-CO GDZIE KIEDY - NA MOTORY


..
.. ...
.. ..*


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA
Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


.
.
_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv10.04.2021 - godz. 12.00

parking przy McDonald's - godz. 14.00
Al. Józefa Piłsudskiego 37
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

były dworzec PKP Moszczenica
ul. prof. Rudolfa Ranoszka 24a
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

GPS: 49,944250, 18,544610WSTĘP WOLNY

-
XII Bura Suka 2021 - Motocyklowe Pożegnanie Zimy
WRM MC Poland chapter Jastrzębie-ZdrójJeśli rządzący pozwolą i covid to takie są plany :
Termin: 10 kwietnia 2021
Start imprezy : godz. 12.oo
Miejsce: Jastrzębie-Zdrój, ul.Ranoszka 24 a (były dworzec PKP Moszczenica) Clubhouse WRM MC Poland chapter Jastrzębie-Zdrój
Zbiórka na paradę: godz. 14.00
Start Parady: 14.30
Miejsce; parking przy McDonald's
Trasa parady: jak w ub. roku ok. 8km

TRASA PARADY

Afterparty: do rana
W programie jeszcze:
Palenie Burej Suki-Zimy
Koncert, zabawa i to wszystko co powinno byś na tej imprezie
Jadło i picie też będzie dostępne


10-11.04.2021 - godz. 10.00

SANKTUARIUM ŚW. OJCA PIO
Święta Górka Przeprośna
Ośmiu Błogosławieństw, Siedlec
42-224 MSTÓW

Współrzędne Sanktuarium Św. Ojca Pio
N 50°49.220'; E 19°14.110'

JASNA GÓRA
CZĘSTOCHOWA

WSTĘP WOLNY

-
XVII Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 202111 kwietnia 2021 r. to termin otwarcia sezonu 2021 w Częstochowie. Na "Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego" zaprasza Was oczywiście organizator czyli Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Prawdopodobnie Program spotkania wyglądał będzie klasycznie od lat. W niedzielę zbiórka na Górce Przeprośnej i około godziny 10.00 rusza oficjalna kolumna motocykli na Jasną Górę. Około godziny 12.00 - Msza Święta, następnie święcenie motocykli.


24.04.2021 - godz. 10.00 - 15.00

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
ul. Klasztorna 4
Licheń StaryWSTĘP WOLNY

-
IX edycja Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych.Oficjalnie chcielibyśmy was zaprosić na IX odsłonę Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu. Wydarzenie odbędzie się 24.04.2021

Rok przerwy to zdecydowanie za dużo dlatego w tym roku nie może was zabraknąć. Zeszły rok dosyć mocno skomplikował organizację tego typu wydarzeń, w tym roku zamierzamy wam to wynagrodzić ! Jak? ... Obserwujcie stronę i wydarzenie gdzie na bieżąco będziemy dodawali wszystkie informację. Bądźcie czujni !

Do zobaczenia


23.05.2021

POLSKAwww.gentlemansride.com/blog/dgr-2021

REJESTRACJA

WSTĘP WOLNY

-
X DISTINGUISHED GENTLEMANS RIDE '2021

Ogłoszenie o nowej dacie
Niedziela 23 maja 2021 r. Na całym świecie
Zapisz datę i zarejestruj się wstępnie, aby dołączyć do eleganckich jeźdźców na całym świecie.Od naszego inauguracyjnego roku w 2012 roku, The Distinguished Gentleman's Ride odbywa się w ostatnią niedzielę września. Przez 9 długich lat wielu z nas niezłomnie jeździło w deszczu i wietrze; poświęcony zbieraniu funduszy i podnoszeniu świadomości na temat raka prostaty i zdrowia psychicznego mężczyzn.

Potem przyszedł rok 2020 i na chwilę zmieniła się cała struktura DGR. Jadąc solo, zebraliśmy niesamowitą kwotę dla Movember i zbliżyliśmy się do siebie jako społeczność, dzieląc się naszymi historiami i powiązaniami ze sprawą. Spoglądając w 2021 r., Z niecierpliwością czekamy na powrót na drogę, aby jeździć i świętować 10-lecie DGR.

Wiemy, jak ważne jest fizyczne połączenie się z naszą społecznością. Imprezy grupowe DGR są integralną częścią wspólnego świętowania, więc w 2021 roku zmieniamy się i wstrząsamy, aby nas zbliżyć wcześniej.

Distinguished Gentleman's Ride od 2021 roku na stałe przeniesie się do maja, a następny przejazd odbędzie się w niedzielę 23 maja 2021 roku

. Nowy majowy termin otworzy sezon jeździecki dla wielu z naszych wytwornych ludzi na półkuli północnej, a także dla tych na Półkula południowa nadal będzie w stanie utrzymać względną suchość i cieszyć się dniem. Jest to znacząca zmiana, na którą zdecydowano się ze względu na przeważające opinie naszych jeźdźców i wolontariuszy z całego świata, w oparciu o wpływ, jaki pogoda wywarła na bezpieczeństwo naszych imprez w ostatnich latach.

Twoi gospodarze-wolontariusze i ich zespoły ciężko pracują, aby ich przejażdżki odbywały się w maju, a rejestracje na DGR 2021 będą otwarte od końca marca. Więc nie odkładaj jeszcze swojego tweedu, będziesz go ponownie potrzebować, aby 23 maja 2021 r. Jeździć elegancko i dbać o zdrowie mężczyzn!

Umieść tę datę w swoich kalendarzach i przygotuj się na obchody 10 lat DGR. Pracujemy nad tym, aby był to największy jak dotąd rok i jesteśmy zdeterminowani, aby móc świętować tę okazję w prawdziwie eleganckim stylu!

Zarejestruj się wstępnie na www.gentlemansride.com i przygotuj się do wytwornej jazdy 23 maja 2021 roku!

=====================

THE DISTINGUISHED GENTLEMAN'S RIDE I FUNDACJA MOVEMBER PRACUJA RAZEM Z ABY ZWRÓCIC UWAGE NA TEMATY ZWIAZANE Z PROBLEMAMI ZDROWIA MEZCZYZN.

W THE DISTINGUISHED GENTLEMAN'S RIDE JEDZIEMY W JEDNYM CELU.

Skupiamy sie na dzentelmenach, którzy otrzymali trudna lekcje zyciowa. W szczególnosci gromadzimy fundusze na najnowoczesniejsze badania nad rakiem prostaty oraz programami zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom, w ramach naszej misji wspierania zdrowia mezczyzn na swiecie. Fundusze te sa przez nas nadzorowane i inwestowane przez naszego partnera, Movember Foundation, która jest najwieksza na swiecie organizacja zajmujaca sie zdrowiem mezczyzn.

RAK PROSTATY

Rak prostaty jest drugim najczesciej rozpoznawanym nowotworem u mezczyzn. Fundacja Movember jest najwiekszym fundatorem programów raka prostaty na swiecie.

Czym jest rak prostaty?

Gruczol krokowy jest gruczolem polozonym bezposrednio pod pecherzem, przed jelitami. Wytwarza plyn, który chroni i wzbogaca nasienie. Rak prostaty pojawia sie , gdy niektóre komórki gruczolu krokowego rozmnazaja sie znacznie szybciej niz normalnie, co powoduje powstanie guza. Nieleczone komórki raka prostaty moga ostatecznie rozprzestrzenic sie z prostaty i zaatakowac odlegle czesci ciala, szczególnie wezly chlonne i kosci, wytwarzajac wtórne guzy w procesie znanym jako przerzuty.

Jednym z najbardziej niepokojacych aspektów choroby jest to, ze wiekszosc nowotworów prostaty NIE MA objawów we wczesnych stadiach.

Jakie sa faktory ryzyka raka prostaty?

Rak prostaty dotyka tylko mezczyzn, poniewaz kobiety nie maja gruczolu krokowego. Czynniki ryzyka w rozwoju choroby obejmuja:

Wiek: Im starszy mezczyzna, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze zdiagnozowano u niego raka prostaty. Jesli masz 50 lat lub wiecej, porozmawiaj z lekarzem o testach PSA.

Historia rodziny: Mezczyzna z ojcem lub bratem, u którego wystapil rak prostaty. Jesli jestes w rodzinie,w której rak wystepowal, powinienes porozmawiac z lekarzem na temat testów PSA.

Pochodzenie etniczne: rak prostaty wystepuje czesciej u mezczyzn pochodzenia afrykanskiego i afro-karaibskiego. Jesli masz 45 lat lub wiecej, skontaktuj sie z lekarzem w sprawie testów PSA.

Wiecej informacji na temat diagnostyki raka prostaty, opcji leczenia i wsparcia znajdziesz w sekcji Movember.com.

ZAPOBIEGANIE SAMOBÓJSTWOM , ZDROWIE PSYCHICZNE MEZCZYZN

3 z 4 samobójców to mezczyzni

Kazdego roku 510 000 mezczyzn umiera z popelniajac samobójstwo. To jedna smierc na minute. To musi sie zmienic.

Przyczyny samobójstwa sa zlozone. Nie ma jednego powodu, dla którego ludzie odbieraja sobie zycie, ale wiemy, ze mozna zredukowac ryzyko popelnienia tego czynu i poprawic zdrowie psychiczne mezczyzn . Musimy zajac sie nieleczonymi chorobami psychicznymi wsród mezczyzn.

Zbyt wielu mezczyzn walczy z depresja i walczy samotnie, bez zadnego wsparcia z zewnatrz. Nie jest wstydem aby sprawdzac swoje zdrowie psychiczne i zeby rozmawiac o kondycji psychicznej ludzi Ci najblizszych. . Nasi przyjaciele z Movember stworzyli kilka przydatnych przewodników, które moga pomóc Ci zaczac to robic.

The Distinguished Gentleman's Ride i Movember Foundation przelamuja bariery psychiczne, które maja mezczyzni , ale potrzebujemy twojej pomocy.


17-18.07.2021 - godz. 10.00

Hala Pod Dębowcem
ul. Karbowa 26
BIELSKO-BIAŁA
www.motoshowbielsko.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Moto Show Bielsko-Biała '2021Zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji na MOTO SHOW Bielsko-Biała 17-18.07.2021! Nie może Cię w tym dniu zabraknąć Hala pod Dębowcem Bielsko-Biała.

Dla Fanów 2-óch kółek mamy wiele atrakcji podczas Moto Show:

- Zlot Motocyklowy 2 dni 17-18 Lipca 2021
- Konkursy dla uczestników miedzy innymi: najładniejszy polski motocykl, motocykl zlotu, najstarszy motocykl, najgłośniejszy wydech i inne
- Mistrzostwa Polski GP Gymkhana
- Symulator Jazdy na jednym kole
- Symulator jazdy na kolanie
- Hamownia motocyklowa
- Wystawa motocykli
- Pokazy Stuntu
- Akrobacje quadem
- Enduro
- Jazdy testowe 10 motocyklami Harley Dawidson ( Niedziela )
- Wybory Miss
- Pokazy tańca i wiele innych
- Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Dla najładniejszych maszyn przygotowaliśmy miejsce wystawowe na hali głównej.
To nie wszystko podczas Show zaprezentujemy całą historię motoryzacji i ogromną ilość atrakcji dla zwiedzających.

DODATKOWE ATRAKCJE:

. Wystawa ofert salonów samochodowych, motocykli oraz akcesorii motoryzacyjnych
. Zlot pojazdów modyfikowanych - TUNING / STANCE / CAR PROJECT
. Zlot samochodów Amerykańskich - AMERICAN CARS & CUSTOM
. Wystawa samochodów marzeń - DREAM CARS
. Zlot motocykli - MOTOCYCLE EVENT
. Zlot pojazdów zabytkowych - CLASSIC CARS
. Amatorskie zawody car audio - CAR AUDIO
. Międzynarodowe zawody - CAR AUDIO (Niedziela)
. Zawody samochodowe - RALLY SPRINT
. Zawody - WRAK RACE
. Zawody - RC
. Lot helikopterem - Air taxi ( każdy może przelecieć się helikopterem )
. Pokazy rowerowe - W wykonaniu Mistrzów ekstremalnych dziedzin rowerowych
. Pokazy - DRIFT/ STUNT/ AKROBACJE QUADEM / SAMOCHODY TERENOWE
. MOTOCROSS
. Drift taxi, Rally taxi, Wrak taxi, - chętnych zapraszamy na prawy fotel do samochodów mających ponad 600 km

Pokazy - POLE DANCE, TWERK, MYJNIA BIKINI, WYBORY MISS
MOTO SHOW
ZAPRASZAMY 17-18 LIPIEC 2021
OD 10:00 DO 19:00
Hala pod Dębowcem
ul. Karbowa 26

Więcej na stronie:
www.motoshowbielsko.pl


08.08.2021 - godz. 9.00

Grota Lurdzka
Góra Św AnnyWSTĘP WOLNY

-
XIX Pielgrzymka motocyklistów na Górę Św. AnnyGóra Świętej Anny położona jest na terenie województwa opolskiego, należy do diecezji opolskiej. Wioska liczy około 350 mieszkańców. Najbliższe miasta to Kędzierzyn-Koźle,Strzelce Opolskie oraz Zdzieszowice. Przez Górę Św. Anny przebiega autostrada A4, przez co dojazd do sanktuarium jest bardzo ułatwiony.
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_06.12.2020 - godz. 12.00

Dom Dziecka im. Św. Dominika Savio
ul.
SARNÓWWSTĘP WOLNY

.
XI MOTOMIKOŁAJE
MotoPogorianie

Dom Dziecka im. Św. Dominika Savio w Sarnowie

Zbliżamy się coraz bliżej do 06.12.2020r. MotoMikołaje które to Grupa Motocyklowa MotoPogorianie organizuje dla Domu Dziecka w Sarnowie.

Zachęcamy serdecznie do włączenia się w tą akcję,bo tak naprawdę każdy z Nas może być Tym Świętym Mikołajem i przyczynić się do tego ,aby świąteczne chwile były dla dzieciaków radosne.

Charytatywna zbiórka słodyczy trwa do 04.12.2020r.

Dziękujemy za każdy gest w tych tak trudnych i ciężkich czasach.

Chętnych MotoMikołajów którzy chcieli by jechać do Domu Dziecka w Sarnowie i przekazać paczki dzieciakom, zapraszamy na Plac Papieski w Sosnowcu od strony Rydza Śmigłego - Parking dnia 06.12.2020r. Godz.11-00 Godz.11-15 ruszamy do dzieciaków.

Pozdrawiam z Motocyklowym LWG

aktualizacja: poniedziałek, 25 styczeń 2021.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.
Zebrał i opracował: DARIUSZ NOWAK (
nddg ).