-CO GDZIE KIEDY - KULTURA i NAUKA
* GDZIE SIĘ WYBRAĆ * WYSTAWY I TARGI * SPORT i REKREACJA * RELIGIA * NA MOTORY
* STRONA GŁÓWNA * SPIS STRON * GALERIA MULTIMEDIALNA * NOWOŚCI NA STRONIE


Strona Mieszkańca Miasta DĄBROWA GÓRNICZA

Strona Mieszkańca Miasta
DĄBROWA GÓRNICZA


|:
ZAPROSZENIA
|:
TO JUŻ BYŁO

_


ZAPROSZENIA ^^ DO GÓRY ^^vv W DÓŁ vv


(KONCERTY, SPOTKANIA, ODCZYTY, KONKURSY, IMPREZY PLENEROWE ITP)


19.01.2018 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

NA ZAPROSZENIA

-
KONCERT NOWOROCZNY


21.01.2018 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Hity Karnawału - Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band21 stycznia o godz. 17:00 na karnawałowej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi znana i lubiana Orkiestr Rozrywkowa Sojka Band pod batutą Jerzego Sojki. Wraz z solistami zaprezentuje koncert Hity Karnawału!

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy - Jerzego Sojki, wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalno-instrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

Wraz z orkiestrą wystąpią soliści:
Elżbieta Gawlak
Agnieszka Ozorek
Grzegorz Janus


25.01.2018 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

IMPREZA BILETOWANA

-
Wyprawy na krańce Ziemi - Słodki świstak na szlakuPrezentacja pokazująca trzydniową eskapadę po bieszczadzkich połoninach człowieka, którego "słodkim" bagażem jest cukrzyca. jak można pogodzić wielogodzinną wędrówkę z wieloletnią chorobą?


26.01.2018 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert na dwa fortepiany - Dombrova Piano DuoMuzyczni przyjaciele PKZ - Dombrova Piano Duo - wystąpią w koncercie na dwa fortepiany 26 stycznia o godzinie 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. W programie koncertu, oprócz muzyki klasycznej, znajdą się również aranżacje prawdziwych przebojów, pokroju Bohemian Rhapsody zespołu Queen. Z całą pewnością szykuje się wspaniały koncert, bo z takich właśnie słyną Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk.

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki nauczycielce mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej. Okres dalszej edukacji muzycznej, to współpraca obydwu muzyków z mgr Marią Zegalską. Rozpoczynając studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. zw. Józefem Stomplem, adt. dr. hab. Magdaleną Lisak, adt. dr. Piotrem Sałajczykiem. Krzysztof Włodarczyk natomiast z prof. zw. Zbigniewem Raubo, asyst. Piotrem Banasikiem oraz asyst. Łukaszem Trepczyńskim. Ostatnie lata dla duetu są bardzo owocne, dzięki koncertom na najwyższym poziomie budują mocną markę rodem z Dąbrowy.

W programie koncertu m.in.:

Dymitr Szostakowicz Concertino a-moll op. 94 na dwa fortepiany
Edward Grieg Tańce norweskie op. 35 na fortepian na cztery ręce
Leonard Bernstein Tańce symfoniczne z West Side Story na dwa fortepiany (aranżacja J. Musto)
Queen Bohemian Rhapsody na dwa fortepiany (aranżacja V. Stern)


27.01.2018 - godz. 19.00

Villa Moda
ul. T. Kościuszki 4b
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

-
Noworoczny Wieczór KabaretowyNoworoczny Wieczór Kabaretowy to kolejna edycja imprezy, którą rozpoczynamy z przytupem. Wystąpią Laureaci Największych Festiwali Komediowych w Polsce, Stand Uper Mieszko Minkiewicz i Paulina Potocka z Białegostoku. Wszystkiego dopełni nowy materiał Antoniego Gorgonia Gruchy z Dąbrowy Górniczej. A na koniec jako "truskawka" na torcie wystąpi Kabaret Weźrzesz, utytułowany telewizyjny kabaret ze Skarżyska-Kamiennej. Prowadzący Damian Kubik.
Serdecznie Zapraszamy.


28.01.2017 - godz. 15.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA Kameralna im. Michała Spisaka
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Karnawał przebojów - koncert rodzinnyZapraszamy rodziny z dziećmi na kolejny koncert kameralny z cyklu Tajniki muzyki. Tym razem czeka nas wspólna podróż po największych przebojach muzyki rozrywkowej. "Autostop", "O mnie się nie martw", "Volare", "La bamba", Karin Stanek, Elvis Presley, ABBA, Boney M, to niewielka część zestawu wykonawców i szlagierów doskonale znanych rodzicom i dziadkom. Karnawał to znakomita okazja aby ponadczasowe szlagiery poznały również dzieci. Przy akompaniamencie fortepianu do zabawy i wspólnego śpiewania zaproszą młodzi wokaliści: Joanna Smajdor (finalistka "The Voice of Poland") i Kamil Gaciek.

Wykonawcy:

Joanna Smajdor - śpiew
Kamil Gaciek - śpiew
Adam Snopek - fortepian

Jolanta Schmidt - prowadzenie

Zapraszamy na pozostałe koncerty rodzinne:

18 lutego - Malowane smyczkami
11 marca - Piosenka nie tylko dla dzieci
7 kwietnia - Humorystyczny poranek muzyczny (koncert w ramach akcji Szafa dzieciaka)
13 maja - Mocne brzmienia gitarowe
6 czerwca - Tańce z różnych stron świata (koncert symfoniczny)


04.02.2018 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert Karnawałowy - Miejska Orkiestra DętaDrugi z koncertów karnawałowych w Pałacu Kultury Zagłębia. 4 lutego o 17:00 w taneczne rytmy zabierze nas Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej pod kierownictwem Ireneusza Dustera, która wystąpi wraz z zaproszonymi solistami.

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Miejska Orkiestra Dęta jest również Stowarzyszeniem, które zostało zarejestrowane w 2008 roku. Celem stowarzyszenia jest między innymi planowanie i organizowanie stałych imprez z udziałem orkiestry na przestrzeni roku, współdziałanie z instytucjami i ośrodkami kultury w mieście w celu stworzenia wspólnej i bogatej bazy kulturalnej miasta i regionu, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi w mieście.


11.02.2010 - godz. 10.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Tajemnica skarbu na kurzej nóżce
Niedzielne Poranki Teatralne
(przedstawienie interaktywne)Bajka opowiada historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, by wraz z nim stawić czoła swoim lękom. Przedstawienie zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb poznawanych historii dzieci pobudzają swoją wyobraźnię, rozwijając tym samym swoją kreatywność.


11.02.2018 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Koncert Wiedeński - Największe przeboje Johanna Straussa, najpiękniejsze arie i duetyNajwiększe przeboje Johanna Straussa oraz najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich - to czeka nas 11 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Kultury Zagłębia, kiedy na scenie Sali Teatralnej zobaczymy i usłyszymy Koncert Wiedeński w wykonaniu wybitnych polskich solistów oraz Kameralny Zespół Straussowski.

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza oraz Kraina Uśmiechu.
Publiczność usłyszy m.in.:
Walc Nad Pięknym Modrym Dunajem, Arię Barinkaya Wielka sława to żart,
Duet wszech czasów Usta milczą dusza śpiewa czy polkę Tritsch- Tratsch.

Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. 


12.02.2017 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA konferencyjna I, 218
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Rodzinny bal karnawałowyKarnawał to czas radości, zabawy i spotkań dla dużych i małych. Z myślą o tych ostatnich, Pałac Kultury Zagłębia tradycyjnie organizuje Rodzinny bal karnawałowy. To będzie idealna okazja do wspólnego świętowania w przyjaznej atmosferze i międzypokoleniowej integracji. Rozrywkom, konkursom i warsztatom będzie towarzyszyć muzyka oraz - lubiane szczególnie przez najmłodszych - zabawy z kolorową chustą i tunelem animacyjnym. Nieodłączym elementem pałacowego balu są przebrania, a kostiumową inspirację można czerpać ze zdjęć z poprzedniej edycji. Bal odbędzie się 12 lutego o godz. 17:00.

Bilety obowiązują uczestników (dzieci), opiekunowie wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.


13.02.2018 - godz. 17.00 i 20.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Pikantni - spektakl komediowy"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta.

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie... Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują?

Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.

Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Obsada:
Doris - Barbara Kurdej-Szatan
Bea - Anna Mucha
Christoph - Mikołaj Roznerski-oficjalny profil
Alex - Michał Ziembicki

Organizator:
Impresariat Adria Art i Pikantni


14.02.2018 - godz. 16.00

CH POGORIA
Króla Jana III Sobieskiego 6
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

WSTĘP WOLNY

-
Nazywam się Miliard
Dąbrowa Górnicza Przeciwko Przemocy"Nazywam się Miliard - Dąbrowa Górnicza" to część światowej akcji przeciwko przemocy wobec kobiet. Uczymy się tańczyć, solidaryzujemy i lokalnie współdziałamy przeciwko przemocy wobec kobiet, ale też przeciwko przemocy w ogóle.

14 lutego o 16.00 spotykamy się zatańczyć w przestrzeni publicznej, okazując gest solidarności z ofiarami przemocy, bez względu na wiek, płeć czy poglądy. Dąbrowa Górnicza, po raz drugi dołączy do ponad 200 krajów na świecie i 70 miast w Polsce, które wspierają akcję przeciwko przemocy, zainicjowaną w 2011 r.

Można dołączyć do finału lub okazć aktywne wsparcie na próbach lub ćwicząc we własnym gronie lub placówce. Materiały są dostępne na: http://nazywamsiemiliardd.wixsite.com/dg2017/events , dostępne filmy krok po kroku :). Zapraszamy również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, migające.

Do akcji zapraszamy całą społeczność - w każdym wieku, kobiety, mężczyzn, seniorów, młodzież i dzieci, NGO, instytucje, firmy prywatne, osoby indywidualne czy funkcyjne. Podobnie jak w zeszłym roku - będziemy razem!!!

W 2018 Nazywam się Miliard- Dąbrowa Górnicza odbywa się pod
>> Patronatem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


14.02.2018 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
AMOR TOUR - SORRY BOYS - koncert walentynkowyMuzyka i miłość - jedno bez drugiego byłoby bezwartościowe, dlatego jak inaczej spędzić święto zakochany, jak nie w muzycznej atmosferze. Pałac Kultury Zagłębia zaprasza na koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu Sorry Boys! 14 lutego o 19:00 grupa zawita do Sali Teatralnej PKZ w ramach trasy Amour Tour, umilając wszystkim parom ten szczególny dla nich czas.

Sorry Boys - zespół zadebiutował w 2010 r. albumem Hard Working Classes, wydanym przez Mystic Production. Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród słuchaczy i recenzentów. Już przed wydaniem debiutanckiego krążka grupa została zauważona zarówno w Polsce, jak i za granicą. Grupa zdobyła statuetkę Best New Band Poland, a w 2009 r., decyzją kapituły PAM London, Sorry Boys otrzymał nagrodę Największa Nadzieja 2009 w ramach PAM London Awards. W listopadzie 2013 r ukazała się druga płyta zespołu Vulcano. Swoim drugim albumem Sorry Boys ponownie narobili sporo zamieszania wśród wielbicieli muzyki i dziennikarzy. Płyta znalazła się również wysoko w wielu podsumowaniach najlepszych płyt 2013. Trzeci album grupy zatytułowany Roma ukazał się w listopadzie 2016 roku. Napisany w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Roma przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu. - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska. Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Album "Roma" został nominowany do Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna.

Skład zespołu:

Bela Komoszyńska - śpiew, instrumenty klawiszowe
Tomasz Dąbrowski - gitara
Piotr Blak - gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Gołyźniak - perkusja


16.02.2018 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
30-lecie zespołu IRA - koncert16 lutego o 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 30-lecia legendy polskiego rocka - zespołu IRA. W Sali Teatralnej PKZ usłyszymy najwieksze przeboje grupy!

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt.IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA - Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodzi swoje 30-lecie istnienia.

Skład zespołu:

Artur Gadowski - wokal
Wojtek Owczarek - perkusja
Piotrek Sujka - bas
Piotr Konca - gitara
Sebastian Piekarek - gitara


16.02.2018 - godz. 19.00

HALA WIDOWSKOWO-SPORTOWA "CENTRUM"
ul. Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAhttp://ajoanna.com/wydarzenia?eid=63309

IMPREZA BILETOWANA

-
Wielka Gala Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZEMAZOWSZE należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych mód jesteśmy sobą. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, MAZOWSZE powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.

Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty zespołu były pierwszym kontaktem z polską kulturą. "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał MAZOWSZE perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Zespół MAZOWSZE występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.

120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).


17.02.2018 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Mężczyzna idealny - spektakl terapeutyczny17 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy do Sali Teatralnej PKZ na spektakl terapeutyczny Teatru Palladium pt.: Mężczyzna idealny, który opowiada historię sławnego showmana przeżywającego kryzys osobowości, czego skutkiem jest zapisanie się na terapię dla znerwicowanych mężczyzn.

Opis spektaklu: Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy'om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i bio-genetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą "wyprodukowania" mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej "wyhodować" pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego? Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości - może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról - jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem rozbierany poker, jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają.

Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat...

Organizator:

Agencja Artystyczna
MEG-ART SHOW Sterniuk Małgorzata
tel. 887 090 020
biuro@e-kabarety.pl


18.02.2018 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Ta najważniejsza chwila - Mariusz Kalaga & Bernadeta KowalskaKoncert Ta najważniejsza chwila, to spejalny koncert dąbrowskiej gwiazdy muzyki pop i country, mistrza szlagierów - Mariusza Kalagi - oraz gwiazdy śląskiej sceny muzycznej - Bernadety Kowalskiej - wraz z muzycznymi przyjaciółmi. Muzyczna uczta odbędzie się 18 lutego o 16:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Mariusz Kalaga - piosenkarz obdarzony głosem o dużej skali, uczestnik wielu festiwalii spektakli muzycznych w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Turcji, Algierii i U.S.A. Znany publiczności z TV programów Gali piosenki biesiadnej i Imiennik Dwójki Zbigniewa Górnego. Stały uczestnik (od 17 lat) Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie. Dawniej organizator i producent artystyczny wszelkich inicjatyw muzycznych Pałacu Kultury Zagłębia m.in. Międzynarodowego Pikniku Country w Dąbrowie Górniczej (16 edycji), czy np. cyklu spotkań i koncertów Z muzyką bliżej Europy.

Bernadeta Kowalska - jedna z najbardziej popularnych i lubianych wokalistek śląskiej piosenki. Jej utwory można stale usłyszeć i zobaczyć w śląskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Od najmłodszych lat ciągnęło Ją do muzyki, choć jej wyuczonym zawodem jest krawcowa, a wybranym zawodem roliniczka. W ubiegłym roku świętowała swoje 10-lecie kariery artystycznej. W 2011 roku została nagrodzona przez Sejmik Śląski Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.


22.02.2018 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Dmitry Shishkin & Reed Connection Quartet - koncertPałac Kultury Zagłębia kończy 60 lat! Z okazji jubileuszu dąbrowskiego pałacu oraz 208. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina pragniemy zaprosić Państwa na koncert w wykonaniu sławnego pianisty Dmitry'ego Shishkina oraz Reed Connection Quartet, który odbędzie się 22 lutego o godzinie 18:00.

Jesienią 2015 roku cały muzyczny świat emocjonował się "rozgrywkami" XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Trzymaliśmy kciuki za swoich faworytów, wśród których był Dmitry Shishkin - światowej sławy, rosyjski pianista młodego pokolenia, zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym laureat VI nagrody we wspomnianym wcześniej Konkursie Chopinowskim.

Reed Connection Quartet - główną ideą powstałego w 2008 roku zespołu Reed Connection była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d'anches: Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik, Rafał Dołęga. Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych. Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok. Gościnnie wraz z trio wystąpi José António de Abreu.

Program koncertu:

CZĘŚĆ I w wykonaniu Dmitry'ego Shishkina

Fryderyk Chopin: 3 Mazurki op. 59,
Fryderyk Chopin: Scherzo no 2 b-moll,
Fryderyk Chopin: Nocturne op. 9 no 3,
Fryderyk Chopin: Polonez As-dur op. 53

<<przerwa>>

CZĘŚĆ II w wykonaniu Dmitry'ego Shishkina i Reed Connection Quartet

Wolfgang Amadeusz Mozart: Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur KV 452
Ludwig Van Beethoven: Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur op. 16

Wystąpią:

Dmitry Shishkin (fortepian)

Reed Connection Quartet w składzie:
Michał Mogiła (oboj)
Jarosław Podsiadlik (klarnet)
Rafał Dołęga (fagot)
José António de Abreu (róg)

Prowadzenie koncertu: Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk (Dombrova Piano Duo)


22.02.2018 - Godz. 19.00

KLUB Muzyczny Komitywa PUB
ul. 3 Maja 15
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

.
BABU KRÓL w KomitywieBabu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej - Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra - legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.
Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem "Sted" (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

Przez ostatnie dwa lata pracowali nad druga płytą, która właśnie została ukończona i lada moment ukaże sie na rynku. Do nagrania nowego materiału zaprosili Zosię Chabierę, Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego "Ziuta" Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady. Nową płytę wkrótce będzie można usłyszeć w całości na koncertach.

P.S.
Tutaj możesz posłuchać fragmentów pierwszej płyty "Sted": babukrol.bandcamp.com
Uwaga! Album nie oddaje wielkiej energii, którą zespół serwuje podczas koncertów! :)
Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży, 30 w dniu koncertu


24.02.2018 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Natalia Przybysz "Światło nocne" - koncert

Natalia Przybysz powszechnie znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars (zwycięski zespół MTV Music Awards rozpadł się, by w 2012 roku ponownie zagrać razem przed Jamiroquai & Prince). W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Według redaktorów internetowego portalu Jazzsoul Tour premiera "Kozmic Blues" była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu "Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin" w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz "Prąd", który osiągnął status platynowej płyty (30 000 sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach - Album Roku za "Prąd" oraz Singiel Roku dla "Miód". 9 maja odbyła się premiera singla "Światło nocne" zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule - premiera płyty od była się 1 września 2017 roku.

"Światło nocne" to nowy album Natalii Przybysz, kolejny po znakomitym krążku "Prąd", który uzyskała status Platynowej Płyty. "Światło nocne" to już drugi album wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. Obok Zagórskiego, do kompozycji i brzmienia, które jest rozwinięciem i kontynuacją nagrodzonego dwoma Fryderykami "Prądu", przyczynili się również muzycy - stały skład zespołu - Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler. Płyta jest pełna osobistych i głębokich przeżyć. Piosenki pozostają jednak otwarte do interpretacji. Album zapowiada singiel "Światło nocne" - piosenka o tym, co widoczne i o tym co ukryte. O balansowaniu na krawędzi bycia sobą i udawania. Celem jest bezpieczeństwo. Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez Annę Bajorek. Nakręcony został w nowoczesnym wnętrzu Filharmonii Szczecińskiej. Obok Natalii występuje Iza Szostak, odpowiedzialna również za choreografię. 4 września premierę miał premierę kolejny singel z płyty wraz z teledyskiem - Świat wewnętrzny.

Skład zespołu:
Natalia Przybysz - wokal,
Jurek Zagórski - gitara,
Mateusz Waśkiewicz - gitara,
Filip Jurczyszyn - bas,
Jakub Staruszkiewicz - perkusja.


25.02.2010 - godz. 10.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Czerwony Kapturek
Niedzielne Poranki TeatralneJedna z klasycznych bajek Charles'a Perrault'a, która na stałe gości w wyobraźni małego dziecka. Wyprawa Czerwonego Kapturka do chorej Babci staje się okazją do przybliżenia widzom piękna przyrody. Niestety Czerwony Kapturek zapomina jak powinien zachowywać się w lesie, głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście po rozmowie z Leśniczym, uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę. Wraz ze wszystkimi dziećmi uczy się segregacji śmieci. W przedstawieniu jest także ukazane, jak groźna w skutkach może się okazać rozmowa z nieznajomym oraz jakie nieprzewidziane sytuacje powstają przez kłamstwa i plotki. Przedstawienie jest interaktywne, angażuje widzów do współtworzenia akcji.


08.03.2018 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Memorabilia - koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo8 marca o 18:00 na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół Stare Dobre Małżeństwo, który zaprezentuje swój nowy album zatytułowany Memorabilia. Usłyszymy głos i gitarę Krzysztofa Myszkowskiego w utworach inspirowanych przeszłością, które z pewnością zagwarantują dąbrowskiej publiczności znakomitą atmosferę.

MEMORABILIA to dwupłytowy album absolutnie niecodzienny. Nowość, rzecz wyjątkowa, gratka, bo oto Lider Starego Dobrego Małżeństwa Krzysztof Myszkowski zerknął w przeszłość. W te odległe początki swojej drogi twórczej, w którą dopiero wyruszał, a towarzyszyło onegdaj mu sporadycznie, dłużej, czy krócej sporo osób, które także obwąchiwały swoją intuicją niejasną przyszłość i wyszukiwały swego miejsca w danej nam czasoprzestrzeni i sensu wszelakich rozgrywek w niej zachodzących. Krzysztof Myszkowski użył jakby fotograficznego i fonicznego, ale i kardiologicznego wywoływacza, miksując echa głosów z przeszłości z tymi obecnymi, trwającymi w upartym łomocie zdrożnych już serc, których pogłos emanuje przecie słowem i pieśnią, wibracją szczerą, szokująco wprost adekwatną i aktualną, ba, dojrzałą. Emanuje tęsknotą za czasem, kiedy wszystko jeszcze było możliwe i niedokonane.


10.03.2018 - godz. 20.00

HALA WIDOWSKOWO-SPORTOWA "CENTRUM"
ul. Aleja Róż 3
DĄBROWA GÓRNICZAHala WS "CENTRUM"

IMPREZA BILETOWANA

.
Polska Noc Kabaretowa 2018Polska Noc Kabaretowa 2018
Zabawa stulecia - Świętujemy 100-lecie Niepodległości

Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które od lat w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Ponownie zaskoczymy Was składem artystów, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej Ekipy PNK i zupełnie nowym programem złożonym z premierowych skeczy, które rozbawią was do łez.
Na przekór stereotypom pokażemy, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło. Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będziemy przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczcimy w absolutnie szalony sposób. Jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór, na który serdecznie zapraszamy. Niemal 4 godziny nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zaskakujących puent i wspólnego świętowania wraz z czołówką polskiego kabaretu. Autorem scenariusza Zabawy Stulecia jest Robert Górski. Siódmą już edycję Polskiej Nocy Kabaretowej poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju. W Polskiej Nocy Kabaretowej 2018 wystąpią również: Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski.

Bilety:
https://kulturairozrywka.pl/dabrowa-gornicza-polska-noc-kabaretowa-2018/wydarzenie/36813
www.kabaretowebilety.pl
www.kulturairozrywka.pl


15.03.2018 - godz. 19.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
10 Tenorów - koncertŚwiatowy projekt 10 Tenorów wchodzi na polskie sceny! Jedną z nich będzie scena Pałacu Kultury Zagłębia. Polscy i ukraińscy tenorzy pojawią się w Dąbrowie Górniczej 15 marca o 19:00 i zaprezentują muzykę estradową, jak również przeboje musicalowe i operetkowe.

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

PROGRAM:

Intro
C. Esposito - Grande amore
A. Lara - Granada
L. Dalla - Caruso
R. Stolz - Brunetki , blondynki
Pieśń Ludowa - Chorniiochi
J. Strauss - Wielka sława to zart
G. Verdi - Nessun Dorma
G. Verdi -La dona e mobile
A. DiCapula -O sole mio
V. DiChiarra - La spagnola
C. Velasquez - Bessame mucho
L. Danza - Funiculifunicula

Część II

R. Cocciante - Notre dame Cathedrals
N. Gimbel - Sway
R. Cociante - Belle
T. Renis - Quando Quando Quando
H. Zimmer / E. John -The Lion King
M. Draws - Delayla
L. A. Ried - Sparta Regressa
D. Modunio - Volare
Zb. Wodecki - Lubię wracać tam gdzie byłem już
Ludowa pieśń ukraińska - Chervona Ruta
Q. Mendoza - Celito Lindo
B. Joel - Uptown girl
V. Di Paola - Come Prima

Wystąpią:

Petro Cheliali
Anatoly Pohrebnoy
Dymitro Foszczanka
Mariusz Adam Ruta
Bartosz Kuczyk
Mirosław Niewiadomski
Volodymir Holkin
Sergiy Hurets
Yury Kovalcuk
Mykhailo Gumennyi

Organizator:
Agencja Brussa - Sławomir Kowalski


18.03.2010 - godz. 10.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Lampa Aladyna
Niedzielne Poranki TeatralneAdaptacja jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady. Baśnie tysiąca i jednej nocy to piękne, poetyckie historie przybliżające egzotykę krajów dalekiego wschodu. Spektakl w całości mówiony wierszem, przeplatany orientalną muzyką. Podczas spektaklu dzieci biorą czynny udział poprzez robienie zakupów oraz pomoc w sprzątaniu bazaru, mają także możliwość zatańczenia w strojach nietoperzy. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddają baśniową atmosferę spektaklu. Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Humorystycznie potraktowane są perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.


18.03.2018 - godz. 16.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Przygoda z ogrodnikiem - spektaklPrzygoda z ogrodnikiem to czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera, znanego z takich hitów jak Długi ŁYKend, Ostra Jazda i Między łózkami.

Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich. Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość?

Wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada: Anna Mucha, Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Artur Krajewski, Bogdan Kalus, oraz Michał Sitarski to wszystko powinno Was przyciągnąć bardziej niż wykłady jakiegokolwiek guru od motywacji.

- Panie i Panowie. Proszę zapiąć pasy i otworzyć umysły, ponieważ doznacie na sobie siły "Metody Dzikich". Seminarium zmieniające życie. Stworzone po to, żeby osadzić Was na ścieżce emocjonalnego i profesjonalnego sukcesu. A teraz... oto dwoje specjalistów od samorealizacji, którzy będą przewodnikiem po meandrach Waszych osobowości, aż do osiągnięcia celu. Dyrygenci Waszego przebudzenia i nowego początku. Mężczyzna i kobieta, którzy przez siedem burzliwych lat ulepszali życie na całym globie. Powitajmy ich proszę... autorzy poradnika "Sukces, to ciągła praca nad sobą" i najlepiej sprzedającej się ostatnio książki "Dzikość w środku"... oto przed Wami Hal i Cindy Dziki!

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godz. 15 minut (w tym przerwa)

Obsada:
Anna Mucha
Edyta Herbuś
Katarzyna Ankudowicz
Artur Krajewski
Bogdan Kalus
Michał Sitarski

Scenariusz: Norm Foster (Kanada)
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Scenografia: Witold Stefaniak

Organizator:
Agencja Artystyczna MUZA


19.03.2018 - Godz. 19.00

KLUB Muzyczny Komitywa PUB
ul. 3 Maja 15
DĄBROWA GÓRNICZAIMPREZA BILETOWANA

.
Koncert "U Studni" w KomitywieJeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego "U STUDNI".

Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: "Bohema" (Darek Czarny), "WYSPA" i "Do Góry Dnem" (Ola Kiełb) czy "Hoodoo Band" (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu "U STUDNI". Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskały sobie szerokie kręgi fanów - w różnym wieku. Obecność w zespole Oli Kiełb to dodatkowy walor grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu.

Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty: U Studni (Dalmafon 2013) i Wąwóz naszych czasów (dalmafon 2014), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu.

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

"U STUDNI" zasilają swoimi talentami:

Dariusz Czarny - gitary, śpiew, aranżacje
Wojciech Czemplik - skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje
Ola Kiełb-Szawuła - gitara, śpiew, aranżacje
Andrzej Stagraczyński - gitara basowa, aranżacje
Ryszard Żarowski - gitary, śpiew, aranżacje

oraz gościnnie: Adam Ziemianin - poeta.
Bilety 25 zł w przedsprzedaży, 30 w dniu koncertu :)
Zapraszamy


23.03.2018 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Atrakcyjny Pozna Panią..."Atrakcyjny pozna panią..." to kultowa już komedia, która powstała w 2000 roku, od razu stając się prawdziwym hitem teatralnym. Blisko 1000 prezentacji w Polsce i za granicą, komedia ta była także pierwowzorem popularnego filmu o tym samym tytule. "Atrakcyjny.." powrócił na scenę w 2016 roku w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie.

Sztuka napisana i wyreżyserowana przez Marka Rębacza, autora takich hitów jak "Dwie morgi utrapienia", "Basia sama w domu", "Egzektur" czy "Maciejowe podwórko", a także scenariusza do filmu "Zróbmy sobie wnuka".

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru". "Atrakcyjny pozna panią" nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu - starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty. W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh - Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki" . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama... I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Serdecznie zapraszamy!

Gwarantowana obsada: Mikołaj Roznerski, Sylwester Maciejewski, Lech Dyblik, Adriana Kalska, Klaudia Kuchtyk, Elżebieta Jarosik oraz Aleksandra Nieśpielak
Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz
Produkcja i organizacja spektaklu: Katarzyna Rębacz oraz Piotr Rębacz


24.03.2018 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Kortez z zespołemPo dwuletniej przerwie i wydaniu kolejnej płyty Kortez ponownie odwiedzi Pałac Kultury Zagłębia, podczas swojej nowej trasy koncertowej. Artysta, który poprzednim razem zapełnił Salę Teatralną do ostatniego miejsca, a kolejka osób po jego autograf mierzyła ok. 100 metrów, zaprezentuje materiał z nowego albumu 24 marca o godzinie 19:00.

Kortez w nowym roku ponownie wyrusza w trasę promującą jego drugą płytę Mój dom (premiera 3.11.2017 r.), a po dwóch tygodniach osięgnęła status Złotej Płyty debiutując na OLISie na pierwszej pozycji. Singiel Dobry moment dotarł na szczyt Listy Przebojów, między innymi radiowej Trójki, a na YouTube przekroczył już 3 mln. odsłon. Jesienna trasa została wyprzedana w całości. Kortez wspólnie z zespołem odwiedził ponad 30 miast.

Kilka słów o nowym albumie:

"Czegoś podobnego dawno u nas nie było." - Mirosław Pęczak (Polityka)

"Mój dom to zdecydowanie jedna z najlepszych płyt tego roku." - Artur Wojtczak (Music Is)

"Czegokolwiek oczekiwaliście po drugiej płycie artysty z jednym z najbardziej spektakularnych debiutów polskiej muzyki, macie to, tylko bardziej." - Kaśka Paluch (Onet.pl)


25.03.2010 - godz. 10.30

DOM KULTURY ZĄBKOWICE
SALA TEATRALNA
ul. Chemiczna 6
DĄBROWA GÓRNICZA Ząbkowice

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Królewna Fasolka
Niedzielne Poranki Teatralne
(przedstawienie interaktywne)Witajcie w krainie Grządkowej, w której dwójka warzywnych skrzatów Karotek i Groszka, uwielbia uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domkiem małe ludzkie dziecko. Jednocześnie okazuje się, iż Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy. Z pomocą przychodzi im Cebulowa Wróżka oraz dzieci zgromadzone na widowni. Czy uda im się pokonać Robaczka? Jaką rolę odegra ludzkie dziecko? I czy szpinak może być dobry? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego przedstawienia. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Zachęca on najmłodszą publiczność do zdrowego odżywiania się oraz zawiera w sobie drobne elementy języka angielskiego.


14.04.2018 - godz. 17.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw - spektaklSPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw to historia kierownika hotelu, który ma okazję gościć tajemniczego PREZESA, czyli Szefa wszystkich Szefów, od którego zależy być albo nie być hotelu, którym kieruje. Hubert, kierownik hotelu w Zakopanem, od miesięcy przygotowuje się na tę jakże ważną wizytę. Splot niefortunnych zdarzeń i góralska gwara sprawiają, że najwyższy rangą dostojnik trafia do pokoju, w którym nic nie wygląda tak, jak powinno. Mimo że widok z okna jest na Giewont, uwagę PREZESA przykuwa coś zupełnie innego. Nie wszystko jednak jest stracone, ponieważ PREZES pożyteczne połączył z przyjemnym i zaprosił do hotelu kochankę, nie mając pojęcia o tym, że żony też czasem robią niespodzianki. Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi - oto czego można spodziewać się w spektaklu w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godz. 15 minut (w tym przerwa)

Obsada:
Paulina Holtz
Agata Załęcka
Anna Powierza
Arkadiusz Janiczek / Rafał Szałajko
Piotr Ligienza
Jacek Rozenek
Piotr Skarga

Autor i reżyseria: Emilian Kamiński
Kostiumy i scenografia: Andrzej Lewczuk

Organizator:
Agencja Artystyczna MUZA


15.04.2018 - godz. 20.30

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
To się nadaje do kabaretu - Kabaret SMILE15 kwietnia o godzinie 20:30 do Pałacu Kultury Zagłębia zawitają giganci polskiego kabaretu, zdobywcy dąbrowskiego DeBeŚciaka - Kabaret SMILE! Zaprezentuje on skecze ze swojego najnowszego programu To się nadaje do kabaretu.

W tym programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE. Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci - to się nadaje do kabaretu!. Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl "na żywo".

Kabaret Smile o sobie:
Preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego bo po co parodiować komedię.
Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami. Każdy nasz spektakl jest jedyny i niepowtarzalny. Oglądanie nas w telewizji czy w internecie jest jak zwiedzanie Nowego Jorku czy Wałbrzycha w Street View - Google Maps. Dlatego też jeśli kabaret Smile, to tylko i wyłącznie na żywo.

Rok założenia: wrzesień 2003

Skład: Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier, Michał Kincel

Najważniejsze nagrody:
- RYJEK 2011 - Nagroda publiczności i I-sze miejsce
- DEBEŚCIAK 2010 - Nagroda publiczności i tytuł "DeBeściaka"
- PAKA 2008 - Nagroda publiczności
- PAKA 2006 - III miejsce

Organizator:
RAM Jacek Balon
43-300 Bielsko-Biala
Ul. Uroczysko 9
Tel: +48 501 227 295
NIP 646-100-99-01
Mail: ram@balon.biz


26.05.2018 - godz. 09.30

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Biblioteka Główna
ul. T. Kościuszki 25
DĄBROWA GÓRNICZABiblioteka Główna MBP

www.biblioteka-dg.pl
www.wsb.edu.pl

WSTĘP WOLNY

.
Uroczyste Zakończenie roku
Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego


KULTUROZNAWSTWO
Podróże Kapitana Łyżeczki. (popularyzator nauki Marcin Lieber)


09.06.2018

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

www.industriada.pl

WSTĘP WOLNY

-
IX INDUSTRIADA '2018 - "Industria jest kobietą"
Święto Szlaku Zabytków TechnikiTegoroczna edycja święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 9 czerwca, a motywem przewodnim będzie hasło "Industria jest kobietą". Do udziału w Industriadzie zostanie zaproszonych pięć miejsc.

Tegorocznej Industriadzie towarzyszyć będzie motyw przewodni "Industria jest kobietą", który pozwoli zaprezentować nieznane, bardziej kobiece oblicze zabytków techniki. Przemysł i historia naszego regionu wydają się być domeną mężczyzn, których niemal odruchowo kojarzymy z ciężką pracą fizyczną. Mężczyźni pracują pod ziemią, przy wielkich piecach, przy maszynach; wykonują niebezpieczne zadania. Takie stereotypy zacierają obraz. Przemysł nigdy nie był i nie jest światem bez kobiet. Życiorysy mężczyzn są lepiej znane i lepiej udokumentowane, ale losy kobiet były i są równie ważne. Poszukamy tych opowieści i zaprezentujemy dzieje kobiet związanych z industrialną historią regionu.

Industriada to jeden z najważniejszych europejskich festiwali promujących dziedzictwo przemysłowe. Laureat Złotego Certyfikatu dla najlepszego produktu turystycznego w Polsce w 2017 r. Święto Szlaku Zabytków Techniki koordynowane jest przez Samorząd Województwa Śląskiego. W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział 84 tys. osób.


14-3.09.2018

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

WSTĘP WOLNY

-
XII Międzynarodowy Konkurs im. M. SpisakaRusza nabór do 12. edycji konkursu!

Mając na uwadze sukces poprzedniej edycji, ogłaszamy kolejny, dwunasty Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. W roku ubiegłym rywalizowało ze sobą 143 młodych muzyków z całego świata, czego wynikiem było międzynarodowe podium w specjalnościach skrzypce, altówka i obój. Rok 2018 będzie należał do muzyków, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, grających na fagocie, rogu i kontrabasie!

12. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem 14 września. Dzień później rozpocznie się wielka rywalizacja, która z dniem 23 września wyłoni młodych mistrzów instrumentu. Podczas wszystkich trzech etapów przesłuchań uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe jury, składające się z wybitnych muzyków i pedagogów z polskich i zagranicznych uczelni. Podczas ostatniej, trzeciej części przesłuchań, dwunastu najlepszych zagrana na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, a całość zakończy się galą wręczenia nagród oraz koncertem laureatów.

Na przestrzeni lat konkurs stał się kuźnią młodych talentów, popularyzując jednocześnie najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa kultury z obszaru muzyki klasycznej oraz czcząc pamięć jednego z największych polskich kompozytorów, urodzonego w Dąbrowie Górniczej, Michała Spisaka.
-


TO JUŻ BYŁO ^^ DO GÓRY ^^_=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_


14.01.2018 - goddz. 11.00-20.00

DĄBROWA GÓRNICZAWSTĘP WOLNY

-
26. Finał WOŚP.
FINAŁ MIEJSKI w Dąbrowie Górniczej (PKZ)

14 stycznia 2018r. zagra 26. Finał WOŚP, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

https://www.wosp.org.pl/final/26-final

W programie Karnawału przebojów:

15:00 - występ Miejskiej Orkiestry Dętej przed PKZ (przejście z muzeum ulicą 3-go Maja, aż pod PKZ),
18:30 - Koncert Łukasza Barucha i zespołu Mezalians Art
20:00 - Pokaz sztucznych ogni

Dodatkowo:

godz. 15:00-19:00 zajęcia artystyczne i manualne dla dzieci
- Mała majolika - warsztaty malowania na ceramice - sala Agora
- Scrapbooking
- Teatrzyk - animacje teatralne i tworzenie kukiełek
- Maski karnawałowe
- Kapsuła czasu
- Pałac z gipsu - malowanie gipsowych form PKZ
- Bawialnia dla najmłodszych (sala konferencyjna)

godz. 15:00-17:00 gry planszowe dla dzieci prowadzone przez uczniów z SP nr 7 i I LO

godz. 15:00-20:00 sklepik pod Aniołem

- loteria fantowa prowadzona przez Forum Równych Szans i Praw Kobiet Dąbrowa Górnicza
- porady diabetologiczne i pomiar cukru we krwi przez Wojewódzkie Stowarzyszenie Diabetyków
- pokazy grup ratowniczych prowadzone przez Wyższa Szkołę Planowania Strategicznego oraz ZHP Auxylium

Wstęp wolny.


12.01.2018 - godz. 17.30

Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA

20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

-
Polonez przed Pałacem Kultury Zagłębia
w godzinach 17:30 - 18:00

Tradycyjnie, na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia, odbędzie się pokaz poloneza w wykonaniu maturzystów. Uczniowie z dąbrowskich szkół średnich zaprezentują taniec 12 stycznia ok. godz. 17:30, do muzyki Wojciecha Kilara. Dodatkową atrakcją będzie pokaz tańca rozrywkowego znanego jako belgijka. Młodzież szlifuje kroki pod czujnym okiem i kierownictwem choreografa - Zofii Czechlewskiej.

Poloneza zatańczą uczniowie ze szkół: II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, V LO Zamoyski Dąbrowa Górnicza, III Liceum Ogólnokształcące im. Generała Władysława Andersa, Techniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.


11.01.2018 - godz. 18.00

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA
SALA TEATRALNA
Plac Wolności 1
DĄBROWA GÓRNICZA20051030 DG - Centrum. Plac Wolności. Widok na PKZ. (FOTO: Dariusz Nowak - nddg)

www.palac.art.pl

IMPREZA BILETOWANA

-
Życie jest piosenką - Koncert jubileuszowy PKZ

Urodziny to zawsze dobra okazja do wzniesienia toastu, a mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego będą mieli okazję wznieść toast aż dwa razy!

11 stycznia o godzinie 18:00 koncertem Życie jest piosenką uczcimy 60-lecie Pałacu Kultury Zagłębia oraz 40-lecie pracy twórczej Jacka Cygana - jednego z najsławniejszych zagłębiaków, który swoją twórczością nie raz umilił życie każdemu z nas.

Pałac Kultury Zagłębia przez 60 lat swojego funkcjonowania poprzez organizowane wydarzenia edukuje, pobudza miłość do sztuki, wywołuje emocje radości, zachwytu, czasami smutku. Podobnie jest z Jackiem Cyganem, który przez 40 lat bawi i wzrusza piosenkami swojego autorstwa. Urodziny PKZ będą okazją do poznania historii jednego z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie regionu, ale i przekroju twórczości autora tekstów i musicali, poety i scenarzysty pochodzącego z Sosnowca. Na dużej scenie pałacu wystąpią wokaliści i artyści związani z Jackiem Cyganem, a on sam poprowadzi koncert Życie jest piosenką.

Życie jest piosenką to spójna, zabawna i wzruszająca słowno muzyczna opowieść, której częścią widzowie stają się już w otwierających ją dźwiękach, I to nie tylko dlatego, że Jacek Cygan potrafi ciekawie o swoich piosenkach opowiadać i... wykonywać je, włączając do śpiewania również publiczność. Jego teksty są wszystkim po prostu niezwykle bliskie, a piosenkowe "wizytówki" weszły do codziennego języka i często słyszy się funkcjonujące już niezależnie od autora takie wyrażenia jak: całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę, czas nas uczy pogody, czego może chcieć od życia taki gość jak ja?

Wystąpią:

Elżbieta Adamiak
Kamila Klimczak
Olga Szomańska
Jerzy Filar
Andrzej Seweryn
Jacek Wójcicki

oraz
Kameleon Quintet pod batutą Radosława Labahua

Prowadzenie:
Jacek Cygan


11.01.2018 - godz. 17.00

MM "SZTYGARKA"
ul. Legionów Polskich 69
DĄBROWA GÓRNICZAMuzeum Miejskie "SZTYGARKA" w DG

-
Zanim powstał węgiel opowiada Wojciech Krawczyński

IMPREZA BILETOWANA

aktualizacja: środa, 17 styczeń 2018.
<< SPIS TREŚCI - TOP <<POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ _=^ POWRÓT NA POCZĄTEK TEJ STRONY ^=_

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie wyłącznie za zezwoleniem autora.