, którzy proszą o nie za pośrednictwem Matki Jego Syna!

Na wyjątkową Eucharystię zapraszamy wszystkie czcicielki Pani Anielskiej w każdym wieku, szczególnie te zrzeszone w kołach gospodyń (w regionalnych strojach), Żywym Różańcu, Sodalicji Mariańskiej, Legionie Maryi, Honorowej Straży NSPJ i innych ruchach - z pocztami sztandarowymi i chorągwiami.

Odpust Porcjunkuli i Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Sumie odpustowej o g. 11.OO przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Piotr Skucha.

Pozostałe Msze św. o godzinie 7, 9, 16 (w intencji matek i małych dzieci), 18 (w intencji narzeczonych i małżeństw) i 20.

Od 24 lipca do 1 sierpnia o g. 18 będzie odbywać się nowenna przed uroczystością. Jej trzy ostatnie dni (30 lipca - 1 sierpnia) będą miały charakter Triduum mającego bezpośrednio przygotować serca do pięknego przeżycia wielkiego święta.


23.07.2017 godz. 12.00

BAZYLIKA MBA
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZAwww.nmpanielska.pl

-
Uroczysta msza św. z racji Święta Policji

Kapelan dąbrowskich policjantów ks. kanonik Andrzej Stasiak ma zaszczyt zaprosić do Sanktuarium NMP Anielskiej przy ul. Królowej Jadwigi 17 w Dąbrowie Górniczej do udziału w uroczystej mszy św. z racji Święta Policji policjantów, ich rodziny, pracowników korpusu służby cywilnej oraz mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Zagłębia. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 23 lipca 2017 r. o godz. 12.00.

Bazylika Matki Bożej Anielskiej


21.05.2017 godz. 12.00

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

.
Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieży Męskiej

Solidarność serdecznie zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieży Męskiej do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, która odbędzie się w dniu 21 maja br.

Uroczysta Suma w przypadającą jednocześnie uroczystość odpustową w 49 rocznicę koronacji łaskami słynącej figury NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odprawiona zostanie o godz. 1200, a przewodniczyć jej będzie ks. Arcybiskup Stanisław Nowak.

WSTĘP WOLNY


12-15.01.2017

Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu
Parafia pw. Nawiedzenia NMP
BĘDZIN - os. SyberkaWSTĘP WOLNY

.
23 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
im. ks. Kazimierza Szwarlika - 'BĘDZIN 2017


To już dwudziesty trzeci raz, kiedy w Będzinie można przedłużyć radość Świąt Bożego Narodzenia wsłuchując się w brzmienie najpiękniejszych kolęd i pastorałek w najlepszych interpretacjach.

Od 12 do 15 stycznia odbędzie się tam Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największy w Polsce kolędowy przegląd. W grudniowych eliminacjach prowadzonych w całej Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi udział wzięło 1500 solistów, chórów i zespołów.

Najlepsi z nich wystąpią od 12 do 14 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie (ul. Sportowa), stając przed publicznością oraz jury, w skład którego wchodzą profesorowie polskich akademii muzycznych - Jerzy Rachubiński, Wiesław Delimat i ks. Paweł Sobierajski. Przesłuchania od czwartku do soboty odbywają się w godzinach 9.00 - 20.30 (w sobotę do 18.00).

15 stycznia o g. 16 najlepsi z najlepszych, wybrani przez reżysera - Dariusza Wiktorowicza, zaprezentują się podczas Koncertu Galowego w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka w Będzinie. Na koncert złożą się nie tylko występy uczestników, ale także przygotowane przez Festiwal i Fundację Warsztat Wiedzy filmy przybliżające bożonarodzeniowe tradycje. W jednym z nich o zwyczajach kulinarnych opowiedzą Robert Makłowicz i Piotr Bikont.

Dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać w styczniu do Będzina całość przesłuchań finałowych oraz Koncert Galowy będą transmitowane na żywo w jakości HD na stronie www.mfkip.pl. To ponad 30 godzin transmisji! Sama realizacja Koncertu Galowego wymaga pięciu stanowisk kamerowych i prawie 2 kilometrów kabli wizyjnych i dźwiękowych. Przy scenie stanie też kamera w technologii 360 stopni, dzięki której widzowie siedzący w domach poczują się jakby byli na koncercie - będą mogli obracać obraz pod dowolnym kątem i na bieżąco śledzić to, co dzieje się na scenie, a także reakcje widzów.

Wstęp na przesłuchania i Koncert Galowy jest wolny!

Partnerem strategicznym 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek jest Polska Spółka Gazownictwa.

Drodzy Uczestnicy i Przyjaciele Festiwalu! Życzymy Wam, abyście usłyszeli w ciszy swoich serc ten głos, oznajmiający, że Bóg się rodzi, aby nas przemieniać, błogosławić i dzielić wszystkie radości i smutki. Życzymy, abyście także Wy - najpiękniejsze głosy w Polsce! - byli tym głosem dla innych. Błogosławionych Świąt, których radość opromieni cały 2017 rok!

Mamy dla Was szczególną niespodziankę - świąteczne życzenia od Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta. Ich rozmowa o świątecznych tradycjach kulinarnych już 15 stycznia podczas Koncertu Galowego 23. MFKiP. Zapraszamy do Będzina i na www.mfkip.pl, gdzie będzie można obejrzeć transmisję na żywo!


08.01.2017 godz. 9.45-10.45

Kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego
ul. Kosmonautów 9
DĄBROWA GÓRNICZA - Gołonóg20030502 DG - Gołonóg. Kościół pw. Św. Rafała kalinowskiego na Osiedlu Kasprzaka. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

.
ZAPRASZAMY NA KONCERT DO KALINOWSKIEGO

wystąpią:
Pedagodzy i Studenci Akademii Muzycznych w Polsce
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars Et Gloria 2017

koncert poprowadzi
ks. Paweł Sobierajski - tenor, konferansjer

w programie usłyszymy:
najpiękniejsze kolędy i utwory sakralne
modlitewne arie oratoryjne i operowe
oraz pieśni różnych kompozytorów ze światowego repertuaru

WSTĘP WOLNY


06.01.2017 - godz. 19.00

Kościół pw Św. Antoniego z Padwy
ul. Kościelna 20
DĄBROWA GÓRNICZA
GOŁONÓGKościół pw Św. Antoniego z Padwy

www.sanktuariumswantoniego.pl

.
Koncert Mariusza Kalagi i Scholki Antolki

Serdecznie zapraszamy!

WSTĘP WOLNY


06.01.2017 godz. 16.45

Sanktuarium NMP Anielskiej
ul. Królowej Jadwigi 17
DĄBROWA GÓRNICZABazylika Matki Bożej Anielskiej

.
KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK


Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta zaprezentuje się w koncercie świąteczno-noworocznym w piątek 6 stycznia 2017 roku. Początek o godz. 16.45 w sanktuarium NMP Anielskiej. Będzie to popołudnie z kolędami i pastorałkami. Orkiestrę poprowadzi Ireneusz Duster. Z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewają Iwona Zięba, Karolina Żelichowska, Grzegorz Dowgiałło oraz Łukasz Baruch. Podczas koncertu nie zabraknie również gospodarza, a więc ks. Andrzeja Stasiaka.

WSTĘP WOLNY


06.01.2017 godz. 12.00

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie
al. Kołłątaja
BĘDZIN.
Orszak Trzech Króli

Po raz piąty w Będzinie!
Niesamowite wydarzenie czyli Orszak Trzech Króli już 6 stycznia. Wyruszymy w koronach na głowach i ze śpiewem kolęd na ustach. Te uliczne jasełka odbywać się będą w ponad 500 miastach. To okazja do wspólnego radosnego świętowania Bożego Narodzenia! Do zobaczenia w piątek 6 stycznia o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie (Al.Kołłątaja).

WSTĘP WOLNY


24-26.12.2016

Kościół pw Św. Antoniego z Padwy
ul. Kościelna 20
DĄBROWA GÓRNICZA
GOŁONÓGKościół pw Św. Antoniego z Padwy

www.sanktuariumswantoniego.pl

.
Boże Narodzenie z żywą szopką

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH A ZWŁASZCZA DZIECI JAK CO ROKU W CZASIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA NA ŻYWĄ SZOPKĘ DO FRANCISZKANÓW W SANKTUARIUM ŚW. ANTONIEGO NA GÓRCE W DĄBROWIE GÓRNICZEJ. CHCEMY WSPÓLNIE RAZEM Z WAMI ORAZ ZE ŚW. FRANCISZKIEM I ŚW. ANTONIM Z PADWY ŚWIĘTOWAĆ RADOŚĆ PRZYJŚCIA NA ŚWIAT NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA:)

KOLĘDOWANIE NA GÓRCE
Koncert Przemka Smolarskiego z Przyjaciółmi

Zapraszamy bardzo serdecznie :-)
Kolędowanie na Górce :-)
Przemysław Smolarski i Przyjaciele :-)
26 grudnia godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy!

WSTĘP WOLNY

aktualizacja: czwartek, 16 listopad 2017.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.